2018. szeptember 23., vasárnap

Monica McCarty - A Vadász


Monica McCarty Felföld rettegett fiai sorozata valós történelmi eseményekre, tényekre alapozott fikció. A skót trónviszály véres harcait egy-egy romantikus-szerelmes történettel édesíti meg. A sorozat hetedik részében Ewen Lamonton, a Vadászon van a sor, hogy izgalmas kalandjai közepette párra találjon. A Blogturné Klub három bloggerét követve megtudhatod, ők mit gondolnak a történetről, és ha a szerencse is melléd áll, tiéd lehet a könyv egy példánya.


Monica McCarty: A Vadász

Kiadó: General Press
ISBN: 9789634521631
Oldalszám: 368 oldal
Fordító: Ács Eleonóra

Fülszöveg:
William ​Wallace, a rettenthetetlen skót szabadságharcos halott. Skócia az angolok igáját nyögi. Klánok ragadnak kardot klánok ellen. A remény lángja azonban még nem hunyt ki. A skót Robert the Bruce úgy dönt, a Felföld és a Hebridák legendás harcosaiból titokban megkísérli a valaha volt legkiválóbb csapatot megszervezni, hogy egyesült erejüket felhasználva megszerezze a trónt, és ezzel ismét kivívja Skócia függetlenségét…
Ewen Lamontot, a Felföld legjobb nyomolvasóját nem mindennapi feladattal bízzák meg. Meg kell találnia Robert egyik küldöncét, aki fontos küldetést teljesít – álruhában. Ewennek egyszer már volt szerencséje a tüzes Genna nővérhez, aki egy ártatlan, lopott csókkal örökre az emlékezetébe véste magát. Most azonban, hogy a férfi már tudja, ki ő, és miféle feladatot vállalt, még fontosabbnak érzi, hogy mindenáron gondoskodjon a biztonságáról. Csakhogy a gyönyörű apáca igen makacs és vad természetű – meglehet, hogy a felföldi harcos élete legnehezebb kihívásával találja szembe magát?
Miután Lady Janet – azaz Genna nővér – három esztendővel korábban sikertelenül próbálta kiszabadítani a testvérét az angolok markából, úgy dönt, küldöncként segíti Robert ügyét – egészen addig, amíg meg nem ismerkedik a szörnyen jóképű, ám kérges szívű harcossal. Kettejük között valósággal izzik a levegő, és minden nappal közelebb kerülnek egymáshoz. Amikor azonban Janet árulást sejt, merész tettre szánja el magát. Az üzenetnek ugyanis, amelynek a birtokába jut, minél előbb célba kell érnie, mert az nemcsak a tárgyalások kimenetelére lehet hatással, hanem a király életére is… A Felföld rettegett fiai-sorozat hetedik kötetében folytatódnak a skót harcosok és szerelmeik történetei.

Saját véleményem:
Az elit felföldi harcosok csapata az én titkos gyenge pontom, minden évben epekedve várom, hogy elmerülhessek a soron következő tag történetében. Idén Vadászon, az alakulat felderítőjén - és fejvadászán - volt a sor, hogy végre megtalálja a hozzá illő párt, s megmutassa képességeit, miközben továbbfolytatódik a skótok és angolok közti háború.

"A magas, széles vállú, izmos felföldiek minden porcikájukban olyan kemények, szigorúak és zabolátlanok voltak, mint a vad és fenyegető vidék, amely felnevelte őket."

1310. áprilisának idusán Ewen Lamont azt a megbízást kapja, hogy kerítsen elő egy Genna nevű apácát, aki dacolva minden veszéllyel, küldöncként segíti Robert ügyét. A hír, miszerint egy nő(vér)t bevontak a háborúba, mélyen megbotránkoztatja a felföldi férfit, hisz pontosan tudja, hogy az angolok nem kímélnek senkit, lett légyen az nő vagy egyházi személy, ha skótbarát.
Vadász épp időben érkezik társával, ugyanis Gennát és a vele tartó nővért megerőszakolni készülnek az angol katonák. Főhősnőnket azonban nem kell félteni, anyaszült meztelenül is képes kivágni magát a lehetetlennek tűnő szituációból.

"- Nem minden nő vágyik arra, hogy dédelgessék és védelmezzék. Vagyunk néhányan, akik nagyon jól meg tudjuk védeni magunkat.
- Az éles nyelvnek nincs esélye a penge ellen."

Ahogy a fentebbi idézetből látható, két erős jellemű, ámde merőben más nézeteket valló főszereplő feszül egymásnak. Ewen vérbeli harcos; úgy olvassa a nyomokat, mint senki más, ám vaskalapos felföldiként meggyőződése, hogy az asszonyoknak semmi keresnivalójuk a háborúban. Míg Genna nővér, aki valójában Lady Janet, egészen másként látja ezt, s mindent meg is tesz azért, hogy segítse sógora, Robert ügyét.
A szőke szépség csak külsőleg tűnik gyönge virágszálnak, valójában talpraesett, éles eszű nő, aki mind fizikálisan, mind verbálisan képes megvédeni magát. E tulajdonságai okán fontos szerepet tölt be a háborúban. Ám az, hogy ő is a csapat részét képezi, rendre próbára teszi Ewen türelmét.
A két főszereplő között rengeteg szenvedély feszül, első perctől kezdve izzik körülöttük a levegő. Annál is inkább, mert Janet nem ismeri a nemet, mint opciót, Vadász személyében viszont méltó ellenfélre akad. Innentől kezdve csatáik hol mosolyfakasztóak, hol perzselőek, de minden formájukban szórakoztatóak. Jól működnek együtt és külön-külön is.
 
A Vadász izgalmas elegye a történelemnek és romantikának. Monica McCarty hetedszerre is szórakoztató, titkokkal és veszélyes kalandokkal teli történetet alkotott, két erős karakterrel a főszerepben. Én a magam részéről imádtam! Képtelen vagyok ráunni arra, ahogy a szerző vegyíti a fikciót a valósággal, miközben a történelmi romantikus műfaj alapját képező románcot is szépen egyengeti. Tökéletes mű, tökéletes háttéranyaggal.
(Jó hír azok számára, akik most hallanak először a sorozatról, hogy az egyes kötetek önállóan is olvashatóak.)


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Ewen, Janet
Kedvenc jelenet: Janet és Ewen első közös lovaglós útja
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Felföld rettegett fiai #7, de önállóan is olvasható




Helyszínek









Nyereményjáték


Nyereményjátékunkkal Skócia múltjában kalandozunk. Minden állomáson a bejegyzés kiemelt betűit összeolvasva egy-egy skót nemzetiségű híresség nevét kell kitalálni és a Rafflecopter megfelelő dobozába beírni.
Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyerteseket e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!




Nézzetek be a többi állomásra is

09/18 Betonka szerint a világ…
09/20 Kristina blogja
09/22 Dreamworld

2018. szeptember 21., péntek

Mackenzi Lee - Úriemberek kézikönyve


Mackenzi Lee: Úriemberek kézikönyve - A bujaságtól az erényekig

Kiadó: Alexandra Kiadó
ISBN: 9789634472018
Oldalszám: 560 oldal
Fordító: Seres Noémi

Fülszöveg:
Henry ​Montague úriembernek született, és annak is nevelték, de soha nem tudott igazán azzá válni. Anglia legjobb iskolái és az apja folyamatos rosszallása ellenére sem képes gátat szabni korhely szenvedélyei­nek. Nem tud felhagyni a szerencsejátékkal, az átmulatott éjszakákkal, és az azt követő reggelekkel, amikor is egy nő vagy egy férfi karjai közt ébred.
De amikor Monty elindul az arisztokrata fiataloknak kijáró Grand Tourjára, hogy bejárja Európa nevezetességeit, azon igénye, hogy az élete tele legyen szórakozással és bujasággal, meghiúsulni látszik. Az apja elvárja tőle, hogy átvegye a családi birtok irányítását, de Monty gyengéd érzelmeket dédelget legjobb barátja és útitársa, Percy iránt.
Montyra nem jellemző, hogy bármit is feladjon. Még a húgával, Felicityvel a nyakában is arra törekszik, hogy ezt az egy évig tartó utazást hedonista kalanddá változtassa, s flörtöljön Percyvel Párizstól Rómáig. Egy óvatlan döntés miatt azonban a külföldi utazás egész Európán átívelő, félelmetes embervadászattá változik, Monty számára pedig minden megkérdőjeleződik, még az imádott fiúval folytatott viszonya is.

