2024. február 24., szombat

Távol-keleti mesék

 
Minden nemzetiség meséin keresztül igyekszik átadni értékeit gyermekeinek. Nem meglepő hát, hogy a legtöbb népmese igazságosságról, leleményességről, vágyak beteljesüléséről szól, ám mégis mások, eltérnek egymástól. Tóth Emese szerkesztésének köszönhetően ezúttal a távol-keleti országok népmese világát ismerhetjük meg egy csodálatos, Láng Anna által illusztrált kötetben.
Tarts velünk, s ha szerencsés vagy, nyerhetsz is egy példányt a könyvből.
 
 
Tóth Emese (szerk.): Távol-keleti mesék
 
Kiadó: Naphegy Kiadó
ISBN: 9789634760498
Oldalszám: 128 oldal
Illusztrálta: Láng Anna

Fülszöveg:
Igazságosan ítélő mandarin, selyemtolvaj, várban lakó démonsereg és kapzsi császár kel életre a kínai, tibeti, mongol, ujgur, koreai, japán és vietnámi népi fantázia szülte elbeszélésekben. A kelet- és belső-ázsiai történetek furfang, lelemény, szorgalom és igazságosság uralta világot tárnak elénk. Egészen úgy, mint a magyar népmesék, mint általában a népmesék… És mégis máshogyan.
A Távol-Keleten tudják, hogy a mesék szellemei nem zárhatók be, nem titkolhatók el, és a történeteket újra meg újra, új és új hallgatóknak tovább kell mesélni: a bambuszrejtekhelyről, a narancsfáit kitartóan locsoló sárkányról, az őszibarackban talált fiúról vagy a tigrissé vált mandarinról.

Saját véleményem:
forrás: Móra Kiadó
Születésünktől fogva életünk részét képezik a mesék. Tanítanak, kikapcsolnak, feltöltenek és olyan tanulságul szolgálnak, ami egy életen át elkísér bennünket. Különösen igaz ez a népmesékre, amik olyan tradicionális értékeket közvetítenek, mint leleményesség, igazságosság, furfangosság, szorgalom és élelmesség. Teszik mindezt a hazai kultúra sajátosságait, jellegzetességeit, motívumait felhasználva. De vajon miről szólnak más népek, más kultúrák meséi? 

Amikor lehetőségem adódott arra, hogy olvashassam a Távol-keleti meséket, kapva kaptam az alkalmon. Mostanában ugyanis egyre több ázsiai mitológián alapuló regény került a kezembe, melyek érdekes ízelítőként szolgáltak egy egészen más mentálisú világról és annak mesei történelméről. Szerettem volna elmélyedni a keleti mesevilágban, s megismerni, mik azok az értékek, tanulságok, amiken az ottani gyerekek felnőnek. 
A Távol-keleti mesék alapját - a szintén a kiadónál 1996-ban megjelent - A Sárkánykirály palotája c. mesegyűjtemény adta, annak tematikája alapján válogatott Tóth Emese, a kötet szerkesztője és összeállítója. 
Témaköreit tekintve hét részre osztható a kötet: kínai mesék, tibeti mesék, mongol mesék, ujgur mesék, koreai mesék, japán mesék és vietnami mesék. Van, ahol csak két-három mese szerepel, míg máshol öt-hat is, attól függően, mennyire nagy vagy ismert kultúráról beszélünk. 
Változatos és színes történetek ezek, olyanok, mint a mi népmeséink, mégis mások. Hűen tükrözik az adott kultúrára jellemző értékeket, a megfelelési vágyat, az igazságosságot, leleményességet, furfangot, azt, hogy mi számít az adott nép számára. S ez felnőtt fejjel kiváltképp érdekes. Egyik-másik történet igazán elgondolkodtó volt számomra (például rögtön az első, ahol egy tolvaj leleplezi le, mennyire álszent is a világ), míg mások rávilágítottak arra, mennyire önzőek (cica, aki az egereket pusztítja), lekorlátozottak vagy éppen fantáziátlanok (fiú, aki a hangyáról mesélt) tudunk lenni. De persze ennek a gyűjteménynek elsősorban a fiatalabb korosztály a célközönsége, számukra pedig tengernyi izgalom és ezernyi szín lapul a kötetben - szó szerint és átvitt értelemben is. Láng Anna varázslatos illusztrációi nem csupán szépek és hívogatóak, de jól tükrözik a távol-keleti kultúra sajátosságait is. 

Mindent egybevetve úgy gondolom, hogy a Távol-keleti mesék egy kívül-belül csodálatos kötet, ami egyszerre kínál vizuális és mentális élményeket. Felnőtteknek és gyerekeknek is ajánlom, hisz minden korosztály megtalálhatja benne azt, amire szüksége van. Tanulságos, csábító és egzotikus. 


