Dreamworld

2015. április 28., kedd

Tara Sivec - Életek és édességek



A Könyvmolyképző jóvoltából megjelent Tara Sivec szókimondó és vicces, Csábítások és csemegék című sorozatának második része. 
Claire, Carter és Gavin együtt élik mindennapjaikat, mint egy átlagos család. Carter viszont nagy dologra készül, szeretné megkérni Clare kezét és minden probléma innen indul… 
Öt blogger állomásán olvashattok a könyvről és ha játszotok, tiétek lehet akár a három nyereménykönyv egyik példánya!


Tara Sivec: Életek és édességek

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633992807
Oldalszám: 272 oldal
Fordító: Farkas János

Fülszöveg:
Carter, Claire és a banda visszatér, és készen állnak, hogy elkezdjék közös életüket. De vajon tényleg készen állnak?
Túl egy pokoli leánybúcsún, pornófüggőségen, zsemle-baseballon és egy elrontott lánykérésen, túl azon, hogy rájönnek, mindkettőjük családja csupa sültbolondból áll, Carter és Claire végül elkezdi megkérdőjelezni a köztük lévő kötelék erősségét.
Vajon a barátaik csak tovább rontják a helyzetet kellemetlen megjegyzéseikkel és kotnyeleskedésükkel, vagy meggyőzik a párt, hogy a „boldogan éltek, míg meg nem haltak” néha tényleg kezdődhet sörponggal is?

Saját véleményem:
A Csábítások és csemegék tavaly óriási kedvencem lett, és bár nagyjából lezárult, én mégis valami többre vágytam, ami nem csak úgy félbemarad az üzlet közepén, hanem keretbe foglalja Carter és Claire történetét. Arról nem is beszélve, hogy ebből a dilis csapatból egy végtelenített változat sem lehet túl sok. Így hát óriási lelkesedéssel vetettem bele magam az olvasásba.
Nem volt semmiféle elvárásom, azt leszámítva, hogy szeretnék jókat nevetni, és minél több időt eltölteni Gavinékkel. Ezt pedig meg is kaptam. Nem mondom, hogy jobb lett, mint az első rész, mert nem, de az a Tara Sivec-féle varázs tagadhatatlanul megvolt benne. Na, meg elég csak ránézni a - magyar - borítóra, ami végképp nem árul zsákbamacskát. Vidám színek, cukorkák, 4 ever-es szív, és "Egy cukormázas örökkön-örökké" szlogen. Ebből bárki rájöhet, hogy itt egy édes, romantikus befejezésről van szó. Ergo én inkább mondanám ezt egy novellának, mely elvarrja a nyitva maradt szálakat, mint tényleges folytatásnak.

A történet fővonalát a házasság, illetve lánykérés témaköre teszi ki.
Carter és Claire hónapok óta együtt élnek, közösen nevelik fiukat, Gavint, és igyekeznek összecsiszolódni. De ugye nem véletlen az a mondás: lakva ismerszik meg a másik.
Mind a kettejüknek megvannak a maguk rigolyái, szokásai, feladatai, amiket össze kell egyeztetniük. Claire például alig tud aludni Carter horkolásától, és emiatt idegbeteg gyilkossá válik éjjelente.
Carter pedig mindeközben, mit sem sejtve szerelme gyilkos hajlamairól, folyton folyvást keresi a megfelelő alkalmat a nagy kérdés feltételére. Terveket sző, megálmodja és amennyire csak lehet, kivitelezi a pillanatot, de valami, az utolsó másod percekben mindig közbejön.

Carter és Claire párosa továbbra is eszméletlen(ül idióta)! Ha nem bénáznak, akkor éppen totál elbeszélnek egymás mellett, holott mind a ketten ugyanazt akarják, csak túl makacsak vagy félénkek beismerni, és ebből rengeteg vicces szituáció születik. A könyv jelentős részében a könnyeimet törölgetve nevettem rajtuk.
Édesek, nem normálisak, elmebetegek - tehát tökéletesen passzolnak.

De nem pusztán együtt fergetegesek, hanem külön-külön is.
Carternek most kicsit kevesebb saját hang jut, mint előzőleg, ám aggodalomra semmi ok, azért őt sem kell hiányolnunk. Mindössze arról van szó, hogy tényleg a lánykérést tervezgeti állandóan.
Sokszor viszont úgy megsajnáltam. Erején felül minden követ megmozgat azért, hogy a legtökéletesebb módon, helyen és szituációban tehesse fel a nagy kérdést, csakhogy minél jobban akar teljesíteni, annál inkább sablonos és elcsépelt lesz - legalábbis Claire elképzeléseit tekintve. Ami, ha neki nem is, de nekünk, olvasóknak mindenképpen felejthetetlen pillanatokat ígér. És hát mire valók a jóbarátok - Drew és Jim -, ha nem arra hogy bátorítsák? Naná, hogy arra, hogy jól kiröhögjék Cartert! Hülyeségben tehát mindenképp számíthatunk a srácokra. Drew például most is hozza szokásos, szexmániás, szabadszájú, vulgáris formáját, és persze az idióta feliratokkal teli pólói sem maradhatnak el.

Claire viszont több dolog miatt is előtérbe kerül: házasság-, család-, barátok és az üzlet. Így javarészt az ő szemén keresztül követhetjük végig, miként kezeli vagy éli meg ezeket, a jól bevált Claire-féle, szarkasztikus stílusban.
Őszinte leszek: imádom ezt a csajt! Ami a szívén, az a száján, legyen szó bármiről és bárkiről. Soha nem kertel, kimondja, amit gondol a maga nyers valóságában. Őrült, dilis nő, de lehetetlen nem szeretni.
Olyan belső monológokat folytat le, hogy néha úgy kellett a számra tapasztanom a kezemet, nehogy hülyének nézzenek a körülöttem ülők, min vihogok annyira.
Tetszettek az olvasó felé való kiszólásai, a részeg vagy befüvezett randalírozásai, vagy a Carter családja előtti beégései. Igen, jól olvastátok: Carter szülei és nagymamája is színre lép, méghozzá nem is akárhogy!

Mindent egybevetve én rettentően élveztem ezt a részt is. Az Életek és édességek ugyanolyan vicces, szókimondó, vulgáris, és üdítő lett, mint a Csábítások és csemegék. És persze Gavinből sincs hiány!
Ha pedig nem egy tényleges folytatásként, hanem egy kiegészítő novellaként/szórakozásként kezelitek, és elkönyvelitek, hogy ez a színtiszta "Boldogan éltek, míg meg nem"-ről szól, akkor nagy csalódás nem érhet senkit. Nagy csavarok helyett viszont Gavin, Carter, Claire, a barátaik és családjaik garantálják a szórakozást.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő:  Claire, Carter, Drew, Liz, Jenny, Jim, Gavin, Rachel
Kedvenc jelenet: a lánybúcsúztatón történtek és a következményei
Negatívum: Nyúl Úrfit hiányoltam
Borító: 5/4




Kedvcsináló idézetek


"Tehetetlen dühömben már a matracot ütöttem-rúgtam, miközben némán sikoltozva szidtam a faszszopó horkolókat, akik nincsenek tekintettel azokra, akik halkan alszanak, és letéptem róla a takarót, és az arcába csaptam a párnájával, amit a feje alól ráncigáltam ki, miközben befogtam az orrát.
Ne ítélkezzetek felettem, oké? Én nem tudok rendesen aludni!
És különben is, épp csak addig fogtam be az orrát, amíg nem kezdett fuldokolni a saját nyálában. Mihelyt meg tudott szólalni, részletesen elmesélte az álmát, amiben azt hitte, meg fog fulladni, és miközben fuldoklott, rájött, hogy lefekvés előtt elfelejtette mondani, mennyire szeret. Igen, volt bűntudatom. És igen, azzal tettem jóvá, hogy szexeltem vele hajnali ötkor, és nem, nem vallottam be, hogy én akartam megölni álmában.
Kellenek titkok is egy párkapcsolatban."

