Dreamworld

2017. június 29., csütörtök

Szerelmes Shakespeare


Mark Norman & Tom Stoppard; Lee Hall: Szerelmes Shakespeare

Színház: Madách Színház
Rendező: Szirtes Tamás
Fordította: Szabó T. Anna
Hossz: 2 óra 45 perc

Ismertető:
A színdarab híven követi a film történetét.
A film ihletője, Shakespeare életéről fennmaradt két információ. Egy biztos és egy bizonytalan. Biztos a Rómeó és Júlia megírásának időpontja, és biztos a bizonytalanság, vagyis az, hogy a szerző személyéről, magánéletéről leginkább csak találgatások és szóbeszédek, vagyis egyfajta titokzatosságba vesző bizonytalanság maradt fenn az utókor számára. A film alapgondolata – amelyet számos Shakespeare-mű megerősít -, hogy az alkotó ember számára az ihletet a szerelem jelenti. Ha ez megszűnik, a tehetség is elvész, vagy legalábbis szünetel.
A film az elismert színdarabíró elképzelt szerelmének a története, amelyből a csodálatos mű, a Rómeó és Júlia született. A forgatókönyvírók ironikusan, szemtelenül, de Shakespeare iránti mély rajongással írták meg a történetet. Fontos ismernünk a korabeli viszonyokat. A XVI. században a színészek társadalmi helyzete különös volt: a polgárság megvetette és kiközösítette őket, az arisztokrácia viszont melegen pártfogolta, így a színtársulatok a főurak, vagy maga a királynő védelme alá helyezkedtek. Nők viszont nem állhattak színésznek, a női szerepeket fiatal férfiak alakították. A szerzőket igen rosszul fizették, így a darabok kiadásával, nyomtatásával nem is igen bajlódtak, Shakespeare műveit később barátai a súgópéldányok alapján jelentették meg.

Saját véleményem:
Amikor színdarabot nézek, néhány órára kiszakadok a hétköznapok taposómalmából, messzi tájakon barangolok, szerelembe esek, elvarázsolódok, sírok, nevetek, akárcsak azok a színészek, akiket tehetségük okán akár varázslóknak is nevezhetnék. Számomra a színház egyenlő a lelki feltöltődéssel. 
Idén, az eddigi évekhez viszonyítva szerencsére jóval többször átélhettem a fent említett katarzist, legutóbb tegnap este a Szerelmes Shakespeare alatt. 

Néhány héttel ezelőtt, a 21. Század Kiadónál figyeltem fel a darab szövegkönyvére, majd gyorsan rá is kerestem, mikor és hol játsszák, kik a szereplők. Akkor viszont ennyiben maradt a dolog, csakhogy a gondolataim minduntalan vissza-visszatévedtek hozzá, mígnem arra eszméltem, hogy jegyeket és társat keresgélek. Nem jött össze, úgyhogy hagytam. Pontosabban hagytam volna, ha az a belső kis gazfickó nem sugdossa folyamatosan a fülembe, hogy "neked márpedig meg kell nézned, pont!". Így történt, hogy hosszas vívódás-szervezés után eltökéltem, kemény leszek és megnézem egyedül. Ám mielőtt magánytól rettegve rányomtam volna a vásárlás gombra, befutott Deszy, a megmentőm, és gyorsan átszerveztük a dolgot. Én lemondtam a délelőtti előadásról, illetve Nagy Sándort is elengedtem, cserébe kaptam egy jó kis társaságot. 
Egyik felem örült, hogy végre láthatom a Szerelmes Shakespeare-t, a másik viszont rettegett. Rettegett, mert Solti Ádámot hasonló fenntartásokkal kezeltem, mint korábban egy másik színészt, ráadásul volt bennem egy kis félsz az ismeretlentől is. Soha nem voltam még prózai darabon, továbbá a Madách is kimaradt az életemből, dacára annak, hogy számos előadásuk érdekel. Az a típus vagyok, aki megelégszik az ő jól bejáratott dolgaival.
Nos, az élet újfent bebizonyította, hogy az új, a más, lehet elképesztően csodálatos. 

Minden bizonnyal jómagam vagyok az egyetlen olyan Szerelmes Shakespeare rajongó, aki legalább hússzor látta már a film... végét. Minden alkalommal, amikor vetítik, eltervezem, hogy jól megnézem végre az elejétől, mégis mindig sikerül pontosan ugyanannál a vége-közeli résznél csatlakoznom. Ettől függetlenül imádom, szeretem. 
Na, de tegnap végre láthattam az egészet! Komolyan mondom, sírva tudtam volna fakadni, amikor felgördült a függöny, és elindult a darab, ha épp nem az oltári nagy mázlink vonta volna el a figyelmem felét. Történt ugyanis, hogy a last minute szervezésünknek hála csak az emelet jobb szél 1-2. székre kaptunk helyet (meglehetősen pénztárcabarát áron), ami bár nem volt rossz, de egy kis rész mégiscsak kiesett. Csakhogy - számomra teljességgel érthetetlen módon - a drágább - középső - szektor fele nem jött el. Naná, hogy Deszyvel átsuhantunk középre, így premier plánban élvezve mindent. 

Ami a színdarabot illeti, lenyűgöző! A díszlet, a jelmezek, a színészi alakítások és a különleges megoldások; a történetvezetés pedig kellően dinamikus. Nekem ugyan kellett néhány perc, mire megszoktam, hogy ez inkább egy prózai darab némi dalbetéttel fűszerezve, ám a látványvilág kellően elvonta a figyelmemet, s elérte, hogy átlépjek a Szerelmes Shakespeare világába. Amikor ez megtörtént, úgy néztem ki, mint egy hormontúltengéses kismama. Egyik percben könnyesre nevettem magam, a másikban szerelembe estem, hogy aztán összeugorjon a gyomrom, és a következő pillanatban elszoruljon a szívem. 
A Szerelmes Shakespeare az egyik leggyönyörűbb történet, amit valaha láttam. Benne van a Rómeó és Júlia minden bája, gyötrelme, az emberi természetből fakadó remény, és a zord valóság, amit csak tetéz a kor szabályrendszere. Mindez együttesen olyan érzelmi löket, ami a nézőt szétcincálja-felemeli. 
Természetesen ehhez az kell, hogy a karakterekbe életet lehelő színészek elhitessék a bársonyszékben ülőkkel, hogy ők most éppen egyek azzal, amit látnak, hallanak. És ez Tompos Kátyának, Solti Ádámnak és a többieknek sikerült. 