Saját véleményem:
A külföldi megjelenés óta annyiszor futottam bele ennek a kötetnek a borítójába, és annyiszor kívántam azt, bárcsak nálunk is megjelenne, hogy a két kezem se lenne elég ahhoz, hogy megszámoljam. Ám, amikor ténylegesen elérkezett a megjelenés pillanata, elbizonytalanodtam. Részben a förtelmesnek tetsző magyar borító (ami élőben nem is annyira vészes), részben pedig a róla olvasott vegyes vélemények miatt. Végül megkérdeztem egy olyan blogger ismerősömet, akinek nagyon adok a véleményére - és még olvasta is a könyvet -, hogy mit gondol, bele merjek-e vágni? Mire visszakérdezett: mit vársz tőle?
Nem tudtam, mit felelhetnék. Mondjam azt, hogy valami Biffy & Lord Akeldama-féle (Napernyő protektorátus sorozat) bohókás komédiát? Netán egy könnyed történelmi romantikust? Vagy egyszerűen csak lepjen meg? Egyszerre vártam semmit és mindent. Megkaptam.

A történet az 1700-as években játszódik, amikor is két ifjú nemes megkezdi a Grand Tourját - vagyis azt az egy éven át tartó európai körutat, amiről úgy vélik, tele lesz duhajkodással.
Főhősünk, Monty számára az élet csak és kizárólag szerencsejátékból, alkoholból, bujaságból, na meg szeretett barátjából, Percy-ből áll. Ám a mókának hamar vége szakad, amikor Mr. Montague közli fiával: vagy véget vet a tivornyázásnak, főként a szodómiának, s helyette inkább eleget tesz kötelezettségeinek, vagy kitagadtatik a családból.
Az út - melyre velük tart Monty könyvmoly húga, merev kísérőjük, Lockwood társaságában - tehát nem indul valami jól, ám a kötelező városnézéssel, hajbókolásokkal és formalitásokkal teli zötykölődés hamar észveszejtő kalanddá fajul, hála egoista főhősünknek, aki nem csak, hogy meztelenül szeli ketté a párizsi palota kertjét, de puszta dacból még magával is viszi az őt megsértő Bourbon herceg egyik jelentéktelennek tetsző tulajdonát is. Egy olyan dobozkát, mely veszélybe sodorja az egész csapat életét; útonállók törnek rájuk, s kergetik őket Európa szerte. Mint utóbb kiderül, a kis csecsebecse hatalmas kincset rejt...

"– Mi értelme a csábításnak, ha nem engedünk neki?"

Az Úriemberek kézikönyve kapcsán rengeteg mindenre számítottam, de arra nem, hogy kincskeresős kalandregénybe torkollik, csipetnyi alkímiával fűszerezve. Hogy az általa feszegetett, meglepően nagy horderejű témakörökről ne is beszéljünk.
Adott három fiatal, akik első látásra az önimádó, introvertált és jólelkű jelzőkkel illethetőek, ám ahogy peregnek az oldalak, hamar kiderül, hogy a könyvmoly nem is szimplán könyvmoly, mindinkább tanulni vágyó nő, akit béklyóba köt a kor; az élvhajhász testvére pedig olyan súlyos terheket cipel, mint a családon belüli erőszak rémképei, és akkor még nem beszéltünk Percy titkáról. Valójában viszont mindez csak a felszín, míg a mélyben ott rejlik a faji megkülönböztetés (bőrszín, rabszolgaság), szexuális indentitás, betegség, élet-halál kérdése a 18. századba ágyazva.
Mackenzi Lee óvatosan bár, de annál érzékletesebben jeleníti meg az imént felsoroltakat, odafigyelve az arányokra. A mértékletesség egyébként mindenféle szempontból jellemző a kötetre, a szerző remekül eltalálta mi az a mennyiség, amitől harmonikussá válik a történet, ahelyett, hogy kuszaságba torkollna.

"(...) Istenem, Percy, én is alig tudom elviselni magam. Vannak napok, amikor kifejezetten nehéz."

Henry Montague különleges figura. Könnyű rásütni a léhűtő, bosszantó, önimádó címkéket, engem mégsem idegesített. Sőt! Kifejezetten üdítőleg hatott jellembeli mássága, hisz annyi tökéletes vagy éppen sérült főszereplővel találkoztam már... Igen, Monty bohém, szerénytelen és még sokáig lehetne sorolni a negatív jelzőit, mégis szórakoztató. Van benne valami Jack Sparrow kapitányos. Nem mellesleg rendkívül viccesek a gondolatai, ügyetlenkedései. Gondoljatok csak bele: egy nemes piperkőc, aki a divatnak és az élvezeteknek él, majd hirtelen nincstelenné válik, a természetbe kényszerül, kitéve mindenféle veszélynek, oldalán furcsa húgával (aki ugyancsak izgalmas, nem mellesleg szerethető karakter) és a sráccal, akibe évek óta szerelmes, mégsem mer színt vallani neki. Mi ez, ha nem a legbrutálisabb próba, amit csak kiállhat?

Az Úriemberek kézikönyve szédületes történet, minden sorát imádtam! Tizennyolcadik századi kincskeresős road trip, ütős poénokkal, erős karakterekkel, jól felépített rejtélyekkel, magvas gondolatokkal, alkímiával és kalózokkal fűszerezve. A legutolsó betűjéig élvezetes. Ajánlom mindenkinek, aki szereti a humoros, izgalmas, formabontó, merész regényeket. És ami a legjobb, önállóan is olvasható... bár megnyugtatok mindenkit, úgyis epekedni fogtok Felicity könyvéért; a Montague testvérekért nem lehet nem rajongani.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Monty, Felicity
Kedvenc jelenet: meztelen futkosás, kalóz alku, Felicity rajtakapása, Monty és Percy kapcsolatának ábrázolása
Negatívum: -
Borító: 5/3,5
Sorozat: Montague testvérek #1

2018. szeptember 19., szerda

Frank Schwieger - Zeusz és bandája



A Kolibri Kiadó elhozta nekünk a görög mitológia legnagyobb alakjait egy szórakoztató könyvben. Frank Schwieger vicces sztorikkal mutatja be a görög istenségeket, és halandókat, akiket eddig csak a történelemkönyvekből ismertünk meg. A Blogturné Klub öt bloggere belevetette magát a Zeusz és bandája című könyvbe, és mesél nektek arról, hogy mennyire szórakoztató is tud lenni a görög mitológia. Tarts velünk, és a turné végén, ha az isteni szerencse is úgy akarja, te is megnyerheted a könyv egyik példányát.


