Dreamworld

2013. május 28., kedd

Jane Austen - Büszkeség és balítélet

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Kiadó: Könyvmolyképző (és még sok másik)
ISBN: 9789632450650
Oldalszám: 448 oldal

Fülszöveg:
Szerelmek és félreértések klasszikus meséje a XVIII. századvégi Angliából. Az öt Bennet nővér élete a férjkeresés jegyében zajlik: anyjuk megszállottan próbálja biztosítani számukra a megnyugtató jövőt valami pénzes – és lehetőleg rangos – férfiú mellett. Csakhogy a jó eszű és éles nyelvű Elizabeth szélesebb perspektívákban gondolkozik, és ebben apja is támogatja őt. Amikor Mr. Bingley, a módos agglegény beköltözik az egyik szomszédos birtokra, felbolydul a Bennet-ház élete. A férfi előkelő londoni barátai és a vidékre vezényelt nyalka, ifjú katonatisztek közt bizonyára számos udvarlója akad majd a lányoknak. A legidősebb lány, a derűs és gyönyörű Jane úgy tűnik, meghódítja Mr. Bingley szívét. Ami Lizzie-t illeti, ő megismerkedik a jóképű, és látszólag igencsak dölyfös Mr. Darcyval, és máris kezdődik a nemek ádáz csatája. A helyzetet tovább bonyolítja, hogy Elizabeth nem várt házassági ajánlatot kap a Bennet-vagyont öröklő unokatestvértől, és amikor Mr. Bingely váratlanul Londonba távozik, magára hagyva a kétségbeesett Jane-t, Lizzie Mr. Darcyt teszi felelőssé a szakításért. Ám egy Lydiával kapcsolatos családi válsághelyzet hamarosan ráébreszti hősnőnket arra, hogy mindvégig balul ítélte meg ezt a büszke férfit…
Eredeti hangú, máig modern, magával ragadó történet, melyben magunkra ismerhetünk.


Saját véleményem: 
Jane és Elizabeth
Azt hiszem, ezt a történetet nem nagyon kell bemutatnom, mert biztos, hogy sokan ismeritek, ha nem más, a filmfeldolgozások miatt. De azoknak, akik hozzám hasonlóan eddig még soha nem olvasták, vagy látták a filmeket (nagyon gyorsan pótoljátok!), röviden összefoglalva az eleje:
A történet a Longbournben élő Bennett családról szól, közülük is leginkább Lizzyről és Janeről (az öt lánytestvér közül a két legidősebb). Mindegyik lány hajadon még, noha Jane már közel áll a három x-hez. Ezért hát Mrs. Bennett leghőbb vágya, hogy végre férjhez adja leányait. Nem meglepő, hogy nagyon megörül a hírnek, miszerint a netherfieldi birtokot egy igencsak tehetős és nőtlen fiatalember, Mr. Bingley kibérelte és hamarosan oda is költözik. Több sem kell az asszonynak, egyből nekilát férjét győzködni, hogy menjen, ismerkedjen össze az új szomszédjukkal, hogy be tudja mutatni neki lányait.
Végül találkoznak egy bálon, ahol az egész Bennett család képviselteti magát. Ám Mr. Bingley nem egyedül érkezik, vele van két nővére, és legjobb barátja, Mr. Darcy is.
Mr. Bingley modora mindenkit elkápráztat, többek közt Jane-t is, akivel nagyon hamar összebarátkoznak, és idejük jelentős részét egymás társaságában töltik. Emiatt a városlakók joggal feltételezik, hogy az úr hamarosan megkéri a gyönyörű lány kezét.
Viszont mindazon pozitívumok, amik Bingley-t jellemzik, nem mondhatóak el a zárkózott, hűvös és gőgős Mr. Darcy-ról, aki barátjával szemben, kevésbé nyitott az ottani emberekkel, és mint oly’ sokan, Lizzy sem kedveli őt.
A nem várt fordulat akkor következik be, mikor Mr. Bingley és társasága egyik napról a másikra elhagyja Netherfieldet, és előzetes szavukkal ellentétben vissza sem térnek…

Mr. Darcy és Lizzy
A Büszkeség és balítélet kiváló példája annak, hogy a klasszikusok igenis megállják a helyüket a mai világban. Sajnos sokakhoz nem jut el, vagy nem úgy, ahogy kéne, mert kötelező olvasmányok közé lett sorolva, ami egyfajta kényszernek bizonyul. Én is pont emiatt féltem a kezembe venni, pedig most már a legnagyobb kedvenceim közé tartozik.
És a tény, ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni,  az az, hogy szerintem több klasszikust kéne új köntösben kiadni. Fiatalosabb, modernebb, esetleg filmes külsővel, mert szégyen vagy sem, de a legtöbben először a borítót nézik meg, és a zordabb fedőlapok, amikről már messziről ordít, hogy kötelező olvasmány vagyok, nem vonzzák annyira az embert. Hisz ki akarna a szabadidejében olyan regényt lapozgatni, amiről a kötöttségek jutnak eszébe?
Holott ez a történet nagyon is szórakoztató, szép és kellemes olvasmány, igazi kikapcsolódás.