Tompos Kátyában őserő van. Játszi könnyedséggel hozza a szerelmes úrilányt, majd vált át nincstelen színész tanonccá, a kettő között pedig ott a híd, melyet a költészet iránti szeretet jelképez. Nem egy általános értelemben vett hangú lány, kicsit füstösebb, emiatt viszont remekül hozza Viola szabadságvágyó-fiúsabb énjét, ami főként a második felvonásban üt nagyot. 
Solti Ádám pedig épp az ő ellentéte. Lágyabb, főhősszerűbb; az a típus, aki minden rezdülésével magába bolondítja a nézőt. Hiába féltem az alakításától, ahogy megjelent a színpadon, tudtam, hogy hatalmasat fogok csalódni benne - pozitívan persze. Egyszerre volt William Shakespeare, a meg nem értett (zseniális) költő, és saját hőse ihletője. Számomra talán ő ragyogta be leginkább a színpadot.
A többi színészt ugyanígy kiemelhetném. Viola kérője gyűlöletet váltott ki belőlem, míg Will barátja minden alkalommal megmosolyogtatott, akárcsak a színésztársulat ügye-fogyott tagjai. Közülük viszont ki kell emelnem Hajdu Steve-et, aki nem hazudtolta meg önmagát, iszonyúan mókás volt a beképzelt színész szerepében; Sánta Lászlót, akit rengetegszer láttam már, és legyen bármilyen kicsi is a szerepe, minden alkalommal képes akár a tömeg közepéről is felhívni önmagára a figyelmemet; illetve a királynőt alakító Kerekes Évát, aki minden tekintetben pompázatos színpadi jelenlétet produkált. Ó, és külön kiemelném a kutyust, aki nem csak imádnivalóan édes volt, de nagyon ügyes is. 
Az egyéni színészi játékok ugyanakkor mit sem érnek, ha nem működik a csoportkémia. Hála az égnek, ezzel nem hogy probléma nem volt, de úgy éreztem, mintha egy évtizedek óta összeszokott gárdát látnék. Will és Viola között pedig olyan kémia feszült, hogy konkrétan megreccsent értük a szívem, míg annál a bizonyos fiús csókjelenetnél valóban elhittem, hogy szerelmesek egymásba. 

Lassan, a beszámolóm végéhez érve még két dolgot nem említettem. Az egyik a humor, a másik pedig a különleges színpadi megoldások. Utóbbiból több is van. Egyrészt minden jelenet között van egy átmosási technika, ami annyit tesz, hogy az előző jelenet vége összemosódik az újjal, vagyis már látható, mi következik, de még ott libeg az előző vége.  Ilyen megoldással eleddig nem találkoztam. 
A másik a Globe színházas rész kivitelezése. Ezen rengeteget agyaltam, hogyan is fogják megoldani, ám az a helyzet, hogy remekül. Másodpercek alatt változik, hogy éppen a színfalak mögött zajló eseményeket látjuk, vagy a színpadon csordogáló darabot. De ha már itt tartunk, ki kell emelnem a nézők bevonásának nagyszerűségét! Igen, egy rövid időre mi magunk is a darab részévé válhatunk, mint Globe színházas nézők. 
Ami pedig a humort illeti... na, az halálos! Az egész nézőtér folyt a nevetéstől; nekem sokszor a könnyem patakzott. Rengeteg poén van benne, míg a férfi-női szerepkör rendesen ki van maxolva. A bajszos Júlia, illetve "Anyád!" részeknél majdnem legurultam a székről - Deszy azt hiszem, tudna mesélni. 

Ha tehát szeretitek a drámai, érzelmes, mégis humoros darabokat, ne hagyjátok ki a Szerelmes Shakespeare-t! Szívből ajánlom, akár láttátok a filmet, akár nem. Fantasztikus darab, amit csak és kizárólag vastapssal lehet jutalmazni. (Megjegyzem, a tapsrend táncos része is nagyon aranyos.)
Számomra pedig két dolog biztos: a következő évadban párszor még meg kell néznem a Szerelmes Shakespeare-t, továbbá ideje szemügyre vennem a többi Madách darabot is. 


Ui.: Az én színházi élményeim mellé lassan kötelező elemmé válik az eső, így elárulom, tegnap sem úsztuk meg szárazon. Este, háromnegyed 10-kor Deszy-vel arra léptünk ki, hogy esik az eső, úgyhogy esernyő hiányában enyhe villámlás és meleg vízcseppek közepette tettük meg a metróig vezető utat. Fergeteges élmény volt. 
Ui.2.: a kép forrása Deszy

2017. június 25., vasárnap

Elle Kennedy - The Mistake

A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából megjelent Elle Kennedy nagysikerű The Deal - Az üzlet című könyvének folytatása, The Mistake - A baklövés címmel. Előző kötetben megismerhettük Logant, aki legjobb barátja párjába zúgott bele és pont ezért sokan vártuk az ő történetét. Eljött az idő, vajon Logan számára van remény és Grace elhozhatja számára az igaz szerelmet?
Kövessétek a turné állomásokat és ismerjétek meg jobban a könyvet!


Elle Kennedy: The Mistake - A baklövés

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN:  9789633997772
Oldalszám: 352 oldal
Fordító: Barthó Eszter

Fülszöveg:
A srác nem csak a pályán szeret játszani…
De ezúttal kemény ellenféllel találja szemben magát…
A srác nem csak a pályán szeret játszani…
Az egyetemista John Logan bármelyik lányt megkaphatja. A hokicsapat sztárjaként az élete csupa buli és csajozás, ám lefegyverző mosolya és laza stílusa valójában csak álca, amivel a diploma után rá váró évek miatti keserűségét leplezi. Szexi kalandja az elsőéves Grace Iversszel egy időre feledteti vele a gondokat, de egy meggondolatlan lépés miatt elveszíti a lányt, és utána kemény erőfeszítéseket kell tennie, hogy bebizonyítsa, megérdemel egy második esélyt.
De ezúttal kemény ellenféllel találja szemben magát…
A rosszul sikerült első év után Grace immár idősebben és érettebben tér vissza a Briar Egyetemre. Úgy érzi, végre sikerült elfelejtenie a nagyképű hokist, akinek majdnem odaadta a szüzességét. Már nem az a szende, csendes kislány, akit Logan annak idején megismert. Ha a srác azt hiszi, hogy ő is engedelmesen hanyatt vágódik neki, mint a többi csaj, hát nagyon téved. Ha vissza akarja kapni, küzdjön meg érte! Ezúttal Grace veszi kezébe az irányítást… és nem lesz szívbajos.
Az egyik legnépszerűbb New Adult-sorozat újabb szenvedélytől izzó része. Vesd bele magad!