Frank Schwieger: Zeusz és bandája

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634373575
Oldalszám: 240 oldal
Fordító: Benkő Gitta

Fülszöveg:
Érdekel ​a mitológia, a görög istenek világa, de azt gondoltad, mindez uncsi, sőt, ciki is akár? Akkor bizony tévedtél! Frank Schwieger Zeusz és bandája című könyve felrázza a görög mítoszokat, és bemutatja az összes jó arcot az Olümposzon úgy, ahogy még sosem olvastál róluk. Ez a könyv tele van überkirály történetekkel a legmenőbb antik istenekről és hősökről. Tudod-e, miért bújtatja anyja Akhilleuszt, a majdnem sebezhetetlen hőst lányruhába, vagy azt, hogyan vágja át Aphrodité a két riválisát a szépségkirálynő-választáson? Nem? És hallottad már, hogyan újított be ötven tehenet Hermész egy szál pelusban élete első napján? Akár igen, akár nem, ha szívesen villognál egyedülálló mitikus tudásoddal, ki ne add a kezedből ezt a könyvet! Istenkirály sztorik – kizárólag a legvagányabbaknak! Vigyázat, a könyv súlyos, nyolc napon túl gyógyuló nevetőizomgörcsöket okozhat! Az antik görög mitológia legizgalmasabb mondái zsír új csomagolásban. Mítoszok első kézből – isteni sugallatra. Minden szavuk igaz!

Saját véleményem:
A görög mitológia az egyik legkirályabb dolog iskolán kívül és belül, tele mindenféle drámával, hőstettel, árulással... már-már végeláthatatlanul. A Zeusz és bandája viszont elsősorban a fiatalabb korosztályt célozza meg, teszi mindezt rövid, lényegre törő stílusban. Ahelyett, hogy egy-egy isten vagy halandó hős egész életútját mesélné el, három részre bontva, annak legfontosabb jellemzőire, s történetére koncentrál.

Minden fejezet három részből - nagyjából tíz oldalból - áll. Elsőként egy illusztráció látható az adott karakterről, néhány kulcsinfóval kiegészítve (testfelépítés, minek az istene, kiemelkedő jellemvonás), majd következik egy "Ez vagyok én" elnevezésű karakterlap olyan infókkal, mint a hős/isten/istennő halandósága, római megnevezése, családja, hazája, amikhez legjobban ért és amit ki nem állhat, végül pedig a karakter elmeséli legismertebb sztoriját. Ez lehet egy híres csábítás, hőstett, családi viszály, vagy éveken át tartó kaland, egyszóval bármi, amitől ikonikussá vált.
A kötet legfontosabb ismérve a mértékletesség, mindenből pont annyi jut, amennyi a gyerekek számára még megmarad az élvezhetőség és érthetőség határán. De a könnyebb befogadást segítendő, a nyelvezet is magán viseli a tipikus kamasz stílusjegyeket... Bár talán helyesebb volna azt mondanom, hogy izzadva próbálja utánozni azt, mert bizony jómagam sokszor inkább fárasztóként, mintsem szórakoztatóként éltem meg az egyes figurák laza, jópofáskodó narrációját, aminek nem sok köze volt a kiskamaszok élőbeszédéhez.

És ezzel el is érkeztünk a legnagyobb problémámhoz, a korosztályi besoroláshoz.
Nyelvezete szerint simán belőném a hat-tízéves gyerekeket, ugyanakkor, mint tudjuk, a görög mitológia nem mentes pikáns történetektől, elég ha Zeusz állatfétisére gondolunk, és megállunk a bika-ember-tehén vonalon, szemet hunyva a bizarr, családon belüli közösülések felett.
A Zeusz és bandájában konkrét szexjelenet ugyan nincs, ám finomabb-szókimondóbb utalások akadnak, amik arra engednek következtetni, hogy talán mégis inkább a tizenkét év felettiek mondhatóak célközönségnek. Nekik viszont talán túl... gyerekes a stílus.
Ettől eltekintve faltam a lapokat, s jókat mosolyogtam a különféle bugyutaságokon. Hiába nem tökéletes, van benne valami báj, amitől letehetetlenné válik. Az illusztrációk például hihetetlenül jópofák, és az istenek/halandók által kitöltött karakterlapok is izgalmasak... már csak azért is, mert a könyv elején az olvasóra is vár egy hasonló, amit magára szabhat.


Pontszám: 5/3,5
Kedvenc karakter: Odüsszeusz
Kedvenc jelenet: -
Negatívum: a bor és alkohol dicsőítése
Borító: 5/4
Sorozat: -




Nyereményjáték


Te mennyire ismered a görög istenségeket? Képben vagy, Zeusz népes családjával? Most letesztelheted magad! Minden blogon találsz egy leírást Zeusz egyik gyermekéről és neked rá kell jönnöd, hogy kiről is esik szó. A turné végén megnyerheted a három példány egyikét Frank Schwieger Zeusz és bandája könyvből. Készen állsz, hogy bebizonyítsd, hogy te vagy az Olümposz legnagyobb ismerője? Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Zeusz lánya vagyok, számos testvérem van, de én vagyok a legmenőbb az asztronómiában és az asztrológiában. Persze nem jósnő vagyok, hanem egy igazi istennő, akit legtöbbször földgömbbel és mutatópálcával ábrázolnak




Nézzetek be a többi állomásra is

09/14 Zakkant olvas
09/16 Spirit Bliss oldala
09/18 Dreamworld
09/20 Olvasónapló
09/22 KönyvParfé

2018. szeptember 17., hétfő

Disney - Micimackó mesegyűjtemény


Disney - Micimackó mesegyűjtemény

Kiadó: Kolibri Kiadó
ISBN: 9789634372479
Oldalszám: 306 oldal
Fordító: Wohl Anita

Fülszöveg:
Ez a mesekönyv tizenöt bűbájos történeten keresztül mutatja be a kicsiknek, mit is jelent az igaz barátság. Tarts Micimackóval és társaival, és tanuljátok meg együtt, mit is jelent a gondoskodás, a segítségnyújtás, az elválás, egymás hiányának megélése, és azt is, miként születnek a hosszan tartó barátságok.

Saját véleményem:
"Ó, édes, mint a méz./ Mackó, s ti többi fickó,/ nincs arra jó szó, hogy Veletek élni mily' jó!" Azt hiszem ezek azok a sorok, amik a '90-es évek elején született generációnak - az én generációmnak - legjobban beleivódtak az emlékezetébe, hisz nem kevesebb, mint ötvenszer hallhattuk, miközben újabb és újabb suta kalandba csöppentünk a Százholdas Pagony imádnivaló lakóinak oldalán.
A Micimackó legújabb kalandjai bűbájos sorozat volt, szerethetően megrajzolt figurákkal, s mindenki számára befogadható történetvezetéssel, a Kolibri Kiadó által megjelentetett mesegyűjtemény pedig pontosan ezt a tendenciát követi. A kötetben fellelhető tizenöt mese olyan, mintha a sorozat része lenne... sőt, az egyik egészen biztosan az is.
No, de ne szaladjunk ennyire előre, hisz egy mesekönyv tekintetében a külcsín sem elhanyagolható szempont. Fontosak a szép illusztrációk, a strapabíróság és úgy unblock minden, ami ahhoz kell, hogy meg tudja szólítani a gyerekeket, de közben kiállja az idő (na meg a serény kezek) próbáját is. Ebben az esetben szerencsére minden adott, a kiadónak sikerült újfent egy igazán minőségi kiadvánnyal előrukkolnia: eredeti grafika, fényes lapok, könnyen forgatható, mégis masszív kivitelezés, amit a szembarát szövegforma és az időnként megjelenő mókás betűtípusok tesznek még hangulatosabbá. Egyszóval valóban megéri az árát. (Itt bele is leshettek.)
Amikor kézhez kaptam, én például órákig le sem tudtam tenni. Mondjuk utána se nagyon... A tervem, miszerint napi egy mesét olvasok el, nagyjából olyan sikerrel járt, mint a csokis adventi kalendárium nyitogatása. Pedig esküszöm, megpróbáltam betartani, de hát annyira tipikusan micimackós az egész.
Függővé tesz.
Sunyin.
Észre sem veszed és máris ott ülsz boldog önfeledtségben úszkálva, hülye vigyorral az arcodon, miközben a fejedben Füles, Nyuszi, Tigris, Malacka és a többiek különféle dialógusokat folytatnak a maguk hangján. Nem, nem őrültem meg, egyszerűen csak Wohl Anita szenzációs munkát végzett a fordítással, a szöveg egy az egyben passzol az adott karakterhez, de olyan szinten, hogy az épp csak meg nem szólal.

