Dreamworld

2020. október 31., szombat

Halloween blogturné 2020



Üdvözlet minden szellemnek, vámpírnak, vérfarkasnak, boszorkánynak, és az összes egyéb entitásnak a Blogturné Klub szellemes Halloween turnéján!
Nem tudod mit csinálj Halloweenkor? Tarts velünk, segítünk kitalálni! Kövesd az egész napos turnénkat, mely során szuper könyveket, filmeket, finomságokat és egyéb kreatív ötleteket ajánlunk, hogy az év legborzongatóbb ünnepe valóban szuperül sikerüljön. Inspirálódj, játssz, és vidd haza fantasztikus nyereményeink egyikét!




Halloween DIY


kép inspiráció: wizardlifestyle
Halloween fanatikusként, az a legnagyobb álmom, hogy kidekorálhassam az egész házat rémségesebbnél rémségesebb elemekkel, de mivel nem angolszász területen élünk, és a házikónk sem az a könnyen kidekorálható méret, így általában kénytelen vagyok a minimál dizájnnál maradni. Abból viszont nem engedek!
Egyik évben papírszellemeket aggattam a fáinkra, máskor kétméteres boszorkánysziluettet festettem az ablakomba, tavaly pedig kétméteres útjelző táblát készítettem, rajta csupa-csupa halloweenesen rémisztő helyszínnel. A sütemény és a tökfaragás pedig minden évben alap.
Idén viszont akárhogy agyaltam, semmi sem jutott eszembe, vagy az anyagok beszerzését illetően ütköztem falakba... Napokat töprengtem, mit is készítsek, de végül úgy döntöttem, kipróbálok valami kevésbé grandiózust, ám annál könnyebben és gyorsabban kivitelezhetőt.
Tehát, ha bennetek is buzog a halloween szelleme, de totál kifutottatok az időből, vagy éppen a családotok néz idiótának, amiért megszállottan rajongtok ezért az ünnepért, akkor adok egy tuti tippet, mivel idézhetitek meg last minute - kicsiben - az ünnepet.


Hozzávalók:

- ecset
- tempera (vagy bármilyen festék)
- alkoholos filc
- (haj)lakk
- kövek

Elkészítés:
1) Keress néhány követ. Ne görcsölj túl sokat a formáján, mindegyikhez ki lehet találni valamit.
2) Mosd meg a köveket, készíts be a festéket és egy vizes tálkát.
3) Alkoss! Fess boszorkányt, Frankensteint vagy a menyasszonyát, kísértetkastélyt, fekete cicát, ufót, szellemet, tököt, múmiát, vámpírt, zombit vagy bármi egyebet a kövekre.
4) Fontos! Várd meg, míg az egyes rétegek megszáradnak, különben összefolynak a színek. 
5) A kényesebb, vékonyabb vonalak megrajzolásához használj filcet.
6) Ha elkészültél, és minden megszáradt, fújd le a köveket hajlakkal, hogy tartós végeredményt kapj. De vigyázz, ha alkoholos filcet is használsz, az a lakk hatására elfolyik.
7) Kész is. Díszítsd velük a szobádat, szobanövényeidet, szórd szét őket az udvaron, vagy hagyj el párat jártadban-keltedben, hogy mások arcára is mosolyt csalj velük. :)




Halloween Booktag


Csokit vagy csalunk - Egy cuki, és egy szélhámos karakter

Göthe Salmander a legcukibb, legédesebb karakter a világon. Kedves, segítőkész, imádja az állatokat, és olyan kis ölelgetni való...
Ami pedig a szélhámost illeti, simán lehetne Sebastian A Végzet ereklyéiból, de akár Cam is a fallen sorozatból. Mind a ketten csaló szélhámosok. (Bár én ettől függetlenül mind a kettejüket imádom.)


Halloweeni jelmez - Egy karakter, akinek szívesen a bőrébe bújnál egy éjszakára


Rengeteg ilyen karakter van! Szívesen lennék Aelin, Izzy, Clary, Hermione vagy Dany, de kipróbálnám magam Alosaként, Jude-ként, vagy Alexia Tarabottiként is.


Boszorkány - Egy könyv, aminek a címében szerepel a boszorkány szó

Debora Geary: Modern boszorkány c. könyvét választanám ehhez a ponthoz, méghozzá azért, mert nagyon más, mint amit egy átlagos boszorkányos könyvtől várna az ember. Ahogy a cím is sugallja, a történetben modern, mai boszik szerepelnek - egészen pontosan egy hatalmas család -, akik a modern technikát is előszeretettel alkalmazzák mindenféle mágikus dolgaikhoz. Ebben a kötetben például egy olyan netes programot írnak, ami automatikusan bevonja a gyanútlan boszikat egy boszorkányos chatbe. Még akkor is, ha az illető nem is tudja magáról, hogy ki-mi ő.


Fekete - Egy könyv, aminek fekete a borítója

Legyen a Bíborhajú sorozat első része, A boszorka fénye. Imádom Beninát, és ez a könyv volt az első magyar szerzős könyvem, ráadásul boszorkányos, úgyhogy azt hiszem, tökéletes választás ehhez a ponthoz.