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc mese: Az okos tolvaj
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Ebben a játékban a távol-kelet országaival ismerkedünk! Minden állomáson találsz egy képet, a feladatod pedig annyi, hogy megírod a Rafflecopter megfelelő sorába, az adott látványosság melyik országban található. (Elég az ország!)
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is


02/16 Fanni’s Library
02/18 Csak olvass!
02/20 This is my (book) universe
02/22 Booktastic Boglinc
02/24 Dreamworld
02/26 Könyv és más
02/28 Hagyjatok! Olvasok!

Liz Braswell - A vén idő mesél


A Manó Könyvek jóvoltából hazánkban is megjelent Liz Braswell regénye, A vén idő mesél, ami a Sorsfordító történetek legújabb része. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják ezt a különleges regényt, amiben Belle és a Szörnyeteg együtt nyomoznak a családjukat érintő, sötét rejtélyek után, melyek több mint két évtizede kísértik őket.
Tartsatok velünk, ismerjétek meg a történetet és annak szereplőit, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott nyereménykönyv egy példányát.
 
 
Liz Braswell: A vén idő mesél
 
Kiadó: Manó Könyvek
ISBN: 9789635844548
Oldalszám: 512 oldal
Fordító: Molnár Júlia Dóra

Fülszöveg:
Mi lett volna, ha Belle édesanyja az, aki megátkozta a Herceget?
Belle nem mindennapi lány: okos, találékony, és mindenekelőtt nyughatatlan. Arra vágyik, hogy végleg maga mögött hagyhassa a vidéki falvacskát, ahol felnőtt. Fel akarja fedezni a világot, holott az édesapja még attól is vonakodik, hogy a kis házikójukat elhagyja, mert azt reméli, hátha Belle anyja egyszer csak visszatér - az anya, akire Belle alig emlékszik. Belle történetesen egy félelmetes, dühös szörnyeteg foglya is. És jelenleg ez a legfőbb gondja.
Ám amikor Belle megérinti a Szörnyeteg elvarázsolt rózsáját, hirtelen érdekes képek villannak fel előtte - képek az édesanyjáról, akiről azt hitte, hogy soha többé nem fogja már látni. De, ami még furcsább, hogy az anyja nem más, mint maga a gyönyörű Varázslónő, aki valaha megátkozta a Szörnyeteget, a kastélyát és annak minden lakóját. A megdöbbent és összezavarodott Belle-nek és a Szörnyetegnek össze kell fognia, hogy megfejtsék a családjukat érintő sötét rejtélyt, amely huszonegy éve tart már.

Saját véleményem:
A Szépség és a Szörnyeteg története időtlen klasszikus, olyan mese, ami kicsit mindenkihez szól és mindenkinek megérinti a szívét. Nem véletlenül született és születik mind a mai napig annyi feldolgozása. Jómagam is odáig vagyok érte, szinte kérdés nélkül vetem bele magam bármiféle retellingbe, aminek ez az alapja. Nem volt ez másként itt sem, ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, ezúttal nem mardostak kétségek. 
A Sorsfordító történetek szerzői közül Liz Braswell az, akinek a munkásságával ezidáig nem igazán sikerült megbarátkoznom: túl szürreális megvalósításai vannak, regényeit átitatja egyfajta sötét, horrorisztikus hangulat, ami távol áll tőlem, ráadásul az írói hangja is csiszolásra szorul (legalábbis számomra). És akkor nem beszéltünk még ennek a kötetnek a GR értékeléseiről... Szóval volt némi aggodalmam, de szerencsére teljesen feleslegesen.

"– Kockázat nélkül nincs kaland. Nem történhetnek veled nagy dolgok, ha állandóan félsz a veszteségtől."

A történet rendhagyó módon két idősíkon játszódik: Belle és az apja váltakozó fejezetei által követhetjük nyomon az eseményeket. Míg Belle szála egy ideig nagyjából hűen követi a meséét, addig Maurice által betekintést nyerünk a múlt eseményeibe, tüzetesebben megismerkedhetünk a királysággal, továbbá szemtanúi lehetünk annak, hogyan ismerkedett meg Rosalinddal, gyermeke majdani édesanyjával, azzal a varázslónővel, aki később elátkozta a kastélyt annak lakóival egyetemben. Merthogy igen, Belle édesanyja lesz az, aki Szörnyeteggé változtatja a szívtelen herceget. Ám ahhoz, hogy megérthessük, mi vezetett el idáig, előbb meg kell ismernünk a múltbéli királyságot és annak különleges népét, történelmét. 
A kastély elhelyezkedése és elszigeteltsége miatt sokáig a művészek, a különcök és a jó eszűek, vagyis a les charmantes lakóhelye volt. Ide menekült mindenki, aki kirítt az átlagból, egyszóval olyan képességgel rendelkezett (varázserő, jövendőmondás, stb), amit a fejlődő európai kultúra már nem tűrt meg. Csakhogy történetünk idején itt is egyre több naturel (varázstalan) lázad fel ellenük, s próbál az életükre törni, amit a palotaőrök tétlenül néznek. Ráadásul egy járvány is kirobbanni készül. 
Maurice és Rosalind szála tehát jóval több egyszerű romantikánál, jócskán túlmutat varázstalan és varázzsal bíró szerelmén. Ehelyett olyan folyamatot tár az olvasó elé, melynek végén a királyság teljesen kiveti magából a charmanteseket, kitörlődnek a köztudatból, és egyéb szörnyűségek is történnek. Ráadásul már rögtön a regény elején világossá válik, hogy valaki fogságban sínylődik, üvöltve tehetetlenségétől. 
Mindezek tekintetében azt hiszem nyugodtan kijelenthető, hogy az ifjú Maurice szála több mint érdekfeszítő. Mi több, sokáig jóval izgalmasabb is lányáénál. Belle fejezetei kezdetben ugyanis elég vontatottak, mindössze gondolatai jelentenek valamiféle izgalmat. S ez egészen addig így is van, míg el nem szakadunk az általunk ismert eseményektől. Ám onnantól kezdve, hogy Belle mondhatni egyetlen érintéssel csavar a történet alakulásán, minden új megvilágításba kerül! 