Saját véleményem:
Az első rész után nem is volt kérdés, hogy olvasnom kell a folytatást, ami egy igazán érdekes, mondhatni nem mindennapi szituációval indít.
Logan nem kisebb problémával küzd, minthogy fülig beleszeretett legjobb barátja, s egyben lakótársa barátnőjébe, ami több okból sem szerencsés. Egyrészt nem lenne fair lenyúlni haverja szerelmét, másrészt túllépni sem tud a dolgon, mivel Hannah folyamatosan náluk lóg, és a papírvékony falaknak hála, a srác mindenféle zajt hall... Mindennek következtében Logan elszigetelődik Garrettől, búfelejtőként pedig rekordmennyiségű csajt fektet meg hetente.

Ez az alap viszonylag újnak mondható, férfi narrációban legalábbis mindenképp. Látni, ahogy Logan megéli a turbékoló páros pillanatait, érezni az önváddal vegyes vívódását helyes és helytelen között, csupa olyasmi, ami élővé varázsolja őt.
Elle Kennedy-ben az a nagyon jó, hogy képes olyan realisztikusan ábrázolni az érzelmi részeket, mintha veled vagy velem történne, nem pedig egy fiktív figurával. Mindegy, melyik karakteréről van szó, mindannyian valóságos hullámhegyeket, -völgyeket élnek meg a maguk hétköznapi módján. És mint tudjuk, egy szenvedő pasi látványa igencsak megindítja a női szíveket... Főleg, ha John Loganről van szó.
Logan egyébként tipikus könyves álompasi, jócskán lehet tőle olvadozni. Kitartó, makacs, na meg vérbeli alfahím. S az sem utolsó szempont, hogy e hármasnak számtalan mókás pillanatot köszönhetünk. Például azt, hogy egy hozzá hasonló férfi egója sosem viseli el, ha egy nőnek nincsenek maximális szexuális élményei vele.
Ezzel pedig meg is érkeztünk női főszereplőnkhöz, Grace-hez, aki alapvetően egy teljesen átlagos csaj. Egyetlen... vagyis ő szerinte két defektje van. Tizennyolc évesen még szűz, és ami ennél is rosszabb, kínos helyzetekben elkezd összevissza fecsegni. Utóbbi tulajdonsága nagy mértékben befolyásolja randizási kísérleteit, Grace-t magát pedig zárkózottá teszi. 
Ezen a ponton könnyen hihetnénk, hogy már megint egy szerencsétlen, erényét féltő jókislány... csakhogy hála a szerzőnek, erről szó sincs. Olyannyira, hogy A baklövés erotikusan jócskán túlfűtött.

Grace és Logan első - pontosabban második - találkozását morálisan meg lehet kérdőjelezni, azt boncolgatva, mennyi valóságtartalma van egy olyan szituációnak, amiben a szexi pasi rossz helyre kopogtat, de ahelyett, hogy lelépne, befekszik az idegen lány ágyába filmezni, végül pedig pettingelnek kicsit... Ám úgy gondolom, felesleges. Tény, hogy igen szürreális élmény, mégis működik. És hát valljuk be, egy szexuálisan túlfűtött, más után epekedő srác figyelmét szempilla rebegtetéssel nehéz lenne felhívni, így azt mondom, a testiség, mint gyújtópont, jó húzás volt Elle Kennedy-től.
Az erotika tehát ahogy látjátok, fontos szerepet játszik a történetben, és bár tényleges szexről nem igazán beszélhetünk, mégiscsak nagyon... érzékletes, vad és ösztönös. Tetszett, hogy a szüzesség nem telepedett rá a párosra. Így is meg lehet fogni a témát.

Maga a sztori két részre osztható, ami egyfelől ötletes, másfelől némileg frusztráló. Az első részt Logan ámokfutása jellemzi, tele szenvedélyes tettekkel, amik a Hannah-terápia részét képezik. Magyarul elég intenzív kapcsolat bontakozik ki Grace és a srác között, úgy söpörnek végig egymás életén, érzelmein, mint valami tornádó.
Én rettentően szerettem ezt a részt, iszonyúan vicces volt látni kettejük élcelődését, illetve Logan egójának megtépázását. De aztán jött a címadó baklövés, ami minden addigi állást elpusztított, és visszadobott a start mezőre. Olyan volt, mintha félig elolvastam volna egy könyvet, hogy aztán kezdhessem elölről. Bevallom, kicsit frusztrált, mindazonáltal teljes mértékben kárpótolt a tudat, hogy a szeleburdiságot félretéve valami sokkal szilárdabbnak lehetek tanúja. Gracék kapcsolata a baklövés utántól jóval komolyabbá, mélyebbé lényegül, főleg hogy egyéb tartalmak is becsúsznak (árulás, barátság megkérdőjelezése, családi problémák, karrier). A tiltott szerelem témaköre pedig átalakul a második esélyévé.

Ebben a műfajban elég nehéz újat mutatni, Elle Kennedy sem teszi, csupa jól ismert elemmel operál, ám ez engem egyáltalán nem érdekelt. Egyedül talán a listás dolog elnagyoltságát sajnálom, ám azt leszámítva úgy a kezembe ragadt a könyv, mintha életem legfantasztikusabb olvasmányához lett volna szerencsém. Logan kitartása a rá váró jövőképpel vegyítve totálisan megvett. Ráadásul a humor is szépen belesimult a környezetbe, félelmetesen jókat nevettem a srác találékonyságán, húzásain, vagy Grace bosszankodásán. Egy szónak is száz a vége, imádtam ezt a két idiótát!

Mindent egybevetve nekem ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az előző, ami azért nem kis szó. A baklövés pergő, esemény- és érzelemdús regény barátságról, álmokról, kitartásról, rengeteg szenvedéllyel fűszerezve. És talán az sem utolsó szempont, hogy Logan lakótársai a korábbinál nagyobb mennyiségben vannak jelen - hol támogató, hol szívató szerepben -, ami egyben azt is jelenti, hogy Garrett és Hannah sorsát is tovább követhetjük.
Ami engem illett, imádtam; annyira, hogy le sem tettem, míg az utolsó betűig nem értem, közben pedig duplán olvadoztam - Logantől és a melegtől. Szóval ajánlom minden NA-t kedvelőnek, nem fogjátok megbánni!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Grace, Logan
Kedvenc jelenet: a próbatételek, Garrett-Logan beszélgetése, és a srácok szívatásai, Lorris
Negatívum: a listás dolog kicsit elnagyolt volt
Borító: 5/5
Sorozat: Off-Campus 2., de önállóan is olvasható




Nyereményjáték


Ha velünk játszottál első résznél, emlékezhetsz, hogy jelenlegi jégkorongosokról kérdeztünk titeket, most is a jégkorong világában maradunk. Minden állomáson jéghokis kérdéseket találtok,ezekre a Rafflecopter megfelelő mezőiben kell helyesen válaszolnotok.
Játékra fel!
Figyelem! Felhívjuk a figyelmeteket, hogy a válasz elküldése után már nem áll módunkban manuálisan javítani rajta. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.


Sorolj fel legalább három kötelező kelléket, ami egy jégkorongos esetében elengedhetetlen.




Nézzetek be a többi állomásra is

2017. június 19., hétfő

Böszörményi Gyula - Bitó és borostyán



A Könyvhétre Böszörményi Gyula egy újabb Ambrózy báró esetei kötettel örvendeztetett meg minket! Ebben a kisregényben Hangay Mili kisasszonyé a terep, aki életében először old meg teljesen önállóan egy bűnügyet. 
Tarts velünk a turnén, ismerd meg az újabb titkokat, és persze játssz is, hiszen a Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából három könyvet is nyerhetsz!


Böszörményi Gyula: Bitó és borostyán

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN:
Oldalszám: 196 oldal

Fülszöveg:
A hölgyé a terep!
1900. december 10., este. A Keleti indóházból útra kel az 502-es Budapest–Predeal–Bukarest vonalon közlekedő éjszakai járat, hálókocsijában a híres magánzó detektív, Ambrózy báró tanítványával, Hangay Mili kisasszonnyal, akit szigorú mestere épp száműzetésre ítélt a székesfővárosból. A fényűző, első osztályú kocsikban csupa előkelő, jómódú, kiváló modorú hölgy és úr utazik, akik legrémesebb álmaikban sem gondolnák, hogy mire megérkeznek, az egész Monarchiában csak úgy emlegetik majd az 502-es járatot, mint „a fagyos éjszakában száguldó véres szerelvényt”.
Az új Ambrózy-történet az Ármány és kézfogó című regény idejében játszódik, és Hangay Mili kisasszony első önállóan felderített bűnügyét meséli el.

Saját véleményem:
Mili és Ambrózy báró történeteiben minden alkalommal öröm elmerülni, így - bár sajnos a harmadik részhez még nem volt szerencsém - a Bitó és borostyánba is olyan lelkesedéssel vetettem bele magam, mint hősnőnk a nyomozásba. Éppen ezért nehéz most szavakba öntenem a novellával kapcsolatos érzéseimet, melyek igencsak széles palettán mozognak.
Hogy ezt a két kiállhatatlan, makacs alakot mennyire imádtam, az nem is kérdés, Miliék perlekedését bármilyen hosszúságban el tudnám viselni. Mit viselni? Gyermeki rajongással figyelni! Belőlük sosem lehet elegendő mennyiséget kapni, és bár ezúttal is szép számmal jutott torzsalkodásuknak oldal, azért nem bántam volna, ha a kisasszony egyel többször akarja felrúgni az ő bárókáját.
Döbbenetes, micsoda kémia feszül közöttük! Minden elismerésem Böszörményi Gyuláé, hogy ennyi kötet és ennyi finom kerülgetés után is képes ugyanolyan hőfokon tartani a páros közti szenvedélyt - mindegy, hogy szeretetről vagy haragról beszélünk éppen. Utóbbi állapotukat egy kicsit talán jobban is szeretem, imádom Mili válogatott sértéseit, indulatosságát, illetve Ambrózy sunyi kimértségét. A Bitó és borostyán pedig pontosan egy ilyen helyzettel indít.

Ambrózy báró Marosvásárhelyre száműzni a szökés és bajkeverés mesterét, Hangay Mili kisasszonyt, aki bár minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy maradhasson, mégis be kell látnia, vannak veszett ügyek. Csakhogy hősnőnket igen kemény fából faragták, így nem csupán megragadja a létező összes lehetőséget, amivel mentorának bosszúságot okozhat, de még egy egyszerű vonatutat sem képes galibáktól mentesen megtenni. A mi drága Milink ugyanis belekeveredik egy sorozatgyilkosságba, ami nem mellesleg épp kapóra jön kíváncsiságához és bizonyítási vágyához. Nőként, egy tehetős utasokkal teli vonaton, egyedül kell kamatoztatnia mindazt, amit a bárótól megtanult; a feladatot pedig jócskán megnehezíti a vonat menetideje.
A történet jelentős része tehát a vonaton játszódik, ennek pedig elengedhetetlen kelléke az utasok megismerése, a köztük kialakuló kapcsolatok megfigyelése, és mindenféle olyan, jelentéktelennek tetsző momentum, ami a végén fejbe kólintja az olvasót. (Bár bevallom, a tettes(ek) kiléte számomra első perctől egyértelmű volt - mindössze a miértek és hogyanok nem álltak össze.)
Eleinte jómagam is roppantul élveztem a vonatozást, ismerkedést. Az utazás részébe könnyen bele tudtam élni magam, az elsuhanó tájak, megállók régi ismerősként köszöntöttek (Marosvásárhely szívem első otthona, legutóbb szeptemberben robogtam haza), míg az utasok feltérképezése több ízben is elszórakoztatott. Leginkább Miska bácsi, a hóhér története, valamint a Lindmayer urak fiatalabb tagjának szárba szökkenő románca a színésznő Mimivel fogott meg, a dobogó harmadik fokára pedig a székely bútorkereskedő került.
Igen ám, de egy idő után úgy éreztem magamat, mint első Budapest-Marosvásárhely közti utamon; hiába suhant el mellettem ezernyi táj, mintha egy soha véget nem érő, eseménytelen folyamba keveredtem volna, ami bármennyire is tetszetős, egy idő után unalomba süpped. A novella esetében ez úgy nézett ki, hogy Miliék ide-oda jártak, felsorolták majd' az összes utast, ezen kívül mégsem történt semmi olyasmi, ami felpezsdített volna. Egyedül a féltávon megérkező gyilkossági ügyek jelentettek hosszabb-rövidebb enyhülést, ám akárhogy vártam, hogy Mili látványosan is belevesse magát a nyomozásba, ő tollat ragadott, és olvasóktól-utasoktól elszeparálva vonta le következtetéseit, amikre aztán csak a megfelelő időben derült fény. Minderre pedig rátettek a hosszú, (számomra) felesleges leírások, amiknél hősiesen bevallom, volt hogy mondatokat ugrottam a vége felé.
A vége! A vége viszont bőségesen kárpótolt, Mili tényfeltárása több mint zseniális volt, feszültséggel, izgalommal, akcióval és némi humorral átitatva pontosan azt nyújtotta, amiért annyira szeretem ezt a sorozatot. Akárcsak az Ambrózy báró-Mili pillanatok, melyek fültől fülig vigyorra húzták a számat.


