Dreamworld

2018. december 30., vasárnap

Tadahiko Nagao - Saito Isamu: Kokology 2.


Tadahiko Nagao - Saito Isamu: Kokology 2.

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789632452845
Oldalszám: 208 oldal
Fordító: Gelencsér Gábor

Fülszöveg:
A KOKOLOGY 2 TELJESEN ÚJ, MEGLEPŐ BETEKINTÉST NYÚJT VALÓDI ÖNMAGADBA
A Kokology, a népszerű japán népszerű pszichológiai kvíz játék mára amerikai bestseller lett. A Kokology2 pedig több mint 50 – kezdők és tapasztalt kokológusok számára egyaránt alkalmas – vadonatúj kvízt tartalmaz. A Kokology, a kokoro („elme” vagy „lélek” japánul) tanulmányozására szolgáló játék arra kér téged, hogy választ adj látszólag ártatlan kérdésekre – mint például, melyik a legtisztább helyiség egy elképzelt házban –azután felfedi, mit mondanak el rólad ezek a válaszok. Játszd egyedül – indulj felfedezőútra önmagadban – vagy játssz barátokkal, ha mersz!

Saját véleményem:
A Kokology-val még 2012-ben ismerkedtem meg, hála Isamu Saito és Tadahiko Nagao akkor megjelent első könyvének. Emlékszem, anyuval egyből nekiálltunk a feladatoknak, és annyira belejöttünk, hogy úgy kellett kontrollt szabnunk, nehogy egyetlen délután alatt kivégezzük az egészet.
A Kokology első része egyaránt tartalmazott vicces, elgondolkodtató és pajzán teszteket, ám egytől-egyig az ember elevenébe talált. Olyan volt, mint egy önismereti társasjáték, ami szórakoztatva tanított (és szó szerint könnyesre röhögtük magunkat).
Ugyanezt vártam a második kötettől is.

"Mikor nekiláttunk összeállítani a Kokologyt, az elsődleges célunk az volt, hogy szórakoztató legyen. Végül is ki akarna egy unalmas játékot játszani?" 

A Kokology 2. viszont más, és sajnos nem a jó értelemben. Komolyabb, általánosabb, tele van bugyuta kvízekkel. Ám ami ennél is nagyobb gond, az az, hogy semmiben sem különbözik egy random generált teszttől, amiben véletlenül sincs olyan válaszlehetőség, ami a társadalom átlagpolgárai számára opció lehetne.
Míg az első könyvben rengeteget tanultam magamról, itt leginkább azon bosszankodtam, hogy még csak hasonló válaszok sincsenek ahhoz, amit esetleg én adnék. Édesanyám néhány oldal után fel is adta, úgyhogy rám hárult a "játék".

Magányos felfedezőutam során többségében a szememet forgattam és irigykedtem anyura, hogy kiszállhatott, miközben a lelkem mélyén sirattam a 2012-es élményeimet. Néha persze akadtak jó, találó tesztek, amik valóban az olvasó elméjére, lelkére és jellemére szabva adtak választ - azokat nagyon szerettem is -, de ebből volt a kevesebb.

"Miután az alapötlet megvolt, jött a munka neheze: egyensúlyt tartani tudomány és a játék között."

A kokology egyébként egy olyan japán játék, "amelyben a szereplők mindennapi vagy éppen szokatlan helyzetekbe képzelik magukat, majd néhány egyszerű kérdésre válaszolnak. A feleleteket pszichológiai szempontból értelmezzük, és meglátjuk, mit tudunk meg a játékosok lelki működéséről. Akár egy Rorschach-teszt, foltok helyett szavakkal." Mindez pedig a tudomány és játék keverékeként jelenik meg, úgy, hogy az épp csak annyira legyen tudományos, amennyire kell, miközben a java játékosan hat.
Az első kötetben, amit bátran ajánlok, akár bulikba is, gyönyörűen megmutatkozik, a második résszel ellenben, ami unaloműzőnek ugyan jó, vagy ha szeret valaki teszteket töltögetni - bejön-vagy nem jelleggel -, komoly önismeretként viszont nem alkalmazható.


Pontszám: 5/2
Kedvenc szereplő:-
Kedvenc jelenet: -
Negatívum: -
Borító: 5/3
Sorozat: Kokology 2. része, de önállóan is olvasható


2018. december 18., kedd

Jay Asher - What Light



A Tizenhárom okom volt sikerszerzője egy új, karácsonyi-romantikus regénnyel jelentkezett, ami többek között az első szerelemről, a megbocsátásról és a második esélyről szól. A különleges történetről a Blogturné Klub bloggerei extra állomásokkal tarkítva mesélnek. Játssz velünk, és nyerd meg a 3 ajándék könyv egyikét!



Jay Asher: What Light - Micsoda fény!

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN:  9789634575061
Oldalszám: 264 oldal
Fordító: Nagy Boldizsár

Fülszöveg:
A szerelem mindent legyőz? 
Sierra szeretné megérteni. 
Caleb szeretné jóvátenni. 
Együtt rátalálhatnának az igaz szerelemre – ha elég bátrak ahhoz, hogy elfogadják, ami történt. Keserédes történet az első szerelemről, a megbocsátás erejéről és a második esélyekről. Arról, hogyan lásd meg a másik valódi személyiségét. Sierra csak átmenetileg lakik a városban: a családjával minden évben eltöltenek itt egy rövid időszakot. Ez idő alatt a lány megpróbál érzelmileg távol maradni a fiúktól – Caleb pedig épp azon dolgozik, hogy megbocsásson önmagának, miután egy szörnyű tettet vitt véghez. A fiú szerint: mindenkinek lehet néha rossz napja. De csak akkor kezd el hinni ebben igazán, miután megismerte Sierrát.

Saját véleményem:
December közeledtével a lelkem éhezik a karácsonyi hangulatot árasztó történetek után, úgyhogy legyek bármennyire is időszűkében, képtelen vagyok nemet mondani neki. Nagyjából így került a kezembe Jay Asher hipercuki, fenyő-, cukorbot- és kakaóillatú regénye, a Micsoda fény! is. Egyszerűen nem tudtam ellenállni a gyönyörű borítónak és az ünnepi témát kimaxoló történetnek. Szerencsére. Idejét sem tudom, mikor olvastam ennyire hangulatos, minden betűjében tökéletes karácsonyi történetet.

"Karácsonyillat: nagyon sokan mondják ezt, amikor először járnak nálunk. Mintha ezek a szavak ott lebegnének a bejárat fölött, arra várva, hogy kimondják őket."

Sierra családja fenyőtermesztéssel és eladással foglalkozik. Az év nagy részében Oregonban élnek, ahol a fenyőtelepükön nevelgetik a fáikat, majd hálaadás után útra kelnek, hogy kaliforniai helyükön eladják azokat. Sierra tehát kétlaki életet él, Oregonhoz köti élete nagyobb része, ám Kaliforniában is akadnak szívének kedves emberek - köztük barátnője és annak családja. Az idei viszont úgy tűnik, az utolsó kaliforniai karácsony lesz számukra, mivel üzletük évek óta döcög; ez az információ pedig a történet egészét átitatja némi keserédes hangulattal.
Sierra imádja Kaliforniát, az ottani barátnőjét, a fenyők illatát, azt, hogy láthatja, kikhez kerülnek fáik, és úgy unblock élvezi a lakókocsis életstílust, mindazzal a tengernyi hagyománnyal, amit megteremtettek ott. Az utolsó szezon gondolata tehát önmagában is fájdalommal tölti el, ám amikor tervei ellenére beleszeret egy helyi srácba, aki nap nap után vásárolja tőlük a fákat, hirtelen még bonyolultabbá válik az egész.

"– Ne aggódj amiatt, hogy nem tudod, minek nevezz kettőnket – szólalok meg. – Mondd azt, hogy együtt vagyunk és kész.
– Együtt, ez jó – feleli, de a mosolya nagyon halovány. – Leginkább amiatt aggódok, hogy mennyi időnk van még együtt."