Múmia - Egy könyv, ami korábban jelent meg, mint ahogy megszülettél

Ezzel a ponttal kicsit meggyűlt a bajom, ugyanis nem igazán olvasok a születésem előtti időkből származó könyveket - jobban kedvelem a modern regényeket -, ráadásul '91 elé kéne visszateleportálnom, ami elég sok... sajnos. De azt hiszem, a Büszkeség és balítélet belefér az időbe, nem mellesleg pedig imádom! Az első klasszikus, amit magamtól, a saját örömömre olvastam el.


Vámpír - Egy karakter, akinek a halála miatt vérzett a nyakad szíved

Nem szeretnék spoilerezni, de maradjunk annyiban, hogy egy ibolyakék szemű Herondale keményen megdolgoztatta a könnycsatornáimat.


Zombi - Egy könyv, ami miatt sokáig fennmaradtál és egész éjjel olvastál


Smaragdzöld. Az ominózus éjszaka pedig szilveszter éjszakája.


Halloweeni tök - Egy szereplő, aki szerinted annyira nagyképű, hogy faragnál az arcából

Imádom a Royal fiúkat, de az első részben mindegyikőjük arcából lefaragtam volna egy keveset.


Bájital - Egy könyv, amelyben megmérgeznek valakit

Ciki, ha itt is az árnyvadászaimhoz nyúlok? Mert, ha igen, akkor mondhatom a Rómeó és Júliát is.




Nyereményjáték


Csokit vagy csalunk! Játékunk során virtuális csokivadászatra invitálunk benneteket. Ehhez mérten a turné minden állomásán olvashattok egy idézetet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint eldönteni, hogy valóban valamilyen csokival kínálunk benneteket, vagy csalunk. Csokinak számít minden szilárd halmazállapotú, ehető édesség, csalásnak pedig a hasonlatok, valamint a folyadékok. Ha úgy vélitek, csalunk, ezt a szót írjátok a Rafflecopter megfelelő sorába, ha pedig valódi finomságra bukkannátok, a csoki szót.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“- Milyen csokik lesznek? – kérdezte Jupiter.
-Á, a szokásos! Zselécsontváz. Féregcukor. Csoki szemgolyó. “




Nézzetek be a többi állomásra is

09:00 Booktastic Boglinc - Könyvjelzők
10:00 Deszy könyvajánlója - Vajsör & lávasüti
10:00 Deszy könyvajánlója - Booktag
11.00 Utószó - Tökfaragás
13:00 Hagyjatok! Olvasok! - Boszorkányos könyv- és filmvajánló
14:00 Könyvvilág - Madarak a dobozban
15:00 Olvasónapló - Baljós hangulatú gyerekkönyvek
16:00 Könyv és más - Társasjátékok
18:00 Dreamworld - DIY
19:00 Csak olvass! - Szemgolyós muffin
20:00 Fanni’s Library - Top 5 vámpíros könyv
21:00 Veronika’s Reader Feeder - Sütőtökös pite

2020. október 28., szerda

Papp-Szabó Vanília - Örökség

 

Papp-Szabó Vanília: Örökség

Kiadó: Twister Media
ISBN: 9786155631795
Oldalszám: 288 oldal

Fülszöveg:

Mit tennél, ha a kezedbe hullanának egy hotel kulcsai? És ha az a hotel éppen Kenyában lenne? Tamira Savannah King magyar édesanyjától örökölt virtussal úgy dönt, ez pont a megfelelő al­kalom arra, hogy vőlegényét és unalmas munkáját hátrahagyva rendbe szedje az életét, és Budapestről Nairobiba repül. Az afri­kai nyüzsgő nagyvárost hamar felváltja a vidék, és a Masai Mara Vadrezervátumba érve megkezdődik a valódi utazás.
Mihez kezd egy szőke magyar nő a szavannán? Hogyan boldogul szállodaigazgatóként, aki még soha nem dolgozott a vendéglátás­ban?
Mit jelent a kötődés, az otthon, a barátok, a család, a szerelem? Nyomokban oroszlánokat, elefántokat, zsiráfokat, orrszarvút, gazellát, naplementét tartalmaz. Meg egy Hemingway nevű szu­rikátát.


Saját véleményem:


Ha rendszeresen követitek az oldalt, feltűnhetett, hogy elég távol állnak tőlem a lélektani regényegek, nem igazán szoktam ilyen típusú könyveket olvasni. Az Örökséggel azonban kivételt tettem, mert amellett, hogy a szerző roppant szimpatikusnak tűnt, a fülszöveg is felkeltette az érdeklődésemet, és hát valljuk be, Afrika az a csoda, amit egyszer mindenkinek látnia-tapasztalnia kell.

"Tűz mellett lenni a világ minden táján ugyanazt jelenti; biztonságot és egyenlőséget. Ilyenkor megnyílik valami ősi csatorna, és rövidre zárja a távolságot a tűz körül ülők között. Őszinteségre, bizalomra sarkall. Régen a történeteket is tűz körül mondták el, ezekből lettek a mesék."