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc szereplő: Mili, Ambrózy báró
Kedvenc jelenet: az összes Mili-báró jelenet-veszekedés
Negatívum: eseménytelenség
Borító: 5/5
Sorozat: az Ambrózy báró esetei sorozat 3,5 kötete, de önállóan is olvasható (ha van némi fogalmad róla, ki az a Mili vagy Ambrózy)




Nyereményjáték


Immáron az ötödik Ambrózy báró esetei könyv megjelenésének örülhetünk, igaz, ezekből kettő kisregény :) 
A mostani játékunk során az fog kiderülni, hogy mennyire ismered a könyveket. Minden állomáson találsz egy idézetet, a feladatod, hogy eldöntsd, melyik kötetből származik, és írd be a rafflecopter doboz megfelelő sorába a megfejtéseket.. Annyi könnyítést tettünk, hogy a Bitó és borostyánból nem idéztünk. 
Figyelem! A kiadó csak magyarországi postacímre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon a kiküldött értesítőre, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk.


„Gyengébbik nem? Jaj, papuska, miért is kaptam tőled olyan kifogástalan nevelést? Ha csak egyetlen pillanatra is megfeledkezhetnék róla, hogy úrilány vagyok, aki soha, semmilyen körülmények között nem pofoz és nem rúg bokán öntelt ifjú bárókat, hát én úgy, de úgy megmutatnám ennek a hólyagnak…”




Nézzetek be a többi állomásra is

06/11 Szembetűnő
06/13 Könyvvilág
06/17 Deszy könyvajánlója
06/19 Dreamworld
06/21 Zakkant olvas
06/22 Sorok között

2017. június 18., vasárnap

Ashley Carrigan - Árnyjátékos

A Könyvmolyképző Kiadó jelenteti meg Ashley Carrigan: Árnyjátékos című regényét az idei könyvhétre. A történet nem véletlenül kapta meg a Rázós könyvek besorolást, jó adag erotikával fűszerezett, izgalmas, kalandos történet vár az olvasókra. Hét állomásos blogturnéra indulunk, ahol elolvashatod a különböző véleményeket a könyvről és egy interjút a szerzővel. Ha velünk játszol, esélyed lesz megnyerni a három nyereménykönyv egyikét a kiadó felajánlásában.


Ashley Carrigan: Árnyjátékos

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634571162
Oldalszám: 272 oldal

Fülszöveg:
Szeress, ​ha mersz!
Gillian, a nagyszerű üzletasszony, férje halála után pengeélen egyensúlyozik az elit társaság úri gengszterei között.
Pihenésképp erotikus kalandba kezd egy jóképű férfi luxusprostituálttal, Nickkel, hogy némi színt vigyen a stresszes mindennapokba. A férfi vonzó, beváltja a hozzá fűzött reményeket, de van egy titka…
Közben felbukkan egy rejtélyes alak, aki a háttérből irányítva az eseményeket sorra meghiúsítja Gillian ígéretes üzletkötéseit. Nem csak meglopja, de az áldozatoktól sem riad vissza, hogy elérje a célját.
Gillian a lengyel gengsztervezérrel belekeveredik egy kínos üzleti fiaskóba sodródik, és együtt kell megtalálniuk a titokzatos rosszakarót. Főként, ha életben akarnak maradni.
Vajon ki kicsoda? Lehet Nick és az arctalan rivális ugyanaz a személy?
Az Árnyjátékosban senki sem az, akinek látszik, és senki sem játszik nyílt lapokkal.
Kételyek, váratlan szövetségek, árulás, hűség és szenvedély…
Ez adja a vérbeli romantikus-erotikus maffiaregény esszenciáját, hogy kellően bizsergető élményt nyújtson.
Élvezd ki!

Saját véleményem:
Egyáltalán nem állt szándékomban olvasni az Árnyjátékost. Hiába incselkedtem évek óta Ashley Carrigan munkásságával, a fülszöveget olvasva nem éreztem úgy, hogy ez az én ízléskörömbe eső könyv lenne. Aztán jött Toffy (ki más?), aki a blogturnés chatünkben elkezdett áradozni róla, sőt kimondott két olyan kulcscímet is, amikre egyből felkaptam a fejemet. Annyira, hogy a turné indulásának napján, magamat is meglepve eldöntöttem, hogy adok egy esélyt az Árnyjátékosnak. Milyen jól tettem! A csak egy picit beleolvasokból az lett, hogy felfaltam a sztori felét, és baromira élveztem.
Ashley Carrigan lendületes stílusa csak úgy sodorja magával az olvasót; igazán olvasmányos. S ugyanez elmondható a történetről is, ami rendkívül dinamikus, folyamatosan peregnek benne az események.

A történet hősnője, Gillian, a harmincöt éves megözvegyült alvilági üzletasszony, aki egykoron hasonló álmokat kergetett, mint a legtöbb nő, mára azonban megkeményedett. Köszönhetően férjének, aki bár eleinte a tökéletes élet illúziójával kecsegtette, később mégis a mélybe rántotta, s egy olyan világot nyitott meg előtte, melyben a pénz, a hatalom, a fegyverek jelentik a túlélést.
Férje halála után Gilliannek nem maradt más választása, mint a helyébe lépni, és olyan tiszteletet kivívni önmaga számára, mely garantálja pozícióját, egyben szavatolja életben maradását. Mindennek azonban ára van, történetesen hősnőnk boldogsága, szabadsága. Túl sokat tud ahhoz, hogy kiléphessen, szerelembe pedig nem eshet, mert akkor új párja is úgy végezné, mint a korábbiak: holtan.
Mindazonáltal egy nő számára fontos a törődés, szeretet, kényeztetést, és ha ezt nem kaphatja meg másként, akkor talán nem bűn, ha olyan módszerekhez folyamodik, mint a férfiak... És itt jön a dolog csattanója, amiben a történet egyedisége rejlik, míg hősnőnk nő létére alvilági nagykutya, addig leendő párja luxusprostiként lép színre.
Merész döntés volt a szerző részéről két ilyen önmagában is sokkoló lépést megtenni, mégis örülök neki. Nőként, Gillian karakterén keresztül sikerült úgy átadnia az asszonyban lezajló folyamatokat, amik minden tekintetben reálisan hatottak, ráadásul tök jól átjött, mit jelent valami nőként, és mit, férfiként. A fizetett szex olyasmi, ami mindkét nemnél másként csapódik le - ezt a témát hosszasan lehetne boncolgatni, én most nem teszem. Ami viszont lényeges, az Gillian ehhez való hozzáállása, a hezitálás, a helyes és a helytelen mezsgyéjén való egyensúlyozás, a vágy, szükséglet, és minden egyéb, ami ehhez hozzátartozik. Szerettem az utat, ami a beteljesülésig vezetett, megmutatott mindent, ami gondolatként bennem is felmerült vagy felmerülne, ha hasonló helyzetbe kerülnék.