"Lenyeltem a hatalmas falat sütit, és próbáltam nem arra gondolni, ahogy az lábakat növeszt, és egyenesen a seggemhez rohan, miközben vajtól csillogó lábnyomokat hagy a csípőmön maga után."

"Nagyon is romantikus vagyok.
Épp ma reggel hagytam Carternek (aki még aludt) egy dobozzal a kedvenc sütijéből a gombóccá gyúrt párnája mellett: fehér csokiba mártott összetört burgonyachipseket és karamellával megszórt pereceket. Úgy gondoltam, ez majd felkészíti őt arra az üzenetre, amit a doboz mellett hagytam neki, és amiben azt írtam, hogy ha még egyszer felhajtva hagyja a vécéülőkét é a seggem akaratom ellenére fürdőben részesül reggel hatkor, pillanatragasztót kenek a makkjára, amíg alszik. Még néhány X-szel és O-val is kiegészítettem az aláírásomat.
Ki mondta, hogy a romantika halott?"

"- Erről jut eszembe. Van valamim a számodra - mondta, azzal elvette a vállamról a karját és a hátára fordult, hogy benyúlhasson a farmerja zsebébe.
- Azt akarod mondani, hogy egy ajándék van a nadrágodban a számomra? Mert meg kell, hogy mondjam, buliztam már jó néhányszor a nadrágodban. Legutóbb majdnem agyrázkódást is kaptam.
 Carter mélyebbre nyúlt a zsebében, és méltatlankodva nézett rám.
- nem az én hibám, hogy felkészületlenül ért, hogy le akartál pippantani út közben. Azt hittem, nem érzed jól magad, és csak le akarod hajtani a fejedet az ölembe. Amikor egy férfi hímvesszője hírtelen felbukkan a mozgó autóban szombat este, akkor BIZTOS, hogy történnek bizonyos akaratlan csípőmozdulatok."

"Carter hozott nekem füldugókat! TÉNYLEG szeret!"

"Beszélnem kellett a fiamnak a madarakról és a méhekről, itt az autóban, apám felé menet. Eleve nem értem azt a kifejezést, hogy ,,a madarak és a méhek". Mégis, hogy taníthatná ez meg a gyereket arra, hogy mi a szex? Mikor látsz olyat, hogy egy szürke galamb meghúz egy fehéret, vagy, hogy egy házi méh berakja egy poszméhnek? Jobb lenne, ha inkább azt mondanák ,, a marhák és a lovak". Pont valamelyik nap hajtottunk el egy állattartó telep mellett, és az egyik marha épp a másikon ügyködött, amikor Gavin így szólt:
- Jaj, de cukik, nézd, anya! Az egyik tehén megölelte a másikat!"

"- Nem akarsz kimenni a WC-be? - kérdezte Carter felvont szemöldökkel.
- Nem, most nem kell pisilnem - feleltem, és felé hajoltam, hogy újra megcsókolhassam.
Olyan fincsi volt, mint a bor, a napfény és a kiscicák.
-Nem úgy értem, hogy WC-zni menjünk a WC-be. Azért menjünk, hogy berakhassam neked - mondta nevetve és horkantgatva.
- Te olyan romantikus vagy. Mondd még egyszer! - feleltem, nagy szempilla-rebegtetés közepette.
carter a vállam fölött a többiekre pillantott, aztán vissza rám.
- Komolyan mondom. Senki nem figyel. Simán kiosonhatnánk a WC-be, senki nem venne észre minket. Gyors leszek.
- Aha, tényleg, folytasd csak! Ez annyira izgató - feleltem monoton hangon."




Nyereményjáték


A kötetben Carter és Claire saját maguk módján szeretnék a másik tudomására hozni, milyen jó lenne, ha a másik igent mondana. A mostani nyereményjáték is ezen alapszik, olyan könyveket kell megtalálnotok borítók alapján, amelyekben a főszereplők összeházasodnak.
Ez nem ennyire egyszerű, csak egy részletet láttok a borítóból és azt adjuk meg, ki az írónő.
Kis segítség: Minden esetben a magyar borítóról találtok részletet.
Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére a megküldött e-mailre válaszolni, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.


Író: Stephenie Meyer





Nézzetek be a többi állomásra is

04/19 Insane Life
04/21 Bibliotheca Fummie
04/23 Deszy könyvajánlója
04/25 Kristina blogja
04/27 Dreamworld

2015. április 26., vasárnap

Morgan Rice - A sárkányok dühe



Már a harmadik rész érkezik A varázsló gyűrűje sorozatból, és ha lehet, a sorozat egyre izgalmasabb.
Mi is újabb kalandra indulunk Thorral, a messzi Ködszigetre, ahol az ismeretlennel kell szembenéznie. Eközben persze Királyudvarhelyen is zajlanak az események, szóval garantáljuk, hogy nem fogtok unatkozni három állomásos turnénkon, április 24-e és 28-a között. Tartsatok velünk, és ha szerencsétek van, még a könyvet is megnyerhetitek!


Morgan Rice: A sárkányok dühe

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616209
Oldalszám: 280 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
Ti el tudjátok képzelni, milyen is lehet a sárkányok dühe?
Tovább folytatódik Thor harcossá válásának nagyszabású történetét, ahogy a légió átkel a Tűz Tengerén a sárkányok Ködszigetére. Ám ahogy elképzelhetetlen szörnyekkel találják szemben magukat, a százpróba kiképzés hamar élet-halál harccá válik, és nem mindenki éli túl.
Eközben a Gyűrű egyre nagyobb veszélybe kerül. Kendricket bebörtönzik, így Gwendolynra hárul a feladat, hogy megmentse őt és apja gyilkosának nyomára bukkanjon. De eközben az ő élete is veszélybe kerül. Ám a legnagyobb fenyegetés a McCloudok támadása.De a hatalomtól megrészegült, gőgös és kegyetlen Gareth meg tudja-e akadályozni Királyudvarhely leigázását? Történet a becsületről és bátorságról, sorsról és végzetről, és persze varázslatról.

Saját véleményem:
Thor és a többiek kalandjai tovább folytatódnak, ám ezúttal külön-külön. Szereplőink egyre távolabb kerülnek egymástól fizikailag és problémáikat tekintve is, így az eddigieknél is több szálon haladunk előre A sárkányok dühében.

Erec feleségkereső körútján, már az előző kötetben talált magának egy egyszerű, szegénynek tűnő lányt, akin első pillantásra megakadt tekintete, és aki annyira felkorbácsolta érzelmeit, hogy képtelen volt kiverni őt fejéből. A helyzet továbbra is változatlan, így hát Erec eltökéli, hogy feleségül kéri a lányt, kinek kezét egy 100 napos lovagi torna során reméli elnyerni.
Első pillantásra - a lovagi tornával és a leánykéréssel - az ő történetük kilóghat a többi közül, melyek így vagy, úgy, de kapcsolódnak. Ám a látszat sokszor csalóka. Elistaire körül rengeteg a rejtély és a kérdőjel. Senki nem tudja ki ő, honnan jött, vagy mi a rendes neve, s ő maga sem hajlandó elárulni. Egyelőre mindenki - beleértve minket is - annyit tud, hogy egy parasztlány, aki hét évre a helyi kocsma tulajdonosához szegődött. De talán mondanom sem kell, hogy mennyire nyilvánvaló, hogy ő nem csak egy nevesincs lányka.
Roppant kíváncsi vagyok, milyen szerepet szánt neki az írónő. Tippjeim ugyan vannak, de igencsak kezdetleges formában.