Nagyon jól összerakott "kis" gyűjtemény ez, olyan, ami kortól függetlenül bárki számára élvezetes lehet. De hát Micimackóék ilyenek, generációkat tanítottak meg arra, mit jelent a barátság, az összetartás, az önkeresés, a másik elfogadása vagy éppen segítése. A kötet tizenöt meséje is e témakörökre épít, hol az örök pesszimista Fülest, hol a szeleburdi Tigrist, hol pedig a precíz Nyuszit vagy a tudálékos Bagolyt helyezve előtérbe, nem feledkezve meg az örökké mézre éhező Micimackóról, és a szülő-gyerek párost hűen lefestő Kanga-Zsebibaba duóról.  Egyedül Ürge hiányzik, amit őszintén sajnálok, ám ettől eltekintve imádtam. Imádtam és a magam huszonhét évével mindvégig azt kívántam, bárcsak újratermelődnének a lapok, újabb és újabb bugyuta, mégis tanulságos történetet tárva elém. Őszintén hiszem, hogy Micimackóéknál jobb tanító nincs se gyerek, se felnőtt számára. Hát hűbele, bumm bele...


Pontszám: 5/5*
Kedvenc szereplő: Füles, Nyuszi, Tigris, Kanga, Zsebibaba, Malacka, Micimackó, Róbert Gida
Kedvenc jelenet: az egész könyv kedvenc, nem tudok csak egyet kiemelni
Negatívum: Ürgét hiányoltam
Borító: 5/5
Sorozat: -

2018. szeptember 16., vasárnap

5+1 újdonság, aminek a polcodon a helye

A kiadók idén is elárasztanak minket a hangzatosabbnál hangzatosabb címekkel, melynek következtében könnyű átsiklani a valódi gyöngyszemek felett. Most viszont kiválogattam nektek 5+1 újdonságot, amikre érdemes odafigyelni.


1) A halandó, aki megpróbál túljárni a tündérek eszén...

Holly Black "The Cruel Prince - A kegyetlen herceg" című regénye minden bizonnyal az év egyik legjobban várt megjelenése. Külföldön imádják az olvasók, több mint 50.000 csillagozást követően 4,19-es pontszámon áll. Nem mellesleg az instagrammerek által is kedvelt fotótéma, ami nem meglepő, egyszerű, mégis megkapó borítója vonzza a tekintetet. 
És ami a legjobb, hogy a beltartalom legalább olyan izgalmasnak tűnik, mint a cím és fedlap párosa. Holly Black a tőle megszokott árnyaltsággal kelti életre Jude történetét, a lányét, akit két testvérével együtt elrabolnak és tündérföldére hurcolnak, miután a szemük láttára ölik meg szüleiket. Ahhoz, hogy a halandó lány életben maradjon, éppolyan okosnak, agyafúrtnak és hamisnak kell lennie, mint maguknak a tündéreknek. Ráadásul szembe kell néznie a dühítő, arrogáns, ám karizmatikus Cardan herceggel, aki meglepő módon valóban mellőzi a YA kliséket. 
A fantasy kedvelők minden bizonnyal valódi csemegeként tekinthetnek A kegyetlen hercegre, ami mind hangulatában, mind felépítésében eltér a megszokottól. 

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted


2) Yo-ho, kalóznak lenni jó!

Tricia Levenseller "Daughter ot the Pirate King - A kalózkirály lánya" c. regénye hiánypótlónak mondható a magyar Young Adult könyvek piacán, ugyanis épp ideje volt már, hogy a kalózok is teret hódítsanak maguknak a megannyi tündér, vérfarkas, vámpír és zombi mellett. Csak remélni merem, hogy mostantól majd elárasztanak minket a Jack Sparrow klónok. És talán ebben az esetben nem is annyira túlzás a Karib-tenger kalózait emlegetni, minthogy a fülszöveget böngészve, nem kevés hasonlóság fedezhető fel az ikonikus filmsorozattal. 
"A tizenhét éves Alosa kapitány titkos küldetésre indul, hogy megszerezze a legendás kincshez vezető ősi térképet. Szándékosan elfogatja magát az ellenséggel, ugyanis át akarja kutatni a hajójukat. Alosa könnyedén kifogna a könyörtelen kalózlegénységen, ha nem állna az útjába a fiú, aki elfogta – a meglepően agyafúrtnak bizonyuló és aljas mód jóképű elsőtiszt, Riden. Persze nincs mitől tartani, ugyanis Alosának van néhány trükk a tarsolyában, és egyetlen magányos kalózhajó nem állhat a kalózkirály lányának útjába." - írja a fülszöveg.
Azt ajánlom, bontsátok ki a vitorlákat és készüljetek fel egy szédületes kalandra, ami éppúgy bővelkedik akcióban és kalandban, mint némi romantikában. Yo-ho!

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted


3) Tabukat döntögető történet Semmiről

Kate Fortunati "The Weight of Zero - Semmi súlya" c. könyvével nem kisebb tabutémákat döntöget, mint a bipoláris zavar, valamint az abból eredeztethető öngyilkossági vágy. Manapság a mentális betegségekkel foglalkozó történetek reneszánszukat élik, mégis kevés köztük az olyan, amelyik őszintén mer és tud is beszélni e kettőről. Kate Fortunati azonban jóval többet ígér ennél:
"A bipoláris zavar egy életre szól. Soha nem múlik el. Talán pillanatnyilag hat a gyógyszer, de Semmi vissza fog térni. Csak idő kérdése.
Így hát Catherine egy régi balettcipős dobozban gyógyszereket gyűjtöget, és arra készül, hogy kioltja az életét, még mielőtt Semmi újra élőhalottá változtatja. De még mielőtt megtenné, rövid bakancslistába kezd."
A történet nagy kérdése, mi van akkor, ha valaki, aki már rég lemondott az életéről, s annak végét gondosan eltervezte, hirtelen meglátja a fényt. Elgondolkodtató mese a valóság árnyoldalairól, a szeretet különböző formáiról, és egy sosem szűnő betegségről, mely örökérvényű.

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted


4) A női Fekete Párduc

Tomi Adeyemi "Vér és csont gyermekei" c. regénye talán a lista egyik legnagyobb reménysége. Annak dacára, hogy külföldön is csak idén márciusban jelent meg, közel 41.000 csillagozás után 4.29-es átlagot tudhat magáénak a goodreadsen, ráadásul a Foxnál vannak a megfilmesítési jogai is. Mi ez, ha nem sikersztori?
"Egy gonosz király megölette a mágusokat, megfosztva Zélie-t az anyjától, és a népét a reménytől. Zélie-nek most lett egy esélye, hogy visszahozza a mágiát, és visszavágjon a monarchiának. Egy szökevény királylány segítségével ki kell cseleznie és le kell hagynia a trónörököst, akinek eltökélt szándéka, hogy írmagját is kiirtja a varázslatnak. Orisa félelmetes hely, ahol hómándrucok portyáznak, és bosszúálló szellemek lapulnak a vizekben, ám a legnagyobb veszély talán maga Zélie, akinek nehéz megtanulnia, miként fegyelmezze a hatalmát – és egyre erősebb vonzalmát egy ellenség iránt."
Jól hangzik, ugye? És végre egy szerző, aki délebbre mert merészkedni a megszokottnál, kilépve az amerikai-európai közeg(ek)ből. Ahogy T'Challa és Vakanda, úgy talán Zélie és Orisa is megreformálja a világot, megmutatva, mennyi lehetőség rejlik az afrikai kultúrában.

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted


5) Ahol az idő nem csak pénzt, de életet is jelent

Sara Holland "Everless - A varázslónő és az alkimista" c. történetében olyan témát jár körbe, mely évezredek óta foglalkoztatja az emberiséget. Az idő-élet-pénz triója réges-rég egybefonódott, a mai világban pedig minden korábbinál kiemeltebb témává lett. Na de mi van akkor, ha az életünk valóban a pénzünk mennyiségén múlik? Ha minél több pénzt szerzünk, annál tovább élünk.
Sempera királyságában idővel fizetnek, amelyet kivonnak a vérből, vashoz kötnek és meg is esznek azok, akik tovább akarnak élni. Az arisztokrácia adók tömkelegével kizsigereli a szegényeket, és míg azok hullanak, a dúsgazdag családok évszázadokig élnek. De mit tehet egy nincstelen lány azért, hogy meghosszabbítsa haldokló apja életét? Ellentud állni a csábításnak, és túl tudja élni azt a sok mocskot, amit egy ilyen veszélyes kaland rejt? Egyáltalán: bele szabad avatkozni a sorsba, megmásítva azt? Ilyen és ehhez kapcsolódó kérdéseket feszeget Sara Holland az Everlessben.

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted


+1) Tartsd magad távol a nagyi meséitől!

Melissa Albert "Hazel Wood - Mogyoróliget" c. regénye némileg kilóg a felsorolásból. Nem egy tucatkönyv, amit mindenki imádni fog - a külföldi olvasóközönséget is eléggé megosztja -, mégis annyira különleges, hogy úgy éreztem, itt a helye. Már csak azért is, mert a tragikus magyar borító láttán nem valószínű, hogy sokan felfigyelnének rá, szemben az eredetivel, amit ide kattintva megnézhettek.
És hogy miről szól? Íme:
"Alice nagyanyja, egy éjsötét tündérmesékből álló kultikus könyv visszavonultan élő írónője egyedül hal meg Mogyoróliget nevű birtokán, Alice megtudja, milyen rosszra is fordulhat valójában a sorsa. Az édesanyját elrabolják - egy olyan alak karmai közé kerül, aki állítása szerint a Végvidékről, abból a kegyetlen, természetfeletti világból származik, ahol a nagyanyja történetei játszódnak. Alice egyedül az édesanyja által hátrahagyott üzenetre támaszkodhat: „Tartsd magad távol a Mogyoróligettől!”"
Tim Burton minden bizonnyal sírna a gyönyörűségtől, ha megfilmesíthetne egy ilyen történetet.

Bővebb infóért katt ide
Ide kattintva meg is rendelheted

2018. szeptember 11., kedd

Szülinapi blogturné - 5 évesek lettünk


Fennállásának ötödik évfordulójához érkezett a Blogturné Klub, amit természetesen szerettünk volna Veletek együtt megünnepelni - hisz ti is részesei vagytok ennek az élménynek.
Ennek örömére kezetekbe adtuk a gyeplőt, teret engedhettetek legkíváncsibb éneteknek és tabuk nélkül kérdezhettetek tőlünk. Most pedig rajtunk a sor, hogy megválaszoljuk őket.

Tartsatok velünk, ha kíváncsiak vagytok, kik rejtőznek a blogok mögött, netán szeretnétek bekukkantani a kulisszák mögé, és megismerni pikáns-belsős élményeinket! És ahogy azt már megszokhattátok, ezúttal sem hagyunk Titeket nyeremény nélkül.




Kérdezz-felelek


Mit szeretsz a (könyves) bloggerkedésben?
Narniát. Nagyszerű érzés, hogy ha kinyitom a virtuális szekrényem ajtaját, akkor ott találom magam egy olyan világban, ami csak az enyém, és ahol mindent úgy alakíthatok, ahogyan az nekem tetszik. Itt semmi sem kötelező, nincsenek elvárások, csalódások, nem kötnek a szabályok; csak én és a gondolataim vagyunk. 

Mit gyűlölsz a (könyves) bloggerkedésben?
Magában a bloggerkedésben már semmit, inkább magamat szoktam utálni, amikor rájövök, hogy már megint túlvállaltam magam és szorítanak a határidők. Régebben viszont akadtak pillanatok, amikor a pokolba kívántam az egészet, sikerült ugyanis beleesnem a bloggerség átkába: úgy éreztem minden olvasmányomról köteles vagyok beszámolót írni. Mint tudjuk, a kényszerűség megöli a lelkesedést, így volt időszak, amikor már kedvem sem volt csak úgy random olvasgatni, nehogy bejegyzést kelljen írnom róla. A legrosszabb mégis az volt, hogy ez az egész a tervezett bejegyzéseimre is rányomta a bélyegét. Szerencsére még időben beláttam, hogy néha önmagamnak is tudni kell nemet mondani, és olyan, hogy kell, nem létezhet.

Honnan jött a blogod neve?
Réges-rég volt három barátnőm, akikkel elkezdtünk írni egy sztorit, majd Secret Dream Time néven blogot is nyitottunk hozzá. A dolog pikantériája, hogy hozzám a Secret és Time részek kötődtek, később mégis a Dreamből gyökereztettem ennek az oldalnak a nevét. Egyrészt szerettem volna valamiféle köteléket azzal a bloggal, másrészt az Álomvilág jelentésében tökéletesen passzolt az olvasáshoz. Ennél több logikát ne keressetek benne, hajlamos vagyok elindulni egy gondolattól, majd addig csavarni, míg teljesen máshol nem kötök ki.

Mindannyian követünk el hibákat. Mi a legnagyobb hiba, amit elkövettél, mint blogger és hogyan érzel ezzel kapcsolatban? Ha visszamehetnél az időben, min változtatnál?
Semmin. Az általam elkövetett hibák is hozzájárultak ahhoz, hogy az legyek, aki vagyok. Hiszem, hogy minden ballépésnek oka van, ha más nem, a tapasztalás. Különben honnan tudhatnánk, mit ne kövessünk el mégegyszer?

Milyen könyvformátumot szeretsz inkább, miért? Nyomtatott vs. Ebook vs. Hangoskönyv.
Néhány évvel ezelőtt lazán rávágtam volna, hogy nyomtatott könyv. Sőt... tulajdonképpen most is. Kézben tartani, érezni az illatát, pergetni a lapokat, megtapizni a borítóját, polcra tenni, gyönyörködni benne, fotózni, olyan élmény, amit semmi más nem pótolhat. Ellenben tagadhatatlan, hogy a blogturnézás miatt egyre többször olvasok e-bookot, meglehet, többször is, mint hagyományos formátumot. De hiába praktikus és több szempontból jobb is, a szívem örökké a nyomtatott könyvekért dobog.

Használsz könyvjelzőt? Mit?
Ha e-bookot olvasok, akkor nyilvánvalóan nem, az magától is ugyanott marad, ahol hagytam. Rendes könyveknél... nos, előszeretettel gyűjtöm a könyvjelzőket, hogy aztán betegesen féltve őket, egy ládikában pihenjenek. Épp ezért régebben a könyvmolyképzős könyvekben lapuló kis füzetkét használtam, amíg járt, manapság pedig a rendeléseikhez küldött könyvjelzőikből szoktam előkapni egyet (persze szigorún csak olyat, ami passzol az adott könyvhöz és duplám van belőle). 

Szoktál jegyzetelni olvasás közben?
Nem, képtelen lennék rá, én az a "leülök és durr bele" típus vagyok.

Ha lenne egy olyan könyvespolcod, ami egy rejtett szobába vezetne, melyik könyv lenne a "kilincs"?
Ha lenne egy teljesen új polcom, rejtett szoba ide vagy oda, boldog lennék.  És ugyanitt szeretném megjegyezni, az egyik polcomon van egy Narnia kötet. *kacsintás*
Egyébként meg: nem gondoljátok komolyan, ha lenne egy rejtett szobába vezető könyvespolcom, tényleg elárulnám, melyik könyv vezet oda? (Persze amennyiben, te vagy Jace, Will Herondale, Jamie Fraser, Khal Drogo, Jon Snow, Chaol, Rhys, Holder, stb., úgy az Elveszett lelkek városát keresd.)

