Dreamworld

2020. szeptember 28., hétfő

Csukás István - Süsü, a sárkány


Csukás István: Süsü, a sárkány


Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789632452210
Oldalszám: 168 oldal
Illusztrálta: László Maya

Fülszöveg:
Csukás István Kossuth-díjas író legendává lett mesehőse, Süsüt, a sárkány.
A behemót, ám szívében szelíd, híres egyfejű, akit háromfejű apja kitagadott, az emberek közé került. Előbb riadalmat keltve, azután szeretettől övezve. Bár vágya, hogy elnyerje a királylány kezét, nem teljesül, de kárpótlásul a Fő-fő Udvari Sárkány címet azért megkapja.
Kalandjainak ártatlan sutasága, kedves humorral ábrázolt figurája révén
a gyerekek és a már felnőtt gyerekek kedvence lett.

Saját véleményem:
Én még annak a szerencsés generációnak a tagja vagyok, akinek megadatott a lehetőség, hogy részben Süsün nőhessen fel. Egy olyan (báb)mesén, ami nem csupán  értelmes, bájos és szerethető, hanem rendkívül értékes is. És ez manapság ritka kincs. Csukás István - és az ő egyfejű sárkánya - úgy rabolta el több generációnyi gyermek szívét, hogy a kedvességre, jámborságra és magára a szeretetre építkezett. Na meg a humorra.

"– Jó napot kívánok! Bocsánatot kérek a zavarásért, nem láttak erre egy lepkét?"

A Süsü, a sárkány egy kívül-belül gyönyörű mesekönyv - minőségi kiadásban -, ami tartalmazza a filmsorozat első évadát. Kilenc mesén keresztül követhetjük a békés egyfejű sárkány kalandjait, onnantól, hogy édesapja, a sárkánykirály kitagadja, egészen addig, míg Süsüre rá nem talál a szerelem. Ezalatt az idő alatt kiderül, hogyan kerül a magányos lepkevadász sárkány a királyi udvarba, hányszor és hányféle módon védi meg és segíti annak lakóit, miközben virágokat locsolgat, játszik a Kiskirályfival, és kedvenc csemegéjét, a vadkörtét majszolja. Hol mókás, hol szívmelengető, hol pedig izgalmas kalandok várnak az olvasóra, legyen az kicsi vagy nagy.
Véleményem szerint Süsü, a sárkánynak minden család polcán ott lenne a helye. Önzetlenségre, jámborságra, kedvességre, hűségre, barátságra tanít, és rávilágít arra, hogy mi, emberek olykor bizony hajlamosak vagyunk kihasználni ezeket az értékeket. Mindemellett persze rendkívül vicces, izgalmas, és aranyos történetek elevenednek meg a lapokon, amiket László Maya csodálatos, tévésorozaton alapuló illusztrációi tesznek még nosztalgikusabbá - vagy a kicsik esetében élőbbé. 

Mindent egybevetve tehát úgy gondolom, a könyvmolyképzős Süsü, a sárkány hiánypótló gyűjtemény. Nem győzők elég hálás lenni Katona Ildikónak, hogy felkarolta Csukás Istvánt és az ő munkásságát, ezzel lehetővé téve, hogy generációk hosszú sora nőhessen fel még ezeken a csodálatos, szívet melengető történeteken, amik a szerzőt halhatatlanná, az olvasót pedig gazdagabbá teszik. Süsü hungarikum. Olvassátok!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Süsü
Kedvenc jelenet: Süsü és a bányahegy pakolása
Negatívum: Az ömlesztett fejezetek helyett jobb lett volna, ha magára, a kilenc mesére tagolódik a tartalom
Borító: 5/5
Sorozat: Süsü #1, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!

2020. szeptember 27., vasárnap

Julie Johnson - Like Gravity


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából végre a magyar olvasók is a kezükbe foghatják Julie Johnson A szerelem vonzásában című nagysikerű debütáló regényét, amelyben végigkövethetjük, hogy egy pimasz zenész hogyan bontogatja le egyenként egy sebzett lány maga köré húzott falait. Tartsatok velünk a Blogturnén, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott példányt a könyvből!


Julie Johnson: Like Gravity - A szerelem vonzásában


Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634576600
Oldalszám: 424 oldal
Fordító: Komáromy Zsófia

Fülszöveg:
„Minden érzelemhez megvan a hozzáillő dal, Bee. Minden könnycsepphez, minden mosolyhoz, minden szívfájdalomhoz és minden győzelemhez…”
A húszéves Brooklyn „Bee” Turner számára a gyász régi ismerős. Miután hatévesen szemtanúja volt édesanyja brutális meggyilkolásának, Brooklyn zárkózott, sebzett és – mindenki szerint – egyenesen kiállhatatlan lett. És a lánynak tökéletesen meg is felel, ha elviselhetetlennek tartják, hiszen így senkit sem kell közel engednie magához.
Ezért aztán teljesen felkészületlenül éri, hogy miután – szó szerint – belebotlik Finn Chambersbe, az egyetem hírhedt szoknyapecérébe, aki az egyik helyi együttes énekese is, a fiú makacs elszántsággal igyekszik összebarátkozni vele, Brooklynban pedig veszélyes vonzalom támad iránta.
Tudja, hogy ami köztük van Finn-nel, az több lehet szexnél.
Talán több barátságnál.
És talán több még szerelemnél is.
Ám amikor felbukkan a múltjából egy fenyegető árny, és minden eddiginél nagyobb kihívás elé állítja őt, Brooklyn eléri a töréspontját. Tizenöt év után először kénytelen szembenézni a gyászával és az emlékeivel, miközben halálos macska-egér játékba bonyolódik egy láthatatlan ellenséggel.
Mert néha más démonokkal is szembe kell néznünk, nem csak azokkal, amik bennünk rejtőznek… Ismerd meg titkait és az elkerülhetetlen sorsát!

Saját véleményem:
A mai világban, amikor megjelenések tucatjai záporoznak ránk  mindenfelől, talán meggondolatlanság lehet pusztán a borító miatt belevágni egy olyan regénybe, amiről jóformán semmi egyebet nem tudunk. Néha viszont az ilyesfajta tudatlanság megadja annak a lehetőségét, hogy az adott mű tiszta lappal indíthasson nálunk - a Like Gravity-nek pedig kiemelten szüksége van erre.
Szerencsére én még anélkül élhettem át Bee és Finn szívet melengető történetét, hogy bármilyen százalékok vagy vélemények befolyásoltak volna, ergo nem kellett azzal az indokolatlan lehúzás-cunamival szembesülnöm, ami egyéb platformokon kíséri.