A fenyőfa, illetve annak árusítása a legtökéletesebb téma; elég csak rágondolni és az embert egyből elönti a karácsonyi hangulat (hisz ki ne szeretné a fenyőfa illatát?). A megannyi fa látványa, illatorgiája, a választás izgalma és a villogó fényfüzérek tucatjai csupa-csupa olyan kellékek, melyekkel tökéletesen meg lehet alapozni az ünnepi atmoszférát, és ezt Jay Asher ügyesen ki is használja. De épp ilyen jól bánik a megbocsátással vegyes romantikával is, ami egyszerre könnyed, fiatalos, a hátterében mégis elég komoly témákat érint, legyen szó előítéletről, második esélyről vagy távkapcsolatról.
Sierra az a fajta hősnő, aki kora ellenére nem omlik egyből a srác karjaiba, racionálisan mérlegeli a lehetőségeit. Szerettem benne a spontaneitását, azt, hogy szabad akarattal rendelkezik, és hogy nem ítélkezik információk hiányában. Utóbbi sajnos egyben a sztori gyenge pontja is, ugyanis van egy határ racionális gondolkozás és ítélkezés között, amit a szerző kissé átlép, így Sierra viselkedése inkább tűnik butaságnak, mint követendő példának. Ám ha ezen túl tudunk lendülni, akkor egy nagyon cuki, lightos, karácsonyi románcot kapunk, amiben egyszerre három kíváncsisági faktor is munkál: 1) az új kapcsolat izgalma, 2) az, hogy rájöjjünk, mi és mennyire igaz a Calebbel kapcsolatos pletykákból, 3) és hogy mi lesz, ha letelik az egy hónap, amit Sierra Kaliforniában tölt.

A Micsoda fény! az egyik legjobb karácsonyi romantikus történet, igazi lélekbonbon. Szerelem, fenyőfák, fényfüzérek, karácsony, család, barátok, jótékonyság és forrócsoki - kell ennél több a decemberi bekuckózós időszakban? Aligha. Csak arra figyeljetek, hogy legyen otthon kakaó/forrócsoki és cukorbot, mert garantáltan rákattantok majd (én pl. bejártam egész Budapestet, mire találtam cukorbotot).


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Sierra, Caleb
Kedvenc jelenet: nem jelenet, de Caleb favásárlós szokása nagyon cuki
Negatívum: Sierra merészsége a Calebbel kapcsolatos pletykák után
Borító: 5/5
Sorozat:-




Nyereményjáték


A kötet hősnője, Sierra gyakran használ a beszédében kevésbé ismert, idegen szavakat, és ezzel sokszor viccelődnek is. A mostani játékunk során pár idegen szó jelentését találod meg, a feladatod, hogy írd be a megfejtést a Rafflecopter doboz megfelelő sorába. Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


kihirdet, kijelent, kibocsát




Nézzetek be a többi állomásra is

11/29 Sorok Között Könyves Blog
12/01 Dreamworld - Top10 idézet
12/03 Sorok Között Könyves Blog (extra állomás)
12/05 Never Let Me Go blog
12/07 Hagyjatok, olvasok! (extra állomás)
12/09 Deszy könyvajánlója
12/11 Hagyjatok, olvasok!
12/13 CBooks
12/17 Kelly & Lupi olvas
12/18 Dreamworld

Interjú Sárközi Erika Nillával


Húsz novella, húsz pillanat az ünnep és emelkedett hangulat jegyében, a Könyvmolyképző Kiadó szerzőitől és íróiskolai hallgatóitól. Fedezd fel a Meghitt pillanatok antológia sokszínű történeteit a Blogturné Klub hat bloggerének tolmácsolásában, és légy te az a szerencsés, aki megnyerheti a könyv egy példányát.




Interjú Nillával


1) Tizennégy éves korod óta foglalkozol írással, 2012-ben pedig megjelent első regényed, Három akkord az élet címmel.
Noha ezt követően, a Meghitt pillanatokig nem érkezett tőled újabb, nyomtatásban megjelent történet, nem tétlenkedtél. Mesélnél arról, mivel foglalkoztál az elmúlt hat évben?

Húha, a számokat nézve ez valóban elég régen történt. De időközben, ahogy mondod, nem tétlenkedtem, sőt valójában rengeteget írtam. Picit több, mint két éve bekerültem a Könyvmolyképző írósulijába, ami fordulópontot jelentett – ekkor találkoztam először a tanulható írástechnikával és szuper élmény volt. Elkezdődött egy jelentős fejlődési folyamat, ami noha még mindig tart, már elképesztő a változás. Néha előveszem a régi szövegeimet, és csak pislogok, hogy ezeket valójában én írtam? :D
Összegezve azt mondanám, hogy az elmúlt éveim tanulással teltek. Nem csak az írás területén, hanem máshol is.


2) Ha írásról van szó, nálad alázatosabb, kitartóbb és fejlődni vágyóbb embert nem ismerek. Lételemed a tanulás, önmagad csiszolása, a hibáid kijavítása és mások segítése (például az írástechnikai cikksorozatoddal). Mit gondolsz, mi kell ahhoz, hogy valaki jobb szerzővé válhasson? Mennyire tanulható ez a szakma? Milyen nehézségekkel kell megküzdeni?

Abszolút tanulható. Sokan azt hiszik, hogy az írástechnika egyfajta sablon, és ha az ember története valahol kilóg belőle, túlnő azon, akkor azt kötelezően meg kell nyirbálni, és beleszuszakolni az adott formába. Pedig ez nem így van. Az írástechnika igazából nem más, mint mankó, segítség ahhoz, hogy az író pontosan azt a történetet tudja elmesélni, ami a fejében él. És hogy ez a történet az olvasó számára óriási élmény legyen. Minden egyes regénynek saját ”szabályai” vannak, nincsenek konkrét törvények vagy ilyesmi. ☺

Nehézségek minden szinten felbukkannak. Szóval szerintem ez attól függ, hogy az író milyen fejlődési szinten áll. Az út elején inkább gond lehet, hogy nem tudja jól kifejezni magát, nem él a leírások adta lehetőségekkel, ugrál jelenetről jelenetre, elbeszélteti egymás mellett a szereplőket, hajlamos üres jeleneteket írni. Ez persze nálam is megvolt, évekig ilyesmiket írtam. Minden egyes szint és az író elé gördülő akadály nehéz. Épp ez a szép benne, hogy egy bizonyos átgondolás, átdolgozás után ezek a problémák megoldhatóak. Hogy aztán jöjjenek újabbak... ☺

A jobb szerzővé válásról azt gondolom, hogy legnagyobbrészt alázat kell hozzá, na meg kitartás, és egy adag fejlődni vágyás. De tudod, ez nem csak az íráskézség fejlesztéséről szól, hanem a jellemről is. Az is ápolásra szorul ☺ Sokszor magunkba kell nézni, és helyretenni dolgokat, mert az írás és minden, ami vele jár, lelkileg megterhelőek. Minél előbb elfogadjuk ezt, annál könnyebb lesz a folyamat.


3) Kitartásodnak idén végre meglett az eredménye: az Aranymosás pályázat végén, Rakéta projektesként esélyt kaptál arra, hogy megfelelő javítást követően megjelenhessen Nordlys - Északi fény c. regényed, majd a Meghitt pillanatok antológiába is bekerültél. 
Melyik áll hozzád közelebb, a novella- vagy regényírás?

Érdekes kérdés, mert az írósuli előtt elég kevés novellát írtam. Ott meg, tudod, néha muszáj volt :D És rájöttem, hogy valójában szeretek novellát írni, de nehezen megy, mert kell hozzá egy erős ötlet vagy alapérzés. Ha ezek nincsenek meg, akkor nem tudok ilyet írni. Ellenben a regényben könnyebben szárnyra kapok, nagyobb a tér, és akkor is el tudok kezdeni egyet, ha lényegében még semmit sem tudok a történetről vagy a szereplőkről. Más kérdés, hogy ez mennyire jó... Tehát mindkettőt szeretem, ötlettől függ, mi kerekedik ki belőle.


4) Amikor meghirdették a Meghitt pillanatok pályázatot, tudtad, milyen novellával akarsz nevezni vagy menet közben állt össze?

Azt tudtam, hogy szeretnék írni valami karácsonyit, volt is egy ötletem, de nem működött, kevésnek bizonyult. És időközben lejárt a határidő :D Amit, szerencsére, meghosszabbítottak pár nappal, és akkor beugrott az ötlet. Ez éppen a költözésünk és egy borzasztóan nehéz dramaturgia kurzus kellős közepén történt, tehát semmi időm nem jutott novellát írni, úgyhogy először fejben raktam össze a darabokat, hogy amikor lesz pár órám a nap végén, csak pötyögni kelljen, és ne agyalni.