A vén idő mesél egy olyan izgalmas, s újszerű történetet tár elénk, ami a szerzőre jellemző módon sokkal sötétebb tónusú, mint azt várnánk. És ez bizony kifejezetten jól is áll neki, érettebbé varázsolja; illetve remek kontrasztot képez a nyomozással, amit a könyvmoly lány és leendő párja folytat. Merthogy Belle tudomást szerez arról, hogy anyja nem más, mint az a Varázslónő, aki egykor elátkozta a herceget. Ha pedig mindez nem lenne kellően sokkoló számára, egyre több furcsaságot kezd tapasztalni, melyek arra sarkallják, hogy kiderítse, mi történt, Rosalind miért átkozta el a Szörnyeteget, s hogy valójában mi lett vele. 

Mindent egybevetve én nagyon élveztem ezt a könyvet, kellemes meglepetésként ért. Nem csupán olvasmányos, hanem igazán egyedi is. Egyedüli negatívuma az, hogy a romantikus szálakat háttérbe szorítja, ám a mese rajongói szerintem rendelkeznek kellő fantáziával ahhoz, hogy ez ne jelenthessen komolyabb problémát. Főként akkor nem, ha maga a történet ennyire rejtélyes, izgalmas, érzelmes és félelmetes. A vén idő mesél valóban egy sorsfordító kötet, olyan, ami ha burkoltan is, de érdekes társadalmi kérdéseket feszeget. Ráadásul olyan karaktereknek ad lehetőséget arra, hogy bemutatkozhassanak, akik eddig a háttérbe szorultak, míg Belle és a Szörnyeteg önazonos marad. Mindezek tekintetében csak ajánlani tudom a legújabb Sorsfordító történeteket.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Szörnyeteg, Lumiére és a többiek, Belle, Maurice
Kedvenc jelenet: a burkolt ugratások
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Sorsfordító történetek
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek az elátkozott kastély lakóit. Minden állomáson láthattok egy fotót, nektek pedig nincs más dolgotok, mint kitalálni a karakter nevét, és beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

02/10 Milyen könyvet olvassak?
02/12 Csak olvass!
02/14 Utószó
02/16 Readinspo
02/18 Hagyjatok! Olvasok!
02/20 Szembetűnő
02/22 Dreamworld

2024. február 22., csütörtök

Maddison Michaels - A királynő védelmében

 
Maddison Michaels: A királynő védelmében
 
Kiadó: Álomgyár
ISBN: 9789635707447
Oldalszám: 464 oldal
Fordító: Bohák Ildikó

Fülszöveg:
Mennyire ​fér meg egymás mellet a bosszú és az igazság?
A legutolsó dolog, amit Marcus Black ellenségei tennének, hogy alábecsülik őt. Ugyanis Westwood nagy tiszteletben álló grófja mindenki számára halálos fenyegetést jelent – már ha Őfelsége úgy rendelkezik.
Marcus egyetlen célja, hogy megbosszulja testvére halálát. Ami persze nem is lenne annyira nehéz feladat, de feltűnik a színen az ördögi ügyességű Lady Kaitlyn Montrose, és keresztülhúzza a számításait.
Kat elhatározza, hogy megtorolja szeretett nagybátyja meggyilkolását, és semmi sincs, ami megállíthatná, még a veszettül jóképű és halálosan veszélyes Marcus Black sem.
Váratlan bonyodalom, hogy mindketten ugyanarra a célpontra vadásznak. Ezért Kaitlyn új tervet sző, ami Marcusnak egyáltalán nincs ínyére. A bosszúvágyat azonban elhomályosítja a vonzalom, de a küzdelem folytatódik, és csak egyikük nyerhet…
A Ruby-díjas szerző, Maddison Michaels a viktoriánus Londonba csábít minket egy nem
mindennapi kalandra, ahol a veszély és a szenvedély az úr. Készen állsz?

Saját véleményem:
Nem titok, hogy előszeretettel falom Maddison Michaels regényeit, melyek jellemzően könnyedek, humorosak, s kellően romantikusak, ugyanakkor a kor árnyoldalait is érintik. Az Álarcok és ármányok pergő ütemű nyitókötete után nem is volt kérdés, hogy kíváncsi vagyok-e a következő barátnő, Kat történetére is.

