Egyre elterjedtebb szokás az év végi, vagy újév eleji összegző listák készítése, nemcsak a film-, és zeneiparban, hanem a könyvek világában is. Én is szerettem volna tavaly egy ilyen bejegyzést készíteni, de akkor még rettentően fiatal volt a blog, viszont idén, december 4-én betöltötte az 1 éves születésnapját, így már semmi akadálya, hogy meg is valósítsam.
Ezúton is köszönöm Nektek a sok látogatást, és ígérem, igyekszem idén is sok könyvet véleményezni.
És akkor jöjjenek a díjazottak:
Az év legjobb könyve: Cassandra Clare - Elveszett lelkek város

Azért esett a választásom az Elveszett lelkek városára, mert a Bukott angyalok városa után, Cassie képes volt talpra állni, és gatyába rázni a sorozatot, sőt mi több, talán A végzet ereklyéi eddigi legjobb kötetévé varázsolta. Sírtam rajta, izgultam a kedvenceimért, drukkoltam nekik a csatában, rejtélyeket fejtettem meg, és darabokra tört a szívem.
Az év legrosszabb könyve: Amanda Hocking - A vér szava
Ez a könyv óriási csalódás volt. Nem elég, hogy szinte semmiről nem szól, és egy az egyben egy olcsó Twilight koppintás akar lenni, némi Vámpírnaplókkal megspékelve, de még a főszereplő lány is sötét. Az pedig számomra végképp a legalja volt, hogy Amanda az Alkonyatot is lehúzta benne.
Legjobb női főszereplő: Penryn (Susan Ee - Angelfall) & Celaena (Sarah J. Maas - Üvegtrón)
Képtelen vagyok kettejük közül választani. Mind a ketten harcos alkatok, a végletekig kiállnak az álmaikért, és/vagy a szeretteikért. Okosak, ügyesek, bátrak és merészek. Igazi badass csajok!
Legrosszabb női főszereplő: Alice (Amanda Hocking - A vér szava)
Sötét és buta. Tudja, hogy a srác erős, csak éjszaka mászkál, és soha nem eszik, de a vámpíron kívül mindenre gondol a fiú kilétét illetően, még az unikornisra is! És, ha azt mondják neki, hogy a sors téged Peter mellé rendelt, akkor Alice nem is tágít, hiába nem ismeri, hiszen ő Peter tulajdona.
Ez majdnem olyan nehéz kérdés, mintha ki kéne választanom, melyik könyves fiú volt számomra az álompasi, mert körülbelül az idők végezetéig sorolhatnám őket... De végül azért esett a választásom Willre és Elijah-ra, mert történjen velük bármi, mindig pasik tudnak maradni. (És Magnus is egyetért velem, lévén, mind a ketten fekete hajúak, kék szeműek.)
Legrosszabb férfi főszereplő: Nash (Rachel Vincent - Lélekmentők)
Míg az első részben nagyon szerettem, addig a második részre Rachel megfosztotta a férfiasságától, és egy ügyeletes szépfiút csinált belőle, aki csupán bájosan mosolygott a főhősnő oldalán.
Legjobb női mellékszereplő: Jenna (Lauren DeStefano: Hervadás)
Jenna egy rendkívül erős női karakter, aki szerintem önmagában is megállná a helyét. Mindvégig határozott, kitartó, és segítőkész. A múltja kemény, de a jelene még annál is inkább. Becsületre méltó, ahogyan a sorsát viseli.
Legrosszabb női mellékszereplő: Cecily (Lauren DeStefano: Hervadás)
Cecily egy elkényeztetett, hisztis, önző kislány, akinek az élet valós dolgai mit sem számítanak.
Legjobb férfi mellékszereplő: Magnus Bane (Cassandra Clare - A végzet ereklyéi és a Pokoli szerkezet) & Bardo (A. O. Esther: Összetört glóriák)
Magnust azt hiszem nem nagyon kell bemutatnom. Egyedi, sziporkázó, vibráló jelenség, ugyanakkor csupa rejtély, és a szíve, lelke is sebzett. (Úgy látszik nekem is gyengéim a sebzett lelkű srácok.)
Bardo pedig ugyancsak egy jelenség. Életvidám, vicces, igazi nőcsábász, aki kiélvezi a földi lét minden javát, és emellett őszinte és hűséges barát.
Legrosszabb férfi mellékszereplő: Anden (Marie Lu - Prodigy)
Számomra ő egy papucsalkat. Mindig igyekszik valaki más háta mögé bújni, mert képtelen a sarkára állni és irányítani, vagy kiállni az elveiért.
Legjobb szerelmespár: Malec (Cassandra Clare - Elveszett lelkek városa) & Katy-Daemon (Jennifer L. Armentrout: Obszidián)
Nem véletlenül választottam Magnust és Alecet. Az ő kapcsolatukban minden megvan, és náluk összeillőbb párral nem sűrűn találkozni.
Katy és Daemon kapcsolatát azért emelném ki, mert egyrészt jól látható/érzékelhető a kettejük közt lévő kémia, ugyanakkor racionálisak a tetteik. Nem omlanak két nap után a másik karjaiba, és a szerelem nem ködösíti el a fejüket.