Ha írnál egy könyvet, milyen címet adnál neki?
A címadáson bőségesen túl vagyunk, de a többi maradjon az én titkom.
Oké, nem leszek ennyire titokzatos, két parkolópályás történetemét elárulom: Keserédes szerelem (ez lassan egy évtizedes munkám); Alku

Egészítsd ki: Bárcsak több …………. témájú könyv lenne
Kalóz, unikornis, sárkány, sellő.


És akkor most jöjjön a BTK...


Hogyan alakult meg a Blogturné Klub?
Épp az Isten háta mögött nyaraltam, amikor Kelly megemlítette valahol, hogy szeretne egy bloggerekből verbuvált csapatot, akik segítenének népszerűsíteni az olvasást. Tojáshéjas kezdőként azt éreztem, tök jó lenne a kezdeményezés részesének lenni; emlékszem, még meg is kérdeztem, lehet-e valahol jelentkezni? A válasz viszont meglepett. Nagyon. Az, hogy egy általam rendkívül tisztelt, szeretett, követett, és a kiadók által is megbecsült blogger azt mondja, rám, a senki, ismeretlen kis bloggerre is gondolt, hát az életem egyik legelképesztőbb pillanata volt. És közel sem a BTK halovány körvonalai miatt (akkoriban még mi magunk sem sejtettük, mivé növi ki magát). Számomra sokkal, de sokkal többet jelentett, hogy egy olyan személy, mint Kelly, látott bennem fantáziát; ennél nagyobb elismerést nehezen kaphattam volna. Mindenféle nyalizás nélkül - mondjanak vagy gondoljanak bármit a trollok -, szerintem mind a mai napig Kelly a könyves bloggerek legikonikusabb alakja

Milyen érzés 5 évvel a hátatok mögött visszagondolni a kezdetekre?
Nosztalgikus. Hihetetlen, mennyire elszaladt az idő! Rengeteg mindent éltünk át együtt, onnantól kezdve, hogy megszültük és felneveltük a BTK-t.
Az elmúlt évek során olyanok lettünk, mint egy család, szívünket-lelkünket beleadtuk ebbe az egészbe, és talán pont ettől lett annyira erős. Persze, mint minden családban, nálunk is vannak súrlódások, veszekedések és olyan pillanatok, amikor azt hisszük, kész vége (olyanok vagyunk, mint a Mikaelsonok), de immár ötödik éve itt vagyunk. Rengeteget jelent, hogy kezdettől fogva emberként és nem robotként kezeltük egymást, vagy akár magát a BTK-t is. Elképzelni sem tudjátok, mennyi hülyeséget csináltunk együtt, milyen őrült és szürreális beszélgetéseken vagyunk túl, legyen szó a virtuális térről vagy személyes találkozókról. A karácsonyi turnék, leterhelt időszakok például igen maradandó élményeket szültek.

Nem fásultatok még bele a turnézásba?
De, és szerintem ezt ti is érzitek - pontosabban ennek a következményeit. Akárhonnan is nézzük, öt év hosszú idő, az ember pedig igényli a változást, ám egy ekkora csapatnál, ahol az alapforma viszonylag stabil kéne maradjon, nehéz. Ráadásul öt év alatt mi magunk és az életünk is sokat formálódik, felnövünk, szembesülünk az élet pofonjaival, elkerülhetetlen részeivel, ami kihatással van a blogolásra. Pláne, ha az ember olyan intenzíven űzi, mint mi. Valahol várható volt, hogy az alapító (vagy az aközeli) csapat előbb-utóbb lemerül; az már a sors furcsa fintora, hogy legtöbbünknél minden külső tényezővel együtt, ez most következett be. Hozzáteszem, mindez közel sem jelenti azt, hogy lehúznánk a rolót, mindössze szükségünk van/volt egy kis áramszünetre, hogy megpihenjünk. 
Jó hír, hogy a tagbővítéssel sikerült új lendületet kapnunk, ami feltehetően annak köszönhető, hogy minden eddiginél komolyabban elmélyedtünk a válogatásban, s olyan aprólékos részletességgel építettük és veséztük ki az egészet, mint anno magát a BTK-t. A folyamat és maguk a lányok is gyógyírként szolgáltak, és olybá tűnik, legtöbben kezdünk visszatalálni. Mert ezt csak szívből lehet csinálni, muszájból nem.

Mi a legpozitívabb élmény, amit az elmúlt 5 év alatt szereztetek a Blogturné Klub kapcsán?
Őszinte leszek, nem tudnék egyet kiemelni. Az adventi turnéink felérnek holmi flúgos futammal (ha látnátok, mik születtek a háttérben!), mint ahogy rengeteg könnyfakasztó vagy éppen érzelmileg mély beszélgetésen is túl vagyunk már. A személyes találkozóink pedig botrányosan jók, a maguk olaszos módján. És például vagyunk páran, akik együtt külföldöt is megjárták már (hogy a trollok is jóllakjanak: természetesen a turnékból sikkasztott pénzzel - nem). De legyen szó virtuális beszélgetésekről, közös mozizásokról vagy könyves eseményeken együtt bandázásról, mindegyik felejthetetlen a maga módján.

Melyik volt az első könyv, amit elolvastál?
Turnés értelemben az Üvegtrón, egyébként Az oroszlánkirály (fejjel lefelé olvastam), míg a könyvmolyságomat az Alkonyattól datálom. De valahol az utolsó kettő között megvolt a Harry Potter első része és Johnny Depp életrajza is.

Előfordult olyan, hogy nem tetszett egy könyv, de mégis jó értékelést írtatok róla, hogy az adott kiadóval megmaradjon a jó kapcsolat?
Nem, azzal a saját elveimet döngöltem volna földbe. Egy negatív véleményt meg lehet írni olyan formában is, hogy az ne sértő legyen.

Történt már olyan, hogy egy könyvet nagyon nem szerettetek, mégis közepesen értékeltétek, mert időközben befolyásolt titeket a többiek véleménye?
 Soha, lsd. előző pont. Ha valamit nem szerettem, akkor azon nem fog változtatni a másik lelkesedése.

Olykor előfordul, hogy olyan könyvekről is írtok, aminek nem szeretitek a műfaját. Miért van ez?
Tudjátok, vannak azok az emberek, akik beleviszik a másikat a rosszba. Na, nálunk is vannak ilyenek. Például, ha adott egy Toffy, aki ódákat zeng a történelmi romantikusokról, akkor az előbb vagy utóbb elkezdi piszkálni az ember fantáziáját, mígnem hopp, már olvassa is. Ennek pedig megvan az a remek előnye, hogy találsz valami olyasmit, amiről nem is tudtad, hogy szereted, pedig de... Nyilván előfordulhat, hogy mégsem jön be, viszont lottózni sem úgy mész, hogy tudod a hétvégi nyerőszámokat.
A BTK-ban szabadon lehet kísérletezni. Szerintem mindannyian tudnánk olyan műfajt mondani, amitől korábban ódzkodtunk, mára pedig szívesen olvassuk. Nálam ilyen a történelmi romantika és a mese.

Volt olyan bejegyzésetek, amit nem akartatok megírni, mert annyira nem haladtatok a könyvvel? (Nem az időhiányra gondolok.) Melyik volt ez?
Téli mese. Szó sincs arról, hogy ne szerettük volna, csak épp annyira vaskos, annyira részletes műről van szó, 6-os betűmérettel szedve, amit nem lehet 2 nap alatt felfalni. Egy hónap alatt se. Hogy átérezzétek: minimum 10 oldalon át szálldogált egyetlen hópihe!