5) Az Egy lámpa fénye látszólag szimpla sulis-karácsonyi húzásos sztori, ám a hátterében jóval több bujkál. Mesélnél erről néhány szót?

Amikor Zsófira – a főszereplőre – gondoltam, egy éppen komolyodó, szomorú lányt láttam magam előtt. Az, hogy miért is szomorú és mi legyen a novella vezérfonala, csak később állt össze. Spoilerek nélkül nehéz erről beszélni, de szeretek emberi sorsokról írni, és azt hiszem, hogy ebben a novellában rengeteg emberi érzelem van.


6) A legtöbb olvasó számára könnyű azonosulni az iskolai közeggel, te viszont középiskola helyett hoztál egy merész döntést, és egészen az általánosig nyúltál vissza. Honnan jött az ötlet? Mennyire volt nehéz visszarepülni az időben és megragadni a tizennégy évesek érzelemvilágát, visszaidézni jellegzetes beszédstílusukat és habitusukat - azt a korszakot, amikor minden szertelen, bohókás, viszont a legapróbb dolgok is felnagyítódnak és egészen más súllyal esnek latba?

Viszonylag kevés írás születik kifejezetten ennek a korosztálynak, pedig ahogy te is mondod, csodálatos időszak. A novellám egy apró bólintás ennek a korszaknak. Számomra nosztalgikus visszatekintés volt, és imádtam minden sorát.
Én több, mint tíz éve jártam általánosba, és a szerkesztés során pont ez volt az egyik szál, amit javítanunk kellett – modernizáltuk az utalásokat, egy picit a szlenget. Az unokahúgom majdnem ebben a korban jár, úgyhogy szakértői segítséget kaptam a javításokhoz ☺


7) Ha újra iskolás lehetnél és karácsonyi húzásra kerülne sor, melyik regényszereplőt (lehet saját, kedvenc, gyűlölt, stb.) ajándékoznád meg, és mit adnál neki?

De jó kérdés!
Azt hiszem, A könyvtolvaj Lieselét ajándékoznám meg egy – minő meglepetés – könyvvel. ☺


8) Több éve már, hogy Svédországban élsz. Milyen hatással van rád az ottani kultúra, az emberek, és ez mennyire köszön vissza a műveidben? 

Teljesen átformálta a stílusomat és engem is. Sőt, igazából folyamatosan formál, mert mindig tanulok valami újat, egy picit jobban hozzászokom az itteni hangulathoz, és ez elkerülhetetlenül beleolvad a történeteimbe is. Sokat írok skandináv helyszínnel, de a hovatartozás kérdése is foglalkoztat, az integrálódás, a honvágy.


9) Elárulod nekünk, jelenleg min dolgozol? 

Jelenleg? Semmin. ☺ Nemrég fejeztem be a Nordlys komolyabb átírását, úgyhogy egy kis pihenőre ítéltem magam. Viszont januártól szeretnék nekiállni az új projektnek – vagy egy hokis New Adultnak, vagy egy dzsinnes fantasynek. Hogy melyik lesz, az hamarosan eldől. ☺


10) Végezetül: mit jelent számodra az írás?

Kalandot.


Köszönöm az interjút!




Nyereményjáték


A Meghitt Pillanat antológiába a már publikáló szerzők mellett a Könyvmolyképző Kiadó íróiskolai hallgatóinak munkáiból válogattak történeteket. Játékunk során ők kerülnek fókuszba.
Minden állomáson láthatjátok egy, az Aranymosás oldalra kikerült novellájuk vagy regényrészletük címét. Nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni a szerző nevét, majd beírni a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Lord Eisenwell titka




Nézzetek be a többi állomásra is

12/05 Spirit Bliss Sárga könyves út - Interjú Chiarával
12/06 Könyv és más
12/08 Deszy könyvajánlója - Interjú Róbert Katalinnal
12/09 Könyvvilág
12/10 Spirit Bliss Sárga könyves út - Interjú Beninával
12/12 Dreamworld
12/14 Never Let Me Go
12/16 Deszy könyvajánlója
12/18 Dreamworld - Interjú Sárközi Erika Nillával

2018. december 17., hétfő

Blogturné extra - Túl késő



A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából a rajongók újabb Colleen Hoover kötettel gazdagodhatnak így év végére, a szerző pedig ezúttal egészen új oldaláról mutatkozik be a magyar olvasóknak Too Late – Túl késő c. könyvében. Ha titeket is érdekel az írónő izgalmas, romantikus thrillere, tartsatok a Blogturné Klub csapatával, s a turné végén hármótok akár gazdagabb is lehet a Túl késő egy-egy példányával!




Top10 idézet


"Nem tudom, hallottam-e valaha olyat, hogy egy nő szívéhez a takarítson át vezet az út, de a reakcióm alapján azt mondanám, hogy az enyémhez igen. Mert majdnem elbőgtem magam, amikor meghallottam a járó mosogatógép hangját."

"– Tillie, Tillie, Tillie – hajtogatja. – Már bő egy év telt el azóta, és te még mindig nem tudtad kiverni a fejedből, hogy a nyelvem a szádban járt.
Bólint.
– A rémálmokkal nehéz megbirkózni."

"Amikor haragszunk, mindannyian mondunk olyasmiket, amiket nem gondolunk komolyan."

"A szerelem egy veszekedés végét lezáró megbocsátásban talál ránk. A szerelem a másik iránt érzett empátiában talál ránk. A szerelem egy olyan ölelésben talál ránk, amit tragédia követ. A szerelem egy olyan ünneplésben talál ránk, ami azt követi, hogy legyőztél egy betegséget. A szerelem abban a pusztításban talál ránk, amibe belehalsz, miután megadod magad egy betegségnek."

"– Te könnyen beszélsz. Nekünk, férfiaknak minden másodpercben a szexen jár az eszünk.
– Ez csak mendemonda. Biológiaórán tanultam, hogy valójában naponta harmincnégyszer."

"Nem jó, ha a szerelmet plusz súlyként éljük meg. Pihekönnyűnek kellene éreznünk magunkat tőle."

"Valahol egyszer azt olvastam, hogy az extrovertáltak és az introvertáltak között nem az a különbség, hogyan viselkednek társaságban. Hanem az, hogy a társaság összetétele kimeríti vagy energiával tölti fel őket. Egy introvertált is tűnhet extrovertáltnak, és fordítva. Minden attól függ, hogy belsőleg hogyan hatnak rád az interakciók."

"Rohadjon meg!
Rohadjon meg, amiért mellém ült órán.
Rohadjon meg, amiért megjelent a házamban.
Rohadjon meg, amiért Asával dolgozik.
Rohadjon meg, amiért elhozott ide.
Rohadjon meg, amiért megfogta a kezemet.
Rohadjon meg, amiért kedves.
Rohadjon meg, amiért pont olyan, amilyennek Asának kellene lennie, és amiért azt kívánom, bár az enyém lehetne."

"Néha egy ember életútja nem úgy alakul, ahogy a nagykönyvben meg van írva."

"Olyan sokra vihetted volna. De életed minden egyes napját azzal töltötted, hogy azt vártad a világtól, hogy kárpótoljon téged a gyerekkorod zűrös éveiért. Ez nagy hiba volt. A világ nem tartozik nekünk semmivel. Elfogadjuk, amit kapunk, és megpróbálunk kezdeni vele valamit."




Nyereményjáték


A new adult könyvpiacon talán nincs is nagyobb név, mint Colleen Hooveré – erre való tekintettel pedig sorozatosan jelennek meg hazánkban is újabb és újabb regényei. A feladatotok nem lesz nehéz: a turné minden állomásán egy-egy idézetet találhattok az írónő korábbi könyveiből, a Rafflecopter dobozba pedig be kell írnotok annak a szereplőnek a keresztnevét, aki az adott idézetet mondta. A helyesen válaszolók közül három szerencsés gazdagodik majd a Túl késő egy-egy példányával.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"Rákattantál Törpillára?"




