Dreamworld

2021. március 31., szerda

Blogturné extra - Omladozó királyság


Lezárult a Royal család sorozat! Nem sokkal az ötödik könyv, a Bukott örökös megjelenése után a Könyvmolyképző az utolsó epizódot is elhozta nekünk Erin Watt népszerű sorozatából. Ha kíváncsiak vagytok, mit gondolunk az Omladozó királyságról, illetve Royalék történetének lezárásáról (és esetleg meg is szereznétek a regény egy példányát), tartsatok velünk!




Idézetek


"– Neked is jönnöd kéne. Te vagy a koszorúsfiú – emlékeztetem.
– Tanúnak hívják – pontosít. – Hányszor kell még elmondanom nektek, hogy a megnevezésem: tanú?
– Ahogy akarod, koszorúsfiú."

"– Mit nézel? – kérdezi Easton, és állát a fejem tetejére támasztja.
– Rögzítem az emléket.
– Áá! – Átkarolja a vállamat. – Szerintem szebb emlék lenne, ha levennénk a ruháidat."

"– Nem viccelek – mondja. – Tizennyolc éves koromban hozzájuk megyek.
– Melyikőjükhöz?
– Áh! – feleli. – Nem lehet őket szétválasztani."

"– De komolyan, tudom, kik az igazi családom. Gid, Reed, az ikrek, és Ella a tesóim. Callum az apám. Maria az anyám. Te, te pedig az én szívem és lelkem vagy."

"– Lánysuli, mi? – vonogatja a szemöldökét. – Perverz. Voltak ott dögös csajok?
– Mind gyönyörűek voltak – feleli Hartley. – Minden hétvégén leszbikus orgiákat tartottunk. Bekentük egymást olajjal, csikizős versenyeket rendeztünk, és minden este selyempizsamás párnacsatát vívtunk."

"Megrázom a vállát.
– Fent vagyok – motyogja.
Kissé elmosolyodom a nyilvánvaló hazugságon, és még erősebben rázom. Oldalra fordul, és álmosan rám mosolyog.
– Helló, bébi! Valami szexit álmodtál, és pár részletet kidolgoznál a valóságban is?"

"– Davey elég csúnyán néz rám. Ha most felállok, kinyír.
– Ha nem állsz fel, akkor én nyírlak ki – fenyegetőzöm.
– Ja, de veled nem szexelek. Bocs, mennem kell."

"– Mi volt ez a sóhaj? – kérdezi Ella. – Felicity?
– Egek, dehogy! Arra gondoltam, hányszor kellett maszturbálnom, mert Hartley nem állt készen a szexre.
Ella felnyög.
– Most komolyan, East! Ezt az információt megtarthattad volna magadnak.
– Bébi, te kérdezted, miért sóhajtottam. Én csak válaszoltam. Ha nem tetszik, ne kérdezősködj!
– Jól van. Jól van – süpped bele az ülésbe. "

"– Tudod, mi ez?
– Nem. Hajszárító?
– Ez igazi férfi dolog.
Felnyitja a dobozt, és felfedi a csavarhúzószettet.
– Miből gondolod?
– Abból, hogy az igazi férfiak összeszerelnek dolgokat, Hart. Hogy lehet, hogy ezt nem tudod?
Kiveszi a szerszámokat, és lehelyezi őket a fém ágykeret mellé.
– Nyilván úgy, hogy vaginám van.
– Nem. Szerintem csak még nem volt dolgod igazi férfival.
Megáll, hogy befeszítsen. Úgy teszek, mintha nem nyűgöznének le jól látható izmai.
– Ha te mondod. "

"– Tél van – mondja Ella, miközben nyolc kilométer per órával a sebességhatár alatt vezet. – És télen az emberek meleg helyekre járnak.
– Nem, télen havas helyre kell menni, mert hó csak rövid ideig van, míg meleg helyre bármikor lehet menni – veti ellen Easton.
– Az Everesten mindig van hó – jelenti ki Ella.
– Az Everesten nem lehet síelni. – East hátrafordul az ülésben. – Bébi, segíts ki egy kicsit!
Kinyitom az egyik szemem.
– Dubajban nem lehet egész évben síelni? Mintha olvastam volna valahol.
– Szóval erre emlékszel? – kérdezi sértetten. – Az én pártomat kéne fognod. Találj ki olyan hülyeséget, ami az én érvemet támasztja alá!
– Nem lehet. Női összetartás, meg ilyenek. "




Nyereményjáték


A játékban való részvételhez nincs más dolgotok, mint megfejteni, a bejegyzésekben szereplő idézetek melyik Royal család-kötetből származnak. A Rafflecopter dobozba az adott könyv címét írjátok be.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"Sohasem volt igazából szükségem semmire, mielőtt megismertem őt. Most már levegőt venni is nehéz úgy, hogy nincs mellettem."