"Talán legbelül mindenki meg van törve egy kicsit."

A Like Gravity egy csodálatos, semmi mással nem összehasonlítható történet, mely a továbblépésről és a gyászfeldolgozásról szól. Miután Brooklyn gyerekként szemtanúja lesz annak, hogy anyját lelövik, zárkózottá válik, s áthatolhatatlan falakat épít maga köré. Az események hatására teljesen megváltozik, fájdalmát kiállhatatlan viselkedéssel leplezi, és nem érdekli, mit gondolnak róla. Aztán egyszer csak betoppan az életébe a suli legmenőbb zenésze, Finn, és mindent a feje tetejére fordítva olyan érzéseket ébreszt Bee-ben, amiktől korábban igyekezett elhatárolódni.

Hogy klisés-e a történet? Igen. Ám mindez semmit se von le az élvezeti értékéből - abból az értékből, ami csak és kizárólag Julie Johnsontól fakad, és nem abból, hogy emberek más, nagyhírű szerzők műveihez hasonlítgatják. Mert a Like Gravity egy önálló lábakon álló, szerethető történet, olyan, ami a sablonosságon felülkerekedve érzelmileg is hat az olvasóra. Persze ezek az érzelmek lehet, hogy nem mindig pozitívak, de Bee és Finn sztorija és karaktere sem az. A szerző hús-vér emberekről, és azok hibáiról ír, olyan sérült fiatal lánnyal a főszerepben, akinek gyerekként végig kellett élnie, hogy édesanyját meggyilkolják a háta mögött, majd ezt követően újabb és újabb megpróbáltatásokon átesnie. 
Bee karaktere nagyon is hihető és emberi - azzal együtt, hogy nem mindig erkölcsös vagy logikus. Ő egy végtelenül megtört, elcsesződött lány, aki komoly terheket cipel, miközben a démonjai újból és újból hatalmukba kerítik... egészen addig, míg meg nem érkezik Finn. 
A köztük kialakuló érzelmek, az egész kapcsolatuk, és az, ahogy és amilyen utat megtesznek együtt, gyönyörű, egyben rendkívül emocionális. 
 
Mindezt figyelembe véve, én nagyon bízom benne, hogy minél többen rátaláltok erre szép, kissé borongós hangulatú, thrillerszállal átszőtt történetre, ami megmutatja, hogy az élet közel sem olyan rózsaszín és hibátlan, mint ahogyan azt sokan képzelik.  
A Like Gravity gyönyörűen megírt, érzelemdús történet gyászról, fájdalomról és a szeretet erejéről.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő:Finn
Kedvenc jelenet: volt pár
Negatívum: Bee egy-két megnyilvánulása
Borító: 5/5
Sorozat: -




Nyereményjáték


Mostani játékunk során az állomásokon olyan könyvekből találhattok idézeteket, amelyekben a főszereplő lány egy zenészbe zúg bele. A rafflecopter dobozba kérjük írjátok be az adott blogon található könyv címét. Tartsatok velünk, és nyerjétek meg a Könyvmolyképző Könyvkiadó által felajánlott példány a könyvből!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“– A lehető legrosszabb dolog, amit tehet az ember az életben, ha félelemből nem használ ki egy lehetőséget.”




Nézzetek be a többi állomásra is

09/16 Könyvvilág
09/18 Veronika’s Reader Feeder
09/20 Dreamworld (extra)
09/22 Csak olvass!
09/24 Fanni’s Library
09/26 Dreamworld
09/28 Veronika’s Reader Feeder (extra)

2020. szeptember 24., csütörtök

Frank Schwieger - Odin és a bandája

 

A Kolibri Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Frank Schwieger mitológia újratöltve sorozatának legújabb kötete, az Odin és a bandája. Ennek örömére a Blogturné Klub nyolc bloggere útra kel, hogy Niflheimtől Midgardon át, túl a Világ szélén, egészen Asgardig felkutassa a legmenőbb viking sztorikat, és nem kisebb hírességeket mutasson be, mint Loki, a csínytevés istene, vagy maga Odin, minden istenek atyja.
 

Frank Schwieger: Odin és a bandája


Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634376552
Oldalszám: 196 oldal
Fordító: Veress Kata

Fülszöveg:
Ütős történetek a legrafkósabb és legtökkelütöttebb viking ászokról!
Szereted Thor, a szuperhős, Erik, a viking vagy épp Hablaty és Fogatlan történeteit? Itt az idő, hogy megismerj még több viking mítoszt, istent és hőst! Tudod-e, hogyan lopták el Thor, a tökfejű mennydörgésisten legendás kalapácsát? És ki lehet Hel, a depis szörnylány? Vajon miért van sárkány a viking hajók elején? Ha szívesen villognál egyedülálló mitikus tudásoddal, ez a könyv neked szól!
A viking mitológia legvadabb mondái vadiúj csomagolásban. Mítoszok első kézből - Odin, az ász nagyfőnök isteni parancsára! 

Saját véleményem:
A mitológia újratöltve sorozat első kötete (Zeusz és bandája) nem nyerte el annyira a tetszésemet, mint azt vártam, most mégis úgy éreztem, eljött az ideje egy újabb próbálkozásnak. Ehhez pedig keresve sem találhattam volna jobb alanyt, mint a viking történeteket bemutató Odin és a bandáját. 
 
Hazánkban manapság meglehetősen kevés viking kultúráról szóló könyv jelenik meg, gyerekeknek való pedig még ennél is ritkábban. Így mondhatni, egy hiánypótló gyűjteménnyel állunk szemben.
Szerencsére Odin volt olyan jó arc, hogy tizenhárom cimborájával együtt összedobott magukról egy irtó vicces, néhol kicsit szürreális kötetet, melyből kiderül, miért is kéne átnevezni az egészet inkább Loki és a cselszövéseire, vagy hogy mi köze Ragnarnak egy Thora nevű lányhoz és sárkányához, a törpök átkairól nem is beszélve.
Tizennégy ütős sztori gondoskodik arról, hogy az olvasó hiteles képet kapjon erről az elfeledett (és történelem órákról is hiányzó) kultúráról, melynek a hősök és különféle lények épp úgy szerves részei, mint az istenek és istennők. Így hát óriásnőktől kezdve, törpéken és kapzsi embereken át, kissé félnótás vagy éppen nagyon ravasz istenekig sokféle szereplő jelenik meg. Loki például rendszeresen.