Nézzetek be a többi állomásra is

12/15 Könyvvilág
12/16 Never Let Me Go - Kvíz
12/17 Dreamworld - Idézetek
12/18 CBooks
12/20 Never Let Me Go
12/21 Deszy Könyvajánlója
12/22 Sorok Között

2018. december 15., szombat

Disney - Mickey egér



Talán nem is gondolnánk, de Mickey egér idén már kilencvenedik születésnapját ünnepli. Ennek alkalmából a Kolibri Kiadó csodás kiadványt jelentetett meg, melynek meséin keresztül végigkövethetjük kedvenc egérkénk fejlődését 1928-tól. Tartsatok a Blogturné Klub négy bloggerével, ismerkedjetek meg a kötettel, s a turné végén három példányt sorsolunk ki játékosaink között.


Disney: Mickey egér

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634372660
Oldalszám: 176 oldal
Fordító: Habony Gábor

Fülszöveg:
Ünnepeld Mickey egér 90. születésnapját igazi klasszikusokkal! Ez a gyűjtemény az első képernyős szereplésének számító Willie gőzhajótól a Mark Twain történetét feldolgozó Koldus és királyfiig nyolc mesén át, gyönyörű illusztrációkkal és érdekességekkel veszi sorra a világ leghíresebb egerének 90 évet átívelő kalandjait.

Saját véleményem:
Mickey egér a világ legismertebb, egyben legikonikusabb figurája; vele kezdődött az egész Disney jelenség, úgyhogy hangozzék bármilyen elcsépelten is, neki köszönhetem a gyerekkoromat, azt, hogy szebbnél szebb meséken nőhettem fel.
Mickey (és Minnie) mindig is az életem része volt, megszállottan rajongtam és rajongok mindenért, ami vele/velük kapcsolatos, viszont ez a kis gyűjtemény kellett ahhoz, hogy rádöbbenjek, a rövid rajzfilmeket leszámítva, nem ismerem egyik klasszikus, egész estés filmjét se.

"Csak abban reménykedem, hogy egyvalamit sosem felejtünk el... azt, hogy minden egy egérrel kezdődött."

A Mickey egér - Klasszikus mesék gyűjteménye nyolc mesét tartalmaz, melyek kronológiai sorrendben mutatják be a kisegér és barátai evolúcióját, azt, hogy az elmúlt évtizedek alatt milyen grafikai fejlődéseken estek át. A nyolc történet között többek között olyan címekkel találkozhatunk, mint a Willie gőzhajója, A vitéz szabóegér, Mickey, a varázslóinas, vagy a Karácsonyi ének átirata, de természetesen a híres Koldus és királyfi sem hiányozhat a repertoárból. Egytől-egyig aranyos, izgalmas és tanulságos mesék, melyekben visszaköszönnek a már jól ismert Disney elemek.

A könyv Mickey egér 90. szülinapjára készült, ehhez mérten részletgazdag, gyönyörűen illusztrált és fizikai megjelenésében abszolút csúcsminőségű. Amit viszont hiányoltam, az a fülszövegben is olvasható "érdekességek" rész. Arra számítottam, hogy különféle kulisszatitkokat tudhatok meg Mickey-ről és megalkotójáról, hogy részletesebb betekintést kaphatok a filmek keletkezésébe, ám ehelyett be kellett érnem egy-két mondattal az adott meséről. Huszonhét éves fejjel sajnálom, tényleg érdekelt volna a történelmi háttér, ugyanakkor az is igaz, hogy egy gyerek számára kevésbé lenne izgalmas, számukra teljes mértékben befogadható az a mennyiség és minőség, ami egy-egy fejezet előtt megjelenik.

Mindent egybevetve örülök, hogy a polcomon tudhatom ezt a szépséget, jó lesz időről-időre elmerülni egy-két történetben, vagy csak léleksimogatóként nézegetni a képeket és elmerengeni a gyerekkoromon. Ezzel együtt abban is biztos vagyok, hogy minden gyerek és rajongó polcán ott a helye, mindegy mennyi idős: Mickey egérből nem lehet kinőni.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Mickey
Kedvenc történet: Karácsonyi ének
Negatívum: kevés lényegi tartalom
Borító: 5/5
Sorozat: -




Nyereményjáték


Az első Mickey egér mesét 1928-ban láthatta a közönség, azóta azonban - egérke barátunk mellett - számos egész estés Disney mese is napvilágot látott, kicsik és nagyok örömére egyaránt. Játékunkban egy-egy jelentfotóból kell kitalálnotok, melyik meséről van szó, s a címét a Rafflecopter megfelelő sorába írnotok.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

12/11 Szembetűnő
12/12 Könyv és Más
12/14 Dreamworld
12/16 KönyvParfé

2018. december 12., szerda

Meghitt pillanatok - ünnepi antológia



Húsz novella, húsz pillanat az ünnep és emelkedett hangulat jegyében, a Könyvmolyképző Kiadó szerzőitől és íróiskolai hallgatóitól. Fedezd fel a Meghitt pillanatok antológia sokszínű történeteit a Blogturné Klub hat bloggerének tolmácsolásában, és légy te az a szerencsés, aki megnyerheti a könyv egy példányát.


Meghitt pillanatok - ünnepi antológia

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634575436
Oldalszám: 376 oldal

Fülszöveg:
Te szembenéznél a legrosszabb emlékeddel, hogy segíts a legjobb barátodnak?
Mernél szerelmet vallani egy titkos találkozón?
Engednéd, hogy egy titok közéd és a szerelmed közé férkőzzön?
Hiszel abban, hogy a testvéreddel mindig megtaláljátok a közös hangot?
Érezted már, hogy valaki éppen akkor lépett be az életedbe, amikor minden remény elhagyott?
Húsz novella, húsz pillanat, amikor megállunk kicsit és egyszerűen csak élvezzük az életet.
A Meghitt Pillanat antológiába a Könyvmolyképző Kiadó íróiskolai hallgatóinak munkáiból válogattunk történeteket.
A kötetet színesíti Benina, Eszes Rita, Greff Magdi, Róbert Katalin és Rácz-Stefán Tibor írók egy-egy novellája.
Add át magad a meghitt pillanatoknak!

Saját véleményem:
Minden évben izgatottan várom, vajon milyen novellagyűjteménnyel rukkol elő a kiadó, ugyanis az elmúlt évek során rádöbbentettek, mennyire szeretem és szomjazom a rövidke történetekre. Idén is majd' kiugrottam a bőrömből, amikor kiderült, hogy érkezik a Meghitt pillanatok, ráadásul egy számomra fontos személy is esélyt kapott végre, hogy bemutatkozhasson benne.

"Vajon tudja, hogy mit ad nekem valójában?
(...)
Vajon tudja, hogy visszaadta a fényt?"

A Meghitt pillanatok húsz szerző novelláját tartalmazza, akadnak köztük már ismert szerzők és íróiskolai hallgatók tollából származó történetek, amit nagyszerű kezdeményezésnek tartok. Jó, hogy a szárnybontogató írópalánták is esélyt kapnak a bemutatkozásra; szeretek tehetséges szerzőket megismerni és erre ez a legmegfelelőbb terep.
Ugyanakkor azt is el kell mondanom, hogy idén némileg csalódtam. Na nem a történetek minősége miatt, mert egy-két kivétellel mindegyik szerző csodálatosan ír, sokkal inkább azért, hogy a megjelenés hónapjával, a kötet címével és az ünnepi gyűjtemény címkékkel együtt azt az érzést keltették bennem, hogy csupa karácsonyi sztorival lesz dolgom (és még a kötelezőnek vélt illusztrációk is kimaradtak legnagyobb bánatomra). Ezzel szemben rögtön az első novella megakasztott: csupa katyvasz, semmi értelme és mégcsak nem is ünnepi. Azonban nem ez volt az egyetlen, amiben se a tél, se az ünnep nem jelent meg.
Mindezzel semmi bajom nem lett volna, ha tudom, a Meghitt pillanatok nem ünnepi válogatás, hanem olyan pillanatok gyűjteménye, amik valamilyen módon megérintik az ember lelkét, legyen szó meghatározó eseményekről vagy érzésekről. Emiatt sokszor nehéz volt elnyomnom a bennem elégedetlenkedő kisfickót, és átadni magam az érzelmeimnek, de szerencsére a valódi gyöngyszemek ezen is átlendítettek.