"– Nem kell viszontszeretned engem – folytatta Marcus. – Annyi szeretet van bennem, amennyi elég egy életre elég kettőnknek."

A királynő védelmében természetesen a zsánerre jellemző módon olvasható önállóan is, az összefüggés mindössze annyi, hogy Kaitlyn annak a badass hármas lánybarátságnak az egyik tagja, akik az előző részben nyomdát alapítottak, hogy leleplezzék az urak piszkos kis titkait. Illetve kis mértékben az előző kötet szereplői is tiszteletüket teszik itt-ott. Ettől eltekintve, a történet főszereplője és kulcsfigurája Kat, a kémnő, aki nem csak korát, hanem férfiakat is meghazudtoló ügyességgel veti bele magát bármilyen bunyóba. Mestere, egyben nagybátyja halála után eltökéli, hogy átveszi a férfi nyomozását, és akár az élete árán is kideríti, ki az a Kaméleon, akinek oly' sok vér tapad a kezéhez, köztük szüleié is. Ahhoz, hogy munkának láthasson, első lépésként be kell osonnia Marcus Black otthonába és ellopni néhai felesége naplóját. Ám hamar kiderül, hogy az egykori edzőtársak ugyanarra a célpontra vadásznak, így félretéve indulataikat, végül összefognak, hogy együtt eredjenek a Kaméleon néven elhíresült gyilkos nyomába - aki nem csak Kat szüleivel végzett, hanem Marcus testvérével és feleségével is, aki ráadásul a szeretője is volt. Egyetlen dologgal nem számolnak csupán, mégpedig a vonzalommal, ami minden perccel egyre jobban elhatalmasodik rajtuk, mígnem izzó vággyá fajul. 

Egy újabb Maddison Michaels regény, ami magával sodorja az olvasót, és egy izgalmas, vágytól fűtött, s rejtélyekkel övezett, veszélyes nyomozásra csábítja. Kat és Marcus kutatása lebilincselő, nem mellesleg váratlan fordulatokkal és feszült vibrálással teli. A szerző első pillanattól kezdve ügyesen gabalyítja a szálakat, hol tévútra vezetve az olvasót, hol teljesen elbizonytalanítva. Eközben a páros persze minden követ megmozgat, fondorlatos terveket eszel ki őrült akciókba keveredik, hogy nyakon csíphesse a Kaméleont, ám az mindig egy lépéssel előttük jár, nyomában pedig csak holtestek hevernek. Ám ami ennél is bravúrosabb, az a kiléte. Nem mondom, hogy olvasás közben néha nem vetül rá a gyanú árnyéka, illetve egyéb tényezőket figyelembe véve nem észszerű, mégis zseniális az egész! Nem emlékszem, hogy korábbi történelmi romantikus olvasmányaim során találkoztam volna hasonló megoldással, pedig nagyon is életszerű a dolog. itt pedig extra fűszert jelent az a sok kis apró, akár családi szál is, ami a gyilkos személyéhez kapcsolódik. Szóval ebben a tekintetben minden tiszteletem a szerzőé.
De persze Maddison Michaels nem csak akcióban, hanem romantikában, illetve annak kivitelezésében is jó munkát végzett, véleményem szerint kifejezetten jó alapot adott Kat és Marcus szerelmének múltbéli kapcsolatuk, akárcsak Kat harcias karaktere. Kaitlyn minden tekintetben egy belevaló, ízig-vérig badass hősnő, aki jól bánik a fegyverekkel, kitűnően verekszik, és az esze is jól forog, csípős nyelvéről nem is beszélve. Nem az a típusú lady, aki otthon hímezget és a kérőire vár. Sőt! Katnek esze ágában sincs férjhez menni, teljesen elégedett addigi életével és azzal, hogy kémként dolgozhat. Ám Marcus Black egy meglehetősen karizmatikus férfi, nehéz neki ellenállni, na meg az is kecsegtető, hogy a felesége miatti csalódás okán nem kíván komoly kapcsolatot. Egy kis szórakozás pedig belefér, nem? De hát mindannyian tudjuk, hogy ha egy szikra belobban, akkor az felperzsel mindent, és ez tökéletesen igaz Kat és Marcus viszonyára is (aminek központi színhelye a hintóban való utazás - de ez csak egy vicces kis megjegyzés), amiben egy erős akaratú hölgy és egy elcsábítható úr vágya feszül egymásnak. 

Mindent egybevetve úgy vélem, A királynő védelmében egy izgalmas, fordulatos, vérrel és szenvedéllyel teli történelmi romantikus, amiben megfelelő arányban keveredik egymással akció és szerelem. Eleinte kicsit lassabb tempójú, ám cseppet sem unalmas, a közepétől pedig kifejezetten pergő ütemű könyv. Szóval szívből ajánlom a zsáner rajongóinak. Én pedig őszintén remélem, hogy egyszer a harmadik barátnő sztoriját is olvashatjuk majd.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Kat, Marcus
Kedvenc jelenet: Amikor Kat késbemutatót tartott
Negatívum: lassú felvezető
Borító: 5/4
Sorozat: Álarcok és ármányok #2, önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!