Történt már olyan, hogy összevesztetek egy könyvön? Mindenki máshogy látta, máshogy jött át neki, máshogy értelmezte.. Ha igen, akkor melyik volt az?
Konkrét veszekedés nem volt, de olyan előfordult, hogy nagyon máshogy láttunk egy-egy könyvet. Ilyen volt például a Sötét elmék, Kegyetlen szépség, Jellicoe Road
A legviccesebb mégis a Nyugalom tengerének a borítója. Mindenki tök mást látott a képen, majd egységesen rácsodálkoztunk, amikor kiderült, mi micsoda rajta.

Van olyan könyv, aminél epekedve várjátok a folytatást (de az csak nem akar eljönni)?
Blood Red Road. Az az Achilles-sarkam. A Szunnyadó parázzsal karöltve.

Melyik a kedvenc könyved?
Nem tudom, ki vagy és hol talállak, de... Viccet félretéve, rengeteg van. Az Árnyvadász könyvek mindenek felett állnak, szorosan mögöttük ott figyel az Üvegtrón és ACoTaR sorozat, Colleen Hoover könyvei, valamint az Alkonyat saga. Magyarok közül az Összetört Glóriák a nagy kedvencem.

Ki(k) a kedvenc szerző(i)d?
Cassandra Clare, Sarah J. Maas, Colleen Hoover, Jennifer L. Armentrout, A. O. Esther, Stephenie Meyer, Sabrina Jeffries, Sarah MacLean, Julianne Donaldson


Tibitől kapott kérdésem:


Melyik az a YA könyv, amit 5-10 éve imádtál, de ha most olvasnád el, nem biztos, hogy tetszene?
Pont ma tartottam egy nagyobb polcrendezést, ami során rengeteg régebbi olvasmányom is a kezembe került, és bizony többnél is elméláztam. De ha csak egyet emelhetek ki, akkor egyértelműen a Jóslatok hálójábant mondanám. Akkoriban nagyon szerettem, mai fejjel viszont tutira falhoz vágnám. 





Nyereményjáték


Hat meglepetéskönyv kerül kisorsolásra! Minden állomáson egy-egy bloggerünk jellemzőit találod, ami alapján meg kell tippelned, kiről van szó és beírnod a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem! Csak magyarországi címre postázunk, a nyertesnek pedig 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon a kiküldött értesítőre, utána automatikusan újat sorsolunk.


Bloggerünk nem csupán olvasás közben falja a lapokat, de előszeretettel meg is süti-főzi olvasmányait. A blogját böngészve tuti megéhezel.




Nézzetek be a többi állomásra is

09/07 Kelly & Lupi olvas
09/08 Függővég
09/09 Deszy könyvajánlója
09/10 Sorok Között
09/11 Dreamworld
09/12 Nem félünk a könyvektől
09/13 Spirit Bliss Sárga könyves út
09/14 Könyv és más
09/15 Never Let Me Go
09/16 Könyvvilág
09/17 Ambivalentina
09/18 Zakkant olvas
09/19 Hagyjatok! Olvasok!
09/20 Betonka szerint a világ...
09/21 KönyvParfé
09/22 Olvasónapló
09/23 Insane Life
09/24 Szembetűnő
09/25 Szofisztikált Macska

2018. szeptember 10., hétfő

Ivy Pocket - blogturné extra



A Kolibri Kiadó jóvoltából megtudhatjuk, hogyan érnek véget Caleb Krisp hősnőjének, Ivy Pocketnek a megpróbáltatásai. Búcsúzóul a Blogturné Klub három bloggere bemutatja az egykori szobalány, Ivy talán nem is annyira szeleburdi utolsó kalandját. Ha velünk tartotok szeptember 8 és 12 között, nem csupán egy őrülten vicces és izgalmas történetben lesz részetek, de akár meg is nyerhetitek a könyv egy példányát!


Marie Rutkoski: Hozzátok el nekem Ivy Pocket fejét!

Kiadó: Kolibri Kiadó
Oldalszám: 308 oldal
Fordító: Pék Zoltán

Fülszöveg:
Kedvenc szobalányunk története a végéhez ér. A Caleb Krisp Ivy Pocket és az Óragyémánt és az Állítsátok meg Ivyt! című regényében megismert szeleburdi szobalány, Ivy élőkön és holtakon keresztül szórakoztatott minket képtelen kalandjaival, a trilógia pedig a Hozzátok el nekem Ivy Pocket fejét! című kötettel zárul, nem kevésbé humorosan és elképesztő csavarokat tartogatva.

FERGETEGESEN VICCES és elsöprően kiborító hősnőnk ezúttal Londonba indul, hogy átkelve Prospába megmentse Anastasiát és az ifjú Rebeccát, akikre a halálnál is rosszabb sors vár. Csakhogy minden lépésnél akadályokba ütközik. A gonosz Miss Always és ördögi lokkjai a nyomában vannak. Anastasiát álnok és szívtelen nővére szörnyű helyre rejti, ahol soha senki nem találhatja meg. És ami a legrosszabb: még az Óragyémánt is felmondja a szolgálatot. Az Ivy Pocket-trilógia VIHAROS FINÁLÉJÁBAN ezernyi rejtély vár arra, hogy végre megoldja valaki. (Ja, és mellesleg egész Prospát meg kell menteni.) És ki lehetne alkalmasabb a feladatra, mint épp Ivy?

Végül is egy orosz sakkmester veszett el benne…
meg egy koporsókészítő lánya…
és persze egy díjnyertes csődör…




Top 10 idézet a sorozatból


"Miss Always eljött, hogy megcsinálja a hajamat a bálra. Én úgy gondoltam, tökéletes, ahogy van, hiszen selymes, akár egy díjnyertes csődör sörénye. De minimum egy nemes szamáré."

"– Lady Elizabeth, nem olyan nagy bűn, ha valaki már aszott ráncgolyó. Nem is tudom, nem lenne – e emberbarátibb cselekedett kivinni és lelőni magát."

"A szüleim beleestek egy vulkánba -vágtam rá. -A vulkánkitörés anyámat a Kongó mélyére repítette, ahol azóta is egy vegetáriánus pigmeus törzzsel él, apámban pedig volt annyi tisztesség, hogy felrobbanjon, amikor a földbe csapódott."

"Általában remekül megy nekem a várakozás. Egyszer például egy csodára vártam. Hét és fél hetet. De nem adtam fel."

"Matilda Butterfield a könnyeket törölgette a szeméből. 
– Nem sírok, Pocket, csak hogy tudd. 
– Persze, hogy nem, drágám, az arcod csak megszabadul a felesleges folyadéktól. Néha velem is megesik."

"Majdnem megdicsértem Mr. Flintet, hogy nem is olyan hülye, mint amilyennek látszik, de egyáltalán nem látszott hülyének, hát tartottam a számat."

"Az unalmas könyvtáros magánkívül volt. Biztos nem volt ennyi izgalom az életében, mióta olvasta a Jane Eyre-t."

"– Egyszer ismertem egy Olivert. Persze árva volt, és ocsmány étkezési szokásokkal bírt. – A kenyeret a számba tömtem, és lázasan rágtam. – Mindig többet kért. Ami ijesztő faragatlanság."

"-Ki ez a nő? – kérdezte Carbunkle grófnő. 
-Egy író – horkantott fel Lady Elizabeth. – Mintha nem lenne így is elég rémes ez az este."

"– Gyors vagy, Ivy? 
– Elképesztően. Dermesztően. Egyszer két perc alatt kifutottam az időből."