Erec mellett természetesen ott vannak a McGill testvérek, akiknek az élete többnyire a király meggyilkolása és az új uralkodó körül forog. 
Kendricket, a király fattyú-, mindenki által tisztelt és szeretett fiát börtönbe zárják gyilkosság vádjával, melynek büntetése halál, így ő most parkolópályára kerül, helyette Gwen és Gareth lép előtérbe. 
Gwen esetében kifejezetten tetszik, hogy kötetről-kötetre fejlődik, mind erősebb és elszántabb lesz. A szülei által pátyolgatott és elkényeztetett királylányból önálló, talpraesett, elszánt uralkodójelölté avanzsál. 
Jó érzékkel folytatja nyomozását apja halálának ügyében, miközben a tömlöcben sínylődő féltestvéréért, valamint vissza-visszaeső, iszákos bátyjáért is küzd. Mindezek következtében pedig egy egészen új oldalát ismerhetjük meg. A hűséges, kedves lány megmutatja, szeretteiért mi mindenre képes, és hogy milyen erő lakozik benne. Ebből kifolyólag több emlékezetes pillanattal is megörvendeztet bennünket, melyek közül három személyes kedvencem is van: az orgyilkossal való küzdelme, a Godfrey-s kocsmai beszélgetés - itt mutatkozik meg, mennyire erős a testvéri kötelék közöttük -, és az, amikor helyreteszi anyját és annak szolgálóját.

Vele szemben pedig ott van Gareth, a történet jelenlegi főgonosza, akivel kapcsolatban továbbra is kettős érzéseim vannak: egyrészt undorító a viselkedése, másrészt viszont baromi érdekes a pszichológiája. Az pedig, hogy a hangja egyre több teret kap, még izgalmasabbá teszi. Félre ne értsetek, nem helyeslem a döntéseit, de az, hogy beleláthatunk abba a folyamatba és mozgatórugókba, amik miatt azzá vált, akivé, kétségtelenül emberibbé és sajnálatra méltóbbá teszik. 
Most, hogy király lett, ezek csak méginkább fokozódnak. Milliónyi teher nehezedik a vállára - melyeket persze javarészt önmagának köszönhet -, a királyság ügyeitől kezdve, a királlyá válásának áldozatától, a kardon át a néppel szemben kivívott tiszteletig, minden. Nem véletlen, hogy esetében kulcsmondattá vált "a vér vért kíván" szlogen. 
Meddig maradhat trónon? Milyen ára van uralkodásának? Megérte-e, hogy király lett? Mi a fontosabb: a rang vagy az élet? - Gareth élete nagyjából ezek köré a kétségek köré összpontosul. 

De Thorról sem feledkezhetünk meg, aki A királyok sorsa végén százpróbára indult társaival együtt. 
Thornak rengeteg megpróbáltatással kell szembenéznie, millió akadály gördül elé: veszedelmes lényekkel kell megküzdenie, túl kell élnie az időjárási és környezeti viszontagságokat, idegen népektől kell engedélyt szereznie, miközben egyik társa állandó fenyegetést jelent számára. És természetesen a címben sem véletlenül szerepel a sárkány szó. Nem egyszerű harcossá kell válnia, annál jóval nagyobb szerepet szánt neki a sors. Ám addig hosszú út vezet, tele veszéllyel, rejtélyes jövendölésekkel - önmagára és Gwenre vonatkozóan - és jósálmokkal. 

És persze a McCouldokról sem feledkezhetünk meg, akik gőzerővel megindulnak a Gyűrű felé, s tanúbizonyságot tesznek méltán elhíresültté vált kegyetlenségükről. 

Mindezek fényében elmondható, hogy a harmadik részben igencsak szerteágazó problémákkal találjuk szembe magunkat, ami egyfelől izgalmas - a kedves írónő jó érzékkel naná, hogy mindig akkor és úgy hagyja ott az adott fejezeteket, hogy tövig rághassunk körmünket, és csak még egy kicsit tovább akarjunk menni, hogy megtudjuk, mi történik majd -, másrészt viszont megvannak a hátrányai. 
Számomra a több szál miatt picit lassan indult be a sztori, és sokszor - legfőképp Thor és Erec esetében - úgy éreztem, mintha elnagyoltak lettek volna a tényleges történések. Kicsit bővebb kifejtésnek jobban örültem volna, mert maga a történet stílusa és váza viszont rengeteget fejlődött és komolyodott. 
Összességében én még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot, amit szívből ajánlok minden könnyedebb fantasy-t kedvelőnek, és fontos: nem csak gyerekeknek, mert véleményem szerint ez elsősorban nem nekik szól, bármennyire is abba a kategóriába akarják itthon vagy külföldön gyömöszölni. És a borító se rettentsen el senkit: az a fontos, ami belül van. És az pedig egy fordulatos, kalandos, varázslattal és fantasy elemekkel teleszőtt, gyönyörű képleírásokkal, és szerethető karakterekkel fűszerezett, könnyed kikapcsolódást nyújtó könyv. Apropó, említettem már, hogy újfent gyilkos függővéggel van dolgunk?


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:  Thor, Erec, Khron, Godfrey, Gwen, Kendrick
Kedvenc jelenet: Thor és a druida beszélgetése, és a Gwen-Godfrey jelenet a kocsmában
Negatívum:
Borító: 5/2




Nyereményjáték


Thornak egy legendás sárkánnyal is szembe kell néznie a Ködszigeten. Hogyan is bizonyíthatná ennél jobban bátorságát?
Ha Ti is tanúságot akartok tenni a bátorságotokról, találjátok ki a képek alapján, hogy a turné résztvevői milyen sárkányokkal néztek már szembe életük során.
Ezután már nincs is más dolgotok, mint beírni a Rafflecopter dobozba a sárkányok nevét.
Figyelem! A kiadó csak magyarországi címre postáz, a nyertesek jelentkezését pedig az értesítő e-mail kiküldésétől számított 72 órán belül várjuk, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk.
Sok szerencsét!






Nézzetek be a többi állomásra is

04/24 Deszy könyvajánlója
04/26 Dreamworld
04/28 Könyvszeretet

2015. április 25., szombat

Sarah J. Maas - Az orgyilkos pengéje



Az Üvegtrónban már mint legendás orgyilkost ismerhettük meg Celaena Sardothient. De vajon hogy lett legendává? Mi tette legyőzhetetlenné? Milyen kalandokban vett részt, mielőtt a bányákba került, kik álltak hozzá közel és kik befolyásolták az életét?
Ezt mind megtudhatod, ha követed 5 állomásos Az orgyilkos pengéje turnénkat április 16-a és 24-e között. És ha ügyesek vagytok a játékunkban, még akár meg is nyerhetitek a könyvet!


Sarah J. Maas: Az orgyilkos pengéje

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991398
Oldalszám:
Fordító: Hetesy Szilvia

Fülszöveg:
Celaena Adarlan legfélelmetesebb orgyilkosa.
Az orgyilkosok törvényei szerint teljes engedelmességgel tartozik mesterének, de ő senkire sem hallgat, és csak társában, Samben bízik.
Celaena öt kockázatos küldetésre indul távoli szigetekre és ellenséges sivatagokba, ahol a rabszolgák felszabadításáért küzd, és egyben elégtételt akar venni a kegyetlen királyon. Ám eközben megszegi mestere, Arobynn parancsait, egy ilyen árulásért pedig elképzelhetetlenül súlyos büntetés jár…
Fedezd fel az öntörvényű hősnő sötét és izgalmas világát, és tudd meg öt fordulatos előzménytörténetben, hogyan kezdődött az Üvegtrón sorozat legendája!