A regény első negyede a fizetett kielégülés témakörét taglalja, míg a második negyed ugyan tovább görgeti ezt a fonalat, ám csatlakozik hozzá némi bonyodalom, amikor egy bizonyos Bartolomeó elkezdi fenyegetni Gillian üzleteit és személyes biztonságát. Számomra ez a negyed volt a legingatagabb, valahogy úgy éreztem, a mérleg próbálna egyensúlyba kerülni, mégsem sikerül, inkább Gillian érzelmei felé billen. Hozzáteszem, ez nem baj, mindössze én szívesen láttam volna többet abból, mennyire kemény alvilági üzletasszony is a mi hősnőnk - nekem ez hiányzott.
Ám mielőtt elkezdhettem volna komolyabban bosszankodni, hálószobán kívül is felpörögtek az események, és Ashley Carrigan kijózanított egy olyan pofonnal, amitől nem győztem pislogni. Ez a csavar rendkívül jót tett a sztorinak, új lángra lobbantotta az egészet, és végre megfelelő arányba kerültek benne az érzelmi és akciódús részek. Ettől fogva egymást kergették az összecsapások, taktikázások, fordulatok, árulások, üzleti ügyek, illetve Gillian magánélete is új irányt vett. Jaromír színrelépése, valamint a Nickkel történtek csak megerősítik az olvasóban, hogy Gillian hús-vér felnőtt nő, s mint ilyen, tisztában van olyasmikkel, amikkel mondjuk egy YA vagy NA hősnő még nem feltétlenül.

Az Árnyjátékosban tehát van minden: alvilági üzelmek, fenyegető árnyalak, szenvedély, akció, kegyetlenkedés, de mindenek felett emberi érzelmek. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a maffia sztorikat, a romantikát, de mindenek előtt azoknak, akik kedvelik az érett, szórakoztató olvasmányokat. A hősnő kora pedig ne tántorítson el senkit, fiatalabbak ugyanúgy elmerülhetnek Gillian világában, mint az érettebb hölgyek.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Nick, Jaromír, Gillian
Kedvenc jelenet: az akciójelenetek
Negatívum: Gillian alvilági pozíciója hiányos volt számomra
Borító: 5/4,5
Sorozat: önálló




Nyereményjáték


Ashley Carrigan könyveinek borítóiból válogattunk a játékhoz. Egy-egy részlet alapján kell kiderítenetek a könyvek címét, és beírnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére, hogy a megkapott értesítő levélre válaszoljanak, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a többi állomásra is

06/06 Kelly és Lupi olvas
06/08 Lizzyke olvasókuckója
06/10 Betonka szerint a világ
06/12 Insane Life
06/14 Sorok között
06/16 Deszy könyvajánlója
06/18 Dreamworld

2017. június 17., szombat

Leila Sales - This Song Will Save Your Life



A Könyvhétre érkezett a Menő Könyvek jóvoltából Leila Sales különleges regénye, a This Song Will Save Your Life, ami már tízezreket hódított meg világszerte. A különleges stílusban megírt minőségi ifjúsági regényről a blogturné csapata meséli el a véleményét. 
Tarts velünk, és nyerhetsz is egy példányt a műből a Menő Könyvek felajánlásában.


Leila Sales: This Song Will Save Your Life - Éld az életed!

Kiadó: Menő Könyvek
ISBN: 9789634033769
Oldalszám: 264 oldal
Fordító: Rácz Kata

Fülszöveg:
Azt hiszitek, hogy olyan könnyű megváltozni.
Azt hiszitek, hogy könnyű, pedig nem az.
Elise Dembowski nem riad vissza a kemény munkától. Sőt, kimondottan élvezi. Kivéve talán azt, amikor az addigi legfontosabb feladatra vállalkozik: népszerű lánnyá akar válni. Csakhogy rettenetesen mellélő, és minden a darabjaira hullik körülötte.
Elise helyzete még rosszabb, mint azelőtt - ha ez egyáltalán lehetséges. Egészen addig, amíg be nem téved egy underground szórakozóhelyre, és ezzel kinyílik előtte egy ajtó egy világba, amelyről azt sem tudta, hogy létezik. Egy olyan világba, ahol úgy tűnik, egy népszerűtlen középiskolásból egyik napról a másikra felkapott DJ válhat. Elise végre megkapja, amire mindig is vágyott: elfogadást, barátságot és talán a szerelmet is. Ám a valóság ismét fenyegetően közbelép.
Leila Sales üdítően eredeti és vicces stílusban mesél az egyéniségről, kapcsolatokról és a zene erejéről, amely közelebb hozza egymáshoz az embereket.

Saját véleményem:
A borítója miatt figyeltem fel erre a könyvre. Nem azért, mert annyira szép, inkább az egyedisége vonzott. Magáról a történetről viszont nem sok sejtésem volt, azt leszámítva, hogy fontos szerepet játszik benne a zene. És hát ki ne szeretné a zenét?
A fentebbiekből kiindulva némileg megdöbbentett és mellbe vágott a lelki értelemben kemény bevezetője, mely nem csupán az öngyilkosság és iskolai (verbális) bántalmazás témája miatt telepedett rám, hanem a depresszív hangvétele miatt is. Annyira, hogy a tettlegesség után félre is raktam a kötetet néhány napra, mígnem a határidők sürgetni kezdtek, s bármennyire is ódzkodtam tőle, kénytelen voltam ismételten fejest ugrani Elise életébe. És tudjátok, mi történt ezután? Az, hogy addig le sem raktam, míg az utolsó oldalra nem értem!