A másik kényes kérdés, ami sokakban merülhet fel, az a nyelvezete, hiszen nem egy mai könyvről beszélünk (idén ünnepli a 200 éves évfordulóját!). De azt kell mondanom, hogy nincs mitől tartani, mert roppant üdítő, nincsenek benne olyan szavak, amik manapság idegenül, ismeretlenként hathatnak. Ha valamihez hasonlítanom kellene, akkor azt mondanám, hogy kicsit olyan, mint Gail Carriger Lélektelenje, már ami az írásmódot illeti. Nekem például kifejezetten tetszett. Érződik rajta az az udvariasság, ami akkoriban jellemző volt, még az olyan személyek irányába is, akiket nem kedvelt az ember.
 
A cselekmény nem túl gyors, kicsit lassabb lefolyású, de közel sem annyira, hogy ez unalmas legyen, vagy ne
kösse le az olvasót, mert mindig akad egy olyan fordulat vagy esemény, ami odatapaszt. De itt akár a nagy igazságok közé ágyazott humort is felhozhatnám példának, mert abból is akad bőven.
Maga a táj is gyönyörűen van leírva, sokszor olyan érzésem volt, mintha én magam sétálgatnék a kertekben, parkokban, már-már látni lehetett a szereplőket körülölelő fákat, virágokat. És akkor még ott vannak a különféle kastélyok, amik pompásak, fantasztikus lehetett azokban élni; i
lletve a bálok, amiknek a hangulata teljes mértékben átsugárzik a lapok közül. Az olvasó valósággal hallhatja a zenét, láthatja a táncoló párokat, vagy sétálhat a tömegben. Hihetetlen, hogy mindez annyira filmszerűen jelenik meg, miközben csak fekete betűk halmaza az egész.

Kitty, Lydia, Eliza, Jane, Mary
Ami a karaktereket illeti, hát közülük jó néhányat le tudtam volna csapni, mert felettébb idegesítőek voltak, persze az eredeti szerepük is ez volt, szóval Jane Austennak sikerült elérnie a célját. A Bennett lányok jelentős része ostoba liba, a tiszteken és a bálokon kívül semmi más nem érdekli őket, és a viselkedésük is ezt tükrözi. Bár ebben a szüleik is hibásak, mert az apjuk egyáltalán nem törődött velük, és bármennyire is szerettem az öreget, azért ő is igencsak ludas volt abban, hogy hagyta így elfajulni a gyerekeit, mert mindig igyekezett kivonni magát a családból, elvonult és csak saját magának élt. Ezzel szemben Mrs. Bennett mást sem sulykolt a lányaiba, minthogy járjanak társaságba, menjenek hamar férjhez, és biztatta őket a kacérkodásra, pletykálkodásra.
De azt hiszem, bátran kijelenthetem, hogy a legidegesítőbb karakter mégiscsak Mr. Collins volt. Az állandó okoskodásával, nyomulásával, hogy a behízelgéseiről már ne is beszéljek. Nem csodálom, hogy Elizabeth úgy viselkedett vele, ahogy. 
Viszont ugyanannyi pozitív és szerethető figurával is találkozhatunk. Ott vannak Gardinerék, akik ugyan elég keveset szerepelnek, de abszolút üde színfoltok, akárcsak Jane és Mr. Bingley. Ők ketten sokban hasonlítanak: könnyen befolyásolhatóak, jóhiszeműek és jámborak.
Ám a két kedvencem Lizzy és Mr. Darcy lett. Elizabeth roppant értelmes lány, egy korabeli lázadó, akinek saját, határozott nézetei vannak, amikért kész bármikor kiállni. Nem riad meg senkitől, nem lehet megfélemlíteni vagy megvenni. Szabad akaratú, néha egy kicsit makacs, humoros, talpraesett főhősnő. A mai világban is több ilyen kéne.
Mr. Darcy-t eleinte nem igazán kedveltem. Nem is nagyon értettem, hogy miért áradozik róla mindenki, aztán ahogy haladt előre a történet, úgy én is, Lizzy-vel együtt döbbentem rá, hogy milyen is valójában ez a férfi, és azt kell mondanom, hogy bárcsak minden lánynak jutna egy Mr. Darcy!