Sabrina Jeffries - A herceg hitvese


Harmadik részével folytatódik Sabrina Jeffries Hercegi kör című sorozata, melyet magyar nyelven a General Press Kiadó gondozásában olvashatunk.
Szeretnétek megnyerni a Kiadó által felajánlott példányt? Akkor kövessétek blogturnénkat, vegyetek részt a nyereményjátékban, s kis szerencsével a tiétek lehet!
 
 
Sabrina Jeffries: A herceg hitvese
 
Kiadó: General Press
ISBN: 9789634528210
Oldalszám: 288 oldal
Fordító: Ács Eleonóra

Fülszöveg:
Amikor ​egy hirtelen jött szikra mindent lángra lobbant.
Egy múltbéli csók az elragadó és éles eszű Miss Olivia Norley-val látszólag már csak egy halvány emlék Thornstock hercege számára. Bár a legjobb partit kereső anyák és lányok világában a férfinak számtalan feleségjelölt kerül az útjába, a hódításairól hírhedtté vált Thorn továbbra is agglegény marad. Egy Oliviával való véletlen találkozás azonban kizökkenti a nyugalmából, hiszen még jól emlékszik a csókjuk utáni zsarolásra, amely mindkettejük nevét beszennyezhette volna.
Ráadásul Thorn féltestvére, Grey egy különleges vizsgálattal bízza meg a kémiarajongó Miss Norley-t egy, a családjukban történt titokzatos haláleset ügyében. A vegyésznek készülő Olivia lelkesen vág bele a kísérletbe, ám arra ő sem számít, hogy Thorn minden lépését árnyékként követi majd, és hogy a férfi állandó jelenléte őt magát is összezavarja, így lassan kezdi elveszíteni az uralmát a cselekedetei felett. Mindennek a tetejébe pedig valaki meg akarja akadályozni, hogy az igazság napvilágra kerüljön – az illető pedig semmitől sem riad vissza…

Saját véleményem:
Nem titok, hogy a történelmi romantikus zsánerében Sabrina Jeffries munkássága áll legközelebb a szívemhez,  minden évben lelkesen várom a soron következő regényét. Idén a Hercegi kör harmadik kötetéhez lehetett szerencsém, mely egy meglehetősen kusza és szövevényes rokoni kapcsolatokkal rendelkező család harmadikként bemutatkozó gyermekét, Thornstock hercegét, és a kémiarajongó Miss Olivia Norley-t helyezi előtérbe.

"Thorn a csillogó foszfor volt, ő pedig a hétköznapi levegő. Együtt mérgező füstöt alkottak."

A sorozat részei ugyan önállóan is olvashatóak, ám van egy szál, ami összeköti őket, és részről részre egyre fontosabb szerepet tölt be. Ez pedig most, A herceg hitvesében érezhető leginkább. Thorn édesanyja a múltban három különböző herceghez ment feleségül és szült gyermekeket mindegyiknek, ezzel egy meglehetősen szerteágazó és kusza családfát hozva létre... ám ami ennél is fontosabb: mindegyik férje elhunyt. Köztük Thorn féltestvérének, Greynek (az első kötet férfi főszereplőjének) apja is, aki olybá tűnik, gyilkosság áldozata lett - mint ahogyan a másik két férj is. 
Miközben Thorn agglegény életét éli, s más nevében darabokat, műveket ír és adat ki, addig testvére, Grey arra készül, hogy egy új eljárással exhumáltassa édesapja földi maradványait, s kiderítse, jók-e megérzései: apja gyilkosság áldozata lett. A feladatra Miss Olivia Norley-t kéri fel, a kiváló kémikus vénkisasszonyt, azt a nőt, akinek Thorn egykor házassági ajánlatot tett egy zsarolás miatt. Amikor Thorn tudomást szerez a dologról, úgy dönt, ő is a családdal tart vidékre és szemmel tartja Oliviát. A nőt, aki egyszerre izgatja és bosszantja fel. Csakhogy a viszontlátás mindkettejükből heves érzelmeket vált ki. Thorn egyszerre tartja csalónak a lány, azt gondolva, hogy korábban direkt csalta kompromittáló helyzetbe, miközben sértve érzi magát a visszautasítás miatt, míg Olivia heves ellenszenvvel viseltetik a herceg iránt annak korábbi sértő viselkedése miatt. A kérdés csak az, hol van a határ szerelem és gyűlölet között?