Nézzetek be a többi állomásra is

03/21 Sorok között
03/23 Angelika blogja
03/25 Sorok között extra
03/27 Pandalány olvas
03/29 Dreamworld - Idézetek
03/31 Readinspo extra
04/02 Readinspo

2021. március 23., kedd

Serena Valentino - Ki a legszebb?


Ki ne gondolkozott volna még ez azon, hogy egy-egy gonosz karakter hogyan vált azzá, ami? És ki ne volna kíváncsi rá, hogy mitől váltak a Disney legsötétebb karakterei olyan szívtelen? Ezekre a kérdésekre keresi a választ Serena Valentino új sorozata, melynek minden kötetében egy-egy gonosz karakter kap főszerepet, és melynek első kötete, a Hófehérke mostohájával foglalkozó Ki a legszebb? a Manó Könyvek jóvoltából most már magyarul is elérhető. Neked is felkeltette az érdeklődésedet ez a különleges könyv? Akkor csatlakozz bloggereinkhez, kövesd nyomon az extráinkat, és nyerd meg a kötet egy példányát!
 
 
Serena Valentino: Ki a legszebb?
 
Kiadó: Manó Kiadó
ISBN: 9789634038979
Oldalszám: 208 oldal
Fordító: Halmai Gergely

Fülszöveg:
A ​fiatal királylány Hófehérke, és gonosz mostohája, a Királynő történetét mindenki ismeri. A mesélésről mesélésre változó apró különbségeket leszámítva a történet mindig ugyanaz: a Királynő féltékeny lesz a lányka szépségére, és ez odáig vezet, hogy megpróbálja eltenni láb alól az édes, naiv kislányt. Arról már sokkal ritkábban szól a történet, hogy a Királynő mitől is lett ilyen gonosz. Sokan próbálták már találgatni az okokat. Talán már a természeténél fogva is egy gonosz boszorka volt, szépsége pedig mindössze a Király elcsábításának eszközeként szolgált. Mások szerint a Királynő azért gyűlölte a lánykát, mert a Király első feleségére emlékeztette. Ám a leggyakrabban egy romlott lelkű nőszemélynek festik le, aki egész nyomorult életében nem szeretett egyetlen teremtett lelket sem. Valójában oly sokféle magyarázat létezik, amely a Királynő végtelen hiúságát és féltékeny dühét találgatja, hogy bajos is lenne számba venni őket. A sorozat első könyve egy olyan változatát meséli el a történetnek, amellyel az olvasóközönség eddig nem találkozott. Egy történetet, mely szerelemről, veszteségről, és egy csipetnyi mágiáról szól. Ez a Gonosz Mostoha könyve.

Saját véleményem:
Alapvetően sosem rajongtam a Disney gonoszokért, viszont az OUAT c. sorozat némileg megreformálta a róluk alkotott véleményemet. Különösen helytálló ez a Gonosz királynő esetében, aki abban, a sorozatbéli formájában számos új réteget kapott, s ezzel jócskán felkeltette az érdeklődésemet. Kíváncsi voltam hát, hogy Serena Valentino vajon mit tud kihozni a klasszikus mese királynőjéből, mennyire lesz képes megfordítani a róla kialakult képet, s elhitetni velem, az olvasójával, hogy a karakter eredendően nem volt gonosz.

"Saját szívét egy törött tükörként képzelte el, amelynek szilánkjai odabent csilingelnek."