Saját véleményem:
Celaena Sardothien és az ő története már az Üvegtrónban magával ragadott, az Éjkoronában pedig végérvényesen elvarázsolt. A pörgős, izgalmakkal és rejtélyekkel teli sztori mellett, az írónő egy igazán rendkívüli, badass, bátor főszereplőt alkotott meg, akinek a talpraesettsége mellett azért be-bepillanthattunk nőiesebb énjébe. 
A regényekben sokat hallhattunk az orgyilkos múltjáról, illetve a vele történt tragédiákról, amik már akkor is szívfacsaróak voltak, ám az orgyilkos pengéjének öt novellájában ezek némelyikének élesben is szemtanúi lehetünk.

Sokat gondolkodtam azon, miként írhatnék hitelesen, mégis spoilermentesen erről a kötetről, végül azonban arra jutottam, nem térek ki egyesével minden novellára, mivel az öt történet együtt adja ki a nagy egészet. Hiába vannak külön, és játszódnak más-más helyszínen, sorban haladva állnak össze egy kerek történetté, melyben megismerhetjük azt a Celaenát, aki azelőtt volt, hogy a király orgyilkosává vált volna. 

Az első novellában (Az orgyilkosok és a kalózok fejedelme), ami tulajdonképpen mindennek az alapja, Celaena és orgyilkos munkatársa, Sam, különleges küldetést kap Arobynntől. A Koponya-öbölbe kell menniük, hogy kicsikarjanak a híres Rolfe kalózkapitánytól egy kis elégtételt, egy a csoportjukat ért kár miatt. 
Legalábbis ők így tudják. Csakhogy a levél, amit a kapitánynak átadnak, egészen mást tartalmaz. Arobynn rabszolgákat vásárolt Rolfe-tól, és a két orgyilkosnak ezt kéne leszállítania... S ekkor merül fel a kérdés, Arobynn miért távolítja el hetekre a két legjobb emberét? 
Lényegében ebből a kalamajkából indul ki minden. Ennek az útnak a következtében - a többi novella során -, válik Celaena azzá, akivé. És ekkor alakul ki szép lassan Sam és a lány közötti mély szerelem.

Kettejük kapcsolata nagy utat jár be. Majdhogynem ellenségekből előbb megtűrt társak, majd szövetségesek, barátok, végül pedig ... hát... szerelmesek lesznek.
Őszintén bevallom, a könyv elején, amikor az orgyilkos gyűlésen ültek, hiába olvastam Sam nevét, nem esett le, hogy ő AZ a Sam. Annyira unszimpatikus volt, hogy az valami hihetetlen. Sokáig egyáltalán nem tudtam kedvelni. Ám amikor szövetségesekké váltak Celaenával, akárcsak a lányban, bennem is megváltozott valami. Egészen másként kezdtem látni a fiút, és lapról lapra jobban kedveltem. Ugyanakkor végig ott lebegett előttem sorsuk végkimenetele. 
Nagy hatalom a tudás, de néha bizony keserű. Chaol fan vagyok, és teljes szívemből neki szurkolok, de Sam megingatott. Sarah J. Maas pedig szívfacsaró és igen intenzív érzéseket kiváltó módon képes szerelmi szálakat alkotni.

De nem a szerelem az egyetlen vagy legfontosabb ebben a kötetben. Az orgyilkos pengéje tele van váratlan, meglepő fordulatokkal, soha nem tudhatjuk, mi történik, vagy mit cselekszenek a következő pillanatban a karaktereink, egyszóval az első szótól az utolsóig tűkön ülhetünk az izgalomtól.
Celaena pedig újabb és újabb tulajdonságát csillogtatja meg. Láthatjuk ridegnek, közönyösnek, hidegvérű bérgyilkosnak, szarkasztikusnak, dühösnek, felsőbbrendűnek, vagy éppen emberinek.
Sok új szereplő is felbukkan, kisebb-nagyobb jelentőséggel, kiváltképp érdemes figyelni a harmadik novellában megjelenő hercegnőre, mert a későbbi regényekben - remélhetőleg - még lehet szerepe.

Mindent egybevetve azt tudom mondani, ha olvastátok a regényeket, akkor ezt semmikép se hagyjátok ki, ha pedig nem... akkor akár ezzel is kezdhettek. Voltaképp azok nélkül is érthető. 
Ha létezik olyan novella, vagy novellák, amiket érdemes elolvasni, akkor az ez. Az írónő rettentő jól felépítette - ami igen ritka. Látszik, hogy mennyire a része ennek a világnak, milyen mélyen érzi a szereplőit. Szíve-lelke benne van Az orgyilkos pengéjében (is).
Összességében tehát ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy több mint jó, izgalmas, pörgős, fordulatos, helyenként pedig szívszorító fantasy-t olvasni. Ki lehet hagyni, de nem érdemes, ha szeretnétek tényleg megismerni, és egy jóval átfogóbb képet kapni Celaenáról. És van benne egy Chaol-Dorian cameo is!


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő:  Celaena, Sam, Rolfe
Kedvenc jelenet: az utolsó novella úgy, ahogy van
Negatívum: a tudat, aminek birtokában voltam Samet illetően
Borító: 5/5




Nyereményjáték


Egy kis nyomozásra invitálunk benneteket. Minden blogon találtok egy-egy híresebb halál esetet. A feladatotok, hogy kitaláljátok melyik ismert történelmi vagy fikcionális személy az áldozat.
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. A nyerteseknek kiértesítést követően 72 órájuk van válaszolni az emailre, azután újabb nyertest sorsolunk.


Egy valyriai eredetű nemesi család trónörököse volt. A köznép szerette és magas testalkatával, sötét indigó szemeivel és hosszú ezüst hajával gyönyörűnek számított. Ezüst hercegnek is nevezték. Rendkívül okos, Csendes természetű, tehetséges zenész és ügyes lovag volt. Hat testvére és két gyermeke volt. Életét Trident folyón vesztette, mikoris egy párbajban elesett. Halálát követően feleségét és a két gyereket is megölték. A halálát előidéző háborúért részben ő maga felelős, hisz elrabolt egy gyönyörű északi nőt, kinek kezét ellenségének ígérték.




Nézzetek be a többi állomásra is

04/16 Deszy Könyvajánlója
04/18 Függővég
04/20 Kelly & Lupi olvas
04/22 CBooks
04/24 Dreamworld

2015. április 24., péntek

Wendy Higgins - Angyali győzelem



A Maxim kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Wendy Higgins Angyali győzelem című regénye, mely az Angyali gonosz trilógia zárókötete. Ennek örömére a Blogturné Klub tíz bloggere bemutatja az Óriások és hercegek végső, epikus összecsapását.

2015. április 14-től egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Wendy Higgins: Angyali győzelem

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616193
Oldalszám: 392 oldal
Fordító: Béresi Csilla

Fülszöveg:
Eljött az idő a leszámolásra. A jóslat hamarosan beteljesedik, és bár egyre több szövetségese akad Annáéknak, de a fenyegetés is nő. A hercegek minden eszközt bevetnek, hogy megállítsák a lázadó óriásokat. És ahogy minden háború, ez is áldozatokkal jár.
A helyzet egyre kiélezettebb, a nyugtalanság és a félelem lassan mindenkit felőröl. Miközben Anna menteni próbálja szeretteit, maga válik a fő célponttá. Minden percről percre változik körülötte, és senkiben sem bízhat. Mikor a Bujaság hercege ellene küldi szerelmét, Kaidan Rowe-t, el kell döntenie, mennyit kockáztat. A sorozat legérzékibb és legpörgősebb kötete újra összegyűjti az óriásokat, hogy kivívják szabadságukat.

Saját véleményem:
Az Angyali győzelem nagyjából - néhány nap eltéréssel - ott veszi fel a fonalat, ahol a második kötet véget ért. Anna és Kaidan távol vannak egymástól, amit, ha tehetnek, chat beszélgetésekkel próbálnak áthidalni. De vigyázniuk kell, le ne bukjanak a démonszellemek és az árulást sejtő hercegek előtt. 
Anna mindeközben arra vár, hogy beköltözhessen az édesapja által szerzett egyetemi kollégiumba, ám addig is meg kell húznia magát, ezért nevelőanyjától különválva rója az országutakat, nehogy a nyomára akadjanak. Néha-néha azonban összefut régi barátaival is. 
A probléma akkor kezdődik, amikor a házasságtörés hercegének egyik lánya teherbe esik Anna barátjától, a másik pedig felszívódik haragjában. Az ikrek óvatlansága viszont jelentősen veszélyezteti az óriásszövetségesek tervét. S ha felelőtlenségük nem lenne éppen elég probléma, még a hercegek is egyre inkább úgy vélik: Anna az áruló, és nála van az Erény Kadja is. Így hát mindent elkövetnek annak érdekében, hogy kiderítsék, a lány valóban szűz-e, vagy nem, ami a jóslatban foglaltatott tisztaság kérdése miatt fontos.

Wendy Higgins trilógiája rögtön az első kötettel betornázta magát a kedvenceim közé. Kaidan Rowe, a bujaság hercegének ördögien szexi fia teljesen levett a lábamról szenvedélyes, szarkasztikus stílusával, akárcsak maga, a merész, szókimondó és igencsak kényes témákat boncolgató történet. Kifejezetten tetszett, hogy az írónő a démonibb oldalról próbálta bemutatni az angyalok-démonok-nefilimek harcát, és hogy ehhez egy olyan hősnőt választott, aki képes volt fejlődni. A kötet végén pedig kaptunk egy olyan szituációt/problémát, ami igencsak feladta a leckét, mind a szereplőknek, mind nekünk, olvasóknak. Emlékszem, akkoriban rengeteget agyaltam azon, vajon mi sül ki végül ebből az egész Pokol vs. Menny küzdelemből. Több elméletem is volt, de az biztos, hogy arra, amit a harmadik kötet tartogatott, nem számítottam. 
Most kettős érzések bujkálnak bennem. Egyfelől romantikus énem tapsikolva ugrál, másrészt viszont haragszom. Annyi, de annyi potenciál rejlett ebben a háborúban, és úgy egyáltalán a karakterekben is, és Wendy Higgins nem aknázta ki a lehetőségeit. Nem teljesen.

A történet a végső összecsapásra fókuszál. Hercegek, óriások egyaránt készülnek a mindent eldöntő csatára. Pontosabban, a hercegek mindent elkövetnek annak érdekében, hogy meghiúsítsák az ősi jövendölésben foglaltakat, míg óriásaink a háttérben várakoznak a megfelelő pillanatra. Ez az őrjítő, balsejtelmekkel és fenyegetésekkel teli várakozás pedig a könyv nagyjából háromnegyedét teszi ki.
Annának és társainak nem pusztán lapulniuk kell, és vigyázni, nehogy lebukjanak, de egymás társaságát is amennyire csak lehet, kerülniük kell. Főként Annának és Kaidannek nem szabad együtt mutatkozniuk. Csakhogy amikor Kai apja döntő lépésre szánja el magát - ki akarja deríteni, szűz-e Anna, és erre a feladatra fiát szánja -, akkor a kis csapatnak mérlegelnie kell. A választás nem könnyű, amikor Kaidan vagy a világ megmentése áll a mérleg két nyelvén.

Anna és Kaidan továbbra is nagyon szenvedélyes páros, kapcsolatuk pedig egyre hevesebb. Rengeteg közös jelenetük van, akadnak köztük viccesek, pimaszak, de szomorúak, meghatóak, sőt igencsak fülledtek is. 
Romantikus pici szívem minden olyan résznél, ahol együtt voltak, valósággal olvadozott. Még a sziruptartalom sem igazán érdekelt. Egyszerűen a ragaszkodásuk, a szerelmük és a vágyaik annyira uralták az adott jeleneteket, hogy teljesen kikapcsoltam és csak lubickoltam a boldogságban (vagy a fájdalomban).
Ellenben az már kevésbé tetszett, hogy szép lassan megcserélődtek a szerepek. Kai a féltésével egy egészen más oldalát mutatta meg, és hazudnék, ha azt mondanám, néha nem éreztem papucsnak. Én a magam részéről jobban szerettem azt a Kai-t, aki kezdetben volt. Bár azért azt elárulom, hogy Kaidanból nem veszett ki minden bujaság és pimaszság. Huh, de meleg itt a levegő... 
Ami Annát illeti, ő viszont rengeteget fejlődött. A trilógia végére kemény, badass csajszi lett, határozott véleménnyel.

A fináléban fontos szerep jut a többi óriásszövetségesnek is, akik egytől-egyig imádni valóak. Zania, Kopano, Blake, Ginger és Marna mind-mind megcsillogtatják azt az oldalukat, amiért kedveljük őket. Az ikrek egymáshoz fűződő viszonya pedig minden eddiginél jobban megmutatkozik, miután egyikük teherbe esik (nem árulom el, melyikük). A baba miatti kétségbeesés, fájdalom, aggodalom és a közelgő elmúlás tudata mélyen átszövi a történetet, s intenzív részét képezi annak. Minden egyes pillanat, legyen az boldog vagy keserű, torokszorító annak tudatában, hogy a kedvenceid egyikének lehet, hogy már csak hónapjai vannak hátra.
Az írónő ezen húzása rettentően meglepett. Folyamatosan kerestem a kiutat, vártam, hogy mikor bukkan fel egy kiskapu. És hogy van-e? Nem árulom el.
De az ürömbe öröm is vegyül, mert kedvenceink révbe érni látszanak. Legalábbis szerelmi téren. Nagyjából mindenki párra lel, ami eleinte nem is zavaró, én például még örültem is neki, de amikor 10-20-30 oldalon keresztül nem történik semmi, csak szívecskék repkednek a levegőben, hát az kicsit sok tud lenni. Mintha Upendibe csöppenne az olvasó.Ám tény, hogy ennek megvannak a maga előnyei is - főként ha az a sok-sok hormonoktól fűtött pár egy légtérbe kerül, kiváló hallással és szülői felügyelettel megspékelve.

Amivel viszont egyáltalán nem tudtam mit kezdeni, az a végső összecsapás. Az írónő egészen jól kezdte el felvezetni azt a részt. Megvolt a maga dramaturgiája, ami miatt még a logikai bakikat is elnéztem. Ott zizegett a feszültség, a várakozás és az előkészületek izgalma, a hercegek általi nyomás, az árulások és miután az idegeim pattanásig feszültek, mit kaptam? Egy kis csihi-puhit. Jó, volt akció, meg veszteségek, de egyszerűen nem akartam elhinni, hogy az a sok várakozás, őrlődés köteteken át, ilyen módon és ennyivel elintéződött! Mintha Wendy Higgins megfáradt volna. És az a legbosszantóbb, hogy tudom, többre képes ennél. Ebben a részben is megmutatta egy-egy korábbi összecsapásnál, vagy a hoteles résznél.