A történet középpontjában természetesen Olivia és Thorn szenvedélyes kapcsolata áll, amit leginkább a heves szóval lehetne jellemezni. Heves szócsatáik gyakorta váltanak csókcsatává, miközben maguk sem tudják, hányadán állnak a másikkal. Múlt- és jelenbéli sérelmeik, félelmeik bonyolítják kapcsolatukat, hol idegőrlő dilemmát, hol mókás pillanatokat okozva. 
Thorn igazi büszke agglegény, olyan férfi, aki nem hisz a szerelemben, e-képp esze ágában sincs megházasodni. Főként nem Oliviával, akiről úgy véli, évekkel korábban direkt csalta tőrbe és hozta olyan helyzetbe, hogy házassági ajánlatot kelljen tennie neki. Ráadásul meggyőződése, hogy a lány át akarja verni a testvérét is, ezért árnyékként követi minden mozdulatát. 
Ezzel szemben Olivia egy szerény, ámde rendkívül okos lány, valóságos kémiarajongó. Férjfogás, hímzés és tánc helyett a vegyész szakma érdekli, s mindennél jobban vágyik arra, hogy felfigyeljenek rá és elismerjék munkáját. Íg, amikor Grey felkéri, hogy segítsen kideríteni, megmérgezték-e az apját, kapva kap az alkalmon. Annak reményében, hogy újkeletű felfedezéseit az eset kapcsán publikálhatja majd, örömmel beleegyezik, hogy a családdal tartson vidéki otthonukba. Azzal azonban nem számol, hogy olyan titkot készül megbolygatni, aminek nem mindenki örül. 

A herceg hitvese szenvedélyben és izgalmakban bővelkedő olvasmány, olyan, amit olvasmányos stílusa és szerethető karakterei tesznek még érdekesebbé. Rövid, pergő történet Sabrina Jeffries gördülékeny stílusában. Gyorsan lehet vele haladni, szinte szó szerint magával sodorja az olvasót. Én legalábbis nem igen tudtam letenni. 
Nem mondom, hogy ez a szerző legjobb, legkiforrottabb regénye, mert közel sem, kissé instant, kissé szirupos, mégis szerethető, megmosolyogtató, és maximálisan kikapcsolja az embert. Szóval, ha szeretitek a könnyed, egyszerű, de szórakoztató történelmi romantikusokat, amik a zsáner minden elvárásának megfelelnek, akkor szívből ajánlom. 



Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Olivia, Thorn, Gwyn, Bea, Grey, Joshua
Kedvenc jelenet: Olivia és Thorn szócsatái
Negatívum: túl rövidke volt
Borító: 5/5
Sorozat: Hercegi kör #3, önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


A történet hősnője ellenállhatatlan vonzódást érez a tudományok, pontosabban a kémia iránt, ezért nyereményjátékunk is ehhez kapcsolódik. A turné minden állomásán információkat találtok egy-egy hölgyről, aki a maga idejében kiváló eredményeket ért el a maga szakterületén, a ti feladatotok az, hogy kitaláljátok kire gondoltunk és a nevet beírjátok a Rafflecopter megfelelő dobozába
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Angol kémikus, röntgenkrisztallográfus, ő készítette 1951-ben a Photograph 51 néven ismert felvételt a DNS-ről, melynek alapján fény derült annak kettős hélix szerkezetére




Nézzetek be a többi állomásra is

02/15 Betonka szerint a világ…
02/17 Kelly és Lupi olvas
02/19 Insane Life 
02/21 Dreamworld

2024. február 11., vasárnap

Emma Törzs - Vér, tinta, nővér, írnok

 

Ismerjétek meg a Kalotay testvéreket, akinek a családja generációk óta őrzi könyvritkaságokból álló gyűjteményét. Apjuk halála után a nővéreknek össze kell fogniuk, de vajon mi vár Joannára és Estherre?
Kövess minket ezen az izgalmas blogturnén, és ne feledd, a Libri kiadónak hála a turné végén egy szerencsés olvasónk meg is nyeri a Vér, tinta, nővér, írnok című regényt!
 
 
Emma Törzs: Vér, tinta, nővér, írnok
 
Kiadó: Libri Kiadó
ISBN: 9789634339878
Oldalszám: 408 oldal
Fordító:  Borbély Judit Bernadett

Fülszöveg:
Varázslatos ​regény hűségről, árulásról és a mágia feletti hatalom megszerzéséről.
A Kalotay család generációk óta őrzi könyvritkaságokból álló gyűjteményét. Olyan köteteket, amelyek képessé teszik az embert arra, hogy falakon hatoljon át, tükrökön keresztül üzenjen, vagy virágba borítsa a szobát – varázskönyveket, amelyeket a két nővér, Joanna és Esther gyerekkorától fogva csodálattal tisztel, és amelyeknek a megvédésére a családi hagyomány kötelezi őket.
Egyesek ugyanis szemet vetettek a különleges régiségekre, és semmitől sem riadnak vissza, hogy megszerezzék őket. Így aztán Esthernek tizennyolc éves korában el kell hagynia a családját, és minden évben más országba kell költöznie. Csak így kerülheti el azt a végzetet, ami az anyjának jutott, akit vérfagyasztó kegyetlenséggel meggyilkoltak. Joanna pedig bezárkózik a szülői házba, ahol a mágikus könyvek tanulmányozásának szenteli életét.
Amikor azonban az apjuk egy varázskönyv lapozgatása közben hirtelen meghal, Joanna rájön, hogy össze kell fognia évek óta nem látott nővérével, hogy megmentsék a családi örökséget – és az életüket. Azt azonban nem sejtik, hogy a könyvtár mélyén halálos titok várja őket…