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Elizabeth, Mr. Darcy
Kedvenc jelenet: Eliza és Mr. Darcy szócsatái
Negatívum: nincs ilyen :)
Borító: 5/5* - már ami a Könyvmolyképzős kiadást illeti


2013. május 27., hétfő

Divergent forgatási képek





A régi vidámpark:

 



 


Házak:

 

 


Forgatási képek:



Csoportok jelei:




2013. május 25., szombat

Új társszerző


Örömmel jelentem be, hogy a blog a mai naptól fogva egy új szerzővel bővült, mert csatlakozott hozzánk Sunshoney, akivel már eddig is találkozhattatok néhányszor, leginkább a fordítások kapcsán. 
A Becca Fitzpatrick rajongók különösen örülhetnek, mivel rengeteg újdonságra számíthatnak mind az írónővel kapcsolatban, mind a Hush,Hush sorozat terén.



2013. május 23., csütörtök

Könyvhét megjelenések

2013. június 6-10. között kerül megrendezésre az idei Könyvhét a Vörösmarty téren, illetve az ország több más városában, településén . Ez pedig azt jelenti, hogy rengeteg új könyv jelenik meg, illetve nem kevés akcióra is számíthatnak a kilátogatók. Terveim szerint ezek nagy részéről majd bejegyzés is lesz, miután beszereztem őket. :)

Íme a lista, hogy mik várhatóak:

Könyvmolyképző  

 Cassandra Clare: Elveszett lelkek városa (TMI 5. része)

Mi az az ár, ami még a szerelemért is túl magas? Amikor Jace és Clary ismét találkoznak, a lány elborzadva tapasztalja, hogy szerelmét és gonosz bátyját Lilith varázslata egymáshoz köti. A Klávé célja megölni Sebastiant, de lehetetlen anélkül végezni az egyik fiúval, hogy a másiknak ne essék bántódása. Alec, Magnus, Simon és Isabelle tündérekkel, démonokkal meg a könyörtelen Vasnővérekkel alkudozik, Clary pedig veszélyes játszmába kezd. A tét nem csak a saját élete, de Jace lelke is egyben. De bízhat-e még a fiúban egyáltalán?
Szerelem. Vér. Árulás. Bosszú. A Végzet Ereklyéi lélegzetelállító ötödik darabjában közelítő sötétség fenyegeti az árnyvadászokat.


 Alyson Noel: Everlasting - Örökké tartson - NEM JELENIK MEG!

Damen és Ever eposzi szerelmi története több millió elbűvölt olvasó szívét ejtette már rabul világszerte. Ebben a csodás záró epizódban utazásuk különös célhoz ér, ahol minden titokra fény derül.
Legsötétebb ellenségük megsemmisült, Damen és Ever végre elindulhatnak utolsó küldetésükre: hogy megszabadítsák Dament a testében keringő méregtől. Ha megtalálják az ellenszert, végre érezhetik egymás érintését, és megtapasztalják a szenvedélyt, amelyre olyan régóta vágynak. De az egymásért folytatott harc ijesztő tájakra vezeti őket… Nyárvidék sötét szívébe.

A felperzselt föld és a végtelen eső országában Ever és Damen felfedezik kapcsolatuk rejtett eredetét, olyan titkos történetet találnak, amelyre nem számítottak… és szemtől szembe kerülnek az erővel, amely mindig elszakítja őket egymástól. Csak akkor, a végső rejtély felfedése után vesz fordulatot a szerelmesek jövője, amely egyetlen, végső döntésen függ, amely mindent veszélybe sodorhat. Még az örökkévalóságot is.


Kami Garcia & Margaret Stohl: Beautiful Chaos - Lenyűgöző Káosz (3. rész)


Ethan Wate azt hitte, képes lesz hozzászokni a Gatlinben zajló furcsa és képtelen eseményekhez. Azonban amikor Lenával együtt visszatér a Nagy Gáttól, a furcsa és képtelen szavak új értelmet nyernek. Szöcskék, hőség és földrengések pusztítják a várost, miután Lena kiválasztotta magát a Tizenhetedik Holdnál. A Dolgok Rendjét helyre kell állítani, azonban ennek ára van: valakinek meg kell halnia. Ki lehet a titokzatos Egyetlen, Aki Kettő? Ethan, Lena, Liv, John, Link és Marian annyit tudnak, hogy neki kell feláldoznia magát. Csak Amma ismeri az igazságot. Ő viszont hallgat.


  Jennifer L. Armentrout: Obszidián (1. rész)

Az újrakezdés szívás.
Amikor -- éppen az utolsó középiskolai évem előtt -- Nyugat-Virginiába költöztünk, beletörődtem, hogy vastag tájszólású emberek, melléképületek, szakadozó internet és rengeteg unalom tölti majd ki a napjaimat. Amíg észre nem vettem magas, szexi, különös zöld szemű szomszédomat. Az ég kiderült.
Aztán a srác megszólalt.
Daemon dühítő. Beképzelt. Pofoznivaló. Nem bírjuk egymást. Egyáltalán. De aztán, amikor egy idegen rám támadt, és Daemon egyetlen intéssel szó szerint megfagyasztotta az időt - akkor valami történt. Valami váratlan.
A szédítő idegen a szomszédból megjelölt engem.
Jól hallottad. Idegen. Mint kiderült, Daemon és a húga egy egész galaxisra való ellenféllel néznek szembe, akik mind az ő képességeikre pályáznak, a nyom pedig, amit Daemon rajtam hagyott, olyan fényesen jelzi számukra az utat, mint Las Vegas főútja. Csak úgy úszhatom meg élve, ha Daemon közelében maradok, amíg elhalványul a nyom rajtam.
Mármint ha nem ölöm meg addig én magam...


Maggie Stiefvater: Ballada (2. rész)  - NEM JELENIK MEG!

James Morgan szinte nem is evilági muzikális érzékkel rendelkezik. Tehetsége felkeltette a lélekrabló tündérmúzsa, Nuala figyelmét is, aki felébreszti, majd kiszipolyozza a kivételes halandók kreatív energiáit. Míg végül meg nem halnak. Jamesnek éppen elég oka van rá, hogy tartson a tündérektől, ám miközben Nualával egy közös zenei szerzemény megalkotásán dolgoznak, a srác egyszer csak rádöbben, hogy egyre mélyebb érzelmeket táplál Nuala iránt. A tündérnép többsége azonban korántsem ilyen ártalmatlan és jó indulatú. Mindenszentek éjszakájának – a halottak napjának – közeledtével Jamesnek meg kell küzdenie a tündérkirálynővel és a holtak királyával, hogy megmentse Nuala életét. És a saját lelkét.


Marie Lu: Prodigy - Született tehetség (2. rész)
 
Miután sikerül megszökniük a Köztársaság hadseregének Los Angeles-i erődítményéből, June és Day megérkezik Vegasba, és ekkor megtörténik, amire senki sem számított: az Első Polgár meghal, és a fia, Anden veszi át a helyét. Miközben a Köztársaság egyre közelebb sodródik a káoszhoz, hőseink csatlakoznak a lázadó Patriótákhoz, akik segítenének Daynek megmenteni az öccsét, és átjuttatnák őket a Kolóniákba. Cserébe egyetlen dolgot kérnek: June és Day ölje meg az új Elsőt.

Esélyt kapnak rá, hogy megváltoztassák a nemzet sorsát, hogy hangot adjanak a túl rég óta hallgatásra kényszerített nép óhajának.

Ám June hamarosan rájön, hogy az új Első Polgár egyáltalán nem olyan, mint az apja volt. Így hát döntenie kell. Mert mi van, ha Anden valami újnak a kezdete? Mi van, ha a forradalom többről szól, mint veszteségről és bosszúról, haragról és vérről? Mi van, ha a Patrióták tévednek?


Rachel Vincent: Prey - Préda (4. rész) - NEM JELENIK MEG!

Néha a macska-egér játék nem játék egyáltalán…

Játék? Naná. A falkám össztűz alatt áll, apám hatalma inog, a szerelmemet száműzték. Vagyis már hónapok óta nem láttam Marc szépséges arcát. Azonfelül, egy kismamával és egy mindentudó tizenévessel a nyakamon, nem is nagyon álmodozhatok róla, hogy hamarosan újra látom.
És a rég várt találkozást is tönkreteszi, amikor vad kóborok ütnek rajtunk. Most a csoportunkat fenyegetik, Marc eltűnt, és igazán minden eszemre és ügyességemre szükségem lesz, hogy megakadályozzam a családom végleges szétszakítását.


Sarah J. Maas: Throne of Glass - Üvegtrón - NEM JELENIK MEG!

Az ismert világ leghíresebb orgyilkosa. Celaena Sardothien gyönyörű és halálos. A sors nagy dolgokat tartogat a lenyűgöző, ifjú nő számára.
Távolvég sötét, nyomorúsággal teli sóbányáinak mélyén egy megviselt,tizennyolc éves lány robotol a rabszolgák között. Életfogytiglanig tartó kényszermunkára ítélték. Hiába képezték ki a földrész legjobb orgyilkosai. Hiába lett a halálos mesterség leghíresebb művésze. Elkövetett egy végzetes hibát. Elfogták.
A kegyetlen börtönbe egy napon különös látogató érkezik. Az ifjú és felettébb jóképű Westfall kapitány meglepő ajánlatot tesz a rettegett orgyilkosnak. Szabad lehet, ha előtte végrehajt egy hihetetlenül vakmerő és elképesztően nehéz feladatot. Az ország koronahercege bajnokot akar küldeni az apja halálos versenyére. Csatasorba állnak a

birodalom legtehetségesebb tolvajai és legkönyörtelenebb harcosai. A küzdelem tétje az életben maradás. Ha győz, Celaena visszanyeri a szabadságát. Függetlenül attól, hogy képes lesz-e megnyerni a kegyetlen versengést, megrázó felfedezés vár az ifjú hölgyre. Már csupán az a nagy kérdés, hogy meglágyulhat-e egy orgyilkos kőszíve.

Tammara Webber: Easy - Egyszeregy 

Egy ismeretlen megmentő.
Egy nyugtalanító titok.
A szerelem nem mindig sima ügy…
A fiú figyelte a lányt, de nem ismerte őt. Aztán egy váratlan összecsapás jóvoltából a megmentőjévé vált…
Tagadhatatlan vonzerő hatott közöttük. Ám a múlt, amelyen a fiú kemény munkával igyekezett felülkerekedni, és a jövő, amelybe a lány őszinte hitét vetette, azzal fenyegetett, hogy elszakítja őket egymástól.
Csak együtt vehették föl a harcot a fájdalom és a bűntudat ellen, nézhettek szembe az igazsággal, és találhattak rá a szerelem nem várt erejére.


Jean-Claude Mourlevat: Földlakó - NEM JELENIK MEG!

Anna Collodi a nővérét keresi.
A nővérét, aki egy éve, az esküvője másnapján tűnt el nyomtalanul. Egy napon zavaros üzenetet kap a rádión keresztül: Gabrielle él és segítséget kér. Anna a keresésére indul, s egy jelentéktelennek látszó mezei úton a „másik oldalra” jut.
Egy dermesztően üres világban találja magát, amelyből hiányzik minden emberség,
ahol nincs napsütés és eső, nevetés és sírás, zene és ének, nincsenek ízek, illatok, színek,
ahol az emberek egykedvűek és érzéketlenek.
Hogy kiszabadítsa nővérét és hazavigye onnan, ahonnan még soha senki nem tért vissza,
Anna élete kockáztatásával a végsőkig elmegy.
Küzdelmes kalandja során önzetlen segítői is akadnak,
megismeri a szerelmet és felfedezi önmagát – a földlakót.
A többszörös irodalmi díjas francia író költői szépséggel megírt,
magával ragadó és elgondolkodtató története
önfeláldozó testvéri szeretetről,
megpróbáltatásokkal dacoló szerelemről
és arról, hogy minden hibája és tökéletlensége ellenére
milyen jó is a mi öreg Földünkön élni.


Delphine de Vigan: Semmi nem áll az éjszaka útjába - NEM JELENIK MEG!

A No és én című regénye miatt Magyarországon is jól ismert francia írónő ezúttal egy rendkívül személyes, érzékeny és őszinte szöveget nyújt az olvasónak: édesanyja öngyilkossága után zsigeri késztetést érez arra, hogy elmesélje a történetét, hogy választ keressen arra, miért alakult olyan fájdalmasan az élete, mitől vált mániás depresszióssá. Lucile-t a saját nézőpontjából, a túl gyorsan felnőni kényszerült gyermek szemével írja meg, megpróbálva megragadni azt a rejtélyt, amit az anyja − aki mindig egyszerre volt oly közeli és oly távoli − jelentett a számára. Ezt az önmagára kirótt feladatot olykor elviselhetetlenül nehéznek érzi, mégis hajtja az írás kényszere, egyre mélyebbre és mélyebbre merül a családi emlékezetben, ahol a sugárzóan fényes emlékek mellett (mögött) eltemetett titkok lappanganak.

Samantha Young: Dublin Street

Négy éve az amerikai Jocelyn Butler, hátat fordítva tragikus múltjának, Edinburh-ban kezdett új életet. Joss nem adja át magát a gyásznak, nem néz szembe a démonaival, és senkihez sem akar igazán közel kerülni, de miután beköltözik Dublin Street-i fantasztikus albérletébe, lakótársnőjének jóképű bátyja fenekestül felforgatja féltve őrzött magánéletét.