Azzal a céllal vágtam tehát bele az olvasásba, hogy kiderítsem, miért és hogyan vált a királynő azzá a rosszindulatú banyává, akitől gyerekként rettegtem. Ám ahhoz, hogy ez értelmet nyerjen, a szerző visszaröpít minket a régmúltba, egészen addig a pillanatig, amikor is a tükörkészítő életét veszti, lánya pedig gyász helyett szerelemre talál, s egyszerű árvából hirtelen királyné - s egyben mostoha - lesz. Párja, a király mellett kiteljesedik, megismeri a boldogságot, a család örömét és oltalmát, a kishercegnő, Hófehérke által pedig esélyt kap arra, hogy kipróbálja magát anyaként - ami neki gyerekként nem jutott.
Miközben Serena Valentino bepillantást nyújt ebbe a különös idillbe, apró, szeretetteljes vagy éppen emberi gesztusok által máris eléri, hogy elfelejtsük a csúf banya fenyegető rémképét, és olyan távolra sodródjunk tőle, hogy már-már szinte lehetetlennek tűnjön a megjelenése. Igen ám, csakhogy hiába kapunk ízelítőt a boldog pillanatokból, a háttérben folyamatosan ott gomolyog valami sötét, baljóslatú árny, ami oldalról oldalról egyre jobban átszövi a történetet, s vele együtt mételyezi meg a fiatal királyné szívét. 

Nem spoilerezem el, miért és hogyan törik meg a tükörkészítő lánya, de annyit elárulok, hogy tragédiák sora, és érzelmek kusza örvénye itatja át a lapokat, miközben előkerül a legfontosabb téma: a megfelelési kényszer is. A szerző rávilágít arra, milyen könnyű elveszíteni az irányítást, a reményt, egyben megmutatja, mi történik akkor, ha engedünk a félelmeinknek, és hagyjuk azt elhatalmasodni. 
A Ki a legszebb? drámai történet egy lányról, aki élete során komoly terhekkel kénytelen megküzdeni, miközben mindennél jobban vágyik az elismerésre. Mondanivalója miatt nehéz olvasmány, a királynő tragédiája kihat a olvasóra, s ahogyan őt magát egyre jobban bekebelezi a sötétség, úgy az olvasóra is kihatással van ez a bús, mételyező mese. Bevallom, engem nagyon megviselt, hiába faltam a lapokat, közben mégis úgy éreztem, fuldoklom, s hiába próbálok kapaszkodót találni, bekebelez a világ. Voltaképp ugyanez történik a királynővel is, aki a körülmények áldozataként, instabil lelkivilágával áldozatául esik három tébolyult nővérnek, a történet - egyben a sorozat - főgonoszainak. Mert bizony Serena Valentino a már jól ismert elemeken - királynő, Hófehérke, király, tükör - kívül megajándékoz minket három bajkeverő boszorkánnyal is (engem leginkább párkákra emlékeztettek), akik az egész sorozatot összefűzik majd.
Be kell vallanom, nem hittem, hogy a Gonosz Királynőnél létezhet félelmetesebb karakter, de a triótól a hideg futkosott a hátamon valahányszor felbukkantak; olyanok ők, mint az ember legrosszabb rémálma, akik szimbolikusan és ténylegesen is megkísértik főszereplőnket, minket pedig mindannyiszor sokkolnak.

Összességében tehát úgy gondolom, ha nem is tökéletes újramesélése ez a Gonosz királynő történetének, mégis méltó a karakterhez. Drámai, mételyező, kicsit olykor talán szürreális, mégis valós, és a háttérben nagyon is komoly problémákkal foglalkozik. 
Én a magam részéről nagyon szerettem, a tükörkészítő lányát örökre a szívembe zártam, egy ponton még meg is könnyeztem. Az viszont biztos, hogy komoly lelki érettség kell az olvasásához, ahhoz, hogy olvasóként túl tudjunk látni, a "hű. de menő, hogy ennyire dark" ködén, és megértsük a Királynő sorsának valódi üzenetét.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Királynő
Kedvenc jelenet: a Királynő utolsó választása, és az ő családi története
Negatívum: a három nővér egy-két horrorisztikus megnyilvánulása
Borító: 5/5
Sorozat: Gonoszok #1 (Villains)
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani nyereményjátékunkban - csak hogy a témánál maradjunk - gonosz mesehősöket gyűjtöttünk össze, akikkel valószínűleg mindenki találkozott már. De vajon emlékszel még, hogy melyik mesében keserítették meg ezek a szereplők a főhősök életét? Ahhoz, hogy nyerhess, nincs más dolgod, mint kitalálni, hogy melyik meséből származnak a blogokon lévő gonoszok, majd beírni a Rafflecopter doboz megfelelő sorába!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!




Nézzetek be a többi állomásra is

03/15 Utószó
03/17 Dreamworld - A Gonosz királynő ábrázolása
03/19 Fanni’s Library
03/21 Csak olvass!
03/23 Dreamworld
03/25 Csak olvass! extra

2021. március 22., hétfő

Blogturné extra - Vörös, fehér és királykék



A Könyvmolyképző Kiadónak hála, nálunk is megjelent Casey McQuiston LMBT romantikus regénye, a Vörös, fehér és királykék, ami megnyerte a 2019-es Goodreads Choice Awards-ot romantikus kategóriában! A regény az Amerikai Egyesült Államok elnökének, Alexnek és a brit királyi herceg, Henrynek az ellenségeskedéséről, majd egymásra találásáról szól. Kövessétek blogturnénkat, és ismerd meg a történetüket!




Idézetek


"– És van valami izgalmas a hétre? – kérdezi Alex, miközben elvesz egy fánkot.
– Nézzük… Az In Touch azt írja, hogy… egy francia modellel randizok?
– És tényleg?
– Bárcsak!"

"– Nagy a gáz?
– Philip összetörte Boleyn Anna egyik vázáját, nagyi kommunikációs zárlatot rendelt el, anya nem beszél senkivel – mondja Henry.
– De … izé, ettől eltekintve, mindent figyelembe véve… Izé."

"– Tudja valamelyikőtök, mi az a vikomt? – kérdezi June az uborkás szendvics felett. – Legalább öttel találkoztam, és udvariasan mosolyogtam, mint aki tudja, milyen rang ez, amit emlegetnek. Alex, te tanulsz nemzetközi kapcsolatokat. Vagy mit. Szóval mi ez?
– Azt hiszem, az, amikor egy vámpír hadsereget szervez az őrült szexrabszolgáiból, és uralomra tör – felel Alex.
– Ez helyes válasznak tűnik – véli Nora. Bonyolult alakzatokat hajtogat a szalvétából az asztalon, fényes, fekete körömlakkja megvillan a csillám fényében.
– Bár vikomt lennék! – sóhajt June. – Akkor a szexrabszolgáim válaszolnának az e-mailjeimre."

"– Ezek szerint szereted a Sütiversenyt?
– Olyan megnyugtató – magyarázza Henry. – Minden pasztellszínű, a zene is nyugis, és mindenki kedves a másikhoz. És sokat lehet tanulni a kekszekről belőle, Alex. Rengeteget. És ha a világ rémes helynek tűnik, ha csapdába esel a Nagy Pulyka Gate közepén, akkor csak fogod magad, és eltűnsz a kekszek országában.
– Az amerikai tévés főzőversenyek egyáltalán nem ilyenek. Mindenki izzad, drámai zene megy éles vágásokkal. A Sütikirály mellett a Fűrész leginkább csak matiné.
– Úgy vélem, ez a nézeteltéréseink jelentős részét megmagyarázza – jegyzi meg Henry, mire Alex felkuncog."

"– Nem hiszem, hogy egyhamar Kensington felé járnál, ugye?
– Abba a patkánylyukba? – kacsint Alex. – Ha rajtam múlik, tuti nem.
– Jaj – vigyorodik el Henry. – Micsoda tiszteletlenség ez a királyi családdal szemben. Felségsértés. Ennél jóval kevesebbért is vettettem már tömlöcbe embereket.
Alex megfordul, a kocsi felé indul, az égre emeli a kezét.
– Nehogy már azzal fenyegess, amit amúgy állatira élveznék."

"– Te vagy szó szerint Viktória királynő legrosszabb rémálma.
– És ezért szeretsz engem.
– Istenemre, igazad van. Egész idő alatt csak azt a pasast hajtottam, akin a legjobban felhúznák magukat a homofób őseim.
– És ne felejtsd el, hogy rasszisták is voltak.
– Nem teszem – bólint Henry komolyan. – Legközelebb látogassuk meg a III. György termeket, hátha lángolni kezdenek."

"– Rendben – mondja Alex. – Akkor mik az esélyek erre?
Nora elvigyorodik..
– Hmm… – Úgy tesz, mint aki erősen gondolkozik. – Kockázatbecslés: az elnök fia nem bír uralkodni magán, és tetteinek több mint ötszáz ember esik áldozatul. Kilencvennyolc százalék, hogy Henry herceg szívdöglesztően fest majd. Hetvennyolc százalék, hogy Alex mindörökre ki lesz tiltva az Egyesült Királyságból.
– Jobbak, mint vártam – jegyzi meg June."

"Ha a történelemre gondolok, akkor felmerül az a kérdés, hol lesz az én helyem benne majd egyszer. És a tiéd. A lelkem mélyén talán azt szeretném, ha az emberek ma is ilyen leveleket írnának.
Történelem? Mi aztán írhatnánk történelmet."

"El akarlak vinni a Franklin Barbecue-ba. Órákig kell sorba állni, de ez az élmény része. Tényleg megnézném, ahogy egy királyi herceg órákat szobrozik, hogy marhasültet vegyen."

"– (…) Nem a barátom. Csak valaki, akivel szeretek vetélkedni, és egyszer beszéltem vele valami lényegesről.
– Ezt hívják barátnak, Alex."




Nyereményjáték


Alex az Amerikai Egyesült Államok elnökének a fia, Henry pedig egy brit király herceg, így mostani játékunk is királyi vérekről és elnökgyerekekről fog szólni! A feladatotok egyszerű: ki kell találnotok, hogy ki szerepel az adott állomás képén!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

03/12 Veronika's Reader Feeder
03/14 Fanni's Library
03/16 Sorok között
03/18 Csak olvass!
03/20 Könyvvilág
03/22 Dreamworld - Idézetek
03/24 Hagyjatok! Olvasok!
03/26 Angelika blogja
03/28 Hagyjatok! Olvasok! - Borítómustra
03/30 Readinspo

2021. március 20., szombat

Bridgerton box - unboxing

Sziasztok!

Rendhagyó poszttal készültem számotokra. Alapvetően nem szokásom meglepetésdobozokat vásárolni, mivel tapasztalataim szerint a hazai piac egyelőre nem - minden esetben - képes azt a színvonalat nyújtani, amit a külföldi, s ekképp (számomra) nem is érik meg az igen borsos árukat ezek a dobozkák - nekem pedig nincs keretem arra, hogy kísérletezgessek. 
Na, de valamiért mégiscsak megszületett ez a poszt...
Nos, töredelmesen bevallom, hogy december utolsó napjaiban én is áldozatául estem a világot hullámként letaroló Bridgerton láznak, olyannyira, hogy amikor tudomásomra jutott, hogy érkezik a Little Firesnél (a hazai legkedvesebb gyertyás cégemnél) egy ilyen tematikájú doboz, egyből fangörcsöt kaptam. Alig bírtam kivárni az előrendelést, éjszakánként a dobozzal álmodtam, és olyannyira rápörögtem, hogy sokszor még nappal is azon kattogtam. Ahogy megjelent a rendelés gomb, ragadozómadárként vetettem rá magam. 
A Foxpostnak azért sikerült megkeserítenie a várakozás napjait, s olyan lassan kiszállítani a rendelésemet, hogy annál még egy múltbeli postakocsi is hamarabb kihozta volna, így esélyt adva, hogy idő előtt tudomást szerezzek a box tartalmáról - életem első saját rendeléséről -, de fátylat rá. Nézzük, mi is lapult a Little Fires Bridgerton boxában. 


1) Összefoglaló kártya egyenesen Lady Whistledowntól

Kinyitva a dobozt, rögtön egy mini újságlap fogadott, rajta Lady Whistledown összetéveszthetetlen logójával.
E szellemes kis röplap - ahogy láthatjátok is - arról tájékoztatja a kedves olvasót-vásárlót, hogy micsoda felbolydulás is zajlik jeenleg a Bridgertonok körül. Megfordítva pedig olyan titkokat fed fel, melyre jobb a doboz tartalmának megismerése után visszatérni - így azt én is a bejegyzés végén mutatom meg nektek.
És hogy mi a véleményem róla? Imádom! Nagyon ötletes, passzol a témához, és a szövege is jópofa, simán elhiszem, hogy Lady Whistledowntól származik. Nem utolsósorban, insta fotók készítésekoz is remekül hasznosítható.