Hazudnék, ha azt mondanám, olvasás előtt nem munkált bennem némi félelem, de szerencsére mire az első fejezet végére értem, már minden aggodalmam elpárolgott, engem pedig egyre jobban körbeölelt és bekebelezett Afrika. Tamirával/Savannah-val, a történet hőnőjével együtt fedeztem fel ezt a csodálatos vidéket és kultúrát, vesztem el egy lélegzetelállító szállodában, és ismertem meg az ottani világ árnyékos oldalát - azt, ami egy üdülési prospektusból jó eséllyel kimarad. Papp-Szabó Vanília bámulatos részletességgel és lelkesedéssel kalauzolt el Masai Marába, minden egyes mondatán érezhető volt,  mennyire szívügye is ez a kontinens. A leírások, a színek, érzések mind-mind éltek, ennek hála pedig azt az érzést keltették bennem, mintha én is ott lettem volna a szereplők között.
 
Ami magát a történetet illeti, lélektani helyett inkább fejlődésregénynek mondanám, a könnyedebb fajtából, hisz a fókusz mindvégig magán, a főhősnőn van, aki derült égből villámcsapásként megörökli nagymamája eltitkolt kenyai szállodáját. 
Savannah-nak jóformán feleszmélni sincs ideje, nagymamája temetését követően máris egy afrikai gépen találja magát, az utazás pedig éppen kapóra is jön számára, hogy elterelje figyelmét gyászáról, és a vőlegényével való szakításról. A lány azonban nem számol vele, hogy a szállodaátvétele mellett új kapcsolatokat, erős kötelékeket alakít majd ki, és találkozik egy olyan férfival, aki megváltoztathatja az életét.
Az Örökség tehát kalandos és kecsegtető regény, olyan, ami megmelengeti az olvasó szívét, és nem mindennapi utazásra hívja, de megvannak a maga hibái. Néhol kidolgozatlannak, máshol pedig túlbonyolítottnak tűnt, és rengetegszer éreztem azt, hogy egy-egy szál nincs alaposan kifejtve, átgondolva, felépítve. Savannah karaktere pedig számomra túl gyerekesre sikeredett, akárcsak a valódi cél kibontása. Egy leendő szállodavezetőről nem tudom elképzelni, hogy alárendelődik a helyi főnöknek, és beáll konyhalánynak, ahelyett, hogy megtanulná, hogyan is kell a hotelt vezetni. De a sort sajnos tovább is folytathatnám, akár a kémia érezhető hiányával. Mégis, mindennek ellenére elvitt az a szeretet, amivel a szerző lefestette Afrikát. A hely atmoszférája annyira erősre sikeredett, hogy az aggályaim dacára faltam a lapokat, és egyre inkább azt éreztem, hogy oda akarok teleportálni. 
Mindezt figyelembe véve, nem bántam meg az olvasást. Jó volt kiszakadni a szürke hétköznapokból, és egy olyan színes kontinensen barangolni, mint Afrika. Köszönöm a szerzőnek, hogy megtisztelt a bizalmával, és felajánlotta a könyvet!


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc szereplő: Jelani
Kedvenc jelenet: elefántles
Negatívum: lsd. fentebb
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!

2020. október 20., kedd

Penelope Bloom - Her Muffin

Emily minden vágya teljesül, amikor felveszik álmai művészeti iskolájába Párizsba, ám egy nap betoppan az életébe a középsulis szerelme, Ryan és megbízza egy munkával. A férfi igazi ünnepimádóként minél nagyobb halloweeni bulit szeretne csinálni, és habár nem ismeri fel a nőben egykori osztálytársát, a dekorcuccok elkészítésére mégis őt szemeli ki. Tartsatok bloggereinkkel, hogy megtudjátok, mit gondolnak a Passion válogatás újabb humoros, romantikus regényéről! Ne feledjétek, a turné végén a Maxim kiadó jóvoltából meg is nyerhetitek a könyv egy példányát!


Penelope Bloom: Her Muffin - Felfalnám

Kiadó: Maxim Kiadó
ISBN: 9789634992394
Oldalszám: 224 oldal
Fordító: Stier Ágnes

Fülszöveg:
Egy dögös, új főnök szexi testtel és isteni muffinokkal.
Aki ráadásul a középsulis szerelmem.
És nem emlékszik rám.
Ugyan mi gond lehet?
Persze azon kívül, hogy őt látva alig bírom a bugyimban tartani a saját muffinomat, pedig pár hónap múlva fel kell pattannom egy repülőre, hogy Párizsba utazzak egy művészeti suliba, ahol végre valóra válhatnak az álmaim, amikre igazán, hosszú-hosszú évek óta vágyom. Nem hagyhatom, hogy egy pasi keresztbe tegyen ennek. Szerencsére csak egy gyors munkát kaptam tőle, pár dekorcuccot kell csinálnom egy nagy halloweenbulira. Szóval Emily, te szexmániás, nem szabad megtörnöd, még akkor sem, amikor a pasi édesebbnek néz ki, mint a péksütemények, amiket süt. És még akkor sem, ha utánad ő a legnagyobb rajongója az őszi-téli ünnepeknek. Vagy ha ugyanúgy imádja a horrorfilmmaratonokat. Vagy ha elolvadsz már csak a mosolyától is. Szóval bármilyen álomszép is a szeme, tökéletes a teste, tudom, hogy fel kell szállnom arra a gépre, és ki kell vernem a fejemből a gyönyörű gyerekeinket, akikkel a fehér kerítéses házunkban éltünk volna. Ugye?

Saját véleményem:
A pikáns címadások miatt könnyű Penelope Bloom sorozatát a gagyi pornókönyvek kategóriájába sorolni, holott valójában szó sincs ilyesmiről. Szimpla romkomok - annak minden bájával, könnyedségével és humorával együtt -, amik tökéletesen megfelelnek egy-egy lazulós estéhez vagy délutánhoz. Vagy a Felfalnám esetében, például egy halloween estéhez.

"A lány úgy nézett rád, mint egy kutya a szalonnacsíkra. Higgy nekem, a pasikat szereti! És téged is kedvel. És mi van akkor, ha nem tudsz róla semmit? Azért viszed el randizni, hogy beszélgessetek. Röpködjenek csak a szikrák!

Bizony, az előbb jól olvastátok, Ryan és Emily könyvében kulcsfontosságú szerep jut a halloweennek, ugyanis a főnöki posztba előlépő Ryan arra készül, hogy a pékségei-, valamint a Chamberson cég dolgozói számára összehozza az év legkirályabb partiját. Ehhez pedig szüksége lesz egy művészre, aki hajlandó elkészíteni a bulihoz szükséges szobrokat, festményeket, és plakátokat. És itt kerül képbe Emily, aki heti rendszerességgel tart művészeti órákat a helyi idősek otthonában - abban a bizonyos otthonban, ahol az előző kötetből megismert nagyi is él. 
Noha a páros megköti az alkut, a köztük fellobbanó szikrák miatt eleinte mindketten félve állnak a közös munkához. Emily rájön, hogy a pékség tulajdonosa nem más, mint a gimis szerelme, aki csúnyán kibabrált vele az utolsó évben, míg az erről mit sem sejtő srác pedig megijed önnön érzéseitől, hisz a múltban jópárszor megégette már magát párkapcsolatai során.

Őszinte leszek: a sorozat első két részét nagyon szerettem, ám ezúttal nem voltam maradéktalanul elégedett. Míg a Bekapnám és Megnyalnám esetében elegendőnek tűnt a játékidő, addig itt úgy éreztem, hogy minden túl gyorsan, kapkodósan történik, ezáltal pedig olyan semmilyen maradt az egész. Rettentően haragszom is emiatt a szerzőre, mert Penelope Bloom egy tök jó sztorit álmodott meg, szuper csavarokkal, háttérrel és karakterekkel, de a kötet rövidsége miatt mindenbe csak belekapott ahelyett, hogy jobban kifejtette volna őket. Ezt pedig leginkább a romantika sínylette meg... Míg a Chamberson srácok és párjaik között sistergett a levegő, addig Ryan és Emily végig semleges maradt.
Romkom ide, romkom oda, vártam volna a szikrát, ami elhiteti velem a giccset, a kliséket, a túlzásokat, azt, amitől elhiszem, hogy igen, mindössze egyetlen találkozás is lehet akkora horderejű, hogy sorsdöntő változásokat eszközöljön a felek életében/gondolatvilágában... De ez nem történt meg, így a képtelen szituációk végeláthatatlan sora szimpla hiteltelenségbe fulladt. 
Azonban álszentség lenne azt állítani, hogy mindennek ellenére nem faltam fel három óra alatt a Her Muffint. Meglehet, a romkomból (egyetlen jelenetet leszámítva) eltűnt a romantika,  de azért a komédia megmaradt. És bár az elhangzó poénokat, meg a bénán vicces szituációkat lehetne olcsó, hatásvadász, abszurd jelzőkkel illetni, én vevő vagyok az ilyesmire. Méghozzá úgy, hogy élvezem is. És itt ez történt. Míg az egyik felem fintorgott a hiányosságok és nonszensz elemek láttán, addig a másik kényelembe helyezkedett, és hagyta, hogy ez a kissé furcsa, szürreális, szeleburdi sztori magával sodorja. 
 
Tehát amennyiben az ember képes elvonatkoztatni a mű hiányosságaitól, úgy tulajdonképpen egy nagyon cuki, szerethető történetet kap, olyat, amiben a kapcsolatoktól rettegő pasi, és a kontinenst hamarosan elhagyó lány kerülgeti egymást, miközben a lökött barátaik képtelenebbnél képtelenebb módokon próbálják összehozni őket. A rablótámadástól kezdve, a szexualitásról meglepő nyíltsággal beszélő nagyin át, egy szürreális halloween partiig bezárólag mindennel találkozhat, aki esélyt ad ennek a résznek. Ráadásul a korábbi szereplők is képviseltetik magukat.
Mindent egybevetve egyáltalán nem bánom az olvasást, sőt! Jó volt kicsit kikapcsolni, jókat nevetni. Izgatottan várom, mit tartogat a következő rész, amiben az Addams Familyből teleportált Lilith lesz a főszereplő.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Lilith, Nagyi, Emily, William
Kedvenc jelenet: Halloween parti, és nagyi beszólásai
Negatívum: összecsapottság, hiteltelenség
Borító: 5/4 (kissé fura a cím és borítócsere)
Sorozat: Bekapnám #3, önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mivel történetünk egyik főszereplője, Ryan imádja a különféle ünnepeket, úgy gondoltuk, hogy minden állomáson mutatunk egy édességes képet, ami alapján ki kell találnotok mely ünnepre gondoltunk!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

10/16 Betonka szerint a világ...
10/18 Kelly és Lupi olvas
10/20 Dreamworld
10/22 Hagyjatok! Olvasok!