Az Odin és bandájában minden karakterről kapunk egy rajzot, a titulusával és legfőbb jellemzőivel, amit egy "Ez vagyok én" típusú karakteradatlap követ, olyan fontos infókkal, mint az illető kedvenc helye, büszkesége, szégyene, szaktudása, majd ezt követi egy rá jellemző izgalmas sztori, ami hol vicces, hol tragikus, máskor pedig kalandos. Tehát ahelyett, hogy a szerző egy egész életutat próbálna megismertetni az olvasóval, roppant ötletes módon csak egy, az adott személlyel kapcsolatos életszikrát emel ki - de olyat, ami tökéletesen példázza magát a figurát. 
Persze szülőként adódik a kérdés, mennyire véresek ezek a történetek, hisz ha a vikingek valamiről híresek voltak, az a brutalitás és a harc szeretete. Nos, aggodalomra semmi ok, Frank Schwieger szépen egyensúlyozik, és kibuggyanó belek helyett más, kisebbek számára is befogadható módon tesz említést e nép harciasságáról.

Mindent egybevetve amennyire nem nyert meg a görögös verzió, annyira szerettem ezt. Jókat derültem a szerző vicces stílusán, és ügyefogyott karakterein, miközben sok új információval is gyarapodtam. Ezek tekintetében úgy gondolom, az Odin és a bandája tökéletesen kitölti a kultúra elhanyagoltsága következtében keletkező űrt, miközben szórakoztatva bővíti kicsik és nagyok tudását.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Loki és Thor
Kedvenc jelenet: Odin és kedvese közti fogadás, és annak utolsó végkimenetele
Negatívum: itt-ott hiányoltam egy-két apró infót
Borító: 5/5
Sorozat: -




Nyereményjáték


Játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek a viking mitológiát, ezért minden állomáson egy-egy idevonatkozó kérdéssel találkozhattok. Nincs más dolgotok, mint a helyes megoldást beírni a Rafflecopter megfelelő sorába, és reménykedni, hogy az istenek nektek kedveznek.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


A viking mitológiában kinek a napja csütörtök?


Nézzetek be a többi állomásra is

09/18 Olvasónapló
09/20 Readinspo
09/22 Flora the Sweaterist
09/23 Dreamworld
09/24 Könyv és más
09/28 Veronika's Reader Feeder
09/30 Spirit Bliss Sárga könyves út
10/02 Hagyjatok! Olvasok!

2020. szeptember 20., vasárnap

Blogturné extra - Like Gravity



A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából végre a magyar olvasók is a kezükbe foghatják Julie Johnson A szerelem vonzásában című nagysikerű debütáló regényét, amelyben végigkövethetjük, hogy egy pimasz zenész hogyan bontogatja le egyenként egy sebzett lány maga köré húzott falait. Tartsatok velünk a Blogturnén, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott példányt a könyvből!




Idézetek


"– Ugye, tudod, hogy ez nem lesz könnyű? – kérdeztem.
Felvonta a szemöldökét.
– Micsoda nem lesz könnyű? – kérdezett vissza.
– Hát ez. Mi ketten… együtt – nyögtem ki nagy nehezen, és az utolsó szónál elcsuklott a hangom.
Finn elmosolyodott, és a jobb orcáján felvillant a gödröcskéje.
– A jó dolgok… azok a dolgok, amik igazán megérik… általában nem is szoktak könnyűek lenni – válaszolta"

"A könyvek menedéket adtak a hosszú években, amikor a leginkább szükségem volt arra, hogy felejtsek. Olvasás közben nem Brooklyn voltam, hanem valaki más lehettem, egy másik időben, egy másik helyen."

"– Nyugi – suttogta a fülembe. – Nem harapok… hacsak az esetleg nem jön be neked."

"– Már megint rákattantál a Szívek szállodája – ismétlésekre a tévében, mi? – vontam kérdőre.
– Ugyan már Brooke, minek nézel te engem? Még hogy ismétlések a tévében… Természetesen az egész sorozat megvan DVD-n!"

"Talán legbelül mindenki meg van törve egy kicsit."

"– Mi, emberek alapvetően esendőek vagyunk – folytatta. – Nagyrészt önzőek és gyávák. Talán nincs is, ami jobban menne nekünk, mint a hazudozás, csalás és lopás. Bántjuk egymást szavakkal, tettekkel és titkokkal. – A doktornő felsóhajtott. – Előre tudhatjuk, százszázalékos bizonyossággal, hogy azok, akiket a legjobban szeretünk, csalódást fognak okozni nekünk. Ezt a kockázatot vállaljuk fel, amikor a szívünkbe zárunk valakit. – Egy pillanatra elhallgatott, és felém hajolt a dohányzóasztal fölött, hogy mélyen a szemembe nézzen. – Ám egy ponton muszáj eldöntenünk, kik érik meg ezt a fájdalmat, és meg kell bocsátanunk nekik."

"Végül minden rendben lesz. Ha valami nincs rendben, akkor még nincs vége."

"(...) mindenki úgy szokott beszélni a szerelemről, mintha olyan felismerés lenne, amire egy napon egyszerűen csak rádöbben az ember: egy váratlan, megdöbbentő pillanat, mikor beléhasít a tudat, hogy beleszeretett valakibe, már napokkal, vagy akár hetekkel, sőt hónapokkal azelőtt. Mintha szerelembe esni nem is a szó szoros értelmében vett zuhanás lenne, hanem annak a ténynek a szimpla tudomásulvétele, miszerint már rég landolt az ember."

"Minden érzelemhez megvan a hozzáillő dal, Bee. Minden könnycsepphez, minden mosolyhoz, minden szívfájdalomhoz és minden győzelemhez. A zene feltüzeli a lelket, és feltárja a legbenső énünket. Áthatja, meghatározza a lényünket. Még akkor is, ha nincs senki más, akihez fordulhatnál, és teljesen egyedül érzed magad, ne feledd, hogy mindig találhatsz vigaszt a dallamokban és ritmusokban, refrénekben és szerelmes dalokban."

"– A közeledben lenni, Bee… Az olyan nekem, mint a légzés. Nem tudatos választás kérdése. Egyszerűen csak muszáj, szükségem van rá, mert nélküle nem maradnék életben."




Nyereményjáték


Mostani játékunk során az állomásokon olyan könyvekből találhattok idézeteket, amelyekben a főszereplő lány egy zenészbe zúg bele. A rafflecopter dobozba kérjük írjátok be az adott blogon található könyv címét. Tartsatok velünk, és nyerjétek meg a Könyvmolyképző Könyvkiadó által felajánlott példány a könyvből!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“– A lehető legrosszabb dolog, amit tehet az ember az életben, ha félelemből nem használ ki egy lehetőséget.”
 