2) A Bridgerton ház szójaviaszgyertya

A pufi térelválasztókon átevickélve, egyből üveget értek az ujjaim, s rögvest egy gyönyörűséges szójaviasz gyertyával találtam szembe magam. Ezzel a gyertyával egyébként új kedvencet avattam: egyszerűen imádom a gyönyörű, lilaakácos címkéjét, az ahhoz passzoló, lila viaszt, és a nem túlságosan tolakodó akácillatot.
További különlegessége, hogy a textúrája láthatóan kicsit krémesebb, mint a megszokott gyertyáké, ami remekül utal a kor hölgyeményire, valamint magára a szépítkezésre, ráadásul a teteje selymesen fénylő.
Teljes mértékben elégedett vagyok ezzel az elemmel, tökéletesen passzol a box tematikájához, úgy a könyvbeli részéhez, mint a sorozatoshoz. Ha tehetném, állandóan ezt nézegetném, de valljuk be, az kicsit fura lenne.
 
 
3) Anthony és Kate szójaviasz gyertya
 
Másodszorra is gyertya akadt a kezembe, méghozzá egy, A Bridgerton sorozat második kötetének főszereplőiről elnevezett csoda. Őszintén szólva kellemesen meglepett, hogy a box képes volt túlmutatni Daphne és Simon románcán, annál is inkább, mert Anthony lett a kedvenc Bridgertonom, Kate-et pedig zseniális hősnőnek tartom. Szívből örülök hát, hogy ők is képviseltetik magukat.
Na, de lássuk magát a gyertyát:
Ennél a gyertyánál a címke kicsit klasszikusabb, kevésbé pulzáló - épp, mint a főszereplő páros -, az illata pedig méz és pézsma keveréke, ami remekül utal Anthony-ra és az ő méhekkel való kapcsolatára - ráadásul a színe is ehhez idomul. Mindezek tekintetében azt mondhatom, ezt az elemet is nagyon szeretem, és akárcsak az előző gyertyánál, úgy itt is azt gondolom, remekül illik a box témájához.


3) Fa Simon és Daphne könyvjelző


Őszinte leszek: míg másoknál láttam ezt az elemet, nem éreztem kitörő lelkesedést. Persze tetszett a kreatív része, de valahogy nem volt meg az a plusz, amire vágytam. Ám ahogy kihúztam a saját dobozomból, és ott hevert a tenyeremben, egyből beleszerettem. Élőben sokkal, de sokkal megkapóbb. Imádom, ahogy megjelenik benne Simon és Daphne párosának sziluettje, őket pedig körbeveszi egy cirádás  díszítés, ami engem leginkább Hamupipőke tökhintójára emlékeztet, és mindemellett rajta van a sorozat mostanra ikonikussá vált mondatának magyar fordítása is. Imádom!


4) Penelope illatviasz

Odáig vagyok ezért az elemért! 
Szerintem nincs olyan Bridgerton sorozat néző, aki ne zárta volna szívébe a citromsárga ruhákban pompázó Penelope Featheringtont, a maga bájos, reménytelenül szerelmes módján. Ráadásul Penelope fontos szereplője a sorozatnak, illetve a könyveknek is, ahol ugyancsak kénytelen eltűrni az anyja által ráöltetett, saját színeihez egyáltalán nem passzoló sárga ruhakölteményeket.
A box ezen eleme pedig pont ezt hivatott megragadni. A Penelopéról elnevezett viasz sárga, míg a matricán visszaköszön egy bizonyos pávatoll is, aminek ugyancsak fontos üzenete van. A viasz illata pedig alma és tavaszi virágok keveréke, ami valóságos csoda! Nagyon üde és friss, az alma annyira kellemesen kiemelkedik, hogy szinte kedvem lenne beleharapni.


5) Könyvvászon

Ahogy korábban említettem, mielőtt megérkezett volna hozzám a doboz, már láttam a tartalmát. De sajnos sem akkor, sem a saját dobozom esetében nem sikerült megtalálnunk egymást ezzel a könyvvászonnal. Jó anyagja van, kellően masszív, és az idézeteket is imádom rajta, de a képekkel képtelen vagyok kiegyezni. Őszintén szólva nekem egy kicsit ki is lóg a Bridgerton témából, bár ha jól sejtem, talán a királynő személyének megjelenítése lehetett a cél a teltebb hölggyel.


6) Simon és Daphne mágneses könyvjelzők

Be kell vallanom, betegesen rajongok a Little Fires-féle mágneses könyvjelzőkért, egyszerűen imádom őket. Olyan cukik!
Képzelhetitek, mennyire megörültem, amikor felfedeztem a doboz alján lapuló Simont és Daphne-t, akik elképesztően jók lettek! Annyira sorozathűek, hogy wow! Imádom Daphne ruháját, a haját, a ravasz kis vigyorát, és az összes ráutaló elemet. 
És kb. ugyanezt tudom elmondani Simon verziójáról is: egy az egyben hozza a karakter és Regé-Jean Page vonásait, az arckifejezétől kezdve, a tartásán át, a legapróbb részletekig.
Imádom
Imádom.
Imádom!


7) Kép keretben

Ha jól sejtem, ez lehetett az az elem, ami a bögre pótlására került a dobozba. 
Másoknál látva felemás érzéseket váltott ki belőlem, ám élőben már jobban tetszik - egyedül a Simonék felett lévő akármit sokkalom picit. Viszont maximális respect, hogy az elromló gép dacára nem maradtunk hiányos dobozzal.
A képkeretben egyébként konkrétan egy könyvlapot láthattok, ami A herceg és énből származik, és ha jól okoskodom, minden megrendelőnél más van. Tudom, hogy páran most talán felszisszentek - kitépett könyvlap? -, nekem mégis nagyon tetszik az ötlet, és az, hogy így a Bridgerton boxosokat összeköti valami. Sokunknak együtt van egy könyve! Hát nem menő?
Én egyébként a nászútból kaptam egy csipetnyit, amikor Simon és Daff a kocsiban utaznak. 


8) Matrica

Nem sokkal a Bridgerton box kihirdetése előtt kerestem meg Lívit, hogy nem szeretne-e majd valamikor a közeli jövőben könyves tematikájú matricákat is árulni. Mindig is irigykedve néztem a külföldi instásokat, akik szuperebbnél szuperebb darabokkal dobták fel a képeiket, és bár az etsy is hemzseg tőlük,  hazánkban eddig egyetlen cégnél sem találkoztam velük.
Hatalmas meglepetésként ért, hogy a Bridgerton boxba máris került egy adagnyi, méghozzá magyar nyelven. 
Most már csak azt kell kitalálnom, hogy használjam fel őket úgy, hogy ne ragadjanak a hátteremhez végérvényesen. De egyébkén naplókba is simán el tudom képzelni őket, vagy ezernyi más helyen. 
A grafikák szépek, akárcsak a feliratok. 


Ennyi lett volna a box. Pontosabban jelenleg ennyi, ugyanis érkezik majd még egy bögre, ami most a technika ördögének köszönhetően kimaradt a boxból. Amint befut, vele is kiegészítem a posztot, ám addig is megmutatom nektek, mi pottyant még bele a dobozomba a várakozás hetei során, illetve ahogy ígértem, a spoilerpapír hátuljáról is hozok képet.
Ha pedig szeretnétek videó formájában, élesben megtekinteni az unboxingot, akkor látogassatok el az instagram oldalamra, ahol az "unboxig" feliratú fókuszban megtaláljátok több más csomagbontós videó társaságában.
Mit gondoltok a Bridgerton boxról? Nektek melyik lett a kedvenc elemetek?


Blogturné extra - Dark Soul

A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában érkezik Alexandr Voinov nagy sikerű Sötét lélek kötete, ami egy igazi rázós, 18 éven felülieknek szóló LMBT sötét románc.
Kövesd velünk a turnét, ahol három értékelést és három extra állomást találsz. Ha szerencsés vagy, megnyerheted a könyv egy példányát.


Idézetek


"– Október huszadika. A születésnapod. Megbízható forrásból tudom, hogy nem csak úgy materializálódtál a földi síkon. Ezen a napon történt, huszonöt éve."