Braden Carmichael az a fajta ember, aki mindig megszerzi, amit akar. És ő most Jocelynt akarja az ágyába csábítani. Braden, miután megtudja, hogy Joss irtózik a komoly kapcsolatoktól, alkut kínál, amelynek keretében átadhatják magukat a vágyaiknak anélkül, hogy „túlbonyolítanák” a dolgokat. Jocelyn merő kíváncsiságból belemegy az egyezségbe, miközben nem is sejti, hogy a skótot egyetlen cél vezérli: a lelkéig lemezteleníteni a konok lányt…







 


Jean-Pierre Montcassen: Meliki

Ferhat, a kiszolgált janicsár a rabszolgapiacon egy koszos rongycsomó alól magyar szavakat hall. Felrémlik előtte régi hazája és nyelve, és önmagát is meglepi azzal, hogy otthonába viszi a haldokló kislányt.
Boriska a mindene lesz, az egyetlen, aki örömet hoz a napjaiba, és akivel oly' szívesen megy solymászni. De a környezettől óvakodni kell, a véletlenül elejtett magyar szavak veszélybe sodorják őket.
Kettejük csodaszép barátságának és gyöngéd szerelmének története ez a regény, melyet átitat az ezerhatszázas évek történelme, és az Oszmán Birodalom színes, kavargó világa.


Barbara Demick: Nincs mit irigyelniük a világtól - NEM JELENIK MEG!

Észak-Korea a világ egyik legelnyomóbb és legtitokzatosabb országa. A besúgást bátorítják, a média a kormány ellenőrzése alatt áll. Az Elfújta a szél veszélyes könyvnek számít, melyet száműztek a polcokról. Az 1990-es években éhínség söpört végig az országon. Milliók haltak éhen, de a rezsim továbbra is kezében tartja a hatalmat. Számos interjú segítségével Barbara Demick elsőként mutatta be, hogy milyen is az élet ebben a rendkívüli országban hat hétköznapi ember sorsán keresztül, akiknek a szívszorító körülmények ellenére sikerült túlélni a Kedves Vezető országát.


Hugh Howey: A siló

A Siló félig-meddig földbe süllyedt betontorony, ahová a lakosság egy része szorult be az egykori nagy csapás elől, ami a külvilágot lakhatatlanná, mérgezővé tette. Az összezártságban csak a szigorú rendszabályok könyörtelen kikényszerítésével képesek rendet tartani a száznegyvennégy szintes, túlnépesedett monstrum hatóságai – ideig-óráig legalábbis, hiszen nyílt titok, hogy legalább minden generáció idején zavargások robbannak ki, amelyek következményeit rendszeresen eltitkolják a később születendők elől. Így senki sem tudja, mi tette lakhatatlanná a világot, egyesek pedig arra kezdenek gyanakodni: talán senki, talán átverik őket, a külvilág nem is olyan szörnyű, amilyennek hazudják… Ez az eretnek gondolat a Siló seriffjének történelem után érdeklődő felesége fejében is megfogan, és a seriffnek nincs más választása, mint hogy saját asszonyát is takarítani küldje – a külvilágba, ahonnan nincs visszaút…


Kevin Hearne: Hounded - Üldöztetve (1. rész) - NEM JELENIK MEG!

Atticus O’Sullivan, a druidák utolsó képviselője, békésen éldegél Arizonában, és egy ezoterikus könyvesboltot vezet. Szabadidejében pedig alakot vált, hogy ír farkaskutyájával vadászatra induljon. Szomszédjai és vásárlói abban a hiszemben élnek, hogy ez a helyes, tetovált, ír srác egy nappal sem több huszonegynél – pedig éppen huszonegy évszázada él a földön. Azt már ne is említsük, hogy energiáját a földből nyeri, éles nyelve van, és egy még élesebb varázskardja: Fragarach, a Válaszadó.

Csak az a probléma, hogy egy fölöttébb dühös kelta isten is szemet vetett kardjára, és évszázadok óta üldözi. Ez a kitartó istenség Atticus nyomára lelt, és barátunknak minden erejére – továbbá egy csábító halálistennő segítségére, vámpír- és vérfarkas ügyvédeinek falkájára, egy szexi csapos lányra (akinek fejét egy hindi boszorkány bérelte ki), és egy adag régimódi, ír szerencsére – szüksége lesz, hogy szétrúgjon néhány kelta ülepet, és megszabadítsa magát a gonosztól…


James Patterson - Maximum Ride 3. Világmegmentés és más extrém sportok

Max és a csapat – Agyar, Iggy, Böki, Gázos és Angyal –nagy dolgokra hivatottak. Megfélemlíthetetlenek. Megszelídíthetetlenek. Elválaszthatatlanok. De a hat szárnyas hőst most újfajta ellenség üldözi (vagy inkább vadászik rájuk), ami nem csak szörnyen ijesztő, de ijesztően tökéletes is. És eljön az elkerülhetetlen: elkapják őket. De azért közben remekül szórakoznak! 