Nézzetek be a többi állomásra is

09/16 Könyvvilág
09/18 Veronika’s Reader Feeder
09/20 Dreamworld - Idézetek
09/22 Csak olvass!
09/24 Fanni’s Library
09/26 Dreamworld
09/28 Veronika’s Reader Feeder (extra)

2020. szeptember 19., szombat

Monica McCarty - A Haramia

Kedvelitek a dögös, ellenállhatatlan és rettenthetetlen skót harcosokat? Mi igen! Ezért Monica McCarty A Felföld rettegett fiai sorozatának nyolcadik részével, A Haramiával indulunk új turnéra, mely a General Press Kiadó gondozásában került a boltokba.
Természetesen a nyereményjáték sem marad el!
 

Monica McCarty: A Haramia


Kiadó: General Press
ISBN: 9789634523659
Oldalszám: 416 oldal
Fordító: Szigeti Judit

Fülszöveg:
Bruce elit katonái közül Robert „Haramia" Boyd a legfélelmetesebb. Igazi hazafi, akinek puszta keze halálos fegyver, és mindennél jobban gyűlöli az angolokat. Ám a bosszú keserédessé válik, amikor egy rajtaütés során véletlenül foglyul ejti legfőbb ellensége húgát, és a férfinak meg kell küzdenie a szenvedéllyel – egy olyan csatában, ahol semmiképp sem akar veszíteni.
Lady Rosalin Clifford alig ismeri fel a lázadó rabot, akit évekkel korábban megmentett a kivégzéstől. Az igazság iránt mélyen elkötelezett lányt éveken át gyötörte a lelkiismerete, amiért cserben hagyva a bátyját, segített megszökni a veszélyes férfinak. Az árulása most újra kísérteni kezdi, ám nem tud ellenállni a megkínzott harcosnak és a szenvedélynek. De vajon egy igazi angol rózsa szerelme elég ahhoz, hogy felszabadítsa Skócia legrettegettebb harcosát a bosszú terhe alól, mielőtt túl késő lenne?

Saját véleményem:
A sorozat hűséges rajongói immár nyolcadik alkalommal mélyedhetnek el A Felföld rettegett fiai sorozatban, hogy Robert de Bruce híres elit katonái által megismerjék a történelem e viszályokban gazdag korszakát, mely a fegyverek csattogása ellenére sem mentes gyengéd érzelmektől. Ezúttal pedig Robert Boyd, a Haramia válik főszereplővé egy olyan, érzelmi dilemmákat felvonultató történetben, melyet az új olvasók épp úgy élvezhetnek és érthetnek, mint a régiek.

"Míg a lovagok tündérmesébe illő alakok voltak, a skótok inkább rémálomba illő lények. Vadnak, erőszakosnak és halálosnak tűntek. "

A sorozat egyik legjellemzőbb tulajdonsága, hogy az egyes kötetek nagyjából egyenlő mértékben tartalmaznak történelmet és romantikát. A Haramiában azonban megbomlani látszik ez az egyensúly, s az utóbbi javára billen a mérleg nyelve, amiről már maga a prológus is tanúskodik. 
Miközben Robert Boyd az angoloknál raboskodik, ellensége húga, áthágva a szabályokat, először étellel segíti őt és embereit, majd amikor rosszabbra fordul a Haramia sorsa, segít megszökni neki. Rövidke találkozásuk azonban mély nyomokat hagy Rosalinban, éveken át némán viseli az árulók terhét, egészen addig, míg hat esztendő elteltével, a merő véletlennek köszönhetően fogságba nem esik unokaöccsével együtt. Fogvatartója pedig nem más lesz, mint maga a Haramia, aki legfőbb ellensége fiának elrablásával kívánna jobb alkulehetőséget kizsarolni, azonban a lány birtoklásával, valami egészen mást is magára szabadít.

Ez a történet leginkább a szív és az ész harcán alapul, hisz míg Rosalinban a viszontlátás hatására feléled a vágy, addig a királyához és ügyükhöz hű Robbie-nak az érzelmei és kötelességtudata között kell lavíroznia. Vajon szerethet-e egy angol nemes kisasszonyt, legfőbb ellensége húgát? S helyezheti-e érzelmeit kötelességei elé?
A válasz nem egyszerű, a férfi dilemmázása pedig nagyon is valós. Robbie ízig-vérig harcosként sok mindent átélt már, az események hatására pedig jócskán meg is edződött. Az ő életében nincs helye gyengédségnek, holmi buta, zavaró érzelmeknek... Legalábbis ezt hiszi, egészen addig, míg meg nem jelenik életében a bátor, talpraesett angol hősnő, aki férfiakat megszégyenítő merészséggel éri el, amit akar, és veszi kézbe az irányítást. 
Kettejük kapcsolata végig ellentmondásokon alapul, és ezt nagyon szépen példázza az állandólagos fogoly-rab státuszuk is, amit csak tovább erősít a származásuk, vagy épp maga a hűség kérdése. Én a magam részéről nagyon szerettem a vívódásukat, azt, hogy szenvedélyük ellenére sem feledkeztek meg az őket emésztő gondokról, miközben a maguk módján mégis próbáltak megoldást találni rá. Monica McCarthy csodálatos módon ábrázolja, milyen is az, ha egy olyan történelmi korszakban, mint amikor A Haramia játszódik, két ellenséges oldalon álló ember szeret egymásba, s hogy a felek lelke mélyén milyen morális dilemmákat szül egy testvér elárulása, vagy a szerelem hazafiasság elé helyezése. 
Talán épp emiatt, de én most egyáltalán nem bántam, hogy kicsit kevesebb játékidő jutott magának a történelemnek. Rosalin és Robbie hol játékos, hol őrjítő, hol pedig perzselő huzavonája teljes mértékben lekötött. Imádtam őket, a történetüket, és csak bátorítani tudok mindenkit, akit kicsit is érdekel a zsáner, hogy olvassa A Haramiát. Izgalmas és lebilincselő a maga vadságában.
 

Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Robbie, Rosalin
Kedvenc jelenet: nem tudnék egyet kiemelni
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A Felföld rettegett fiai #8, de önállóan is olvasható




Nyereményjáték


Monica McCarty sorozata Robert Bruce titkos elit alakulatának tagjairól szól. Minden rettenthetetlen harcosnak van egy “gúnyneve” is, melyet egymás között használnak és amely az illető különleges képességeit tükrözi. A ti feladatotok az, hogy a név alapján beazonosítsátok ezt a gúnynevet és beírjátok a Rafflecopter megfelelő dobozába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Tehát, ha Robert Boyd a Haramia, akkor kicsoda
Eric MacSorley?
 