Saját véleményem:
A Vér, tinta, nővér, írnok esetében egyértelműen elvitt a szemem. És bár eleinte próbáltam ellenállni az izgalmas borítónak és a csodaszép éldekorációnak, mégis elbuktam. Mentségemre szóljon, volt valami a könyvben, ami hívogatott, éreztem, hogy nekünk dolgunk van egymással. És hát hogy is ne lett volna dolgom egy olyan regénnyel, mely a könyvek varázserejéről szól, arról a mérhetetlen hatalomról, ami jelentenek?

"…amikor a felszínen minden szép és jó, akkor nyilván nehezebb meglátni a mélyben a csúf dolgokat."


A történet középpontjában a varázskönyvek, valamint az őket megíró és védelmező emberek állnak. A Kalotay lányok gyerekkoruktól kezdve olyan családban nevelkednek, ahol a családtagok e kötetek gyűjtésére, őrzésére, védelmezésére és tiszteletére szentelik életüket, Esthert és Joannát pedig ugyancsak hagyomány kötelezi minderre. Ám a felnőtt kor küszöbén Esthernek el kell hagynia otthonát, és anélkül, hogy bárhol is gyökeret ereszthetne, évről évre új otthont, vagy ha úgy tetszik, menedéket kell találnia, amennyiben nem akarja ugyanúgy végezni, mint édesanyja: holtan. 
Vele ellentétben Joanna otthon marad, és arra szenteli életét, hogy a varázskönyveket tanulmányozza különleges képessége által. Ám amikor apja váratlanul életét veszíti egy könyv olvasása közben, minden megváltozik. 
Joanna és Esther mellett azonban ott van Nicholas, a harmadik nézőpont karakter is, aki kivételes képessége (írnok) okán családja börtönében reked. 
A regény tehát három kulcsfigura narratívája által épül fel: egymástól távol, sorsukat tekintve mégis egyre jobban összefonódva. És a titok, ami rájuk vár, mindent elsöprő. 

Nehéz erről a sztoriról úgy írni, hogy ne lőjek le valamit. Rendkívül komplex műről van szó, amiben idővel minden mindennel összefügg és összeér. Az Emma Törzs által megalkotott világ és mágiarendszer aprólékosan kidolgozott, nem mellesleg bőségesen kifejtett. Az pedig, hogy a könyveket olyan varázserővel ruházta fel, amilyennel, roppant érdekfeszítő téma. Izgalmas volt eljátszani a gondolattal, mekkora hatalommal bírhat akár a megírásuk, akár az olvasásuk - könyvmolyként szerintem ez kiváltképp elgondolkodtató. 
Ám, ha őszinte akarok lenni, be kell vallanom, nem gondoltam, hogy ennyire meg fog babonázni ez a történet. Mi több, tartottam tőle. Féltem, hogy talán stílusában és célközönségében nem én leszek az, akinek szólni fog... a félelmeim dacára, a lelkem mélyén mégis bíztam benne.
Fontos azonban kiemelnem, hogy a kötet eleje embert próbáló lehet mindazok számára, akik nincsenek hozzászokva a terjengős, eseménytelen leírásokhoz, netán a hosszú alapozáshoz. A szerző stílusa sok esetben szépirodalmi - aminek a megítélése, illetve fogyaszthatósága egyénfüggő. Én megszenvedtem vele, akadtak holtpontjaim, ám ezek közel sem róhatóak a regény számlájára, egyszerűen csak egyéni ízléstől függnek. Ám az, amit később kaptam, bőségesen kárpótolt a kezdeni nehézségekért. Szóval bátran ajánlom ezt a különleges, fantáziadús, kissé komor hangulatú regényt mindazon fantasy rajongóknak, akik kedvelik a kicsit líraibb megfogalmazásokat,nem rettennek meg a terjengősebb leírásoktól, ugyanakkor szeretnének egy semmi máshoz nem fogható, rejtélyekkel és titkokkal teli könyvet a kezükben tartani. 


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő:Nicholas, Sir Kiwi, Collins
Kedvenc jelenet:
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat:
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Játékunk ezúttal egy IGAZ VAGY HAMIS játék. Minden állomáson találtok egy állítást, és a ti feladatotok, hogy eldöntsétek igaz vagy hamis! Jó nyomozást!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


A Koltay család generációk óta őrzi könyvritkaságokból álló gyűjteményét.
IGAZ VAGY HAMIS?




Nézzetek be a többi állomásra is

02/05 Könyv és más
02/07 Readinspo
02/11 Dreamworld
02/12 Hagyjatok! Olvasok!