"Megragadtam a kezét. Összefűzött ujjakkal tapostunk új ösvényt a hóba."

Ízelítő gyanánt íme az első hat történet, ami nagyjából prezentálja, mire számíthattok az antológiától - legalábbis ami a felépítését illeti.:

Róbert Katalin - 5/2
Történet egy srácról, aki akart is macskát (hogy visszaszerezze a barátnőjét), meg nem is, végül mégis a nyakán maradt Károly cica, aki végig elbújva meditált, hogy az utolsó oldalakra eldöntse, mit is akar. Engem sajnos nem győzött meg, se a kivitelezés, se a téma, untam.

Sztirinkó Réka - 5/5
A Titkos Mikulás lett az egyik legnagyobb kedvencem. Ünnepi, cuki, romantikus és élő, van benne húzás-ajándékozás, karácsonyi vásár, tapogatózó szerelmespár, ráadásul kísértetiesen hasonlít egy saját emlékemre. Imádtam! Sztirinkó Réka nevét egészen biztosan megjegyzem.

Benina - 5/4
A Hálás tévedés a Mindig és Soha kiegészítő novellája, ám annak ismerete nélkül is olvasható, ha valaki nem bánja, hogy lespoilerezi a regényt. Nagyon beninás, aranyos, ünnepi, viszont túl sok időt vett el benne az alapsztori felvázolása. Ugyanakkor ajánlott vigyázni vele, mert kellőképp felkelti az olvasó figyelmét az előzmények iránt, és hipp-hopp újabb könyvvel bővül az ember várólistája.

Sárközi Erika Nilla - 5/5
Az Egy lámpa fénye szintén a karácsonyi húzás témájára épül, csak éppen általános iskolai közegbe ágyazva. Megjelenik benne a húzás titokzatosságával párosuló izgalom, a fiús-barátnős ábrándozások, amit a szerző tinédzserkori szertelenséggel párosítva, nagyon mai hangon ad át, lehetővé téve, hogy könnyen visszacsusszanjunk tizennégy éves önmagunkba. A háttérben viszont leheletnyi finomsággal valami sokkal komolyabb is megbújik: egy anya elvesztése, az utána maradt emlékek és azok véletlen "meggyalázása".
Az egész történet nagyon nillás: üde, fiatalos, egyszerre cserfes és borongós. Nem váltja valóra az álmot, inkább lehetőséget ad arra, hogy megvalósulhasson.

Sereg Gitta - 5/3
Károly cica után Lajos is színre lépett, pontosabban csupasz társához hasonlóan elbújt, hogy felforgassa két barátnő estéjét.
A Mindent a barátságért egy fokkal élvezhetőbb az első novellánál, a milliónyi logikai bukfenc és random bedobott infó mellett legalább van némi története, ám aki ünnepi sztorira vár, az csalódni fog...

L. K. Patrícia - 5/5
Az idő minden sebet... ugyan továbbra sem ünnepi novella, cserébe viszont megható. Fájóan gyönyörű történet veszteségről, érzelmi gátról, idős és fiatal generáció elmúlással kapcsolatos felfogásáról. Engem rettentően megérintett, annyira ittam a szerzői sorait, hogy konkrétan sokkolt, amikor lendületből túlmentem az utolsó soron.


Pontszám: 5/4
Kedvenc novella: A Titkos Mikulás, Egy lámpa fénye
Legkevésbé tetsző novella: Nyakamon maradsz
Borító: 5/5
Sorozat: -




Nyereményjáték


A Meghitt Pillanat antológiába a már publikáló szerzők mellett a Könyvmolyképző Kiadó íróiskolai hallgatóinak munkáiból válogattak történeteket. Játékunk során ők kerülnek fókuszba.
Minden állomáson láthatjátok egy, az Aranymosás oldalra kikerült novellájuk vagy regényrészletük címét. Nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni a szerző nevét, majd beírni a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Cserebogár




Nézzetek be a többi állomásra is



12/05 Spirit Bliss Sárga könyves út - Interjú Chiarával
12/06 Könyv és más
12/08 Deszy könyvajánlója - Interjú Róbert Katalinnal
12/09 Könyvvilág
12/10 Spirit Bliss Sárga könyves út - Interjú Beninával
12/12 Dreamworld
12/14 Never Let Me Go
12/16 Deszy könyvajánlója
12/18 Dreamworld - Interjú Sárközi Erika Nillával

2018. december 9., vasárnap

Interjú a Neon Ninja Box csapatával


Az elmúlt évben sorra bukkantak fel az újabbnál újabb meglepetésdobozok, ám a geek-gamer vonalat senki nem lovagolta meg... egészen mostanáig. A Neon Ninja Box megjelenésével immár azok is élvezhetik a mini-karácsony érzést, akik előnyben részesítik a képregényeket, mangákat, valamint azok világát.
És hogy pontosan mire is számíthattok, ha a www.neonninjabox.hu oldalon előfizettek egy dobozra, az kiderül az alábbi interjúból.


1) Az elmúlt egy évben több könyves meglepetésdoboz is felbukkant a piacon, viszont Ti vagytok az elsők, akik kifejezetten képregényekre és mangákra fókuszálnak. Honnan jött az ötlet?

A kérdés pontos megválaszolásához kicsit bele kell vonjalak a Neon Ninja kialakulásának történetébe. A Neon Ninja Box 3 lelkes debreceni fiatalember képzeletének a szüleménye, akik nem mellesleg kollégák is. Mindhárman abszolút rajongói vagyunk a geek, anime, popkult és gaming világnak, változó arányban. A csapat egyik tagja nagy szerelmese a könyveknek, aminek eredményeképpen megnyitotta a saját webáruházát, ami egyike az általad is említett könyves meglepetésdobozoknak. Ennek alapján indult el a munkahelyi étkezőben a beszélgetés köztünk, ami a Neon Ninja Box alapjait képezte. Úgy gondoljuk, hogy megérdemli ez a szubkultúra a kellő figyelmet továbbá azt, hogy lehetősége legyen egy olyan meglepetésdoboz beszerzésére, amit magunk is szívesen megvásárolnánk.


2) Mire számíthatnak azok, akik előfizetnek a Neon Ninja Boxra? Hasonló tartalommal lehet számolni, mint a külföldi minták esetében, vagy teljesen új arculatot igyekeztek kialakítani?

A Neon Ninja Box brand kialakítása során alapos kutatómunkát végeztünk, így előzetesen kiértékeltük a legtöbb hasonló webáruházat. Megnéztük, hogy mi az, amiben nagyon jók, mi az amiben kevésbé és azt, hogy mi miben tudnánk még többet nyújtani oly módon, hogy az ne legyen puszta copy-paste. :) Azon dolgozunk, hogy a hazai piacon eddig minden eddigitől eltérő módon és minőségben kommunikáljunk a közönséggel és elérjük azt, hogy a Neon Ninja Box egy megkerülhetetlen szereplője legyen a hazai geek világnak.


3) Hazánkban viszonylag kevés kiadó foglalkozik képregények és mangák kiadásával, a megjelenő kötetek között pedig sok a folytatás. Minden esetben első részek, önállóan is olvasható könyvek kerülnek a dobozaitokba? Mennyire koncentráltok friss megjelenésekre, esetleg régebbi művek is terítékre kerülnek?

A dobozokba rendszerint egy adott széria első része kerül be, hogy az alapjaitól ismerje meg az újdonsült klán tag (más webáruházak esetében "a vásárló") a történetet. Az aktualitásokat fontosnak tartjuk, azonban ebben a világban az új nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb is, így a mainstream mellett a klasszikusokat is szeretnénk méltó módon szerepeltetni. Az olvasnivalókat tekintve pedig nem minden esetben fogunk a boxokban könyvet vagy magazint elrejteni, hiszen a boxok tartalma a témához igazodik.


4) Hogyan képzeljük el ennek a fantasztikus kezdeményezésnek a működését? Milyen időközönként érkeznek új dobozok?

Egyelőre még tapogatózunk, hogy mit bír el a hazai közönség. Nem szeretnénk túlságosan gyakran előjönni boxokkal, hiszen az a visszájára sülhet el. Előreláthatólag 2-3 havonta fogunk előállni új dobozzal. A köztes időszakokban pedig a korábbi dobozok egyes termékei lesznek még megrendelhetőek a webáruházban.