Katy és Daemon kapcsolatát azért emelném ki, mert egyrészt jól látható/érzékelhető a kettejük közt lévő kémia, ugyanakkor racionálisak a tetteik. Nem omlanak két nap után a másik karjaiba, és a szerelem nem ködösíti el a fejüket.
Legjobb barátság: Will Herondale - Jem Carstairs (Cassandra Clare - Pokoli szerkezetek)
Mindenki megérdemelne egy ilyen barátságot, mint Willéké. Soha nem a saját maguk érdekeit nézik, hanem a másikét, ha kell feláldozzák egymásért az életüket, félreállnak a szerelem útjából, mit sem törődve saját szívükkel. És... olvassátok el. *feltörli a könnyeit*
Legszebb szerelmi háromszög: Will - Tessa - Jem (Cassandra Clare - Pokoli szerkezetek)
Azt hiszem, ezt sem kell bővebben fejtegetnem. Mindössze annyi hozzáfűznivalóm van, hogy Tessa egyik fiút sem érdemelte meg...
Legjobb gonosz: Sebastian (Cassandra Clare - Elveszett lelkek városa) & Diril (A. O. Esther - Hívogat a fény)
Diril nő létére fenyegetőbb, mint könyves férfitársai. Nem a fizikai ereje miatt, sokkal inkább a varázslatai, valamint a női mivolta végett.
Sebastian pedig egy pszichopata.
Halkan megjegyzem: mind a kettejüket imádom!
Legjobb nyitókötet: On Sai - Scar & Samantha Shannon - Csontszüret
Mind a két történet egyedi, zseniális szereplők, háttérvilág, és cselekmény jellemzi őket. De én még simán ide sorolnám A beavatottat is!
Legjobb zárókötet: Cassandra Clare - A hercegnő
Drámai, szívszaggató, izgalmas. És csak azért nem került ide a Smaragdzöld, mert haragszom, hogy Gideon nem kapott helyet az Epilógusban...
Legszebb magyar borító: On Sai - Scar
Egyszerűen gyönyörű. Minden rajta van, ami kell, és akarva-akaratlan vonzza a tekintetet. Valamint a színei is nagyon jók. Harsányak, de épp csak annyira, amennyire kell.
Legszebb külföldi borító: Kiera Cass - A Párválasztó
Mit mondjak erről? Szerelem első látásra. Meseszép ruha, harmonizáló színek. Pont olyan, mint a borító mögött rejlő tartalom.
Legjobb kitalált világ: Kelly Creagh - Nevermore: Varen világa
Varen világa olyan, mintha Tim Burton fejébe csöppentünk volna. Azt hiszem, nem is kell többet mondanom. Szürrealisztikus, hátborzongató, izgalmas, és egyedi.
Legjobb díszlet: Kiera Cass - A Párválasztó
Olyan az egész környezet, mintha az olvasó hercegnővé vált volna. Csodálatos ruhák, lenyűgöző termek.
Legjobb harcjelenet: Celaena és Cain harca (Sarah J. Maas - Üvegtrón)
Bámulatosan megírt csata, ami filmként elevenedik meg az olvasó előtt. Drámai és izgalmas. Szinte fizikálisan is érezni lehet, amin a Celaena átmegy.
Legjobb akciójelenet: Kaede repülős manővere (Marie Lu - Prodigy)
Izgalmas, valóságos adrenalinbomba.
Legdrámaibb pillanat: Will-Jem bizonyos jelenetei (Cassandra Clare - A hercegnő)
Erről bővebben nem mondanék semmit, mert spoileres, viszont muszáj még néhány másik könyvet is megemlítenem, mert idén bőven volt min pityeregni, vagy éppen felélni a százas zsepikészletet.
- Will és Tessa beszélgetése A herceg végén
- Day betegsége a Prodigy végén
- Deirdre és Luke történetének lezárása a Lament végén
- Andrew betegsége A soha határában
- Drew levele a Heti csaj végén
- A sötétség városában az Ash anyukájával történtek
- Az Elválaszt az idő (majdnem) utolsó 40 oldala
- Egy bizonyos Malec jelenet az Elveszett lelkek városában
- Joshua gyerekkori története az Elveszett lelkekben
Legviccesebb jelenet: Daemon ugratásai (Jennifer L. Armentrout - Luxen 1-2.)
Daemon egy vérbeli humorforrás, ezért nem is nagyon lehet egyet kiemelni a hülyeségei közül.
Legjobb disztópia: Veronica Roth - A beavatott
Legjobb posztapokaliptikus regény: Susan Ee - Angelfall
Legjobb New Adult: J. A.Redmerski - A soha határa
Legjobb fantasy: A. O. Esther - Összetört glóriák
Legjobb romantikus: Stephanie Perkins - Anna és a francia csók
Legjobb klasszikus: Jane Austen - Büszkeség és balítélet
Legjobb Blogturnés regény: Sarah J. Maas - Üvegtrón
Legméltatlanabbul elnyomott regény: Justina Chen Headley - Iránytű önmagamhoz
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése