Dreamworld

2019. július 23., kedd

Marvel - Amiről tudnod kell és tudni érdemes



A Kolibri kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent a Marvel amit tudnod kell és tudni érdemes című kötete, mely egyetlen rajongó polcáról sem hiányozhat. Ha szeretnéd tetőtől talpig megismerni az univerzum összes hősét, gonoszát és segítőjét akik a kiterjed képregényes világban eddig előfordultak, megtudni, hogy milyen kalandokba keveredtek, akkor tarts a Blogturné Klub kilenc bloggerével.
Kövesd a turnét, játssz és vidd haza a könyv egy példányát! 


Adam Bray: Marvel - Amiről tudnod kell és tudni érdemes

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634373995
Oldalszám: 240 oldal
Fordító: Sepsi László

Fülszöveg:
Úgy gondolod, mindent tudsz a Marvel-képregények világáról? Akár igen, akár nem a válaszod, ettől a könyvtől garantáltan eláll a lélegzeted!
Az Amiről tudnod kell és tudni érdemes izgalmas és kevésbé közismert tényeket vonultat fel a Marvel-képregénysorozatok több évtizedes történetéből. Hány színvariációja létezik Hulknak, mitől olyan különleges Marvel Kapitány macskája, és miként tett szert egy béka Thor mitikus erejére? Ebből a csodás, képregények stílusát idéző könyvből megtudhatod!

Saját véleményem:
Ha megkérdeznétek, miért is akartam elolvasni az Amiről tudnod kell és tudni érdemest, nem tudnék mit felelni. Szeretem a Marvelt, sőt... ám a rajongásom kizárólag a filmekre koncentrálódik. Egyetlen kötetet leszámítva, nem ismerem a képregények világát, és ha őszinte akarok lenni, (néhány kivétellel) nem is tervezek ezen változtatni. Mindezek fényében tehát kissé bátortalanul vágtam bele az olvasásba. Tartottam tőle, hogy egy olyan kötet, mely kizárólag a képregényekre alapoz, mennyire tud majd bevonzani egy filmrajongót.

A félelmem nagyjából a harmadik oldalig tartott, már rögtön az első karakterbemutató (Amerika kapitány) levett a lábamról. Mit levett? Egyenesen ledöntött! Elámultam rajta, mennyi átfedés van a filmek és képregények között, hogy milyen értékes információmorzsák rejlenek a képregényekben, akár olyanok is, amik az utolsó Bosszúállók filmben töltöttek be fontos szerepet vagy csattanót. Számomra sokat jelentett, hogy tudtam mibe kapaszkodni, ráadásul imádtam, hogy filmrajongóként is úgy érezhettem, hogy a tűpontosan elhelyezett infók és érdekességek valóban hozzátesznek az általam ismert karakterekhez. 
Ez a kötet tulajdonképpen pontosan azt adja, ami a Marvel Studios - Szereplők nagykönyvéből hiányzott: valódi érdekességeket, tartalmat. Ha ismered a karaktert, tovább színesíti a tudásodat, ha pedig nem, akkor felépíti, köszönhetően az olyan "rovatoknak", mint a: gyorstények, A SHIELD aktáiból, AZTA!, Top x, Neeeee!, Mesélj még!, Tényleg?. Egy-egy karakter múltjából, jelenéből, jövőéből, erősségeiből, gyengeségeiből, kapcsolataiból, ellenségeiből és testi adottságaiból is kapunk infókat. Tartalmilag pedig öt fejezetre (Karakterek, Csapatok, Helyszínek, Mágia és tudomány, Kulcsesemények) és kilenc alfejezetre (szuperhősök, szupergonoszok, klasszikus küzdelmek, szuperhős-csapatok, SHIELD, szupergonosz-csapatok, mechanoidok, ikonikus tárgyak, világformáló háborúk) bomlik.
A két kötet között egyébként számtalan hasonlóság fedezhető fel (főként felépítését tekintve), ami nem meglepő, hisz mindkettő Adam Bray nevéhez fűződik, ám ahogy említettem, ez a gyűjtemény, klasszisokkal jobb a másiknál. Az Amiről tudnod kell és tudni érdemes a filmes és képregényes csoportot is kiszolgálja.

Természetesen ezúttal sem hagyhatom szó nélkül a könyv formai felépítését, ami egészen elképesztő. Egy vérbeli Hulk kötetről van szó, mind méretét, mind  pedig súlyát tekintve. Masszív, kemény borítás és fényes, minőségi lapok gondoskodnak az időtállásáról, s arról, hogy minden tekintetben megfeleljen a Marvel márkának. A belső grafikák is gyönyörű, életteli színekben pompáznak. Egyszóval minden adott ahhoz, hogy egy tökéletes könyvet tartsunk a kezünkben, ami vizuálisan és tartalmilag is elkényezteti a Marvel rajongókat. Az Amiről tudnod kell és tudni érdemesnek egyértelműen a polcotokon a helye!


Pontszám: 5/5
Kedvenc rész: az általam ismert karakterekről olvasni
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Marvel univerzum





Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek a Marvel univerzum filmjeit, illetve azok szereplőit. Minden állomáson találtok egy nevet, ami a hősök polgári neve, persze kicsit összekeverve a betűket. Ha megfejtitek, akkor az illető szuperhős nevét beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


TSTOC NAGL




Nézzetek be a többi állomásra is

07/19 Olvasónapló
07/20 Deszy könyvajánlója
07/21 Hagyjatok! Olvasok!
07/22 Dreamworld
07/24 Könyv és más
07/25 Nem félünk a könyvektől
07/26 Sorok között
07/27 Kelly és Lupi olvas
07/28 Függővég

2019. július 19., péntek

Somaiya Daud - A tökéletes hasonmás



A Maxim kiadó jóvoltából megjelent Somaiya Daud Mirage - A tökéletes hasonmás c. regénye, mely a Mirage sorozat első kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere bemutatja Amani küzdelmekkel teli kalandját, mely során nem kisebb feladat vár rá, minthogy a mindenki által gyűlölt, kegyetlenségéről híres félvath hercegnő bőrébe bújjon.
Tartsatok velünk, ismerjétek meg a Mirage sokszínű világát, és vigyétek haza a kiadó által felajánlott regény egy példányát!


Somaiya Daud: Mirage - A tökéletes hasonmás

Kiadó: Maxim Kiadó
ISBN: 9789634990451
Oldalszám: 336 oldal
Fordító: Abrudán Katalin

Fülszöveg:
A kegyetlen vath hódítók által uralt világban élő, tizennyolc éves Amani igazi álmodozó. Azon mereng, hogy milyen volt az élet a megszállás előtt, arról ábrándozik, hogy milyen lenne egyszer végre az általa annyira csodált, régi, híres költőkhöz hasonlóan komolyan nekilátni a versírásnak, és várja, hogy egyszer isteni jel érkezik hozzá Dihyától, hogy kalandokban lesz része és világot lát.
Ám a kaland egészen váratlan formában jelentkezik. Az elnyomó hatalom fegyveresei elrabolják, és titokban a királyi palotába viszik, ahol megdöbbenve fedezi fel, hogy a megtévesztésig hasonlít a kegyetlen félvath hercegnőhöz, Maramhoz. A legyőzöttek körében Maram oly erős gyűlöletet váltott ki, hogy hasonmásra van szüksége, aki a nyilvános közszereplések alkalmával fellép, és akár a halált is vállalja helyette.
Amani tehát ebbe az új szerepbe kényszerül, és a veszélyek ellenére is lenyűgözi a palota szépsége, de még annál is jobban elbűvöli a hercegnő vőlegénye, Idris herceg. Ám a királyi udvar ragyogása mögött durva erőszak és félelem húzódik. Ha Amani még valaha is látni szeretné a családját, akkor tökéletesen kell alakítania a hercegnő szerepében... egyetlen rossz mozdulat is a halálát jelentheti.

Saját véleményem:
A puszta véletlennek köszönhetően akadtam rá a Mirage-ra, ami fülszövegének, valamint Sabaa Tahir ajánlásának köszönhetően egyből fel is keltette az érdeklődésemet. Ráadásul pont jókor, mert éppen valami arab fantasy-re vágytam.
A leírás egy sci-fi elemekkel átitatott, marokkói kultúrán alapú fantasy-t ígért, némi kegyetlenséggel és szerepcserével a főszerepben. Ez önmagában baromi izgalmasan hangzik, és tulajdonképpen az egész történet tele van jobbnál jobb ötletekkel.

A regény főszereplője az éppen nagykorúvá váló Amani, aki családjával egy elnyomott kis bolygón éldegél viszonylagos szegénységben. Ám boldogságának hamarosan vége szakad, amikor is faluját udvari droidok lepik el, s nővé avatási ceremóniájáról a palotába ráncigálják, ahol meghökkenve találja szembe magát a rá megtévesztésig hasonlító, kegyetlen hercegnővel, Marammal.
Amanit a leendő királynő helyetteséül szánják, mintegy biztonsági háló gyanánt, Maram helyett neki kell megjelennie a nyilvános eseményeken, találkozókon. A feladat életveszélyes, hasonmása ugyanis nem örvend közszeretetnek, ám a kiképzése még jövőbeli sorsánál is rosszabb. Megkorbácsolják, megfosztják tetoválásaitól, és mindattól, ami önmagává teszi. Az egyszerű parasztlánynak hajszálpontosan el kell sajátítania hasonmása viselkedését, s olyan megvetéssel kell tekintenie a világra, hogy a királytól kezdve vőlegényéig, mindenki elhiggye róla, ő Maram. Egyetlen hiba az életébe kerülhet. Ám Amani minél jobban belesimul szerepébe, annál több titkot fedez fel: Maram vőlegényéről, Idrisről, a felkelőkről, történelmükről és magáról, a hercegnőről is.

Somaiya Daud érzékletes leírásai gondoskodnak arról, hogy az olvasó elvarázsolódva falja a lapokat. Szebbnél-szebb környezeti és hangulati bemutatók teremtik meg a marokkói életérzést a maga tradicionális és modern valójában. Már-már tapintani lehet ujjaink közt a kelmék finomabbnál-finomabb anyagát, látni a termek és ékszerek díszességét, vagy éppen hallani a kerti szökőkút csobogását és Idris hangszerjátékát. De épp így említhetném a bálokat, hivatalos eseményeket, netán az udvari élet pezsgő kavalkádját is. A szerző tényleg mindent elkövet vizuális kényeztetésünkért. Ez pedig hatalmas húzóerőt jelent, jócskán kiegyensúlyozza mindazt, amit a történet további része nem képes megtenni.
Sajnos a regény közel sem tökéletes, millió sebből vérzik. A nagyobb gond mégis az, hogy teljes egészében hiányzik a főszál, valami, ami célt és értelmet adhatna a sztorinak. Közel kétszáz oldalig még csak nem is sejteni, mi az író célja, merre szeretné gördíteni az eseményeket... A másik probléma, hogy amikor valami potenciálisan számításba jöhető cselekmény kezdene testet ölteni, hirtelen és döbbenetes természetességgel szökellnek át rajta a szereplők, mígnem semmi súlya nem marad, hiába jön szóba egy felkelés, melynek  Amani lehetne a kulcsfigurája, vagy egy tiltott szerelem. Mindennek ráadásul áldozatául esik a főszereplő hölgyemény is, aki eleinte még izgalmas, majd egyre inkább kifakul, és egyszerű narrátorrá lényegül.
Ám hiába a megannyi buktató, bevallom, egy percig se tudtam letenni a könyvet. Érzelmileg rendkívül erős, főleg vallás, romantika és  hasonmás fronton.