2020. október 13., kedd

R. S. Grey - Not So Nice Guy


Újabb könyv jelent meg R. S. Grey tollából a Könyvmolyképző Kiadónál idén ősszel. A Nem is olyan rendes srác történetének középpontjában ezúttal egy barátságból kialakuló szerelem áll, mindez egy gimnáziumban, ám ezúttal nem diákok, hanem két tanár között - ráadásul rendkívül humorosan tálalva. Ha kíváncsiak vagytok Sam és Ian történetére, tartsatok velünk, és játszatok a kiadó által felajánlott példányért.


R. S. Grey: Not So Nice Guy - Nem is olyan rendes srác

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789635613472
Oldalszám: 280 oldal
Fordító: Sárai Vanda

Fülszöveg:
– ​Úristen! Hát ő meg kicsoda? – Gyakran kapom meg ezt a kérdést.
– Ja, hogy ő? – válaszolom. – Ő csak Ian.
„Csak Ian.” A „Csak Ian” az évszázad legbénább jellemzése. Csak a Mona Lisa. Csak a Taj Mahal. Csak Ian, az unalmas kockahasával és a sablon gödröcskés mosolyával, mi?
Csak Ian… csak a legjobb barátom.
Elképesztően közel állunk egymáshoz, olyan mélyre jutva a barátzóna állapotába, hogy a munkahelyünkön mindenki azt gondolja, egy párt alkotunk – egészen addig, amíg egy nap ki nem pattan a hír a tanáriban, hogy Ian egyedülálló. Szabad préda.
Az újdonsült népszerűségében lubickolnia kellene, de mindkettőnk legnagyobb meglepetésére, az egyetlen figyelem, amire látszólag vágyik, az enyém. A korábban ártatlan éjszakai csevegéseinkből korhatáros telefonhívások lesznek. A játékos évődésünk egy új, kockázatos élt kap. Azt gondolom, hogy csak cukkol, de amikor az osztályteremben felültet az asztalra, a kezeit pedig becsúsztatja a szoknyám alá, nem marad tér a bizonytalanságnak.
Kicsit félek attól, hogy a dolgok rosszul alakulnak, és elveszítem a legjobb barátomat, szóval, a legjobb lesz, ha kihátrálok és nem viszonzom ezt az eget rengető csókot.
De, kit is akarok áltatni ezzel?

Saját véleményem:

A drámai történetek mostanság elég távol állnak tőlem, ebből kifolyólag a szerzővel való ismertségem egészen a Testcselig vezethető vissza. Amikor úgy döntöttem, esélyt adok a Nem is olyan rendes srácnak, akkor a korábbi emlékeim vezéreltek: szerettem volna egy ugyanolyan könnyed, szertelen romkomot olvasni, mint a Testcsel, olyat, ami mindenféle drámától mentes, kikapcsol, miközben szórakoztat is. Nos, ezt többnyire meg is kaptam, csak éppen nem abban a minőségi formában, ahogy vártam.

"Csak két barát vagyunk, összetapasztott szájjal. Ha valaki nézne minket, azt is gondolhatná, hogy épp újraélesztem Iant."

Ahogy a borító elején ki is emelik, ez a történet bizony ízig-vérig romkom. Semmi mélység vagy magasság, csupa szertelenség és cukiság, töménytelen mennyiségű humorral nyakon öntve. Ha nagyon töményen akarnék fogalmazni, akkor lényegében ennyiben ki is merülhetne ez a bejegyzés, mert bizony ez a Tanárral egybegyúrt Fákjú Tanárúra hajazó regény nem sok egyébbel kecsegtet. Hiányzik belőle a cselekmény, a karakterei elnagyoltak, az események sokszor hiteltelenek, a poénok bizonyos esetben pedig inkább kínosak, mintsem viccesek.
Joggal merül fel tehát a kérdés, miért is faltam fel két nap alatt, ha valójában ennyire bénának éreztem? Azért, mert rettentően addiktív, olvastatja magát! És mert egy romantikus komédiától tulajdonképpen nem is várok többet; amíg feltölt és mosolyt csal az arcomra, addig nem érdekel, hogy az egész kiforratlan, vagy helyenként túlságosan is hollywoodi. Ha a kínos poénok mellett vannak jók, amik eladják magukat, akkor én arra vevő vagyok, már csak azért is, mert szeretem a barátságból szerelem típusú sztorikat.

"Az egyik pillanatban még a legjobb barátom, a következőben pedig már egy nem is olyan rendes srác, egy férfi, aki úgy néz rám, mint aki alig képes visszafogni magát, hogy ne faljon fel élve."