Nyereményjáték


Az Ivy Pocket regények a Viktoriánus kori Angliában játszódnak akárcsak Charles Dickens történetei. A feladat: ismerjétek fel, melyik Dickens regényből készült a film, amit a képek ábrázolnak. A Rafflecopter megfelelő sorába a film/regény címét kell beírnotok. Amennyiben mindegyik állomást teljesítettétek, esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott három nyereménykönyv egyikét.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

09/08 Olvasónapló
09/10 Dreamworld
09/12 KönyvParfé

2018. szeptember 3., hétfő

Mary Ann Shaffer & Annie Barrows - Krumplihéjpite ​Irodalmi Társaság


A Blogturné Klub egy igazán izgalmas kalandra hív mindenkit: 5 állomásos turnénkon, augusztus 26-tól Guernsey-re csábítunk mindenkit, hogy mi is kicsit tagjai lehessünk az ottani könyvklubnak.
Rendhagyó módon érdemes lesz az állomások közötti napokon is figyelni a turné résztvevőinek oldalát, ugyanis több extra tartalommal, érdekességgel is készülünk a történet kapcsán.
Ismerd meg Julietet, Dawnsey-t és többieket - ne felejtsd el magaddal hozni a szíved és a lelked, ezen az utazáson szükséged lesz rá.
És ha ügyesen kalandozol, a Park Kiadó jóvoltából meg is nyerheted a könyvet!


Mary Ann Shaffer - Annie Barrows: Krumplihéjpite Irodalmi Társaság

Kiadó: Park Kiadó
ISBN: 9789633554470
Oldalszám: 376 oldal
Fordító: Szántó Judit

Fülszöveg:
A Krumplihéjpite Irodalmi Társaság című regény először 2008-ban jelent meg
Amerikában, majd számos nyelvre lefordították, a magyar olvasókhoz 2010-ben jutott el. A zajos siker után időről időre hírek kaptak szárnyra a történet megfilmesítéséről, és végül a filmet idén áprilisban mutatták be a Dowton Abbey című sorozatból ismert Lily James főszereplésével. A magyarországi premier augusztus 10-én lesz a Netflix műsorán.
1946 januárjában a Londonban élő Juliet Ashton levelet kap egy ismeretlen férfitól a csatorna-szigeteki Guernsey-ről. A levél írója elmeséli, miért alakították meg a második világháború alatt, a német megszállás idején a Krumplihéjpite Irodalmi Társaságot, és hogyan segítette a sziget lakóit abban, hogy átvészeljék a háborút. Így kezdődik a szívet melengető, varázslatos kisregény, melyben levélváltásokból, apránként rajzolódik ki előttünk a festői Guernsey-n élők humorral átszőtt, embert próbáló története.

Saját véleményem:
Akadnak pillanatok, amikor az ember olyan botorságok miatt csábul el egy könyvre, mint a borítója. Továbbmegyek: az azon megjelenő színészek miatt. Most velem is ez történt. Ahogy megláttam Lily Jamest Michiel Huisman oldalán (mellesleg Lily gyűjti a Trónok harcában szereplő helyes pasik skalpjait?), egy olyan figyelemfelkeltő cím alatt, mint a Krumplihéjpite Irodalmi Társaság (továbbiakban KIT), elvesztem, nem érdekelt miről szól a történet. És ez volt az én nagy szerencsém, tudniillik nem rajongok a háborús témákért, lett légyen azok bármilyen jók is. Ezt viszont kár lett volna kihagyni.

A Krumplihéjpite Irodalmi Társaság olyan, mint a címe: szürreális, bohókás, egyedi, mégis rendkívül szerethető.
Különlegessége nem csupán címében és tartalmában, hanem formájában is megmutatkozik, hisz tulajdonképpen egy levélregényről van szó, ami levelek tucatjaiból áll. Bevallom, némileg sokkolt a tény, mikor szembesültem vele, elképzelni se tudtam, egyszerű levelekből miként állhat össze úgy egy sztori, hogy abban a karakterek is megkapják a maguk mélységét, és a történet is kerek egésszé váljon. Nem mondom, kellett néhány oldal, mire megtanultam, ki kicsoda és kivel áll kapcsolatban, de amint belerázódtam, le sem tudtam tenni, és ebben rettentő sokat segített a kötetben lappangó lélek. Merthogy ennek a könyvnek bizony lelke van; úgy köszönti az olvasót, mint egy ismeretlen barát, mint a Guernsey-n lakók Julietet.
A történet főszereplője a harmincas évei elején járó, szabadszellemű Juliet, aki a világháború idején írásaival szerzett magának hírnevet. Noha az emberek rajonganak műveiért, ő maga úgy érzi, elvesztette az ihletét, s akármennyire szeretné, nem leli az őt érdeklő témát. Aztán egy napon levele érkezik egy ismeretlen csatorna-szigeteki férfitól, aki irodalomrajongóként rögvest elnyeri a lány bizalmát, és egyre sűrűsödő levélváltásaik közepette elmeséli, miként alakult meg a német megszállás idején a KIT. Dawsey mellett egyre több szigetlakó küld levelet világháborús történeteivel Julietnek, akit levélről-levélre egyre jobban kezd érdekelni Guernsey lakosságának hol szívfájdító, hol varázslatos élete, ráadásul az írásokban újra és újra visszaköszön egy asszony neve. Elizabeth hamar központi figurává növi ki magát, és ahogy a hősnőt, úgy az olvasót is mardossa a kíváncsiság, és a vágy, hogy megtudja, mi történt a mindenkit összekötő édesanyával.

A levélváltásokból apránként rajzolódik ki a múlt és a jelen - Julieté és a Guernsey-n élőké -, a fikció mellett valósághű képet festve a világháború örökérvényű nyomairól, melyet az idő múlása sem feledtethet.
Szerettem ezt a kettősséget; azt, hogy egyszerre kaptam egy hihetetlenül szerteágazó, hol humoros, hol fájdalmas történetet barátságról, szerelemről, összetartásról, szabadságvágyról, kitartásról, leleményességről, és ismerhettem meg úgy ennek az embert próbáló időszaknak a hátterét, mintha a tatámat hallgattam volna. Ez a piszok nagy különbség a történelemórák tényszerűsége, és a KIT emberi ábrázolása között: a szerzőpáros érzelmek, sorsok, illatok, ízek útján meséli el a Csatorna-szigetek elfeledett történetét. S teszi mindezt úgy, hogy közben a fiktív részét sem nyomja el. Tökéletes harmóniában áll a két fél, olyannyira, mintha egyik sem létezhetne a másik nélkül.
Juliet pedig remek mesélő. Nyíltszívű, talpraesett, szabadság- és kalandvágyó könyvmoly, aki azáltal, hogy nem tűrheti az elnyomást, legyen az bármilyen természetű is, hidat képez a mai és az akkori kor embere között. Egyszerűen telitalálat.

A Krumplihéjpite Irodalmi Társaság valódi lélekbonbon. Ha szeretitek az emberi sorsokról szóló történeteket, vagy egyszerűen csak valami különlegesre vágytok, akkor bátran ajánlom. És legyek én a példa: néha félre kell tenni az előítéleteinket, mert megeshet, hogy meglepetésben lesz részünk.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Juliet, Dawsey, Isola, Elizabeth
Kedvenc jelenet: Elizabeth történetei
Negatívum: összecsapott szerelmi szál
Borító: 5/5
Sorozat: önálló




Előzetesek






Nyereményjáték


A Krumplihéjpite Irodalmi Társaság egész egyszerűen elragadó levélregény, így arra gondoltunk, mostani játékunkat ennek a regényformának szenteljük.
Minden állomáson találtok egy kis leírást egy levélregényről. A feladat egyszerű: találjátok ki, mi a címük!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Minden egy házi feladattal kezdődött. De legyünk őszinték: ki ne gondolt volna már arra, milyen lenne beszélgetni valakivel, aki már eltávozott közülünk?
Levélben lehet, hogy egyirányú kicsit, de határozottan könnyebben megvalósítható.




Nézzetek be a többi állomásra is

09/03 Dreamworld