Dreamworld

2025. március 17., hétfő

Sarah MacLean - A bátor és a herceg


A Keményöklű Gazfickók sorozat harmadik részének főszereplője Grace Condry, akit az utca nevelt fel, és most a londoni alvilág királynőjeként éli mindennapjait. Amikor felbukkan egykori szerelme, Marwick hercege, hogy kibékítse és hercegnévcé tegye a nőt, akkor kezdődnek a bonyodalmak. Kövessetek minket Sarah MacLean történelmi romantikusának blogturnéján, illetve játsszatok velünk, ugyanis a Könyvmolyképző kiadónak hála egy szerencsés olvasónk meg is nyeri A Bátor és a Herceg egy példányát!

 
Sarah Maclean: A bátor és a herceg
 
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789636750329
Oldalszám: 360 oldal
Fordító: Margittay

Fülszöveg:
Grace Condry egész életében menekült a múltja elől. 
Amikor egyetlen szerelme elárulta, szinte még gyerek volt. Az utca nevelte fel. Most a londoni alvilág királynőjeként Dahlia néven él, hogy ne bukkanhassanak a nyomára. Éles eszének és erős jobbhorgának köszönhetően nem ismer legyőzhetetlen ellenséget, de amikor az egykori szerelme visszatér, minden meginog az életében. 
Marwick hercege a megrögzött és kegyetlen Ewan. 
Egy évtizede keresi azt a nőt, akit mindig is szeretett, de akit egy réges-régi fogadalom miatt, úgy tűnik, örökre elveszített. A herceg bármit megtenne, hogy visszaszerezze… és hercegnévé tegye. 
Grace a legkevésbé sem vágyik rá, hogy kibéküljön a herceggel. 
Képtelen neki megbocsátani a múltat, és bosszút esküdött. Emiatt azonban muszáj a közelében tudnia a herceget, és hamarosan rájön, hogy az ellensége egészen más, mint amilyennek képzelte. Félő, hogy már nem tud neki ellenállni még akkor sem, ha veszélyt jelent az általa felépített világra, az áldozatok árán kiharcolt életére és a szívére is, holott megesküdött, hogy azt soha többé nem adja oda neki…

Saját véleményem:
Minden zsánerben vannak olyan szerzők, akiknek a neve garanciaként szolgál a minőségi élményre - a történelmi romantikusok között számomra ilyen Sarah MacLean. Elég meglátnom a nevét, és tudom, hogy mindent megkapok, amire vágyom: szenvedélyt, humort, pergő cselekményt. És még annál is többet.

"– Az álarc valójában veszélyes dolog. Soha nem lehet tudni, kivel állunk szemben valójában.
A herceg rögtön válaszolt:
– Vagy megkönnyíti az ember számára, hogy önmaga lehessen."


A Keményöklű gazfickók trilógia amellett, hogy magában hordozza a tipikus SM jegyeket, másabb, mint a szerző korábban megjelent művei. Sokkalta szövevényesebb és baljóslatúbb. Nem véletlenül, ugyanis ezúttal nem csak az arisztokrácia színes-díszes-illatos forgatagában fordulnak meg szereplőink, hanem London alvilági részein is.
A sorozat alapját Marwick hercegének három fattya képezi. Mindannyian ugyanazon a napon, órában, percben születtek, de más-más anyától. "Az egyik egy előkelő kurtizántól. A másik egy varrónőtől. A harmadik egy hadiözvegytől." Csakhogy ugyanazon a napon, órában és percben született egy negyedik csecsemő is, akinek a herceg felesége adott életet. És bár a gyermek apja nem Marwick volt, ő mégis készen állt rá, hogy saját örököseként elismerje. Igen ám, de a gyermek lány lett... Egy lány, aki lehetőséget teremtett arra, hogy a herceg három fattyú fia közül az egyiket kicserélje vele, s csalás árán jogos örökösévé tegye.
Grace mindig is tudta, hogy a három fivér közül ki lesz az, aki megkapja a nevét, a komoly Ewan, aki bár nem akart győzni, mégis ígéretet tett arra, hogy ha nyerne, gondoskodni fog négyük - mi több, az egész Covent Garden - biztonságáról, elveszi apjuk hatalmát, pénzét, nevét, és végül elsétál... De az élet ritkán alakul úgy, ahogyan azt elképzeljük.
A történet jelenében Grace immár nem létezik, miután a fiú, akit mindennél jobban szeretett, elárulta, utcára került. Az utcai élet keménysége azonban nem törte meg, épp ellenkezőleg: a lány rájött, hogy ha élni akar, akkor alig fizető nappali munkák helyett az éjszakába kell menekülnie. Előbb kitanulta az ökölvívás fortélyait, s keményen állta a bunyókat, majd lépésről lépésre a londoni alvilág királynőjévé vált, s nevét Dahliára változtatta. Tagja lett a Keménykezű gazfickóknak, s egy igazán különleges bordélyt is üzemeltet. Egy bordélyt, ami csak a nőké, legyen szó házas asszonyokról, özvegyekről vagy bálokon petrezselymet áruló hajadonokról. Dahlia birodalmában a nők mindent megkapnak, amire csak vágynak, ezen a helyen levethetik a való élet álarcát, hogy maszkot öltve kiélhessék vágyaikat, fantáziájukat. De vajon mi történik akkor, ha Dahlia... vagyis Grace legvadabb álma elevenedik meg?

Valószínűleg már kitaláltátok, hogy Dahlia/Grace életében ismét felbukkan egykori szerelme, Ewan, Marwick kegyetlen hercege. Bizony, az a gonosz, a testvérein és a világon átgázoló, megrögzött herceg, aki a trilógia korábbi köteteiben finoman szólva sem lopta be magát az olvasó szívébe. Joggal merül fel a kérdés, hogy egy Ewanhöz hasonló antagonista mégis hogy válhat pozitív hőssé, de épp ez a történet különlegessége. Míg az előző kötetekben megismertük a férfi jelenlegi arcát, addig a zárókötetben megtudhatjuk a tettek mögött rejtőző indokokat, azt, miért is vált azzá Ewan, akivé. Ugyanakkor a regény fő kérdése nem az, hogy mi, olvasók, képesek leszünk-e rá pozitív figuraként tekinteni (igen), hanem az, hogy Grace haragja vagy vágyai kerekednek-e felül. 
Valószínűleg sejtitek a választ, mindazonáltal az odáig vezető út nagyon intenzív a szó minden értelmében. Mi több, a karakterekhez kapcsolódó háttérelemek is jó fűszert adnak Grace és Ewan románcához, ami folyamatosan a megöllek-kívánlak mezsgéjén egyensúlyozik.
Ha tehát szeretnétek egy igazán perzselő, érzéki, felfokozott érzelmi állapotú, izgalmas és cseppet sem szokványos felállású történelmi romantikus regényt olvasni, ami bepillantást enged a londoni élet legsötétebb bugyraiba is, akkor szívből ajánlom. Nem fogtok benne csalódni.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő:
Kedvenc jelenet:
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat:
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Ha elolvastátok a kiadó oldalán található beleolvasót a könyvbe, akkor bizony könnyű dolgotok lesz az egyes állomásokon található kérdések megválaszolásakor. A rafflecopter dobozba a helyes válaszokat várjuk!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Ki válik majd herceggé a lány szerint?




Nézzetek be a többi állomásra is


03/01 Hagyjatok! Olvasok! ~ Borítómustra 
03/07 Dreamworld - Kedvcsináló idézetek 
03/16 Dreamworld

2025. március 7., péntek

Blogturné extra - A bátor és a herceg


A Keményöklű Gazfickók sorozat harmadik részének főszereplője Grace Condry, akit az utca nevelt fel, és most a londoni alvilág királynőjeként éli mindennapjait. Amikor felbukkan egykori szerelme, Marwick hercege, hogy kibékítse és hercegnévcé tegye a nőt, akkor kezdődnek a bonyodalmak. Kövessetek minket Sarah MacLean történelmi romantikusának blogturnéján, illetve játsszatok velünk, ugyanis a Könyvmolyképző kiadónak hála egy szerencsés olvasónk meg is nyeri A Bátor és a Herceg egy példányát!




Kedvcsináló idézetek


"– Az álarc valójában veszélyes dolog. Soha nem lehet tudni, kivel állunk szemben valójában.
A herceg rögtön válaszolt:
– Vagy megkönnyíti az ember számára, hogy önmaga lehessen."