Nézzetek be a többi állomásra is

09/15 Kelly és Lupi olvas
09/17 Betonka szerint a világ…
09/19 Dreamworld

Kiersten White - And I Darken

 

A napokban jelent meg Kiersten White zseniális regénye, az And I Darken. A könyvről a Blogturné Klub bloggerei mesélnek, és ha szerencsés vagy, nyerhetsz is egy példányt a kötetből.
 

Kiersten White: And I Darken - Lada Dracul: egy sötét lélek


Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634576990
Oldalszám: 488 oldal
Fordító: Hetesy Szilvia

Fülszöveg:
Milyen ​lett volna Drakula, ha nőnek születik?
Egy hercegnőtől senki nem vár kíméletlenséget, Lada Dracul mégis ezt nyújtja. A lányt szelíd természetű öccsével együtt elszakították szülőföldjétől, Havasalföldtől, apjuk elhagyta őket, így a török szultán udvarában nevelkedve megtanulja, hogy a túlélés záloga a kíméletlenség. Öccsével, Raduval együtt játékszerek csupán egy gonosz játszmában, és egy láthatatlan kard függ egy hajszálon a fejük felett. Származásuk különlegessé teszi őket, de emiatt célpontul is szolgálnak.
Lada gyűlöli a törököket, és várja a napot, amikor bosszút állhat rajtuk – amint visszatérhet Havasalföldre és megszerezheti a trónt, ami megilleti. Radu csak egy biztonságos helyre vágyik. Amikor találkoznak Mehmeddel, a szultán dacos és magányos fiával, Radu úgy érzi, személyében hű barátra talált, Lada pedig benne látja azt a fiút, aki érdemes az ő szenvedélyes érzelmeire.
De Mehmed annak a birodalomnak a trónörököse, ami ellen Lada harcot esküdött, és amit Radu már az otthonának tekint. Vajon mi lesz így a sorsuk?
Vajon mennyit bír ki a szerelem és a hűség fonala?
Fedezd fel!

Saját véleményem:
Egy női Vlad Țepeș ötlete olyasmi, amire sokan felkapják a fejüket - köztük én is. Mióta csak az eszemet tudom, élek-halok a Dracula jelenségért, olyannyira, hogy az egyik bakancslistás álmom is az, hogy eljussak a nevéhez köthető kastély(ok)ba. A rajongásomnak azonban itt még nem szakad vége, az elmúlt évek alatt ugyanis rengeteget kutattam Vlad és családja után. Voltaképpen minden érdekel, ami vele kapcsolatos, legyen szó könyvekről, filmekről vagy magáról a történelemről. De hogy miért is mesélek nektek erről? Nos a válasz egyszerű: az And I Darken nem szimpla kalandregény, sokkal inkább fiktív élet- és korrajz, amit maga a történelem tesz szövevényessé és kalandossá.
 
"Az önuralom hatalom. Senki nem fogja elvenni tőle."

Kiersten White azzal a roppant merész és formabontó ötlettel rukkolt elő (és voltaképp építette fel rá egész regénysorozatát), hogy megváltoztatta a világhírnévnek örvendő Vlad Țepeș nemét, vagyis a kegyetlenségéről elhíresült fejedelmet, mint nőt helyezte el az 1400-as években. Egy olyan történelmi korszakban, amikor a lányokra-asszonyokra csupán, mint jelentéktelen eszközökre tekintettek. Az And I Darken hősnőjének, Ladának tehát ehhez mérten - a létező legnagyobb hátránnyal indulva - kell ihletője nyomdokaiba lépnie, és végigjárnia annak rögös életútját.
 
"Egy sárkány mindent hamuvá éget maga körül."
 
A szerző saját bevallása szerint aprólékos részletességgel járt utána Vlad és a hozzá köthető személyek életének, s térképezte fel a kapcsolódó kultúrákat és egyebeket - ez pedig érződik a regényen. Lada első perctől kedve gyönyörűen belesimul a történetbe, akárcsak női mivolta. Sőt! Kimondottan jó, hogy Vladból Lada lett, ugyanis a gyengébbnek titulált nem szemszögéből még erőteljesebbé válik a személye, beleértve mindenféle törekvését és álmát. Lada pedig szenzációs hősnő, egy igazi vadmacska. Kemény, rideg, könyörtelen, ugyanakkor végtelenül célratörő, talpraesett és okos. Számára egyedül Havasalföld létezik.
Ám az And I Darkennek van egy másik narrátora is, nevezetesen Radu, aki éppen olyan fajsúlyos szerepet tölt be a regényben, mint nővére, Lada. Már csak azért is, mert ez a sorozat kettejüké, az érme két oldaláé. Váltakozó fejezeteik által követhetjük végig életútjukat születésüktől kezdve, apjuk árulásán át, egészen addig az időszakig, míg a török palotában kötnek ki és nevelkednek fogolyként. Ennek hála  figyelemmel kísérhetjük, miként nyílik ki az ellenséges kultúrában a saját hazájában nyámnyila, magányos fiú, miközben szemtanúi lehetünk annak, hogyan is viseli a rabságot az ambiciózus, sajátos nézeteket valló lány, s hogy mindez, miként formálja mindkettejük jellemét és kapcsolatát.
 
Az And I Darken nem egy adrenalin-dús történet, hisz ahogy fentebb is említettem, itt maga az életrajziság adja az ívet (még akkor is, ha vannak eltérések). Érdemes egy kicsit lassabb tempójú, líraibb hangvételű regénnyel számolni, ami évről-évre halad, és inkább a karakterfejlődésre helyezi a hangsúlyt. Illetve ezen a ponton még kiemelném a különféle kultúrákat, úgy, mint a havasalföldit, vagy az arabot.
A maga módján mindkettő nagyon érdekes - már pusztán azért is, mert ifjúsági kötetekben viszonylag ritkán olvasni róluk. Ráadásul a magyar vonatkozású dolgok akarva-akaratlanul is megdobogtatják az ember szívét (vagy ha olyan kéthazájú valaki, mint én, akkor az erdélyi is), míg az arab egy egészen más világba ended betekintést.