A Nem is olyan rendes srác középpontjában két tanár áll, akik több mint ezerháromszáz napja tartják magukat legjobb barátoknak, és éppen ugyanennyi ideje igyekszenek leplezni egymás előtt a másik iránti vonzalmukat. Az idejük kilencvenkilenc százalékát együtt töltik, ami miatt párkapcsolataik rendre tönkre is mennek, ráadásul az egész tanári kar azt hiszi róluk, hogy együtt vannak. Ám amikor Sam elszólja magát, ezzel mintegy zöld utat adva hódolóiknak, akkor minden megváltozik. A tanári karban megindul a verseny, ki nyeri el Sam és Ian kezét, nekik pedig dönteniük kell: végre felvállalják az érzéseiket, és barátságukat kockáztatva újabb szintre emelik kapcsolatukat, vagy végleg elszalasztják a lehetőséget.
Az alaptörténet tehát kimondottan izgalmas, a két nézőpontkarakter (Sam és Ian) habitusából adódóan pedig roppant vicces is. Sam egy visszahúzódó, félénk, ügyetlen lány, aki titokban a jóképű, izmos kémia- és focitanár haverjáról fantáziál olyan stílusban, hogy sokszor már potyogtak a könnyeim a röhögéstől, míg Ian a nők megtestesült álmaként nem csupán dögös és odaadó, de pontosan tudja azt is, hogyan hozza ki Samből a maximumot (idegesség vagy vágy tekintetében). Jó párost alkotnak ők ketten, és emiatt tulajdonképpen jól is működik a történet egészen addig, míg titkolják érzelmeiket. Addig nagyon mókás, nagyon esetlen, de nagyon szerethető a sztori. Ám ahogy és amilyen módon rákényszerülnek a továbblépésre, az rengeteget csorbít mindezen. Onnantól sokszor hiteltelenné, gyorssá, elnagyolttá válik a kapcsolatuk, és a humorfaktor is meginog. Mindezzel együtt persze továbbra is cuki és szerethető marad a regény - tehát, aki kedveli a limonádé típusú történeteket, nyugodtan próbálkozzon vele.

Mindent összevetve, ez a könyv közel sem tökéletes: tele van feleslegesen behozott szálakkal, sok esetben steril, nincs íve, a játékossága és könnyedsége azonban olyan erő, ami minden negatívuma ellenére képes megmelengetni az arra vevő olvasók szívét. Ian remek álompasi, Sam pedig felettébb szórakoztató, a kapcsolatuk pedig nagyon szerethető. Ne várjatok tőle sokat, inkább csak élvezzétek. Ez nem a Testcsel, és nem is az Ezzel a szívvel - ha nagyon hasonlítani akarjátok valamihez, akkor az általam említett filmekhez-sorozathoz érdemes.


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc szereplő: Ian, Sam
Kedvenc jelenet: a bál
Negatívum: elnagyoltság, és a túlzások
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


A nyereményjátékban - hasonlóan Ianhez és Samhez - olyan párosok kapnak főszerepet, akik barátokból lettek szerelmesek. Minden állomáson egy könyv fülszöveg-részletét olvashatjátok, a feladat, hogy kitaláljátok melyik könyvről van szó. A Rafflecopter doboz megfelelő sorába azonban nem a könyv címét, hanem a főszereplőinek keresztnevét várjuk!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"Ő volt a legjobb barátom, a legkedvesebb pótbátyám és a legjobb védelmezőm. Ő volt a legjobb, és az enyém volt."




Nézzetek be a többi állomásra is

09/30 Könyvvilág
10/02 Sorok Között extra állomás
10/04 Hagyjatok! Olvasok! extra állomás
10/06 Fanni’s Library
10/08 Veronika’s Reader Feeder
10/10 Hagyjatok! Olvasok!
10/12 Dreamworld

2020. október 8., csütörtök

Thomas Wheeler - Cursed


A Libri Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Thomas Wheeler nagysikerű regénye, a Cursed - Átkozott, amiből Netflix sorozat is készült. Ennek örömére a Blogturné Klub nyolc bloggere bemutatja Nimue különleges, izgalmakkal teli történetét, melyben minden új megvilágításba kerül.


Thomas Wheeler: Cursed - Átkozott

Kiadó: Libri Kiadó
ISBN: 9789633108406
Oldalszám: 460 oldal
Fordító: Szilágyiné Márton Andrea

Fülszöveg:
Nimue számkivetettként nő fel. A fekete mágiával való kapcsolata miatt druida falujában rettegnek tőle, így a kétségbeesett lány el akar menekülni…
Azonban a vörös paladinok lemészárolják az egész falut, és Nimue élete örökre megváltozik. Haldokló anyja felszólítja, hogy vigye el az ősi kardot egy legendás varázslónak, így Nimue lesz népének egyetlen reménysége. Küldetése során aligha van ideje bosszút állni, mégis, a benne egyre növekvő erő miatt semmi másra nem tud gondolni.
Nimue szövetséget köt Arthurral, a jóképű zsoldossal, valamint Britannia menedéket kereső tündérnépeinek tagjaival. Megforgatja a kardot, amely az egyetlen, igaz királyt illeti, lekaszabolja a paladinokat és egy romlott uralkodó seregét is. Küzdelme során megpróbálja egyesíteni a tündérnépeket, igyekszik bosszút állni a családjáért, és felfedezni a sorsát övező titkot.
És talán egyvalami változtathatja meg a sorsot: az, ami a penge végén található.