Elise az a fajta hősnő, akivel nagyon sok középiskolás lány (/fiú) azonosulni tud majd. Ő az a kirekesztett típus, aki hiába szeretne normális tini lenni, nem hagyják, mintha csak egy célkereszt lenne rajta. Semmivel sem jobb vagy rosszabb másnál, egycserűen csak rossz lapokat oszt számára a gimis élet.
Minden suliban, osztályban van egy Elise, sőt az is előfordulhat, hogy mi magunk vagyunk azok. Mindegy, hogy (ex)Elise-ként vagy kívülállóként olvassuk, a This Song Will Save Your Life életmentő lehet a mai tinédzserek számára, ugyanis remekül példázza, mit okozhat a kirekesztettség. Ezenfelül pedig megmutatja, hogy bármi történjék is, soha nem szabad lemondani magunkról, az álmainkról, legfőképpen az életünkről csak azért, mert másoknak nem akad jobb szórakozásuk, mint a napjaink megkeserítése.

"A világ az átlagosságot élteti."
 
A szerző csodálatosan elkapta ennek az állapotnak a lényegét. Azt, hogy milyen látható vagy láthatatlan sebeket tud okozni az élcelődés és az elutasítás, hogy ami valakinek poénnak tűnik, az valaki másnak egy életre szóló traumát jelenthet, valamint a folyamatot, ami a szenvedő alanyban lezajlik. S mind közül talán ez utóbbi a legmegrázóbb. Látni, átérezni, mennyire megölik az embert a komplexusok, milyen értéktelenné, önbizalom hiányossá, elszigeteltté teszik.
Leila Sales pedig a maga nyers valóságában tárja olvasója elé az igazságot, Elise-zel együtt lerántja a mélybe, majd, mintha maga a Sors lenne, szépen olyan ajtókat nyit meg előtte, lehetőségeket sodor az útjába, amik által láthatatlanul is egyre fentebb emeli, oda, ahova tulajdonképpen tartozik. Nem a szájába rágja, hogy igenis jó és értékes tagja vagy a társadalomnak, hanem megtapasztaltatja, és amikor már nyakig benne vagy, a képedbe vágja, te meg ráébredsz, hogy jé, tényleg.
Számomra ez volt a legnagyobb értéke a sztorinak. Hiába nem vagyok már középiskolás (hála az égnek), rengeteg olyan gondolattal találkoztam Elise önismereti útja során, ami elgondolkodtatott. A világ valóban az átlagosságot élteti, és aki - mindegy hogyan - egy kicsit is mer más, egyedi lenni, azt a társadalom kiveti magából. És ugyanez átültethető pl. a barátságokra is - amit egyébként az Éld az életed! ugyancsak körbejár.

Nem mondom, hogy a történetnek nincsenek hibái, mert az nem lenne igaz.
Míg a kirekesztettség és Elise barátok iránti vágya tök jól átjött, addig a Dj Elise-zé válás folyamatában igencsak nagy lyukakat éreztem. Hiába csak eszköz a zenélés, én például hiányoltam a tanulás kifejtését; jó lett volna részletesebben látni, miként is vált Elise-ből olyan fantasztikus dj. De ugyanezt mondhatnám a pasizásról is, amiben értékelendő, hogy Char olyan jellem, amilyen, mert a valóságban sajnos nem mászkálnak könyves álompasik az utcán, ám a főhősnő karakterével sehogy sem sikerült azonosítanom kettejük kapcsolatát.
Ami viszont a karaktereket illeti, maximális respect Leila Salesnek; végre egy olyan YA kötet, aminek minden tekintetben hétköznapi emberek a szereplői, legyen szó barátokról, osztálytársakról, családtagokról, vagy pasikról. Senki nem tökéletes, vannak jobb és rosszabb jellemzőik, néha elviselhetetlenek, ám ha vesszük a fáradtságot, hogy megismerjük őket, akkor bizony előfordul, hogy teljesen mást kapunk, mint eleinte hittük (pozitív és negatív tekintetben egyaránt). Vannak itt menő csajok, pletykaéhes lúzerek, nagyszájú rocker lányok, csinosak, helyes vagy éppen kocka pasik, kiöregedett rockerek, meleg biztonsági emberek, és még sorolhatnám... de hogy valójában kik ők? Ahhoz meg kell ismerni őket.

Úgy gondolom, a This Song Will Save Your Life egy igazán gondolatébresztő olvasmány, minden tini kezébe odanyomnám. Főként nekik ajánlom, ám korosztálytól függetlenül azok is élvezetes szórakozásra lelhetnek benne, akik szeretik a zenével átitatott életszagú történeteket. De a nyomozás szerelmesei is egészen nyugodtan vethetnek rá egy pillantást.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Vicky, Elise, Mel
Kedvenc jelenet: Vicky & Elise shopping
Negatívum: Elise anyukájának és mostohaapjának egy bizonyos tette, és ahogy Elise az apjához viszonyult
Borító: 5/5
Sorozat:  önálló




Ajánlott zenék


Blur: Girls and Boy
The breeders: Cannonball
Bruce Springsteen: Dancing in the Dark
Clash: Train in Vain
The Cure: A Letter to Elise
The Cure: Just Like Heaven
The Cure: It's Friday I'm in Love
Depeche Mode: Just Can't Get Enough
The Kinks: Victoria
Phoenix:1901
The Smiths: Panic
The Smiths:This Charming Man
The Stone Rose: Elephant Stone
The Verve: Bitter Sweet Symphony
The Who: Baba O'Riley
Suede: Beautiful Ones
New Order: Temptation
New Order: Blue Monday
New Order: Bizarre Love Triangle
Justice: D.A.N.C.E.
Pulp. Mis-Shapes
The Pixies: Debaser
Nirvana: Smells Like Teen Spirit
Cut Copy: Lights & Music




Nyereményjáték


A könyv hősnője, Elise mindig is imádta a zenét, így nem is meglepő, hogy DJ-nek állt. A mostani játékunkból kiderül, hogy ti mennyire ismeritek a dalokat. 
A játék során megmutatunk pár olyan dalt, amit az írónő is ajánl, nektek pedig a feladatotok, hogy beírjátok a Rafflecopter dobozba a dalszöveg alapján, hogy mely dalokról van szó. 
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésre válaszolni az általunk megküldött értesítő e-mailre. Sok szerencsét!