Mindent egybevetve, az And I Darkent egy igazán formabontó történetnek találom, ami a kezdeti lassúsága ellenére nagyon élvezhető és szerethető. Persze aki ismeri a történelmet, az nagyjából sejtheti, milyen vonatra is vált jegyet, de épp ez a jó benne. A szerző ügyes transzformációjának hála olyan módon mélyedhetünk el Vlad Țepeș életében, mint még soha, és neki hála megismerhetjük a kegyetlen Ladát, aki egy olyan korban próbál kitörni önnön teste ketrecéből, amikor ez majdhogynem lehetetlen.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Lada
Kedvenc jelenet: esküvői "fogadalom"
Negatívum: lassú történetmesélés
Borító: 5/5
Sorozat: A hódító legendája #1




Nyereményjáték


A történet nagy részében az oszmán birodalomban járunk, ahol a törökök politikai fogolyként tartják a főhőseinket.
Így a mostani játékunk is az oszmán birodalomra hegyeződik ki. Minden állomáson egy olyan híres épület képét találjátok meg, ami olyan városban található, amit valamikor elfoglaltak a törökök..
A feladatod, hogy beírd a rafflecopter doboz megfelelő sorába, hogy melyik városban található az adott épület :)
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

09/03 Sorok Között
09/04 Olvasónapló
09/06 Sorok Között - extra állomás
09/08 Utószó
09/10 Fanni's Library
09/12 Utószó - extra állomás
09/14 Könyv és más
09/16 Deszy könyvajánlója
09/18 Dreamworld

2020. szeptember 12., szombat

Agócs Írisz - Rajzolj egy krumplit!



Agócs Írisz az egyik legismertebb magyar illusztrátor és mesekönyvíró, aki a Pagony kiadóval összefogva egy rendkívül kedves, kreativitást fejlesztő kötetet jelentetett meg, kicsik és nagyok örömére egyaránt. Bloggereink is lelkesen rajzolgatták a különböző krumplikat, s alkottak belőlük medvéket, lajhárokat, elefántokat. Tarts velünk, hogy esélyed legyen megnyerni a kiadó által felajánlott példányt!


Agócs Írisz: Rajzolj egy krumplit!

Kiadó: Pagony
ISBN: 9789634106524
Oldalszám: 64 oldal
Illusztrálta: Agócs Írisz

Fülszöveg:
„Rajzolj egy fáradt krumplit! Egy könyvet, amiben efféle mondatok vannak, csak szeretni lehet. Ez pedig pont egy ilyen könyv! Ráadásul krumplit rajzolni mindenki tud – ellentétben a Rendes Körrel, amit csak viszonylag kevesen. De nyugalom: ezeken az oldalakon Rendes Körökről szó sem esik! Arról viszont annál inkább, hogy egy (fáradt, jókedvű, gömbölyű, esetleg hosszúkás) krumpliból bármi lehet: medve, mókus, lajhár, csiga vagy akár még krokodil is! Tényleg bármi! És mindehhez csak néhány vonalra van szükség – na meg Agócs Írisz jókedvére és kifogyhatatlan ötleteire. Úgyhogy szerintem mindenki bátran ragadjon papírt meg ceruzát, és a szerző segítségével próbálja ki: egy krumpliból hogyan lehet valóban: BÁRMI. És higgyék el nekem: aki így tesz, az egészen biztosan rájön egy nagyon fontos dologra (amit e könyv írója és rajzolója már régen tud): hogy sokkal kerekebb a világ, ha krumpli alakú!” Így ajánlja Dániel András ezt a szuper könyvet.
Rajzolásra fel!

Saját véleményem:
Azt, hogy mi, emberek mennyire vagyunk képesek hatni egymásra, ez a könyv remekül példázza, tekintve, hogy a krumpli-jelenség egészen addig elkerült, míg a Blogturné Klubos lányok fel nem hozták. Egy ponton túl pedig rám is átragadt mérhetetlen lelkesedésük, és hirtelen nagyon kíváncsi lettem rá, mit is tud Agócs Írisz és a kis krumplijai.

Őszinte leszek, a Rajzolj egy krumplit! engem első látásra egyáltalán nem vett le a lábamról, nem varázsolt el, és még csak instant szerelem sem alakult ki közöttünk. Akár azt is mondhatnám, hogy elborzadva lapozgattam az oldalakat, azon töprengve, mégis ki akarná megtanítani a gyerekének ezeket a deformált kis állatkákat. De aztán szép lassan ráébredtem, hogy amit még én tanultam oviban, és amin felnőttem, az egy másik világ része, mostanra azonban sokat változott-formálódott az ízlés, és éppen ezért a kicsik is. Számukra sokkalta aranyosabb és befogadhatóbb egy mosolygós kerek krumpliállatka, mint egy élethű paci. Nem utolsó sorban pedig könnyebb egy krumplival kezdeni a rajzolást - és ez teljesen jól is van így.

Az Agócs Írisz által összeállított kötet lehetőséget ad rá, hogy a gyerekek elsajátítsák a rajzművészet alapjait, s olyan, számukra befogadható, megalkotható módon tegyék mindezt, mint egy ilyen vagy olyan alakú krumpli felvázolása, amit aztán néhány ceruzavonással életre is kelthetnek. Mi ez, ha nem varázslat?
A könyv nem cupán lehetőséget kínál az alkotásra, hanem tanít is. Segít, hogy lépésről-lépésre sajátítsuk el a figurák megrajzolásának technikáját, miközben semmit sem bonyolít túl. Ebben az esetben a cél egyértelműen a szórakozás, nem pedig a hajszálpontos vonalak meghúzása. És ami külön nagyszerű benne, az az, hogy tehetségtől függetlenül bárki képes megcsinálni ezeket a krumpliállatkákat. Szinte elronthatatlanok! Ráadásul a rájuk olyan zordan tekintő emberek szívét is megolvasztják néhány ceruzavonás után, mint az enyém. Képtelenség a papíron megjelenő, végtelenül cuki, vigyorgó kis állatkáktól nem elolvadni, legyen szó süniről, rókáról, krokodilról vagy repülő denevérről.

Mindent egybevetve teáht úgy vélem, a Rajzolj egy krumplit! remek alap lehet a rajztanuláshoz akár már három-négyéves kortól; könnyedsége és kötetlensége okán pedig egyetlen szülőnek sem kell attól tartania, hogy rajzolás közben felsül a csemetéje előtt. Aranyos, bájos, vidám kötet.


Pontszám: 5/4
Kedvenc rajz: süni, denevér
Borító: 5/5
Sorozat: -




Nyereményjáték


Agócs Írisz rendkívül sok mesekönyvbe lehelt életet figuráival, a mostani játék során pedig ezeket vesszük sorra. Minden állomáson találhattok egy rajzot, ami Írisz kezéből került ki, nektek pedig azt kell beírnotok a Rafflecopter megfelelő sorába, hogy melyik könyv borítójáról származik az illusztráció.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!
  



Nézzetek be a többi állomásra is

09/04 Utószó
09/12 Dreamworld

2020. szeptember 5., szombat

Vi Keeland - Fiatal szerető


Vi Keeland: Fiatal szerető

Kiadó: Álomgyár Kiadó
ISBN: 9786156013989
Oldalszám: 376 oldal
Fordító: Seres Noémi

Fülszöveg:
Amikor először találkoztam Ford Donovannal, fogalmam sem volt, hogy ki ő…, néhány szembeötlő dolgot leszámítva.
Tudtam róla, hogy túl fiatal hozzám, isteni a teste, sikeres és okos. De menjünk vissza a történet legelejére.
A legjobb barátnőm kijelentette, hogy újra randiznom kellene, és a tudtom nélkül létrehozta a profilomat az egyik népszerű társkereső oldalon.
Huszonegy és huszonhét éves kor között jelölte be a potenciális partnerek életkorát. Továbbá megjegyzésként odaírta, hogy az Orál Király és hasonló becenévvel rendelkezők azonnal a lista tetejére kerülnek.
Nem lett volna szabad aktiválnia a profilomat…
A lényeg, hogy így találkoztam Forddal. Elkezdtünk üzeneteket írogatni egymásnak. Megnevettetett, de ennek ellenére is zavart a kora, úgyhogy részemről csak barátságról lehetett szó.
Miután hetekig győzködött, végül ráálltam, hogy egyetlenegyszer találkozzunk. Húsz évvel ezelőtt randiztam utoljára a középiskolai szerelmemmel. Tudtam, hogy nem lehet ebből semmi tartós, de kíváncsi voltam rá.
Remegő lábbal léptem be az étterembe. Ford a bárpultnál ült. Amikor megfordult, elállt a lélegzetem. A szexi mosolyától majdnem lecsúszott a bugyim.
De annyira ismerősnek tűnt…
Ahogy közelebb értem, rájöttem, miért. A szomszéd nyaraló tulajdonosának a fia volt.
A szomszéd fiú.
Évek óta nem láttam, és ő időközben felnőtt férfi lett.
Kimentem az étteremből és hagytam a fenébe ezt az őrültséget.
Majd beköszöntött a nyár, és ki kezdett el ismét lejárni a családi nyaralóba?

Saját véleményem:
Amikor idestova egy esztendővel ezelőtt hazánkba látogatott Vi Keeland, alkalmam nyílt feltenni számára néhány kérdést; többek között arról is faggattam, melyik történetébe csöppenne legszívesebben, ha alkalma nyílna rá. Akkor azt felelte, a legújabb megjelent regényébe, a Fiatal szeretőbe. Ott és abban a pillanatban tudtam, hogy egyszer mindenképp el kell olvasnom ezt a nem mindennapi sztorit, aminek a középpontjában a korhatár nélküli szerelem áll.

"A kort nem úgy kell számolni, hogy mennyit éltünk, hanem hogy mennyi van még hátra. Előrefelé kell nézni, nem pedig hátrafelé."

Úgy gondolom, ebben a zsánerben elég nehéz újat mutatni, hisz viszonylag behatároltak a keretek - Vi Keeland azonban talált egy apró rést, ami nem más, mint a korkülönbség. Méghozzá az a - polgárpukkasztó - fajtája, amikor a nő az idősebb fél. Mi, emberek ugyanis hajlamosak vagyunk ítélkezni és fintorogni, ha azt halljuk, hogy egy kapcsolatban egyik vagy másik fél sokkalta idősebb a másiknál. Ám míg ezt a férfiak tekintetében többé-kevésbé hajlandóak vagyunk elnézni, addig fordított esetben már nem. Ha egy nő gyermeke korabeli partnerrel mutatkozik, rögtön repkednek rá a mindenféle bélyegek.
De vajon tényleg annyira botrányos lenne a korkülönbség? A Fiatal szeretőben megkapjuk rá a választ. A szerző gyönyörűen mutatja be, hogy a szerelem mennyire nem skatulyáz, hogy nincsenek benne korlátok, és hogy a valóságban nem a papíron szereplő korunk határoz meg bennünket, hanem az, amit legbelül érzünk. Mint ahogy arra is zseniálisan rávilágít, hogy egy fiatal épp úgy lehet érettebb a koránál, mint fordítva.

A főhősnő személyében egy végtelenül szerethető figurát kapunk; ám amellett, hogy Val okos és aranyos, tele van gátlásokkal is. Ő az, aki a regény során az átlagos erkölcsi értékek miatt dilemmázik egy efféle kapcsolat helyességén, merthogy nem tartja társadalmilag elfogadhatónak azt, hogy egy, a fiával azonos korú pasival keveredjen bármiféle intim kapcsolatba. Val tépelődései rendkívül reálisak, a szerző szépen játszik velük, és ez sokat hozzátesz a kötet élvezeti értékéhez - és persze ahhoz is, hogy igazán a szívünkbe zárjuk ezt a harminchét éves elvált nőt, akinek túl korán születendő gyermeke és házassága okán jóformán nem jutott ideje arra, hogy megtapasztalja, mit jelent élni és szórakozni.
...egészen addig, míg lökött barátnője fel nem regisztrálja egy társkereső oldalra, ahol Val összeismerkedhet a huszonöt éves Forddal.
Noha a páros között első perctől működik a kémia, Val abban a pillanatban visszavonulót fúj, ahogy első találkozásukkor rájön, hogy a srác nem is annyira ismeretlen számára: Ford ugyanis nem más, mint a nyaralójuk szomszédságában felcseperedő kisfiú. Csakhogy a sors úgy hozza, hogy mind a ketten nyaralójukban töltik a nyarat, egymástól mindössze néhány méternyire.
Ettől kezdve nagyjából borítékolható a páros közti huzavona, a helyesnek vélt és vágyott út közti dilemmázás, amit a mellékszereplők és Ford incselkedései tesznek igazán szédületessé. (Itt jegyezném meg, hogy Val barátnője FERGETEGES!)
Ford egyébként a nagybetűs férfi, minden nő álma. Ő az, aki folyamatosan fűzi Valt, és próbálja megértetni vele, hogy a kor nem írhatja felül az érzelmeket. Végtelenül kitartó, pimasz, szexi, és az összes olyan tulajdonság megvan benne, ami az olvasó számára ellenállhatatlanná teszi. Egyszerűen nem lehet nem tócsává olvadni tőle!
Kettejük kapcsolata szépen felépített, kellően tüzes és piszkos, és nem csupán szerelemmel kecsegtet, hanem az életre is esélyt ad. Élvezet róluk olvasni, átélni a bohóckodásaikat. Miattuk és általuk lesz ez a történet igazán szerethető és dinamikus.

Mindent egybevetve, az első szótól az utolsóig imádtam ezt a könyvet! Humoros, szerethető és piszkosul szexi! Mindemellett csodálatos példája annak, hogy a szerelem valójában mennyire felszabadító is tud lenni. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki kedveli a viccben bővelkedő romantikus történeteket. Olvassátok!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Eve, Ford, Val
Kedvenc jelenet: azt hiszem, Eve jelenetei vitték a pálmát
Negatívum: -
Borító: 5/4
Sorozat: -

2020. szeptember 2., szerda

Rachael Anderson - Lord Drayson bukása



A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Rachael Anderson Lord Drayson bukása c. regénye, mely a Tanglewood sorozat első kötete. Ennek örömére a Blogturné Klub négy bloggere bemutatja Colin Cavendish és Lucy Beresford elbűvölő történetét, melyben úrból szolga válik, miközben a tervezett bosszú szédületesen új irányt vesz. Tartsatok velünk, kövessétek a turné állomásait, és vigyétek haza a kiadó által felajánlott regény egy példányát!


Rachael Anderson: Lord Drayson bukása

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634576969
Oldalszám: 320 oldal
Fordító: Dobó Zsuzsanna

Fülszöveg:
Amikor Colin Cavendish, Drayson újdonsült grófja tájékoztatja Lucy Beresfordot, hogy az édesanyjával együtt el kell hagyniuk a házat, amit az elmúlt két évben az otthonuknak tekintettek, Lucy rettentően felháborodik. Nincs se pénzük, se rokonaik, nincs senki, akihez segítségért fordulhatnának, és nincs hova menniük. Hogy meri a gróf minden lelkiismeretfurdalás nélkül felrúgni az apja Beresfordéknak tett ígéretét?
A végzet Lucy kezére játszik, amikor egy lovasbaleset után eszméletlen állapotban talál a grófra az út közepén. Amikor a férfi magához tér és nem emlékszik rá, hogy ki is ő valójában, Lucy megragadja az alkalmat, hogy leckét adjon alázatosságból a grófnak: elhiteti vele, hogy ő csupán egy egyszerű szolga, méghozzá Lucy szolgálatában.
És ezzel kezdetét veszi az elbűvölő mese egy nagyképű lordról és egy lobbanékony fiatal lányról, akik úgy belekavarodnak az események hálójába, hogy az is kérdésessé válik, kikeverednek-e belőle valaha.

Saját véleményem:
Derült égből villámcsapásként ért ennek a könyvnek a megjelenése, de minthogy imádom a zsánert, és a fülszöveg is kecsegtetően hangzott, gondoltam, adok neki egy esélyt. És milyen jól tettem! Egy végtelenül aranyos, mókás és bájos történetet kaptam Rachael Anderson tollából.

"– Nem értem, hogy mi a problémája – mondta Lucy.
– Valóban? – súgta a gróf Lucy felé fordulva. – Ön a probléma. Ön és csak is ön."


A regény alapját egy meglepően vicces hazugság adja, hősnőnk ugyanis hirtelen felindultságból - megszegve halott apjának és önmagának tett ígéretét - azt hazudja a fejsérülést szenvedett Lord Draysonnak (annak a grófnak, aki balesete előtt mindössze néhány perccel korábban minden tapintatosságot nélkülözve kilakoltatta Lucy-t és a családját otthonukból), hogy az ő szolgálója. Teszi mindezt abban a reményben, hogy így megtaníthatja a gőgös grófnak, mit jelent tisztelni másokat. Lucy számára ráadásul épp kapóra jön édesanyja távolléte is, mivel így mindössze barátnőjét - családjuk cselédjét - kell csak rábírnia a hazugságra. Mindeközben noha Colin úgy érzi, újdonsült posztja és otthona tőle idegen, más választása nem lévén, kénytelen-kelletlen mégiscsak munkába áll a Beresford házban.

Olyan felütés ez, ami rengeteg izgalommal és humorral kecsegteti az olvasót, még úgyis, hogy maga az ötlet nem kimondottan egyedi. Rachael Anderson ennek dacára megtalálta azt a perspektívát, ami miatt A Lord Drayson bukása kiemelkedhet az amnéziás regények sorából, figyelembe véve, hogy igen ritka az, amikor egy erős férfi karakter billen ki egyensúlyából, és kényszerül számára megalázó szituációba. Ahhoz, hogy ez működőképes legyen, mindenképp kell a humor, és egy olyan szituáció, ami valamilyen értelemben mindegyik érintettre kihatással van. Colin esetében ez egyértelműen a tanulás, az, hogy felfedezze az élet és az őt körülvevő emberek értékeit, míg Lucy-nek döntései súlyával kell megbirkóznia. Mindehhez hozzáadódik származásuk, múltjuk, a lány keresztény neveltetése, és persze az egymástól jócskán eltérő személyiségjegyeik.
Lucy egy vidám, cserfes lány, aki származása ellenére nem fél felmosórongyot ragadni, hovatovább a véleményét sem rejti véka alá, míg Lord Drayson maga a megtestesült arrogancia. Nem érdekli kin-min kell átgázolnia céljai eléréséért, nem törődik az emberekkel, közönnyel és megvetéssel viseltetik a világ iránt.
Mindennek fényében tehát bátran kijelenthetjük, hogy az amnézia, és az abból fakadó szolgasors nagyon jót tesz mindkét félnek. Kimondottan vicces, egyben szívet melengető, ahogy a páros kapcsolata elindul, és szép lassan átalakul valami mássá. Az pedig külön dicséretet érdemel, hogy a szerzőnek sikerült átlendítenie őket az amnézián, és azon túl is továbbgörgetni ismerkedésük fonalát.

Mindent egybevetve úgy gondolom, hogy A Lord Drayson bukása egy roppant cuki, vidám, szerethető kis történet, ami mindemellett nagyon gördülékeny, és könnyen befogadható. Hangulatában leginkább az Edenbrooke-hoz tudnám hasonlítani, így bátran ajánlom Julianne Donaldson rajongóinak is.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Lucy, Georgy, Colin
Kedvenc jelenet: kéményseprés
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Tanglewood #1




Nyereményjáték


Játékunk során nagyképű urakat, hercegeket keresünk. Minden állomáson találtok egy idézetet, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni, kitől származik, és a nevét beírni a Rafflecopter megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“– Aztán jöttél te, és rádöbbentem, mi is az igazi pokol. Amikor találkozol az egyetlen nővel, akire vágysz, és rájössz, hogy nem lehet a tiéd.”




Nézzetek be a többi állomásra is

08/24 Betonka szerint a világ...
08/26 Deszy könyvajánlója
08/28 Dreamworld - Idézetek
08/30 Dreamworld
09/01 Hagyjatok! Olvasok!