Nem fogok hazudni, a szerelmi szál instantabb nem is lehetne, mégis... Somaiya Daud rettentő intenzív érzelmeket generál szereplői között, melyeket átitat a kétségbeesés, valamint a tiltottságból és múltból fakadó kilátástalanság. De még ennél is lenyűgözőbb Maram és Amani viszonya, az, ahogyan a kegyetlen hercegnőről hagymaként hullanak le a rétegek, és egy végtelenül illékony kapcsolatba lép az egyszerű parasztlánnyal. Maram magasan a legjobb karakter az egész történetben, nem csupán kidolgozott, valós figura, de a kezdet és vég között is gyönyörű ívet ír le a fejlődése.
Mindent összevetve, én szerettem a Mirage-t. A hangulat és az érzelmek kellő mértékben kárpótoltak az egyéb fronton jelentkező hiányosságok miatt. Kíváncsian várom, milyen folytatást ígér a szívszorító befejezés.
Tömören: a Mirage egy keleti kultúrába ágyazott, Párválasztó és Az éhezők viadala jegyeket tartalmazó regény, mely erős érzelmekkel és hangulattal operál.


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc szereplő: Maram
Kedvenc jelenet: Maram és Amani közös jelenetei
Negatívum: hiányzik a főcselekmény
Borító: 5/4
Sorozat: Mirage #1




Térkép






Nyereményjáték


A regény során a történet főszereplőjének, Amaninak a hercegnő bőrébe kell bújnia. Mostani játékunk alkalmával tehát olyan filmeket és könyveket keresünk, melyeknek középpontjában a szerepcsere áll. Minden állomáson találtok egy rövid ismertetőt, mely alapján ki kell találnotok a mű címét, majd ha megvan, beírni a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"Egy fülledt éjszaka Edward Alcott enged a kísértésnek, és a sötét kertben megcsókolja Lady Julia Kenney-t, aki később nőül megy az ő ikertestvéréhez, Greyling grófjához. Aztán szörnyű tragédia történik, és Edward ígéretet tesz haldokló fivérének: úgy fog tenni, mintha ő lenne Greyling grófja, míg várandós sógornője világra nem hozza elsőszülött gyermekét."




Nézzetek be a többi állomásra is

07/19 Dreamworld
07/21 Deszy könyvajánlója
07/23 Sorok között
07/25 Kelly & Lupi olvas

2019. július 15., hétfő

Emma Chase - Felséged szolgálatában


Emma Chase: Felséged szolgálatában

Kiadó: Álomgyár
ISBN: 9786155875168
Oldalszám: 318 oldal
Fordító: Seres Noémi

Fülszöveg:
Ellie évek óta szerelmes a királyi testőrbe, akiről úgy gondolja, soha még csak észre sem vette őt. Ellie azt hiszi, Logan számára ő csak a munkája része - a királyi család tagja, akit esküje szerint megvéd.
Logan St. James nem épp törvénytisztelő családban nőtt fel, de a tetoválásait és sebhelyeit ma már elegáns egyenruha fedi. Jóképű, hűséges, bátor, ügyes kezű... és más testrészeit is jól használja.
Bárkit megkaphatna, Logan azonban csak egyetlen nőre vágyik. Éveken keresztül figyelt rá, védelmezte. Még mindig róla álmodozik, érte feláldozná akár az életét is. De a csodaszép Ellie Hammond nem az ő súlycsoportja.
Mindenki ismeri a testőrök szabályait: soha ne kalandozzon el a figyelmed! Soha ne téveszd szem elől! És soha ne ess szerelembe!

Saját véleményem:
A kiadó jobban nem is időzíthette volna a kötet megjelenését, hisz nyáron szeret az ember könnyed, szórakoztató olvasmányok társaságában időzni. És hát mi felelhetne meg jobban ezeknek a kritériumoknak, mint egy üdítően édes tündérmese, mely a brit királyi család életéből és egyéb kultikus alkotásokból merít?
A Felséged szolgálatában az első kötetben megismert páros húgának és testőrének történetét dolgozza fel, némi drámával és humorral fűszerezve.

"Testőr. Igazi nagymenő. A legvonzóbb srác, akit valaha láttam - és ebbe beletartoznak a regényhősök, a filmsztárok, külföldiek és hazaiak egyaránt. Ő a tökéletes keveréke a kisfiúsan helyes, a veszélyesen vonzó és a kínzóan rejtelmes típusnak."