5) Első dobozotok témájául a szuperhősöket választottátok. Egy-egy doboz összetétele mennyire lesz tematika függő? Mindegyikben lesznek geek, gamer és a japán kultúrvonalat erősítő elemek, vagy témától függően változhat az ajándékok stílusa?

Abszolút a téma jellegzetességeihez igazodunk. A Szuperhős box esetében evidens volt, hogy a kultúra alapjaihoz a képregényhez vagy a mangához nyúljunk, hiszen ezek adják a műfaj gyökerét. A téma világát
sem szerettük volna beszűkíteni, éppen ezért a Szuperhős boxban például az USA mellett Japán is reprezentálja magát.


6) A Neon Ninja Box név rendkívül figyelemfelkeltő, akárcsak a hozzá kreált bemutatkozó. Van bármilyen rejtett üzenete a névnek? Egyáltalán miért pont erre esett a választás?

Sokat gondolkodtunk az elnevezésen és sok alternatívát válogattunk össze. Szerettünk volna egy hangzatos, figyelemfelkeltő és egyben ultramenő nevet, ami még éppen stílusosan "maxolja ki" a geek világ határait. :) A Neon Ninja Box volt az, amire mindhárman egyértelműen azt mondtuk, hogy ebben a névben megvan az a bizonyos "wow faktor".


7) Végül, de nem utolsósorban muszáj megkérdeznem, a geek-gamer témakört kimerítve, mely alkotásoknak, hősöknek vagytok a rajongói?

Huh nehéz kérdés, úgyhogy erre inkább egyesével válaszolunk, valami szívünknek kedves mű/művek megemlítésével.
Dávid: The Amazing Spider-Man, Ezüst Nyíl - Ginga Nagareboshi Gin, Kázmér és Huba, Akira, Ernest Cline - Ready Player One
Gergő: Witcher, Hunter X Hunter, Berserk, Naruto, Devil May Cry - Dante
Sanyi: Berserk, Dark Souls, Gantz, Mass Effect - You'll never be better than Commander Shepard...


Köszönöm az interjút!
 

2018. december 8., szombat

Jeaniene Frost - Második kísértés



A Könyvmolyképző kiadó jóvoltából ismét olvashatjuk Jeaniene Frost remek könyveit és immár a második része érkezik Vlad könyvének. 
Vlad és Leila története semmiképpen nem hétköznapi, de ezt már tudjuk. Vajon a kapcsolatuk sorsáról sikerül dönteniük? Ki akarhat a lány életére törni? - Megtudhatjátok az Éjszaka hercege sorozat legújabb részéből.


Jeaniene Frost: Második kísértés

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634570844
Oldalszám: 336 oldal
Fordító: Szebenyinszki Szilvia

Fülszöveg:
A Sötétség Hercegével randevúzni nem könnyű…
Leilát cserbenhagyják a képességei, és már nem tudja, mit tartogat számára a jövő. Ha ez még nem lenne elég, a szeretője, Vlad is távolságtartóan viselkedik vele. Bár Leila csak egy egyszerű halandó, ugyanakkor modern nő is, aki nem tűri az idők végeztéig az elutasítást – főleg attól a sötéten jóképű vámpírtól nem, aki még mindig nem ismeri el, hogy szerelmes belé.
A körülmények úgy hozzák, hogy Leila visszatér a karneválosok közé, de beüt a tragédia, és hirtelen egy gyilkos célkeresztjében találja magát, aki közelebb ólálkodik, mint gondolná. Leilának el kell döntenie, kiben bízik: a tüzes vámpírban, aki magasabbra korbácsolja szenvedélye lángját, mint bárki, vagy a megkínzott lovagban, aki több szeretne lenni egyszerű barátnál? A veszély már a közelben jár, és elég egyetlen rossz lépés, hogy Leilát az örök kárhozat várja.
Döntenie kell: örök szerelem vagy örök magány.

Saját véleményem:
A sötétség hírhedt hercegével randizni nem könnyű, ám amikor egy Vladhoz hasonló Nagy és Erős vámpír másodszorra is megkísérti az ember lányát, akkor bizony mit sem számít, ha az illetőnek várbörtöne, netán mesterdiplomája van középkori kínzásokból. S ha mindehhez társul egy sziklaszilárd, vad és őrjítően pimasz jellem, akkor bizony könnyű megfeledkezni a józan észről, s túllendülni olyan apróságokon, mint a férfiú titokzatos, bosszantó, s nem kicsit bonyolult viselkedése. De csak és kizárólag abban az esetben, ha a nevezett egyént Vladnak hívják és Romániában él.

„Szeretet és gyűlölet, szenvedély és fájdalom, erő és megbocsátás, kétségbeesés és megbocsátás – ezek alkották az életet (...).”

A Második kísértés egy meglehetősen felcsigázó prológussal indít, melyből mindösszesen annyi derül ki, hogy Leila fogságba esett, a szökésre pedig nem sok esélye van. Ám mielőtt tovább folytatódhatna az akciódús rész, visszarepülünk az időben, hogy megtudjuk, mi is vezetett hősnőnk elrablásáig.
Frost részéről mesteri húzásnak bizonyul a jövő nyúlfarknyi belengetése, hisz az olvasóban ezt követően végig ott munkál a kíváncsiság, s a tudat, hogy történni fog valami. Ez pedig már csak azért is nagyszerű, mert a kötet első felében nagyobb hangsúly kerül Vlad és Leila kapcsolatára; a paranormális románcból utóbbit erősítve.
Azok, akik olvasták az Első lobbanást, emlékezhetnek, hogy Vladnak hála Leila tűzálló lett, ugyanakkor különleges képessége, ami miatt a férfi magához fogadta, eltűnt. Nem maradt más, mint a nő. Ezzel önmagában még nem is lenne gond, ha nem ismernénk a sötétség hírhedt hercegének előéletét, s jelenbéli tartózkodó viselkedése nem keltene gyanút párjában. Leila tehát kétségek közt vergődik: szereti a vámpírt, ám kénytelen belátni, egészen más nézeteket vallanak a párkapcsolatról.

"(...) akkor is szeretlek, Vlad. Téged, a sárkányt (...)"

Míg az első részben megismerkedtünk a világgal és kialakult egy, a sorozatot szépen átszövő konfliktus, addig ebben a kötetben a főszereplő páros érzelmei kerülnek terítékre. Ez lehet, hogy sokakban nemtetszést vált majd ki, mert tény, hogy a valós akcióból jócskán lefarag, én mégis örülök, hogy így alakult. Frost tudatosan építi a világát, és annak érdekében, hogy a folytatásokban kibontakozhasson a valódi bonyodalom, elengedhetetlen a karakterek közti kapcsolat kivesézése és rendezése. Ebbe beletartozik a szereplők valódi énjének, habitusának megismerése, legyen az akár pozitív vagy negatív, és az olyan különbségek rendezése, ami a generációs különbségekből adódik. Mert igen, olvastunk már milliónyi vámpíros love storyt, de egyik sem mászott bele annyira azokba a kérdésekbe, amikbe a szerző itt igen (legyen szó akár Vlad jelleméről - aki közel sem az a csillogó páncélú lovag - vagy Leila emberi felfogásáról). És azért valljuk be, legyen bármilyen őrjítő a civakodás, Leiláék heves kapcsolata minden pillanatban szórakoztató (értem ezalatt a szenvedélyt, humort, kimértséget, makacsságot vagy szenvedést).
Ám ahogy említettem, a prológus előrevetíti magát az akciót is, úgyhogy abból sincs hiány; a paranormális rész sem szorul teljes mértékben háttérbe.

Mindent egybevetve, én ezt a részt is imádtam, megkaptam tőle mindent, amit vártam és az Első lobbanásban is szerettem. Továbbra is lenyűgöz a történelem és klasszikus vámpír mítosz keveredése a modern világgal, melyet a fantasy és gótikus elemek tesznek még elképesztőbbé. Ráadásul Frost rettentően gördülékenyen ír, viszi magával az olvasót. Vlad meg Vlad.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Vlad, Leila, Cat és Bones
Kedvenc jelenet: ne kérjétek, hogy válasszak
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Az éjszaka hercege #2




Nyereményjáték


A mostani tíz állomásos blogturnénk az Éjszaka hercegéről szól, azonban ti is ismerhetitek a többi szereplőt, mi több lehet olvastátok mások könyvét is. A mostani játékunkban minden állomáson találtok egy könnyebb kérdést, amire a helyes megfejtéseket a Rafflecopter dobozába írjátok be.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Mikor született Vlad?