"– A szerelemre!
– Dahlia a szerelemre koccint! – élcelődött Veronique. – Megáll az ész!
– Miért? – kérdezte Dahlia. – Engem körülvesz a szerelem. Két fivérem is idillikus családi életet él, és hát nézz körül! – intett körbe az előttük nyíló szobán. – Talán elfelejtetted, hogy a szerelem szakterületem?
– Inkább szerelmi fantáziákkal foglalkozol – javította ki Zeva. – Az teljesen más.
– De az is elég sok mindent meghatároz – vélekedett Dahlia. – És amiről fantáziálunk, az valósággá is válhat.
– Rád férne már, hogy beteljesüljön, amiről fantáziálsz – jegyezte meg Veronique, cinikus pillantást vetve az előttük turbékoló párokra. – El kellene fogadnod az egyik ajánlatot, amivel állandóan ostromolnak."

"– Amit ő érez… az sosem volt szerelem.
Az egy dolog, hogy gyerekkorukban annak nevezték, amikor a szelíd és gyengéd változatát játszották – ami üde és ártatlan volt… és túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. A szerelemnek ezzel az oldalával felnőttkorban már nem is feltétlenül kellene találkoznia az embernek."

"– Úgy gondolod, ez ilyen egyszerű? – Szárazon felnevetett, és ismét szembefordult Ewannel. – Hogy ezzel kielégítheted a bosszúvágyamat? Ha hagyod, hogy túlessünk rajta? Hogy lezúzzalak? Hogy tönkretegyelek? – Azzal úgy megindult a férfi felé, hogy az hátrálni kényszerült. – Mekkora baromság, amikor mindent elloptál tőlem! A jövőmet. A múltamat. A nyomorult nevemet. Arról nem is beszélve, hogy mi mindentől fosztottad meg azokat, akiket szeretek."

"– Azt hiszed, elfelejtettem az érintésedet? Hogy nem ismerem fel a sötétben? Bármilyen lehetetlen helyzetben felismerném. Tűzön-vízen átkelnék érte. Felismerném a pokolba vezető úton is. És felismerem a pokolban is, ahol azóta is vagyok, és nap mint nap sóvárgok utána, amióta csak elmentél."

"– Bevallom, mivel még sosem láttalak a Piccadillynek ezen az oldalán, eléggé meglepett, hogy meghívást kértél. – Szétnyitotta hatalmas pávatollas legyezőjét, és hozzátette: – Elárulod, miért érdekelt ennyire éppen ez a mulatság?
– Mindig is szenvedélyesen szerettem a fákat.
A hercegnéből kitört a nevetés.
– Micsoda bődületes hazugság! Csak feltételezem, hogy lehet valami köze Marwick nyilvánvaló nősülési szándékához.
Grace féloldalas kis mosollyal az arcán folytatta a játékot:
– Pedig nincs. Tényleg imádom a mohát, és hol máshol lehetne ennyi mohát találni a városon belül? – A hercegné nevetése alábbhagyott, amikor hozzátette: – És ezek a beltéri tölgyfák… micsoda gyönyörűség! Hogy is hagyhattam volna ki?"

"– Akarlak és szeretlek, és ez nem az első szerelem. Ez a végső. És ha te ezt nem látod, ha nem veszed a bátorságot, hogy elfogadd, hogy élvezd és engedd, hogy melletted álljak, akkor ez nem elég – ingatta a fejét szomorúan. – Hány próbát kell még kiállnom, hogy higgy benne? Hogy bízz bennünk… bennem…"

"– De hát épp ez a jó az álarcban: nem kell gyanútlanságot színlelni. Az ember felhatalmazva érzi magát arra, hogy rosszalkodni kezdjen."

"Számomra te vagy a kezdet és a vég. Az én másik felem. Mindig is az voltál.
Húsz év alatt sikerült meggyőznie magát, hogy ez nem igaz.
Hogy bármit is jelentettek egymásnak – és ő bármire is vágyott –, az csak fantáziajáték. A képzelete szüleménye.
És félig-meddig igaza is volt. Csak képzelgett.
De tudnia kellett volna, hogy a képzelet gyakran valóságosabb és meggyőzőbb, mint a valóság."