Egyéb Könyvmolyképzős megjelenések:
  • Margaret Peterson Haddix - A 39 kulcs 10. Az utolsó kulcs
  • Sir Steve Stevenson - Kalóziskola 1. A Medúza szirt
  • Roberto Pavanello - Oscar & barátai 1. Irány az iskola!
  • Holly Webb - Csöpi az elhagyott kiscica
  • Brandon Mull -Titokfölde 3. A sötétség fogságában
  • Tom Angleberger - Papír-Yoda különös esete   
  • Fanny & Catel Joly - Marion és Charles kalandjai 2. Béke és harmónia? Soha!
  • Böszörményi Gyula Lúzer Rádió, Budapest 3 - A kutyakütyü hadművelet
  • Lincoln Peirce - Profi Leó kalandja 1. Egyedül az osztályban
  • Csukás István - Berosált a rezesbanda
Főnix Könyvműhely:      
 P. J. Hoover: A Smaragdtábla (Elfeledett világok 1. rész)
Benjamin nem olyan, mint a többi gyerek – képes mások elméjében olvasni és a gondolataival tárgyakat mozgatni. Erre azonban ő maga csak akkor jön rá, amikor egy titkos, víz alatti kontinensre küldik nyári táborba. Kiderül, hogy Benjamin egyáltalán nem ember – és az, amiről azt hitte, hogy különlegessé teszi, voltaképpen csak segít beolvadnia. Azonban a rejtélyes Smaragdtábla őt választja bajnokának, és Benjamin egyszer csak azon kapja magát, hogy a világ megmentése az ő feladata.
(ez nem a végleges magyar borító, az egyelőre tervezés alatt van) 



 A listát folyamatosan frissíteni fogom, amint a többi kiadó is előrukkol a megjelenésekkel!