Az Angyali győzelem az akció helyett inkább az érzelmekre, valamint a különféle (testvéri, baráti, szülői, szerelmi) kapcsolatokra és az azokban felbukkanó kérdésekre lett kihegyezve, ami egyáltalán nem gond, mivel ezek mindegyike képes volt érzelmileg megmozgatni. Együtt sírtam, nevettem, izgultam vagy éppen olvadoztam a szereplőkkel. Számtalan gyönyörű pillanatnak lehettem tanúja, amik pihe-puha takaróként ölelték körbe a szívemet. Imádtam a közös vacsorát, a Patti-Anna vagy Belial-Anna jeleneteket, akárcsak a...hmmm.... szexi chatelést. De legnagyobbat azon a helyen dobbant a szívem, ahol és ami keretbe foglalta a trilógiát. A helyszín és az ok, amiért ott voltak, akik ott voltak... lehet rózsaszínnek nevezni, ám én teljesen elolvadtam tőle. 
Most pedig fáj búcsút venni a történettől és a szereplőktől. Minden hibája ellenére, élveztem az utolsó nagy kalandunkat, mely azért jócskán követelt áldozatokat, akiknek hiányában jelenleg óriási űr tátong a szívemben. Az igazi édes szúrást mégis az epilógus vége vitte be. Libabőröztetően szép!
Köszönök minden mosolyt, könnycseppet, lerágott körmöt, szívdobogást, és köszönöm, hogy megismerhettem Kaidan Rowe-t.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:  Kaidan, Anna, Marna, Blake, Patti, Belial
Kedvenc jelenet: ott és az akkor történtek, a chatelés Kai meztelen hátsójával, közös vacsi
Negatívum: a nagy összecsapás
Borító: 5/5



10 hely, ahol Kaidan megcsókolná Anna-t


"Hello. Szóval, szórakozzunk egyet. Anna, mint tudjátok elég lelkes tud lenni, ha új dolgokról vagy helyekről van szó. Könnyű a kedvére tenni, hiszen átkozottul hálás mindenért, így arra gondoltam összegyűjtök néhány olyan helyet, ahol kettesben eltölthetnék egy kis időt... ööö.... romantikus hangulatban. Mindannyian tudjuk, mennyire "romantikus" vagyok... vagyis ezt értsétek úgy, hogy egy kicsit csókolózgatnák. Satöbbi. :) Remélem, tetszik a listám. Tudom, hogy igen."


10) Az Eiffel-torony tetején (és a liftben, ami felvisz...)



9) Privát sífelvonóban, az Alpokban



8) Egy vitorláshajón Bora Borán



7) Egy vonaton Európán keresztül (igen, átsmárolnánk az egész kontinenst)



6) Egy vízesés alatt Horvátországban



5) Egy dél-afrikai vadrezervátumban



4) Egy londoni szórakozóhelyen a fal mellett (Visszatérnénk a gyökereimhez.)



3) A svédországi Jég Hotelben



2) Egy sátorban az ausztráliai vadonban.



És az első számú hely, ahol meg akarom csókolni Anna-t (a miértet majd megértitek az Angyali győzelem után):

1) Egy gondolában az olaszországi Velencében




Nyereményjáték


Mostani játékunk során úgy döntöttünk, nem térünk el az Angyali gonosz sorozat turnéinak megszokott, keresztrejtvényes feladványaitól, így ezúttal is némi agytornára lesz szükségetek ahhoz, hogy megnyerhessétek a kiadó által felajánlott 3 darab Angyali leszámolás c. regény egyikét.
Méghozzá nem is akármilyen agytornára! Az egész sorozatot érintő kérdésekkel találkozhattok az egyes állomásokon. De pánikra semmi ok, ha emlékeitek kicsit megkoptak volna, a korábbi turnéinkon megtaláljátok a válaszok zömét.
10+1 kérdés nem állhat Kaidan és közétek!

Feladat:
1) Az állomásokon található kérdések megfejtését írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő mezőjébe.
2) Vízszintesen haladva töltsétek ki a keresztrejtvényt.
3) A keresztrejtvény főmegfejtését írjátok be a rafflecopter erre kijelölt sorába.
4) Csak az vesz részt a sorsoláson, aki mind a 10 kérdést, plusz a főmegfejtést is megcsinálja! 
5) A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz. A nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére válaszolni a megküldött értesítő levelünkre. Sok szerencsét!


Mai kérdés:
10. Mi volt abban a dobozban, amit az elhunyt nővér hagyott Anna-ra?






Nézzetek be a többi állomásra is

04/14 Deszy könyvajánlója
04/15 MFKata gondolatai
04/17 Insane Life
04/18 Kelly Lupi olvas
04/19 Angelika blogja
04/20 Always Love a Wild Book
04/21 CBooks
04/22 Függővég
04/24 Dreamworld
04/25 Könyvszeretet

2015. április 22., szerda

Darwin-játszma



4 kamaszlány, egy osztályközösség és az osztályfőnök. Mai regény, mai szereplőkkel, mai stílusban. Mészöly Ágnes húsbavágóan valódi és meglepően őszinte regényt írt, ami játszódhatna bármelyik szakközépiskolában, vagy gimnáziumban. Kata, Patrícia, Lidi és Zsófi eldöntik, hogy nem hagyják, hogy új osztályfőnökük, Kecskeméti Gábor uralkodjon felettük. A 4 lány összefog, és megalapítják a Darwin Daughters-t, aminek sötét és kegyetlen céljáról szól a regény.


Mészöly Ágnes: Darwin -játszma

Kiadás éve: 2014
Oldalszám: 304
SBN: 9789631197990

Fülszöveg:
Minden olyan bonyolult...
Kata egy elitgimnáziumba jár, ő a legjobb matekos, rendszeresen maratoni távokat fut, a fiúkat le sem tudja vakarni magáról, és ráadásul az anyja is jó fej. Valami még sincs rendben az életében. Három barátnőjével együtt ő is úgy gondolja, minden könnyebb lenne egy másik osztályfőnökkel. Kata, Patrícia, Lidi és Zsófi titkos szövetséget köt: ők lesznek a Darwin’s daughters, az evolúció titkos ügynökei. Az osztályfőnökük ellen indított, kamasz daccal teli bosszúhadjárat szinte észrevétlenül durvul el. Ki tudja megmondani, hol a határ?
Itt és most, velünk, körülöttünk, bennünk játszódik és lüktet tovább a könyv szereplőinek élete.
Ennek a történetnek tétje van. Annyi bizonyos, hogy nem lányregény...




Hamarosan...


Kata visszaemlékezéséből a legvalóságosabb szemszögből olvashatjuk el a tragikus történések elindulását, ami egyre és egyre tart ahhoz a végponthoz, ahonnan nincs már visszaút. Az evolúció törvénye még egy szakközépiskolában is megfigyelhető, és fájdalmas meglepetéseket tartogat az olvasónak.

Tarts velünk te is, a Könyvfesztivál után te is részese lehetsz a Darwin játszmának. Addig is ajánljuk figyelmedbe a könyvet, amibe ITT BELEOLVASHATSZ!




Ne feledd, hamarosan jönnek a bejegyzések, és te is megtudhatsz mindent Darwinról és a kamaszok tervéről, ami nagyon sok ember életét megváltoztatja.


2015. április 21., kedd

Alice Hoffman - Gyönyörű Titkok Múzeuma



Alice Hoffman újra elvarázsolja a Maxim Kiadó olvasóit! A galambok őrizői után ismét egy nagysikerű történet jelenik meg a kiadó gondozásában, a Gyönyörű Titkok Múzeuma. Ezúttal a múlt század húszas éveibe visz a szerző, hogy egy New Yorkban játszódó szenvedélyes szerelemről meséljen a tőle megszokott misztikus, varázslatos hangon. 
Kövessétek a blogturné öt állomását, melynek során sok érdekesség derül ki a könyvvel kapcsolatban, és szokás szerint három nyereménykönyv is gazdára talál a kiadó jóvoltából.


Alice Hoffman: Gyönyörű Titkok Múzeuma

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616087
Oldalszám: 356 oldal
Fordító: Bozai Ágota

Fülszöveg:
A történet New York-ban játszódik a huszadik század mozgalmas első két évtizedében. Két nagyon különböző ember szenvedélyes, feszültségekkel teli szerelmi története. Helyszín: Coney Island. Coralie Sardie a Gyönyörű titkok múzeuma nevű mutatványosház tulajdonosának lánya. A parti sétány melletti intézményben a lelkes közönség furcsa lényeket tekinthet meg. A kitűnő úszó Coralie apja „múzeumában” sellőként szerepel más furcsa lények, a Farkasember, a Pillangólány és a százéves teknős mellett. Egy éjjel Coralie megpillant egy nagyon helyes fiatalembert; a férfi a holdfényben fákat fotografál a Hudson folyó mentén.
A fotográfus Eddie Cohen; orosz emigráns, aki elhagyta közösségét és szabósegédi munkáját. Amikor Eddie a hírhedt Triangle gyár tűzesetét fényképezi, egy fiatal nő eltűnésének titokzatos ügyébe keveredik.

Saját véleményem:
Alice Hoffman neve nem volt ismeretlen számomra, de a történetei igen, viszont a regény címét olvasva úgy éreztem, elérkezett az ideje, hogy megnézzük, miként működünk együtt. Bevallom, kicsit másra számítottam, mint, amit kaptam, de ez nem baj. 
A Fekete madarak árnyékában után a Gyönyörű Titkok Múzeuma is bebizonyította, bármennyire is nem kedvelem a történelem ezen időszakát - sőt, egyenesen berzenkedem tőle -, megfelelő tálalásban mégis meg tud babonázni. Ugyanakkor továbbra is tartom, hogy ez az a néhány évtized, ami a legkegyetlenebb, legzordabb mind közül. 
Az emberiség ekkor tájt állt valamiféle vízválasztó küszöbön. Egyrészt már megmutatkoztak a modernizálódás jelei, mind a technikában, mind az emberek felfogásában, másrészt viszont fél lábbal még a régmúlt berögzült, elévült nézetei is jelen voltak. Ez a fajta fura kettősség pedig rengeteg kíváncsisággal párosult. Egyre többeket vonzott az, amit addig eltitkoltak. És hogy ezzel hova akarok kilyukadni? Nos, egészen konkrétan Sardie Professzor különleges múzeumáig, mely a világ legegyedibb gyűjteményét tartalmazta.
A Gyönyörű Titkok Múzeumában a legkülönlegesebb élőlényeken át mindenféle ritkasággal találkozhattak az odalátogatók, de a főattrakciót nem az állatok vagy növények jelentették, hanem az ilyen-olyan rendellenességgel született emberek. 
Számomra egészen gyomorforgató élmény és érzés volt, ahogyan kezelték őket. Mintha valami árucikkek lettek volna, akiken lehetett ámuldozni, szörnyülködni, és kiélni mindenféle perverziót. Merthogy bár magában a múzeumban tilos volt bármiféle testiséget létesíteni, azért a városi lebujokban külön keresték a legborzasztóbb fogyatékosságokkal élőket. 

Alice Hoffman nagyon különleges és egyedi módját választotta annak, hogy olvasói elé tárja történetét. 
Fejezetenként két szemszög váltakozik, egy E/1-es és egy E/3-as. Ez pedig lehetővé teszi, hogy megismerjük magukat a szereplőket, azt, ahogyan ők látják az eseményeket és világukat, illetve, hogy a narrátor segítségével egy pártatlan, minden érzelmi befolyástól mentes leírásban szemlélhessük a dolgokat. S ha valami igazán erőteljes a regényben, akkor az a korleírás. Félelmetesen jól átjön. Az egész műnek van egy sötét, hátborzongató hangulata. Például a hideg futkározott rajtam, amikor a professzor új látványosságokat ment felkutatni a hullaházba vagy a bordélyokba. A történelmi hűség, és a valódi események beleépítése a könyvbe, mindemellett már csak extra hab a tortán.

A fülszöveggel ellentétben ez elsősorban nem egy love story, aki arra számít, csalódni fog (a szerelmi szál viszonylag későn alakul ki). Sokkal jelentősebb a misztikum, de abból is csak a hangulat. Merthogy a farkasemberben, az emberi sellőben, a törpenőben és a többiekben semmi természetfeletti nincs. Színtiszta szemfényvesztés vagy születési rendellenesség, az, amiről szó van. 
Ez az egész engem egyébként leginkább Ripley múzeumára emlékeztetett. Nem tudom, ismeritek-e, de az egyik ismeretterjesztő adón futott, és ott is mindenféle meghökkentő dolgokat mutattak.

A szereplők egytől egyig érdekes, izgalmas karakterek; ki így, ki úgy, az pedig kifejezetten jót tesz a sztorinak, hogy sokáig nem is ér egybe Coralie és Eddie szála.
Coralie hangját igazán szerettem. Érdekfeszítő, ugyanakkor szívszorító volt olvasni múltjáról, a 9-10 éves kislányról, akit az apja kihasznált, és már gyerekként felkészítette arra, miként legyen kiállítási darab. Eddie esetében pedig a fotózás volt az, ami igazán megragadott. Ám mellettük még muszáj kiemelnem a Professzort és Maureent, Coralie nevelőnőjét. 

Mindent egybevetve leginkább a felnőtteknek vagy az érettebb korosztálynak ajánlanám. Ez nem egy egyszerű, üde, könnyed kis történet. A Gyönyörű titkok múzeumának időt kell adni, és kiélvezni minden egyes sorát. De megéri, mert Alice Hoffman leírásai fenomenálisak!
Sötét hangulatú, helyenként borzongató történet a 20. század elejéről, emberi sorsokról, némi misztikummal, csipetnyi szerelemmel és rejtéllyel fűszerezve.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Coralie, Maureen
Kedvenc jelenet: az utolsó mondatok
Negatívum: a végtagok nélküli gyerek elhurcolása
Borító: 5/4




Borítók







Nyereményjáték


A történet nagyon fontos eleme a new yorki vidámpark. Ehhez kapcsolódik a játék is, minden blogon elrejtettünk egy-egy híres vidámpark nevét. Nincs más dolgotok, mint megfejteni és beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postázza a nyereményt. A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésére válaszolni az általunk küldött értesítő levélre! Sok szerencsét!!




Nézzetek be a többi állomásra is

04/15 Tekla Könyvei
04/17 Bibliotheca Fummie
04/19 Kelly&Lupi olvas
04/21 Dreamworld
04/23 MFKata gondolatai

2015. április 19., vasárnap

Glendon Swarthout - Őrület és szerelem



A Maxim Kiadó a könyvfesztiválra jelenteti meg Mont Blanc könyvek sorozatában Glendon Swarthout: Őrület és szerelem című könyvét. Igazi kuriózum ez a történet, hiszen ritkaságnak számít felnőtt olvasóknak szóló vadnyugati történet megjelentetni. Nem véletlen azonban, hogy Tommy Lee Jones is fantáziát látott a regényben és The Homesman címmel forgatott nagy sikerű mozit belőle. Tartsatok velünk a négy állomásos blogturnén és akár meg is nyerhetitek a három nyereménykönyv egyikét. Irány: Nyugat!


Glendon Swarthout: Őrület és szerelem

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632616094
Oldalszám: 272 oldal
Fordító: Stier Ágnes

Fülszöveg:
Ez a könyv az amerikai Vadnyugat első telepeseinek döbbenetes története az 1850-es években. Azokat ünnepli, akikről eddig sosem hallottunk: a bátor nőkről, akiknek elméjét és lelkét meggyötörték a keserű megpróbáltatások. Keresni kell egy „hazatérítőt”, aki visszakíséri néhányukat keletre, egy szanatóriumba. Amikor a vidék egyetlen férfija sem vállalja, a feladat Mary Bee Cuddyra száll, a rettenthetetlen és leleményes vénkisasszonyra és volt tanítónőre. Mary Bee legyen bármilyen bátor is, tudja, hogy egyedül nem járhat sikerrel. Egyetlen útitársat talál csupán, az alantas George Briggset, a földfoglalót. Így kezdődik hát útjuk kelet felé gyarmatosítás, megpróbáltatások, indián támadások, jégviharok és magány közepette. A feszes, pergő kalandok sorából időtlen klasszikus született.

Saját véleményem:
A történetet az amerikai Vadnyugat első telepeseiről, és azok megpróbáltatásáról szól. Mindannyian igyekeznek gyökeret verni az új helyen és túlélni a zord körülményeket, ám a hosszú, hideg tél és a kilátástalanság igencsak megviseli az asszonyokat. Évente néhányan elvesztik józan eszüket, s őrült dolgokat művelnek. Nincs ez másként a mostani tél után sem. Ezért hát a tiszteletes bevált módszeréhez folyamodik, egybehívja a beteg nők férjeit, hogy húzzanak sorsot. Amelyik férfi veszít, annak magára kell vállalnia a hazatérítő szerepét, és elvinni az asszonyokat keletre, egy szanatóriumba, ahonnan aztán hazaküldik őket családjaikhoz, a többieknek pedig az utazás költségeit kell fedezniük.
Csakhogy az egyik férj nem hajlandó sem anyagilag, sem fizikailag támogatni a hazatérítést, helyette az egyedülálló, 31 éves szomszédnője, Mary Bee Cuddy ugrik be, pusztán önzetlenségből. A sors furcsa fintoraként azonban ő húzza a fekete kukoricát, így rá hárul a feladat, hogy keresztülvigyen négy, őrült nőt a vadnyugaton, kitéve az indiánok támadásának és egyéb viszontagságoknak. Mary Bee-re ólomsúlyként nehezedik a teher, tisztában van vele, hogy egyedül képtelen minderre, így amikor megtalálja a halál torkában táncoló földforgatót, alkut köt vele: megmenti az életét, de cserébe Briggsnek el kell kísérnie őt útjára. 

Az Őrület és szerelem minden tekintetben egyedülálló történet. Az a fajta könyv, ami lapról lapra lopja be magát a szívedbe, s válik a részeddé. Néha kicsit őrült, mégis gyönyörű. De hazudnék, ha azt mondanám, zökkenőmentesen alakult a kapcsolatunk.
Kezdetben elég elveszettnek éreztem magam. Ide-oda ugráltunk a nézőpontok között, millió név, fogalom és helyszín zúdult a nyakamba, és az igencsak hiányos vadnyugati tudásom sem sokat lendített a dolgon. Aztán szép lassan körvonalazódni kezdett a sztori. Ahogy egyre kevesebb lett a nézőpont, úgy tisztult le minden.

A történet a hazatérítés köré összpontosul, ez a folyamat adja lényegében a cselekményszálat. A megtébolyult asszonyok sorsát egészen őrületük kezdetétől a szanatóriumig, és az odáig vezető hosszú úton át követhetjük nyomon. A rögös út rengeteg megpróbáltatással és izgalommal jár, mégsem ebben rejlik a regény legnagyobb varázsa. Sokkal inkább a karakterekben, és az emberi sorsokban.
Mary Bee Cuddy egy talpraesett, okos, ügyes nő, férfiakat megszégyenítő módon állja a sarat birtokán. Az egykori tanárnő egymaga termeli meg javait. Felássa a kertet, elveti a magokat, ápolja, gondozza, majd learatja a termést, állatokat tenyészt, s a tél beállta előtt pénzzé teszi a többletet, vagy segít vele éhező szomszédain. Ugyanakkor rettentő magányos. Hiába szeretne férjet, családot magának, a legtöbbeknek nem tetszenek már-már férfiasan erőteljes vonásai, így a sokak által megbecsült hölgy kénytelen egymagában helyt állni a telepesek világában.
A fegyverekkel is kiválóan bánó asszony azonban mégiscsak nő, s ezt leginkább akkor tapasztaljuk meg, amikor rá hárul a hazatérítő szerepe. Az addig erőskezű, csípős nyelvű, határozott jelleme a háttérbe vonul, és megmutatkozik sebezhetőbb énje. Úrrá lesz rajta a kétség. Amikor pedig már feladva a reményt, beletörődik sorsába, az élet az útjába sodorja a földfoglalót, akiről az a hír járja, hogy megölték.
Briggs hűséges lova hátán, kötéllel a nyakában, megkötözve várja szomorú sorsát, amikor Mary Bee rátalál, s ajánlatot tesz neki. Így ez a furcsa és merőben eltérő, ámde ugyanolyan makacs és önfejű ember együtt vág neki a nagy útnak.
Kettejük kapcsolata pedig egyáltalán nem zökkenőmentes. Megismerkedésük pillanatától kezdve beszólogatnak egymásnak, és épp csak, hogy meg nem ölik a másikat. Ám mint tudjuk, a közös cél, és a hosszú, együtt töltött idő érdekes dolgokra képes. Például arra, hogy megismerjük társunk valódi oldalát.
Mary Bee és Briggs között lélegzetelállító kapcsolat bontakozik ki, nem a hollywoodian rózsaszínes, hanem az esendő, nem tökéletes, de mégis gyönyörűen emberi fajta.
Nagyon szerettem kettejük párosát, az ellenségeskedéseiket, az egymásra utaltságot és mindent. Hatalmas utat jártak be, képletesen és valójában is. A hazatérítés alatt rengeteget fejlődött a személyiségük. Pláne a gazfickónak tűnő Briggsé (amiben nagy szerepe volt egy megdöbbentő eseménynek).
Mindent egybevetve teljesen beleszerettem ebbe a regénybe és szereplőibe. Egyik pillanatban megnevettet, a másikban pedig elszorítja a szívedet. Kalandos, izgalmas, tele van váratlan fordulattal, helyenként sokkoló, néhol őrült, mégis nagyon emberi.
Elsősorban viszont azoknak ajánlom, akik szeretik a vadnyugati sztorikat, a karakterközpontú, elgondolkodtató, s lényegi mondanivalót tartalmazó könyveket. Gyönyörű történet az emberi sorsról!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Mary Bee Cuddy, Briggs, Briggs lova és az öszvérek
Kedvenc jelenet: spoileres, így nem írnám le
Negatívum: az őrült asszonyok férjei
Borító: 5/5
Tetszett? Rendeld meg!




Borítók






Nyereményjáték


Ezúttal a nehéz sorsú telepesek életéhez kötődik a játékunk. Mind a négy állomáson találtok egy leírást/képet, ami egy olyan tárgyat/fogalmat rejt, ami szorosan kötődik a történethez. A kiemelt betűk segítenek a megfejtésben! Ezt a szót írjátok a Rafflecopter doboz megfelelő sorába!

Figyelem! A kiadó kizárólag magyarországi címre postáz! A nyerteseknek 72 óra áll rendelkezésükre válaszolni az értesítő e-mailre! Sok szerencsét a játékhoz!


Mai feladvány: speciális szállítóeszköz





Nézzetek be a többi állomásra is

04/17 Tekla Könyvei
04/19 Dreamworld
04/21 Kelly&Lupi olvas
04/23 Roni olvas