"– Ki vagyok én enélkül a gyűlölet nélkül? – suttogta Ewannek.
A férfi szíve belesajdult a kérdésbe.
– És te ki vagy nélküle? – tette hozzá."




Nyereményjáték


Ha elolvastátok a kiadó oldalán található beleolvasót a könyvbe, akkor bizony könnyű dolgotok lesz az egyes állomásokon található kérdések megválaszolásakor. A rafflecopter dobozba a helyes válaszokat várjuk!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Mit tesznek a sötétben élő emberek?





Nézzetek be a többi állomásra is
03/04 Angelika blogja
03/07 Dreamworld ~ Kedvcsináló idézetek
03/10 Hagyjatok! Olvasok!
03/13 Olvasónapló
03/16 Dreamworld

2025. március 5., szerda

Mari Mancusi - Tolvajok hercegnője

  
A Manó Könyvek jóvoltából hazánkban is megjelent Mari Mancusi regénye, a Tolvajok hercegnője, ami a Sorsfordító történetek legújabb kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják ezt a különleges csavarral megspékelt Robin Hood feldolgozást, melyben egy igazán erős Marian ábrázolással találkozhatunk.
Tartsatok velünk, ismerjétek meg a történetet és annak szereplőit, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott nyereménykönyv egy példányát.
 
 
Mari Mancusi: Tolvajok hercegnője
 
Kiadó: Manó Könyvek
ISBN: 9789635846252
Oldalszám: 400 oldal
Fordító: Pócza Alíz

Fülszöveg:
Párizsi útjáról visszatérve Marian kisasszony nyomban észreveszi, hogy szeretett Angliájában minden megváltozott.
Legjobb barátját, Robint száműzték; szeretett nagybátyja, Richárd király meghalt; Nottingham lakói pedig elszegényedtek a rájuk rótt adóktól. Hűséges dajkájával összefogva Marian úgy dönt, hogy kezébe veszi a dolgokat és segít a falu éhező lakóinak. Közben a sherwoodi erdő mélyén megtalálja Robint és barátait. Vajon csatlakoznak Marianhoz, vagy hagyják, hogy a rókalány egyedül hajtsa végre veszélyes tervét?

Saját véleményem:
1973-ban mutatták be a Ken Anderson ötlete alapján készült Robin Hood c. Disney rajzfilmet, ami vegyes kritikai fogadtatásban részesült. Sokan sérelmezték, hogy a készítők szinte szó szerint átemeltek karaktereket (pl. Little John=Balu, Sir Szissz=Ká) és jeleneteket az olyan, korábbi közönségkedvenc alkotásaikból, mint A dzsungel könyve, Hófehérke vagy a Macskarisztokraták. Ennek ellenére a Robin Hood mégis kasszasiker lett, mi több, az idő múlásával valódi kultikus klasszikussá avanzsált.
Robin Hoodot, az angol mondakör és folklór legismertebb hősét, a tolvajok fejedelmét, pedig azt hiszem, senkinek sem kell bemutatni. Ő az a kiváló íjász képességgel rendelkező törvényen kívüli férfi, aki a gazdagoktól elvesz, míg a szegényeknek ad.

És itt jön képbe a Mari Marcusi által megálmodott - legújabb - Sorsfordító kötet csavarja: mi van akkor, ha nem is Robin Hood az a titokzatos jótevő, aki segít Notthingam elszegényedett lakóin, hanem maga Lady Marian? A bájos, csendes rókalány, Richárd király unokahúga és gyámoltja.
Meglepően hangzik? Lehet. De hogy működik-e a dolog, az nem is kérdés! A szerző ugyanis bravúros kerettörténetet álmodott meg Marian számára, méghozzá olyat, ami tökéletesen idomul a feminista csavarhoz.
Marian a szülei halálát követően érkezik Nottinghambe, hogy bácsikája, Richárd király kastélyában éljen. Itt ismerkedik meg Robinnal, aki segít kirángatni őt gyászából, majd az évek során barátokká, s cinkosokká válnak. Na, meg persze mindkét fél gyengéd érzelmeket kezd el táplálni a másik iránt. Ám mielőtt ezt bevallhatnák egymásnak, a király háborúba vonul, Robin pedig vele tart. Távozása előtt azonban megígéri a lánynak, hogy ha visszatér, soha senki és semmi nem állhat közéjük. 
Ezek után három év telik el, ami során Marian visszatér szülőföldjére, hogy politikát és íjászatot tanulhasson az egyetemen, hisz előbbi mindig is érdekelte, utóbbi pedig Robinnal közös időtöltésük volt. Három év elteltével aztán levelet kap bácsikájától, aki a háború végéről és a hazatéréséről való tájékoztatás mellett felkéri a rókalányt, hogy csatlakozzon a királyi tanácshoz, Marian pedig csapot-papot hátrahagyva Párizsban, azonnal hajóra száll. A boldogsága azonban csakhamar szomorúsággá válik: megtudja, hogy szeretett nagybátyja, a király életét vesztette hazatérés közben, ráadásul Nottingham is árnyéka önmagának. A nép éhezik, az új király, Richárd öccse alkalmatlan az uralkodásra, tanácsosa egy álnok kígyó, a bíró pedig borzalmas adókkal sújtja a családokat, akik éheznek. Amikor Marian mindennek szót adna a kastélyban, rövid úton vendégségnek álcázott rabságban találja magát, őrök gondoskodnak arról, hogy véletlenül se hagyhassa el egykori szobáját.
Marian számára az utolsó mentsvár az erdőben bujdokoló Robin marad... Legalábbis az első találkozásig, amikor is világossá válik, hogy a nép sorsa egyedül Marian és egykori dadája, Kodács asszony mancsában van. De vajon képes-e egy lady álruhás fosztogatóvá és a nép hősévé válni, miközben a palotában puskaporos a hangulat?

Nem mondom, hogy a Tolvajok hercegnője tökéletes regény, mert ez nem igaz, megvannak a maga hibái, logikai buktatói. Ennek ellenére viszont egy nagyon is szerethető, olvasmányos történetről van szó, amiben abszolút működik a girl power! Mi több, Lady Marian is sokkal összetettebb karakterként jelenik meg benne, mint amit a mese korábban láttatni engedett belőle... ráadásul szerintem az, hogy a rókalány veszi át a tolvaj szerepét, egy rendkívül zseniális csavar, mondhatni tényleg sorsfordító. Az pedig, hogy mindez nemhogy nem változtatja meg az eredeti mesét, hanem sokkal inkább beleidomul abba és hozzátesz, szerintem zseniális. A karakterek is önazonosak, amennyire emlékszem a filmre, az események is jól követik egymást, közben viszont az újítások éppen elegendőek ahhoz, hogy az olvasó Mariannékkal együtt izguljon egy-egy adrenalin dúsabb pillanatban. 
A rókalány karaktere szép utat jár be kezdet és végpont között, rengeteget fejlődik, csiszolódik és érik. Kislányból előbb lady, majd valódi amazon válik, aki bátran szembe mer szállni a hatalommal, kockára téve önnön jólétét.
Mariant kezdettől fogva úgy mutatja be a szerző, mint egy jóravaló, kissé zárkózott, ám a világ dolgaira nyitott lányt, aki már fiatal korában is előszeretettel lopózik be a király tanácskozásaira a politika iránti rajongása miatt. Majd ez Robin és a nagybácsi távozásával még tovább erősödik azáltal, hogy ilyen irányú tanulmányokat folytat, vagyis elmondható, hogy a rókalány Robin Hooddá lényegülését Macusi már a sztori legelején megalapozza, és ezt folyamatosan építgeti.

Mindent egybevetve a Tolvajok hercegnője egy valóban izgalmas feldolgozása a Robin Hoodnak, egyben kissé modernizált átirata az eredeti műnek. Szívből ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy igazán jó és szerethető Sorsfordító történetet olvasni.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Marian, kisnyuszi
Kedvenc jelenet: -
Negatívum:  egy-két logikai baki
Borító: 5/5
Sorozat: Sorsfordító történetek #9, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani játékunk során az 1973-ban bemutatott Robin Hood Disney mesefilmé lesz a főszerep. Minden állomáson láthattok egy képet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni,melyik szereplőt ábrázolja,majd a nevét beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

03/01 Utószó
03/03 Csak olvass!
03/05 Dreamworld