Nézzetek be a többi állomásra is

11/29 Insane Life
11/30 Sorok között
12/01 Függővég - Vlad otthona
12/02 Angelika blogja
12/03 Dreamworld - Idézetek
12/04 Deszy könyvajánlója
12/05 Sorok között - Könyvelőzetesek
12/06 Függővég
12/07 Olvasónapló
12/08 Dreamworld

2018. december 7., péntek

Matt Haig - Karácsony Apó és a csokitojás



Immáron harmadik éve aranyozza be a Blogturné Klub bloggereinek karácsonyát Matt Haig meséje, ami ezúttal sem okozott csalódást. Ha te is izgatottan várod a karácsonyt, akkor tarts velünk a Karácsony apó és a csokitojás című turnén és nyerd meg a 2 Kolibri Kiadó által felajánlott könyv egyikét!


Matt Haig: Karácsony Apó és a csokitojás

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634371359
Oldalszám: 312 oldal
Fordító: Magyari Andrea

Fülszöveg:
A fiú, akit Karácsonynak hívnak és a A lány, aki megmenti a karácsonyt folytatása Amelia vagyok, Karácsony apó és Karácsony anyó örökbefogadott gyermeke. Most biztos azt gondolod, könnyű embergyerekként Koboldfalván felnőni, de tévedsz. 
Ott van például a koboldiskola: elég kiborító, hogy minden áldott nap karácsonyi dalokat kell énekelnünk – még júliusban is –, és a játékkészítést sem nekem találták ki. De ez még mind elviselhető lenne, ha nem irkálna folyton hazugságokat rólam Vodol apó az újságban. 
Mindennek ellenére szeretem az új otthonomat. És amikor a féltékeny Húsvéti Nyúl és nyúlhadserege megtámadja Koboldfalvát, szemernyi kétség sincs bennem, hogy a karácsonyt csak a remény, a szeretet és a csoda mentheti meg. Persze az sem árt, ha a legnehezebb pillanatokban egy Igazmondó Glimpi is melléd áll…

Saját véleményem:
Nincs karácsony Matt Haig nélkül... és már előre rettegek, mi lesz velem jövőre, minthogy A fiú, akit Karácsonynak hívnak sorozat az utolsó részéhez érkezett a Karácsony Apó és a csokitojás c. kötetével. Mindezt pedig tökéletesen alátámasztja a mostani mesélő személye, valamint a trilógia szívszorítóan gyönyörű lezárása is.

"…a csoda nem arra való, hogy minden rossztól megszabadítson, hanem arra, hogy segítsen keresztülvergődni a nehézségeken, mert tudjuk, hogy az életben igen is ott a csoda, ami újra és újra eljöhet."

Karácsony Apó révbe ért: megnősült, a világba visszaköltözött a remény (van valami furcsán perverz abban, hogy közben épp most fejeztem le egy csokimikulást), Amelia személyében pedig lett egy fantasztikus nevelt lánya. Az ő története itt, mondhatni véget ért, pontosabban ideje volt átadnia a stafétabotot valaki olyannak, aki számára teljesen idegen az új Koboldfalva, akinek Nicholashoz hasonlóan meg kell találnia a helyét. Amelia egyértelműen a legtökéletesebb választás ahhoz, hogy megmutassa, milyen a Mikulás világa, mennyire illik oda egy ember, és hogy véghez vigye a maga feladatát - ami naná, hogy némi galibával is párosul.

"Szerettem ott élni. Legalábbis egy ideig. Egészen addig, amíg saját magam zúztam millió apró darabkára a boldogságomat."


A lány, aki megmenti a karácsonyt végén olybá tűnt, Amelia szerető otthonra és szülőkre lelt Mari és Karácsony Apó személyében, ráadásul Kormos kapitányt is magával vihette. Csakhogy hiába a család, Amelia képtelen beilleszkedni, ami hónapok elteltével egyik problémát hozza a másik után. Ott van például a koboldiskola, ahol a lány egyik tárgyhoz sem ért (túl emberi a gondolkodása), vagy amihez igen (szánvezetés), azt nem engedélyezik számára; ráadásul az öreg Vodol apó is mindent elkövet, hogy elűzze Koboldfalváról.
Az igazi galiba viszont akkor kezdődik, amikor Amelia mégis engedélyt kap a szánkó reptetésre, de cicájának hála katasztrófába torkollik az egész, s komoly adósságba kergeti Karácsony Apót. Vodol ezt kihasználva, újonnan alapított újságjában fellázítja a koboldokat, azzal a céllal, hogy Ameliával együtt Karácsony apót és Marit is sárba tiporja. Az öreg kobold szövevényes tervet sző, mely a föld alá nyúlik, egészen a Húsvéti Nyúlig, s a három ember élete mellett a karácsony hagyománya is veszélybe kerül.

"Ez itt Koboldfalva. Itt aztán bármi megtörténhet. Pont olyan, mint az édesség, amit az előbb ettél. Azt fogod érezni, amit remélsz, hogy érezni fogsz!"

Amelia hangja más, mint Karácsony apóé, hiába hasonlít a sorsuk, eltérő személyiségek; Amelia számára a remény és hit nehezebben megy. Ő ízig-vérig a ma emberét testesíti meg: akar hinni, ám a folyamatos megpróbáltatások és kudarcok következtében ez nem mindig megy. Ám ezt csak akkor érti meg az olvasó, ha végigköveti az útját. Bevallom, eleinte én sem értettem őt, az állandó bosszankodását, azt, hogy semmi sem jó neki, hogy egy olyan varázslatos helyen, mint Koboldfalva, hasonlóan érzi magát, mint az árvaházban. Aztán, ahogy haladt a történet és sorra bontakoztak ki a különféle szálak, Matt Haig megértette velem, hogy mindegy, mennyire meghitt, szeretetteljes egy környezet, igazán boldogak csak akkor lehetünk, ha megtaláljuk a magunk útját. És talán ez a legfontosabb üzenete ennek a kötetnek, sőt magának a sorozatnak is: légy boldog! Mindegy hol, kikkel vagy épp mit csinálsz, csak az a fontos, hogy te jól érezd magad, és bánat, bosszúság vagy harag helyett úgy élj, hogy abban örömed legyen.
Persze a könyvben nem ennyire szentimentálisan vagy éppen szájbarágósan jelenik meg mindez, végtére is egy ádáz nyúlsereg aknázza alá egész Koboldfalvát, miközben csokibankok csappannak meg, Igazmondó glimpik vallanak szerelmet és mondják ki az igazságot kíméletlenül, hogy a reményvesztett Karácsony apóról már ne is beszéljünk.

A Karácsony Apó és a csokitojás méltó lezárása a sorozatnak. Izgalmas, esemény- és akciódús, tele van szeretettel, reménnyel, nyulakkal, de könnyeket is lehet törölgetni bőszen. Az egyik legfantasztikusabb mese a világon; karácsony íze van kívül-belül. Imádom! Biztos, hogy még sok olyan decemberem lesz, amikor újra és újra elmerülök Nicholas és Amelia történetében, és hagyom, hogy átjárja a szívemet a remény, miközben egész testemen hideg futkározik attól a csodától, amit Matt Haig sorai adnak. Olvassátok! Komolyan.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Karácsony Apó, Mari, Igazmondó glimpi, Amelia
Kedvenc jelenet: az egész könyv kedvenc
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A fiú, akit Karácsonynak hívnak #3




Nyereményjáték


Reményi Amélia kedvenc írója Charles Dickens, akit mi is nagyon szeretünk a Blogturné Klubban. Bár Amélia találkozott már az íróval, mi csak a regényei által ismerhetjük meg az angol írózsenit, akinek különleges történetei elvarázsolnak minket is. A nyereményjátékban a Blogturné klub 8 bloggerénél elrejtettünk egy-egy Dickens regény borítót (a címet kitakarva) és egy kis leírást a könyvről. A te feladatod az lesz, hogy kitaláld, hogy melyik könyvről van szó, és beírd a címét a Rafflecopter dobozába. Hajrá! Könyvvadászatra fel!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Az 1789-es forradalmat közvetlenül megelőző idők Franciaországára utal ez az egyik leghíresebb angol regény, ami két híres városról: Párizsról és Londonról szól.




Nézzetek be a többi állomásra is

12/04 Könyv és más
12/05 Könyvvilág
12/07 Dreamworld
12/08 KönyvParfé
12/09 Hagyjatok! Olvasok!
12/10 Zakkant olvas
12/11 Olvasónapló
12/12 Deszy könyvajánlója

2018. december 4., kedd

Blogturné extra - A legkedvesebb szomszéd



Hamarosan megjelenik a Könyvmolyképző Kiadónál Penelope Ward újabb romantikus regénye: Neighbor Dearest - A legkedvesebb szomszéd, mely önálló regény, nem kötődik szorosan a Stepbrother Dearest történetéhez. A Blogturné Klub tagjai hét állomáson keresztül boncolgatják a kérdést, vajon létezik igaz barátság egy nő és egy férfi között? Tarts velünk és a játékunk megfejtéséért cserébe megnyerheted a három nyereménykönyv egyikét a Könyvmolyképző Kiadó felajánlásában.




Top10 idézet


"Az új otthonom a Mission Disctrict nevű környék központjának déli részén volt, és imádtam az ottani közeget. Gyümölcsös, zöldséges standok, kávézók övezték az utcákat, és ez a rész egyben a latin kultúra Mekkájának is számított, ami csodás volt, azt leszámítva, hogy erről is Elec jutott eszembe, aki félig ecuadori származású. Mindenhol valami kis emlékeztető, ami eszembe juttatta azt, aki összetörte a szívemet."

"– Tudod, milyen vagy, Chelsea Jameson? Mint a pizza. Kívánatos, de nagy dózisban ártalmas"

"– Unikornis, ez meg mit jelent?
– Az unikornist mitikusan gyönyörűnek és elérhetetlennek képzeljük, igaz?
– És…
– Ez volt Greta Elecnek. A volt barátja tudta, hogy nem szerethet bele a mostohahúgába, mert ő tiltott, viszont önnel ez az érzelem kialakulhatott, ami javarészt őszinte is volt. Viszont amikor az unikornis elérhetővé válik, minden megváltozik. Az unikornis ereje elsodor mindent.
– Ezzel azt akarja mondani, hogy Elec tényleg szeretett engem, de csak amikor rájött, hogy nem lehet együtt Gretával? Ő volt Elec unikornisa, nem én.
– Pontosan. Nem ön volt az unikornisa.
– Nem én voltam az unikornisa – ismételtem meg halkan. – Esetleg…"

"– Unikornis. Mi a tököm! – Felismertem a szomszédom mély hangját, és hallottam, hogy újra kuncog.
Damien. Végighallgatta a telefonos terápiámat!
Görcsbe rándult a gyomrom.
De mégis hogyan hallhatott mindent a falon keresztül?
– Te hallgatóztál? – kérdeztem.
– Nem, megzavartál a munkában.
– Nem értem.
– Van egy lyuk a falon. Nem tehetek róla, hogy munka közben hallom a zűrzavaros telefonbeszélgetéseidet.
– Egy lyuk a falon? Te erről tudtál?
– Igen. Még nem javíttattam meg. Azelőttről maradhatott itt, hogy megvettem az épületet. Talán szexlyuk volt, vagy valami hasonló hülyeség.
– Egy szexlyukon keresztül hallgatóztál?
– Nem. Te tettél ki engem olyan emberekkel folytatott bugyuta beszélgetéseknek, akik megkopasztanak téged… egy szexlyukon keresztül.
– Komolyan mondom…
– Bolond lyukból bolond szél fúj?"

"– A dühös férfiak a legjobbak az ágyban.
– Nem bírod abbahagyni, igaz? Nem okoztál már elég bajt? Mindig mondtam neked, hogy hangos vagy, amikor azt hiszed, csak suttogsz. Most itt a bizonyíték, és én iszom meg a levét.
– Majd hálás leszel, amikor orgazmustól sikítozol, miközben a Mérges Művész megcsillogtatja rajtad a tehetségét.
– Bolond vagy.
– Ezért szeretsz.
– Ezért."

"Lassan végigpásztáztam a szememmel.
– Mégis mit csinálsz, hogy így nyitsz ajtót?
– Én mit csinálok? Beléd mi ütött, hogy őrült módjára kopogsz az ajtómon? Próbáltam megúszni, hogy ki kelljen jönnöm a zuhany alól, de azt hittem, valami nagy baj van. Mi a franc ez a szag? Ugye, nem szalonna?
– De, az. A munkahelyemen szalonnát sütöttem. Én…
– Bakker! – préselte ki magából.
– Azért jöttem, hogy beszéljünk a lyuk orvosolásáról, de úgy tűnik,…
Mielőtt befejezhettem volna a mondatot, két rottweiler vágtatott felém, majd teljes súlyukkal rám ugrottak és hanyatt döntöttek. Ahogy a folyosón feküdtem, eszeveszettül nyalogatták az arcomat, a nyakamat és a mellkasomat. A blúzomat is csipkedték.
Halálra rémültem, de azért kiáltoztam.
– Szedd le rólam őket!
Damien addig küszködött a nagydarab kutyákkal, amíg végre sikerült őket leemelnie rólam. Az arcom ragadt a nyáltól."

"– Te vagy az unikornisom…
Én csak pislogtam.
– Ez őrület.
Lassan felém lépett.
– Mitikusan gyönyörű és elérhetetlen. Emlékszel, hogy ezt mondta a terapeutád? Akkor azt hittem, hogy ez nevetséges. De minél többet gondolkozom rajta, annál inkább értem. Te egy ábránd voltál, amiről soha nem képzeltem, hogy testet ölthet. Mindig is ez voltál nekem, csak akkor még nem tudtam. Te vagy az unikornisom. – Határozottan a kezébe fogta az arcomat. – Te vagy az én kurva unikornisom, Chelsea.
– Én?
– Igen."

"– A pizza olyan, mint a szex. Nehéz elszúrni."

"– Nekem bármi jó.
– Rebarbaraszörp megteszi? – ugratott.
– Ühm… nem.
– Tehát mit kérsz?
– Bort.
– Milyet?
– Bármilyet.
– Miért nem mondod ki, hogy mit szeretnél?
– Tényleg, bármi jó… kivéve a muskotály.
– Látod! Most mi lett volna, ha egy muskotályt nyitok ki? Meg kellett volna innod, és szörnyen érezted volna magad.
– Lehet.
– Ne félj kimondani, hogy mit szeretnél. Az élet ehhez túl rövid.
– Jó, akkor van chardonnay?
– Nincs.
– Fehér zinfandel?
– Nincs.
Felnevettem.
– És mi van?
– Sör.
– Sör…
– A meg mindig, amit szeretnél, de legalább ne félj kérni.
– Egy kis víz jó lesz."

"– Te kezded, írd le a neved – mondtam.
Visszatartott lélegzettel figyeltem a tolla minden mozdulatát, ahogy leírta: Damien Homer Hennessey.
– Homer?
Bólintott, de még mindig a papírt nézte.
– Homer.
Kuncogtam.
– Homer, mint a…
– A Simpson családban. Igen, Homer Simpson. Körülbelül akkor kezdték játszani a tévében, amikor születtem. Az apám imádta, és úgy döntött, hogy a világ összes neve közül, amit választhatott volna második névként, ő a Homert szeretné.
– És anyukád belement?
– Látod, mennyire odavan apámért. Bármit eladhatott volna neki."




Nyereményjáték


A regény fontos mellékszereplői a kutyusok, ezért a játékunkban is szerepet kapnak. Ismerjétek fel a kutyamániás sztárokat, és írjátok be a nevüket a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

12/01 Kelly és Lupi olvas
12/03 CBooks
12/05 Dreamworld -Top10 idézet
12/07 Deszy könyvajánlója
12/09 Sorok között
12/11 Kristina blogja
12/13 Sorok között - Borítómodell