Saját véleményem:
A legendák és mítoszok szerelmeseként nem is volt kérdés, hogy Netflix sorozattól függetlenül olvasni szeretném-e a Cursedet, ami az egyik legnépszerűbb mondakörön - Arthurén - alapul. Thomas Wheeler azonban csavart egyet a már jól ismert sztorin, és annak szereplőit egy egészen új történetbe ágyazta, míg központi alakjának a mondakör egyik legelhanyagoltabb karakterét, Nimuét választotta.

"A vér csak vért szül. És kard hegyével soha nem hozott békét senkinek."

Az Átkozott egy igazán kemény könyv - szó szerint és átvitt értelemben is. Kivitelezését tekintve gyönyörű az egész, a papírborítón a Netflixes plakát látható, míg alatta az eredeti fedlap figyel, mely illusztrációjával jól példázza, milyen vizuális élmény vár arra, aki olvasásra adja a fejét. A kiadó ugyanis megtartotta Frank Miller kissé absztrakt illusztrációit, melyek majd minden fejezetet kiegészítenek. Emiatt, és a masszív, vastag lapok miatt a kötet brutálisan nehéz, több mint egy kiló (1050 gr) súllyal rendelkezik, tehát érdemes otthoni szórakozásként tekinteni rá, hacsak valaki nem így szeretne karizmokat fejleszteni. 
 
"A bátorságra épp így lehet rátalálni. Arrafelé van, amerre az ösvény a legkevésbé egyenes."

Mint említettem, a Cursed nem csupán fizikai megjelenését, hanem tartalmát illetően is kemény, olyannyira, hogy a szerző rögtön egy véres-kegyetlen népirtással indít, melynek során tanúi lehetünk annak, hogy a vallás nevében milyen kegyetlen módon végzik ki a vörös paladinok a főszereplő lány, Nimue falujának lakóit. A lánynak, aki korábban el akart menekülni sorsa és szülőföldje elől, ezek után fontos feladat jut: el kell vinnie egy ősi kardot Merlinnek, szövetségese pedig nem más lesz, mint a zsoldos színében tetszelgő Arthur. 
Thomas Wheeler tehát nagyot csavar a sokunk által ismert és szeretett mondakörön, ezzel egészen új izgalmakat és élményeket nyújtva, miközben olyan fontos - és mind a mai napig aktuális - témát boncolgat, mint a faji gyűlölet.
Az Átkozottban kiemelt szerep jut a vallási háborúknak, a brutális népirtásnak, és a megkülönböztetésnek, amibe remekül beleolvad a tündér származású Nimue alakja, a lánynak ugyanis rejtegetnie kell mágikus képességeit, és azt, ki is ő valójában. Emiatt már alapvetően is rengeteg feszültség munkál benne, nem találja a helyét a világban, majd később, amikor mindehhez még társul a bosszúvágy és a teljesítménykényszer is, egy roppant izgalmas karakterré áll össze. Nagyon érdekes színfoltja ő a sztorinak, könnyű vele azonosulni, és átérezni a dühét. Egyszersmind kellően badass is.
A regény azonban jóval szerteágazóbb annál, mintsem, hogy a főhősnő karakterfejlődésében csúcsosodjon ki, a vallástól kezdve, a tündéreken át, a véres harcokig minden megtalálható benne. Egyetlen hibája talán az, hogy olykor nehéz összerakni, ki kicsoda-micsoda, vagy hogy mi miért történik (bár ez inkább a kezdetekre érvényes). Nem tudom, ezen maga a sorozat ismerete mennyit segít, nekem még nem volt szerencsém hozzá. Azt ellenben nagyon remélem, hogy a folytatás villámsebességgel fog érkezni (és hogy valóban lesz is), a vége ugyanis elég szemét.

Mindent összevetve én nagyon szerettem a Cursedet. Könnyen emészthető, olvasmányos stílusban megírt, kalandokkal, véres harcokkal és mágiával teli történet ez - egyben izgalmas újragondolása az Arthur mondakörnek.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Nimue, Merlin, Arthur
Kedvenc jelenet: kockázás
Negatívum: magyarázat hiánya itt-ott
Borító: 5/5
Sorozat: ???
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Játékunk során az Arthur mondakör kap főszerepet. Minden állomáson találtok egy ehhez kapcsolódó kérdést, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a helyes választ beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Mi annak a kardnak a neve, ami központi szerepet játszik az Arthur mondakörben?




Nézzetek be a többi állomásra is

09/21 Kelly & Lupi olvas
09/23 Utószó
09/27 Spirit Bliss Sárga könyves út
09/29 Függővég
10/01 Readinspo
10/03 Olvasónapló
10/05 Deszy könyvajánlója
10/08 Dreamworld

2020. október 3., szombat

Sabrina Jeffries - A szerelmes vikomt


A General Press Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Sabrina Jeffries legújabb regénye, A szerelmes vikomt. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere bemutatja A herceg emberei negyedik kötetét, melyben ezúttal is a nyomozásé és a romantikái lesz a főszerep.