Long ago life was clean
Sex was bad and obscene
And the rich were so mean
Stately homes for the Lords
Croquet lawns, village greens
Victoria was my queen
Victoria, Victoria, Victoria, 'toria




Nézzetek be a többi állomásra is

06/14 Könyvvilág
06/16 Dreamworld
06/18 Deszy könyvajánlója
06/20 Kelly & Lupi olvas
06/22 CBooks
06/24 Sorok Között

2017. június 15., csütörtök

Jeffrey Brown - A padavan visszatér

 Hallottál már a Jedi képzőről?
Arról a helyről, ahol az ifjú padavanok az Erő segítségével tárgyakat emelgetnek, és ahol Kitmama a vuki tanár testnevelést oktat a diákoknak?
Roan Nochez régi vágya, hogy csillagpilóta legyen, de a tanév kezdetén mégis a Jedi képzőben találja magát.
A népszerű művész, Jeffrey Brown vicces történetei elevenednek meg a lapokon, és a tőle megszokott módon a nevetés most is garantált.
Természetesen a Blogturné Klub sem maradhat ki Roan kalandjaiből, ezért június 6-tól 13 állomáson keresztül olvashattok a megjelent két kötetről. Megismerhetitek, sőt ha velünk játszotok, tiétek lehet az egyik példány!


Jeffrey Brown: A padavan visszatér

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789638115195
Oldalszám: 176 oldal
Fordító: Horváth M. Zsanett

Fülszöveg:
“Azt hittem, a második évem a Jedi Akadémián simán telik majd, és így is volt… eleinte. Építettem egy szuper robotot, tanulmányútra mentem egy jeges bolygóra, és messzire elkerültem Gammy galaktikus kajáját. De aztán minden összekuszálódott! A pilótaképzés sokkal nehezebb volt, mint vártam, a legjobb barátaim hanyagolni kezdtek, és az osztály zsarnokai megpróbáltak átcsábítani a sötét oldalra - ami egész jó mókának tűnt! És még azt hittem, hogy a régi suliban már mindent láttam…”

Saját véleményem:
Az első részben kiderült, nem én vagyok a sorozat célközönsége, Jeffrey Brownnak mégis sikerült egy végecsavarral annyira felcsigáznia, hogy mindenképp ki akarjam deríteni, miként is boldogul majd Roan a Jedi Akadémia második évében. Az évben, amikor is új tanagyagként nem más kerül be a srácok órarendjébe, mint a pilótaképzés, amire kis hősünk kezdettől fogva olyan nagyon vágyott. Valahogy sejtettem, hogy hiába a vágyódás vagy a pilóta családtagok, nem egészen úgy fog elsülni a dolog, ahogy azt Roan remélné... De még mennyire, hogy nem! 

A Jedi Akadémiáról írt bejegyzésemben már említettem, Jeffrey Brown ezen sorozata mennyire izgalmas, szórakoztató és azonosulásra alkalmas lehet a fiatalabb korosztály számára. Nos, ez továbbra is igaz, még én, a kétszer annyi idős fejemmel is úgy éreztem, lapról lapra visszakerülök az általános iskolás éveimbe, felidéztem, milyen is volt elfeledve az előző év borzalmait, újult lendülettel belevágni a következő tanévbe, vagy hogy mennyire hatottak rám az osztályban történő események. A padavan visszatérben talán még erősebbek is ezek a párhuzamok, a kis olvasó méginkább együtt tud érezni a karakterekkel.
A tengernyi izgalom, bonyodalom, próbatétel, küzdelem mellett újabb burkolt, jellemépítő üzenetek bújnak meg, ami mai társadalmunkban szerintem elengedhetetlenek az ifjabb korosztály pozitív irányú fejlődése érdekében. Nagyon szeretem, hogy Jeffrey Brown ilyen módon terelgeti a gyerekeket.

Ami még nagyon tetszett - korábban valahogy nem figyeltem fel rá -, az Roan hangja. Brutálisan élethű!
Nem olyan régen akadtak a kezembe a régi, kb. 10-12 évesen írt naplóim, amiknek a hangvétele, fókuszpontja (xy haragszik rám, vajon rosszat tettem, stb.) pontosan ugyanilyen volt. Félre ne értsetek, nem a szöveget akarom degradálni, épp ellenkezőleg! A szerző ahelyett, hogy az irodalmiság oltárán hódolna, kinyúl és magával rántja olvasóját. Egyszersmind olyan dilemmákat, szituációkat tár elé, amivel a mindennapi életben is találkozhat - például a kamaszkori szerelem vagy barátság terén.

Természetesen az izgalmasabb részek sem maradnak el, végtére is a Star Wars univerzumról beszélünk! Az Erő elsajátítása után a srácok ezúttal a pilótaképzés rejtelmeibe kapnak betekintést, ami közel sem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Könnyen megeshet, hogy a szimulációs gép felrobban alattunk... És ha mindez nem lenne elegendő, a lányok, barátok, másik oldal, az osztály új háziállata vagy az akadémia új szakácsa is meglehetősen sok fejtőrést tud okozni. Ám semmi vész, amíg Yoda és Kit mama olyan életbölcsességekkel látja el az egyént, mint a Roaaarrr!

Összességében tehát A padavan visszatér is aranyos, megmosolyogtató, izgalmas napló-képregény az SW univerzumból. És bár továbbra is úgy érzem, én már kinőttem belőle, Jeffrey Brown mindig eléri egy csattanóval, hogy kíváncsi legyek az újabb iskolai évre.


Pontszám: 5/3,75
Kedvenc szereplő: Kit mama, Yoda
Kedvenc jelenet: a táncest és a holokönyves részek
Negatívum: egyszerűen csak nem én vagyok a célközönség
Borító: 5/4
Sorozat: Jedi Akadémia 2. része




Nyereményjáték


Bemutatjuk nektek a karaktereket, akik a Jedi Akadémián szerepelnek, néhányuk talán ismerős lehet. A feladat, hogy a nevüket írjátok be a Rafflecopter megfelelő sorába. De ne izguljatok, ha újak a szereplők, a bloggerek nevüket elrejtették a bejegyzéseikben, úgyhogy ki is tudjátok rakni őket!
Figyelem! A beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a többi állomásra is

Jedi Akadémia 1.
06/06 Olvasónapló
06/07 Insane Life
06/08 Függővég
06/09 Dreamworld
06/10 Deszy könyvajánlója
06/11 CBooks
06/12 KönyvParfé

Jedi Akadémia 2.
06/13 Olvasónapló
06/14 Deszy könyvajánlója
06/15 Dreamworld
06/16 Insane Life
06/17 Függővég
06/18 CBooks