2013. május 22., szerda

Találkoztunk Jonathan Rhys Meyers-szel


JRM és én :)
Néhányan elhatároztuk, hogy szerdán kimegyünk az Iparművészeti Múzeumhoz, ugyanis az volt az infónk, hogy Joathan Rhys Meyers ott fog forgatni kedden és szerdán is. Ám reggel hirtelen felindulásból megnéztem a múzeum facebook oldalát, ahová kiírták, hogy kedden zárva tartanak. Kezdett gyanús lenni, így írtam nekik egy levelet, hogy másnap is zárva vannak-e, amire azt a feleletet kaptam, hogy nem. Itt már éreztem, hogy valami bibi lesz, és Fummieval is ezen agyaltunk, hogy lehet, csak 1 napot forgat ott, de Fummie végül elment suliba. 
Délután a múzeum kiposztolta, hogy most náluk van JRM és a stábja is, ezért tartanak zárva. Én ugyan megkérdeztem tőlük, hogy másnap is ott lesznek-e, de egy ideig nem jött válasz, ezért elkezdtünk sms-ezni Fummival, hogy mi legyen? Hajrázzunk egyet és megpróbálkozzunk, hátha sikerül még ott találni őket? Szóval próba szerencse alapon nekivágtunk.
Olyan gyorsan öltöztem át és sminkeltem, szedtem össze a dedikáltatni kívánt könyveket, mint életemben még soha. A közlekedési járműveken már minden bajom volt, remegett a kezem, görcsben volt a gyomrom, hiába kezdtem el olvasni a Csontvárost. A metrón ráadásul egy Magnus Bane kinézetű ember ült velem szembe, liláskék haj a fekete alapon, kifestett körmök, ugyanolyan arcberendezés, csak nem ázsiai volt az illető. És, ha ez még nem lett volna elég, akkor a mozgólépcsőn szembejött egy szakasztott Jace is.
Én értem oda előbb és nem bírtam egy helyben várakozni, míg odaér Fummie, ezért felmentem, hogy körülnézzek. Elsőnek kicsit megriadtam, mert nem láttam a lakókocsikat, de közben arra gondoltam, lehet, hogy a mellékutcában állnak.
Elsétáltam a múzeum bejárata előtt, láttam a spotlámpákat, őröket és utána hamar meglettek a lakókocsik is, én meg tudtam, hogy el fogjuk kapni, mert még ott vannak. Közben lesétáltam a szemközti oldalon, megnéztem milyen hosszanvan a stáb, aztán vissza Fummie elé, aki hamar meg is jött. 
Együtt nekivágtunk, én már csak a földet néztem, mert az őrök akkor már harmadszor láttak elsétálni arrafelé. Viszont a lakókocsiknál nem a szemközti oldalon indultunk el, hanem egyenesen mellettük. Némelyik nyitva volt és egy-egy pillanatra be is lehetett kukucskálni, például a sminkesbe és a jelmezesbe. Miután leértünk a végére Fummie mondta, hogy van előrébb három lány, valószínűleg ők is JRM-re várnak, de én akkor már a halál szélén álltam és nyuszi lévén nem mertem odamenni, de Fummie bátor vezényletével mégis ,,betámadtuk,, őket. Bemutatkoztunk, beszélgettünk, utána úgy döntöttünk, menjünk előbbre, mert tuti, hogy az első kocsi lesz az övé, az, amire Alexander volt írva.
Beszélgettünk és kábé minden ajtónyikordulásnál készültünk meghalni, hogy ő fog kilépni, de nem, csak pakolásztak.
Közben megszólított minket egy biztonságis hölgy, hogy a főszereplőre várunk-e, mi meg mondtuk, hogy igen. Ő meg kulturált hangnemben mondta, hogy csak normálisan, mert ha megkérjük a művészurat, akkor biztosan csinál velünk képet és ad aláírást is. Mondtuk, hogy mi nem az a sikongatós banda vagyunk (örülünk, ha meg tudunk szólalni – legalábbis én így éreztem :D), és a végén megkérdeztem, hogy ott van-e már a lakókocsiban, mire kedvesen elmondta, hogy nincs, de mindjárt jön majd. 
Vártunk, beszélgettünk, nevetgéltünk, és egyszer csak kiszúrtam Fummie mögött és az infarktusom előtt még annyit sikerült kinyögnöm: Ott jön. Az ez utáni percek teljesen kiestek, csak foszlányok maradtak meg, odalép a kocsihoz, bedob valamit, mosolyog, köszön, mellém lép (én teljesen elhalálozom), és kér egy tollat. Remegő kézzel odanyújtottam az enyémet (akik voltak a Hősök terén, azok már láthatták, hogy egy fehér-rózsaszín szívecskés tollról van szó, rendszerint mindig az van kéznél, és most is azt sikerült felkapnom az induláskor), kicsit meg is nézte, mosolygott, majd odanyújtottam (szintén remegő kézzel) a Csontváros könyvemet. Először a Nagypapámnak alatt akarta aláírni, de lapoztam egyet, hogy máshova dedikáljon, közben kérdezte, hogy olvastam-e, és kb, mint mindenre csak annyit tudtam kinyögni: Yes. Utána, mivel nem tudtam, hogy egy embernek több dolgot is aláír-e, ezért megkértem, hogy a „barátnőm” könyvét is dedikálja, ő pedig készségesen megtette. Ott kicsit megnézte a borítót, gondolom azért, mert nálunk más a Tudorok könyv, mint kint, vagy nem sokkal találkozott még, de mondta is, hogy á, Tudors. És még úgy is aláírta, hogy Henry VIII.
Fummie és JRM :)
Eközben ott állt mellettem én meg néztem a fél arcát beborító heget, ami egy égésnyom volt, és nem mellesleg baromi jól megcsinálták, mert abszolút nem látszott, hogy az maszkmesteri munka, élethű volt. És az illata! Nem tudom, mit használ, de életemben nem éreztem ilyen kellemes pasi parfümöt.
Mialatt velünk volt mindvégig vigyorgott, pózolt a képekhez, viccelődött, saját maga tárta a karját, hogy fotózkodjon velünk, mindenkinek átölelte a vállát és mondott egy-egy kedves szót is. Nálam nevetve megjegyezte a pulcsimra, hogy Áh, Mickey mouse (igen, itt újfent elhaláloztam :D )!
A végén még megkértem, hogy lehetne-e még egy kép, mert az elsők nem tetszettek, ő meg mondta, hogy természetesen.
Összességében tehát csak azt tudom mondani, hogy ahhoz képest, hogy szinte világsztár, nem látszik rajta. Nagyon közvetlen, mosolygós, barátságos és emberi! Ha fáradt is volt, nem mutatta ki, nem rohant egyből a kocsijába átöltözni, hanem maradt, előre köszönt nekünk és anélkül jött oda, hogy megkértük volna.
Team Valentine!

Mielőtt eljöttünk volna, mindenkinek megköszöntük, neki is és a szőke hölgynek is, mert akár el is küldhetett volna, de nem tette.
És még az a félelmem is elmúlt a találkozó alkalmával, hogy magasabb leszek nála, mert mindenki mondta, hogy alacsony, de hála az égnek, pár centivel nagyobb volt, mint én, olyan 185 cm körül lehet magamból kiindulva.
Ez a találkozás annyira mély nyomot hagyott bennünk, hogy Fummieval még háromnegyed órán át beszélgettünk és nem voltunk magunknál (halkan megjegyzem, most sem :D).
Aki teheti kapja el, mert életre szóló élmény!



2013. május 20., hétfő

Vampire Academy - Blood Sisters full movie cast




Végre napvilágra került a Vámpírakadémia könyvsorozat első részéből készülő film stáblistája. Íme a főbb szereplők:


 


Nagyobb méretért katt a képre