"– Örülök, hogy maradsz. Boldogtalan lettem volna.
– Igen. Ezt most már én is értem. Beletelt nekem egy kis időbe. Tényleg tudsz két embert szeretni. És nem mintha én nem próbálkoztam volna lányokkal.
– Komolyan?
– Katolikus lányiskolába jártam. Persze, hogy egy lányba zúgtam bele először. Egyáltalán nem voltak a közelben fiúk."

"– Nem könnyű veled szerelembe esni. A legtöbben lavíroznak aközött, hogy szeretnek vagy meg akarnak ölni, és általában szerencséd, hogy az előbbinél lyukadnak ki."

"– Minden édenkertnek megvan a kapuja – magyarázta Falchi. – Az ember eltűnődik rajta, hogy miért teremtett Isten kijáratot a Paradicsomra, ha nem várta tőlünk, hogy egyszer majd használni fogjuk."

"– Akarom őt, és meg is lesz – nevetett Silvio. – De talán nem ma este. Miért kérdezed?
– Ó, csak kíváncsi vagyok, mi fog kisülni belőle. Eleget meséltem neki rólad, hogy érdekessé tegyem neked a helyzetet, máskülönben nem tudná szegény ember, hogy mibe ártja magát. "

"Ők már generációk óta összefonódtak a város magvával, a részévé váltak – nagyjából úgy, mint egy élősködő, amelyik táplálja is azt, akiből táplálkozik."

"– Mondd meg, hogy miért ne lőjelek le – mormolta Stefano. Halkan, bensőségesen, csak a kettejük füle hallatára.
– Túl hamar vége lenne a… bulinak?"

"– Ne menj el. Maradj! – szorította össze a fogát Stefano. – Velem és Donatával. Komolyan gondolom. Azt akarom, hogy az életem része legyél. A mi életünké. Donata részéről oké. Mi lennénk az otthonod. Mint egy család.
– Családot ne – húzta el a száját Silvio. – A család túl bonyolult.
– Aha. Úgy tűnik, hogy azzal egyikünknek sem volt szerencséje – fogta meg a kezét Stefano, hogy ellazítsa az öklét. – Maradj.
– Azt hitted, hogy megölnélek? – sóhajtott fel Silvio.
– Őszintén szólva… igen. "

"– Rendben leszel?
– Ne aggódj értem, drágám! Vince vigyázni fog rám – hajolt közelebb Donata, és megcsókolta Stefanót, aki mély lélegzetet vett, és visszacsókolta. Hiányozni fog a sminkjének, a parfümjének és a hajának illata, amint kiszáll.
– Rendben. Csak maradjon elég hely a kocsiban, amikor értem jössz, jó?
– Ha túl sok mindent veszek, akkor majd futárral elküldetem – felelte Donata játékosan csipkelődve. Stefanót semmi sem izgatta fel jobban, mint egy kis incselkedés. Bedurvult tőle, eluralkodott rajta a birtoklási vágy a felesége iránt. Megsimogatta a nő arcát, aztán hátrahúzódott, és megint rápillantott a kapura.
– Még a végén be kell másznom.
– Csak ki ne törd a nyakad – felelte Donata.
– Soha. "

"A nő valamiért jobban értékelte a rendszeres szerelmes üzeneteket, mint a hatalmas virágcsokrokat vagy az ékszereket. De hát ki érti a nőket? "




Nyereményjáték


A mostani játékot a Rázós Könyvek rajongóinak találtuk ki! Minden állomáson találtok egy idézetet, ami valamelyik már megjelent Rázós Könyvből származik. A feladatotok beírni a könyv címét a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"Egy apró hiba is végzetes következményekkel járhat. Nehéz szóban visszaadni, de amikor minden pillanatban az lebeg a szemed előtt, hogy az életed törékeny, akkor érzed igazán azt, hogy élsz… akkor jár át igazán az energia."




Nézzetek be a többi állomásra is

03/09 Sorok Között - Magyar borítóváltozatok
03/11 Kelly & Lupi olvas
03/14 Hagyjatok! Olvasok! - Borítómustra
03/17 Hagyjatok! Olvasok!
03/20 Dreamworld - Idézetek
03/23 Sorok Között