Ellie karakterének ihletőjéül egyértelműen Pippa Middleton szolgált, aki épp úgy nővére hercegnéi rangra emelkedése révén került rivaldafénybe, mint fiatal hősnőnk. Ám Pippától eltérően Ellie élete hamar Több, mint testőr-beli fordulatot vesz, mikor Nicholas herceg úgy dönt, a meglehetősen vad és naiv sógornője mellé testőröket rendel, köztük Logan St. Jamest.
Logan és Ellie között pillanatok alatt lángra kap a szenvedély, ami a lány korának, valamint újdonsült társadalmi pozíciójának köszönhetően sokáig kimondatlanul feszül közöttük, nem is beszélve a testőrök szabályáról, miszerint tilos beleszeretni a védett személybe.

"De a szerelem... tudatlan voltam e téren. A világ még soha nem lökött elém ilyesmit, idegen volt ez az érzés." 

A páros speciális helyzetéből adódóan kapcsolatuk szakaszosan épül fel. A történet során - főként a regény első felében - rengeteg időbeli ugrás történik, rövidebb-hosszabb jelenetsorok által kapunk betekintést abba, miként is fejlődik hónapok-évek során testőr és védence viszonya, hogyan reagálnak az őket érő impulzusokra, legyen szó vizsgákról, költözésről vagy éppen egy új párkapcsolatról.
A maguk nemében ezek a kis életszakaszok, vagy ha úgy tetszik, mérföldkövek, rendkívül aranyosak és voltaképp szükségesek is, ám tagadhatatlanul zavaróak. Na nem nagyon, csak egy kicsit.
Az áttörést a jelenhez való megérkezés hozza, amikor is Ellie elhagyja lakhelyét és követi állapotos nővérét Wessco-ba, ahol újabb bonyodalmak várnak rá és az egész csapatra, merthogy bizony ebben a kötetben a régi kedvencek is tiszteletüket teszik - igen hangsúlyos mértékben.
Bevallom, engem egyáltalán nem zavart, hogy az akciót jelképező - egyéb tekintetben teljesen felesleges -, zaklatós szál Ellie nővéréékhez tartozott, mint ahogyan az sem, hogy az örök tréfamester, Henry is jócskán sziporkázott. Sőt! Megerősítette a királyi család által képviselt összetartást-összezárást a maga bensőséges hangulatában.

"A férfiaknak nem szabad habozniuk. Az olyan férfiaknak, mint amilyen én vagyok, nem szabad. Főleg nem akkor, ha egy ilyen nőről van szó."

Természetesen azért romantikából sincs hiány. Az Ellie és Logan közt kialakuló kapcsolat lassan formálódó, ám annál szenvedélyesebb. Hiába kell sokat várni a tényleges beteljesülésre, a hangulat érintések nélkül is fülledt. A kimondatlan, egyben tiltott érzések pattanásig feszítik a húrt, s olyan heves vágyódást generálnak, ami majdhogynem felemészti a párost. Nagyon intenzívek együtt, és erre különböző jellemük is jócskán ráerősít. Logan a nyugodt, megfontolt, lojális, nagybetűs férfi, míg Ellie hebrencsebb, ösztönszerűbb, és jóval vidámabb típus - amivel nem kevés fejfájást okoz testőrének.

Összességében bár a Felséged szolgálatában kicsit alulmúlja az első két részt, szerethető. Szórakoztató, szexi és fiatalos.
Kiszámítható? Cukormázas? Igen. Ugyanakkor rendkívül üdítő és lélekmelengető. Néha kellenek az ilyen típusú tündérmesék. Szóval, amennyiben habkönnyű kikapcsolódásra vágytok, bátran ajánlom az egész sorozatot. Én pedig epekedve várom, hogy végre megismerhessem Lenora királyné múltját a negyedik, egyben utolsó kötettel!


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Logan, Ellie, Henry
Kedvenc jelenet: fájdalomtól üvöltős
Negatívum: a fordítás (még mindig túl sok az értelmetlen mondat)
Borító: 5/4
Sorozat: Uralkodj magadon #3

2019. július 14., vasárnap

Nyereményjáték dedikált ajándékokért!


Régóta tervezgettem már valamiféle nyereményjátékot, szerettelek volna meglepni titeket néhány apró, ám annál különlegesebb ajándékkal, így köszönve meg a sok-sok lelkes lájkot, hozzászólást és úgy unblock mindent, amit az elmúlt évek során tőletek kaptam.
Lássuk a lényeget:


Mit tartalmaz a nyereménycsomag? 
  • 1 db Tammara Webber által dedikált "Sweet" bookplate
  • 1 db Samatha Young által dedikált könyvjelző
  • 1 db Naomi Novik - Rengeteg könyvjelző (nem dedikált)
  • 2 db Anna Banks által dedikált "Of Triton" könyvjelző 
  • 3 db Anna Banks által dedikált "The Syrena Legacy Series" bookplate (a trilógia mindegyik kötetéhez)
  • 4 db Anna Banks által küldött szigony tetoválás
  • 1 db "Love is Grimm" kitűző Chanda Hahn jóvoltából
  • 1 db "Keep Calm and Read Unenchanted" kitűző Chanda Hahn jóvoltából
  • 1-1 db Team Brody és Team Jared Unenchanted szilikon karkötő (Chanda Hahn -  Balszerencsés tündérmese sorozatához) egyenesen a szerzőtől

Mit kell tenned ahhoz, hogy megnyerhesd?
  • Légy a Dreamworld blog facebook oldal kedvelője.
  • Kövesd az Instagram oldalamat (ha nincs, iratkozz fel a blogra) és írd meg, milyen névvel.
  • Kedveld a nyereményjátékról szóló fb posztot.
  • Írd meg itt vagy a fb poszt alatt, mit szeretsz az oldalban/mit látnál még szívesen az oldalon-blogon/mit nem szeretsz (elég egy opciót kiválasztani).
  • NEM KÖTELEZŐ, de ha megosztod instán (használd a #dreamworldblog hashtagat vagy kukacolt be) vagy fb-on a nyereményjáték hírét (állítsd nyilvánosra), a neved duplán kerül be a kalapba.

Meddig tart a játék?
  • Ameddig elérjük az 1800 kedvelést fb-on, vagy legkésőbb július 31-ig.

Hogyan kapom meg a nyereményemet?
  • Ajánlott, postai levélként. (Fontos! Csak magyarországi címre postázok.)
  • Sorsolás után üzenetben tudjuk felvenni a kapcsolatot, a továbbiakról ott egyeztetünk.






2019. július 9., kedd

M. Kácsor Zoltán - Acsargó-mocsarak


M. Kácsor Zoltán: Acsargó-mocsarak

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634374169
Oldalszám: 244 oldal
Illusztrálta: Kecskés Judit

Fülszöveg:
Leiszút Feliszút bajban van. Szerencsére régi barátai, a Zabaszauruszok első két kötetéből már jól ismert Rilex, Barmol és Kunyi azonnal a segítségére sietnek, és nekivágnak a veszedelmes útnak, hogy kiderítsék, hogyan csendesíthetik le a Csendetlen-óceánt…
…csakhogy az Acsargó-mocsarakban lakó rettenetes Dragalád kémei eközben kelepcébe csalják a jóhiszemű sárkányt, Káró nem hagy fel a gonoszkodással, Fogkopácsnak pedig szörnyűséges titok jut a tudomására…
A számtalan izgalmas kaland közben pedig hol itt, hol ott bukkan fel három titokzatos büdösmadár. Vigyázat, orrokat befogni!

Saját véleményem:
Immár harmadik esztendeje töretlen lelkesedéssel várom a nyár elejét, hogy kedvenc őslényeim társaságában fejest ugorhassak a Zabaszauruszok újabb, fergetegesnek ígérkező és nevetőizomlázat okozó kalandjába. Idén pedig még inkább eluralkodott rajtam az izgatottság, minthogy az előző rész fenemód csattanós jövőképpel ért véget.
Történt ugyanis, hogy Kunyi - Rilexék döbbenetére - kicsit több arannyal rövidítette meg selypítős sárkány barátjukat, mint amennyi felett a sárkánytörvények szemet hunyhatnának, úgyhogy hála a kis keselyűnek, Leiszút Feliszút kitaszítottá vált. És bár barátai, vezeklésül magukra vállalták büntetését, s útnak indultak, hogy kiderítsék, hogyan csendesíthetik le a Csendetlen-óceánt, Leiszút Feliszút magára maradt, kiszolgáltatva a tolvajoknak.
Kis barátaink talpa alatt tehát jócskán izzik a talaj, veszélyről veszélyre kell átverekedniük magukat, ha ép bőrrel akarnak kikeveredni az egyre szerteágazóbbá váló slamasztikából.

Ahogyan azt már megszokhattuk, most is több szemszögből követhetjük az eseményeket, ezúttal egészen pontosan három nézőpont váltja egymást.
Elsőként ott van Fogkopács, aki egyszerű fogorvosból villámsebességgel titkosügynökké avanzsál, amikor is az Acsargó-mocsarakba érkezve, fültanúja lesz Dragalád rettenetes tervének, mely egyszerre szól a selypítős sárkány vagyonának elkobzásáról és Rilexék likvidálásáról. A dokinak hála azonban nem csupán kulcsinformációkat tudhatunk meg a kedvenceikre leselkedő veszedelemről, hanem egy egészen új helyszínt is feltérképezhetünk, egy olyat, melyet a sárkányok és dinoszauruszok közös leszármazottai, s egyéb mocsári lények laknak. A jól ismert kis szigetünkön pedig hol Leiszút Feliszút megpróbáltatásairól, hol pedig Rilex, Kunyi és Barmol kalandtúrájáról olvashatunk. Az orrfacsaró bűz, az égből lecsapó gyilkosok, valamint a szent mandarinfa rejtélye mellett rengeteg új karakter is tiszteletét teszi, hogy elcsavarja vagy éppen gonosz kelepcébe csalja jóhiszemű barátainkat. Történésekből tehát nincs hiány...

...az én boldogságom mégsem teljes. Az előző részekkel ellentétben nem teljesedett ki az írói ígéret, s  jóformán úgy éreztem, megpróbáltatások ide vagy oda, semerre sem haladunk. Az Acsargó-mocsarak ezúttal egyszerű epilógusként szolgált, s ehhez mérten, egy-két aprócska összecsapást leszámítva, végig stagnált. Ám a legfőbb célközönséget kétségtelenül a gyerekek alkotják, az ő figyelmüket meg valószínűleg sokkal jobban le fogja kötni az undi bűzös madár meg a sok poénos szituáció, mint az, hogy a szerző mennyire gördítette előre a cselekményt. Szóval, hacsak nem vagytok hozzám hasonló gyereklelkű felnőttek, akik saját szórakoztatás gyanánt olvasgatják a Zabaszauruszokat (erre egyébként csak bátorítani tudok mindenkit, mert amúgy valóságos gyöngyszem ez a sorozat), akkor lényegében gond egy szál se. Rilex, Kunyi, Barmol, Leiszút Feliszút és Káró még mindig eszméletlenül mókás, amihez nagyon sokat hozzátesz M. Kácsor Zoltán fergeteges humora, és az, hogy úgy játszik a magyar nyelvvel, ahogyan az csak nagyon keveseknek sikerül. Engem huszonhét évesen is mosolyra fakasztanak sorai, s gyermeki lelkesedéssel falom a lapokat. És hát persze Kecskés Juditról sem szabad megfeledkezni, neki köszönhető, hogy a Zabaszauruszok virtuálisan is megelevenednek előttünk. Imádom a Disney mesék világát idéző rajzait.
Szívből ajánlom mindenkinek - gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt - a Zabaszauruszokat, mert messze az egyik legértékesebb, legértelmesebb mesesorozat, amivel ezidáig találkoztam. Okos, szép, humoros, kalandos - és egyenértékű partnerként kezeli olvasóját.


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc szereplő: Rilex, Kunyi, Leiszút Feliszút
Kedvenc jelenet: az udvarlás
Negatívum: az, hogy nem jutottunk kb. sehova
Borító: 5/5
Sorozat: Zabaszauruszok #3