Sabrina Jeffries: A szerelmes vikomt


Kiadó: General Press
ISBN: 9789634523697
Oldalszám: 336 oldal
Fordító: Harcsa Henrietta

Fülszöveg:
Amikor Dominick Manton elveszíti az örökségét és a reményt, hogy a menyasszonya, Jane számára biztos jövőt nyújtson, megpróbál úgy véget vetni a jegyességnek, hogy a lány hírnevén ne essen csorba. Később az örökség mégis Domra száll, mivel bátyja özvegye, Nancy – Jane unokatestvére és közeli bizalmasa – nem szült utódot. Amikor Nancynek nyoma vész, Jane az egykori vőlegényét kéri meg, hogy kutassa fel. Dom tudja, hogy a múlt bűnei megbocsáthatatlanok – de most, hogy összefűzi őket a rejtély és a veszély, újraéleszthetik a régi szenvedélyt.

Saját véleményem:
Sabrina Jeffries egyike a kedvenc történelmi romantikus szerzőimnek. Szeretem ahogyan ír, a hangját, na és persze az általa életre keltett történeteket is. A herceg emberei sorozat pedig különösen kedves a szívemnek a maga nyomozós, testvéri kötelékes szálával, ami gyönyörű keretet ad az egyes részeknek külön-külön, és egyben is. 

"– Nagyon sok időre és erőfeszítésre van szükség, hogy az ember képes legyen megkülönböztetni a jókat a rosszaktól. De a jók igenis léteznek, csak tudni kell, hogy hol keresd őket."

A szerelmes vikomt során (ami önálló kötetként is élvezhető) kulcsfontosságú szerep jut a családi háttérszálnak:
Amikor a múltban Dom úgy döntött, mostohatestvérei pártjára áll, vérszerinti bátyja megfosztotta őt rangjától és vagyonától. Dominicnak emiatt akkoriban muszáj volt meghoznia élete legnehezebb döntését, s eltaszítania magától vagyonos menyasszonyát, hogy a lány ne egy nincstelen senki mellett tengődjön szegényen.
Tizenkét év elteltével azonban - miután a kegyetlen báty életét veszíti, örökös hiányában - Domra száll a rang és az örökség... csakhogy egykori szerelme ekkora már egy másik férfi menyasszonya. A sors azonban újra egymás közelébe sodorja a régi szerelmeseket, Jane ugyanis exvőlegényét, a Manton Nyomozóiroda alapítóját kéri fel, hogy kerítse elő eltűnt unokahúgát.

Második esély sztori ez a javából, méghozzá nem is akármilyen! Sabrina Jeffries ezúttal egy igazán érzelmes, szenvedélyes végjátékra invitálja az olvasót, melyben mindkét főhős keményen küzd az érzelmeivel, a józan eszével és szíve vágyával, miközben nyomozgatnak az eltűnt unokahúg, Nancy után. Az után a lány után, aki nem csak a főhősnő rokona, hanem Dominic halott bátyjának özvegye is, eltűnése körül pedig számos rejtély akad.
A szálak felgöngyölítése érdekes, egyben roppant izgalmas dolgokat fed fel, egyszersmind teret ad arra, hogy ez a - kissé már túlságosan is - erkölcsös úriember ráébredjen, hogy önsanyargatás és önfeláldozás helyett néha nem árt önzőnek lenni, és bizonyos célok érdekében megfelelő lépéseket tenni. Jane pedig esélyt kap arra, hogy kiderítse, tizenkét évvel korábban miért is csalta meg őt kedvese, mi volt az indok, amiért lopott csókon kapta unokatestvérével.
A szerző azonban ezúttal is meglehetősen konok karaktereket keltett életre, olyanokat, akik nem adják könnyen magukat. Emiatt a történet néha lassúnak érezhető, ugyanakkor tele van tűzzel, és mókás adok-kapok szituációkkal - amikből a korábbi főszereplők sem maradhatnak ki. Na meg persze jól összegabalyított családi szálakkal, és olyan témákkal, amik nem sűrűn fordulnak elő hasonló típusú regényekben.

Mindent egybevetve tehát úgy gondolom, A szerelmes vikomt méltó lezárása a sorozatnak, egyben viszont egy olyan második esély sztori is, ami önállóan is megállja a helyét. A szerző olvasmányos stílusa, a karakterek szerethetősége, a szenvedély, humor, nyomozás, valamint a korhűség teszi igazán élvezetessé és letehetetlenné. Bátran ajánlom a zsáner rajongóinak, akárcsak az egész sorozatot.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Lisette, Dom, Jane
Kedvenc jelenet: ahogy Lisette leteremtette a bátyját
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A herceg emberei #4, de önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani blogturnénk valamennyi állomásán Sabrina Jeffries A herceg emberei sorozata hősnőinek neveit találjátok. A feladat kitalálni, mely hölgy, mely főhős karjai között leli meg a boldogságot, és a rafflecopter megfelelő sorába megírni nekünk az úriemberek teljes neveit.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!
 
 
Lisette




Nézzetek be a többi állomásra is

09/28 Angelika blogja
09/30 Betonka szerint a világ
10/02 Dreamworld
10/04 Könyvvilág