2024. február 10., szombat

Margie Fuston - Kegyetlen illúziók


Margie Fuston Kegyetlen ​illúziók című fantasy regényében megismerkedünk egy fiatal nővel, kinek életét megkeserítették a vámpírok, elvéve tőle a legértékesebbet. Azóta csak a bosszú élteti, és egy titkos társaságnak köszönhetően talán szert tehet olyan képességekre, amikkel felveheti a harcot a sötétség teremtményeivel. Ha kíváncsiak vagytok, sikerrel jár-e, tartsatok három bloggerünkkel a három állomáson keresztül, és nyerjétek meg a Lampion Könyvek által felajánlott példányt!
 
 
Margie Fuston: Kegyetlen illúziók
 
Kiadó: Lampion Könyvek
ISBN: 9789636141462
Oldalszám: 472 oldal
Fordító: Erényi Mónika

Fülszöveg:
Avát a bosszúvágy élteti. Az édesanyját tíz éve megölte egy vámpír, és azóta is meg akarja torolni a halálát. Egy nap különleges bűvészelőadásra téved, ahol a mutatványokra lehetetlen észszerű magyarázatot találni.
Ava kideríti, hogy a társulat tagjai egy ősi, titkos társasághoz tartoznak, akiknek varázserejük van. Mivel a lányban is felfedezik ezt a képességet, megígérik, hogy megtanítják, hogyan győzheti le az éjszaka teremtményeit. (Hogy erre pont egy szívdöglesztő pasi készíti fel? Hát legyen!) Ám ahhoz, hogy Avából halhatatlan mágus váljon, részt kell vennie egy baljós hangulatú kastélyban rendezett versenyen, ahol elmosódik a határ valóság és káprázat között. A végkimenete pedig halálos is lehet…
A sötét hangulatú, romantikus fantasyk kedvelőinek!

Saját véleményem:
Úgy tartja a mondás, hogy ne a borítója alapján ítélj meg egy könyvet, esetemben itt most mégis ez történt. Ahogy megláttam a Kegyetlen illúziók izgalmas fedlapját, rögtön tudtam, hogy olvasnom kell! Az meg már csak extra hab volt azon a bizonyos képzeletbeli tortán, hogy vámpíros sztoriról van szó. Tudom, hogy a vámpírok épp kimentek a divatból, pihengessenek csak a koporsóikban, de az az igazság, hogy nem nálam. Egyszerűen nem tudom megunni őket! Szerencsére. Ugyanis a borzalmas goodreads értékelések alapján jópáran megpróbáltak eltántorítani a könyvtől, én mégis kitartottam mellette. Jó döntés volt.

"Ha csak álmokban élsz, a valóság soha nem lesz kielégítő."

A történet alapját Ava bosszúszomja adja. Gyerekkorában édesanyját meggyilkolja egy vámpír, kisöccsével pedig nevelőotthonba kerülnek. Tíz esztendő elteltével úgy tűnik, végre sínre kerül az életük, szerető otthonra lelnek, ám a lány képtelen túllépni a történteken, vonzza anyja öröksége. Így amikor az utcán sétálgatva belebotlik egy különleges bűvészelőadásba, ahol elmosódik a varázslat és a káprázat határa, az egész olyannyira megbabonázza, hogy ő maga is a csapat tagjává szeretne válni. Erre végül lehetősége adódik, a tagokról azonban kiderül, hogy egy varázserővel bíró társulat tagjai. Méghozzá olyan társulaté, akik vámpírok vadászatával foglalkoznak, s amikor megtudják, hogy Avában is lakozik mágia, megígérik, hogy segítenek felkészíteni őt is. És itt érkezik a csavar, a lánynak ugyanis ahhoz, hogy teljes értékű taggá válhasson, előbb részt kell vennie egy versenyen, ahol nem kisebb a tét, mint az élet vagy a halál. A nyertes halhatatlan mágus lesz.

Ahogy fentebb említettem, gr-en borzalmas értékelésekkel fut ez a könyv, ugyanakkor teljesen jól példázza, mennyire eltérhet a külföldi olvasóközönség ízlése a miénktől. Merthogy szerintem ez egy igenis jó regény. Persze, vannak hibái, gyengepontjai (szerelmi szál), ám mindemellett egy izgalmas, formabontó, hangulatában és cselekményében nagyon egyedi sztori. 
Nem titok, hogy korosztályi besorolását tekintve egy young adult műről van szó, helyenként mégis annyira sötét és elvetemült, hogy nyugodtan ráaggathatnánk a horror címkét is. Nem beszélve a mágiáról, amit igazán érdekes oldalról közelít meg a szerző. Nem emlékszem olyan műre, ahol a bűvésztrükköket a varázslat oldaláról próbálták volna megközelíteni, pedig abszolút van benne potenciál. Biztosan ti is láttatok már jó mutatványokat, ahol bár tudtátok, hogy nem fűrészelik ketté a nénit, és nem rángatnak elő az üres cilinderből egy nyulat, mégis elhittétek, mert annyira valóságosnak tűnt, mintha valóban nem létezne rá más magyarázat. És miért ne lehetne ebben az esetben maga a mágia a magyarázat? Arról nem beszélve, hogy a titkos társaságok önmagukban izgalmasan hangzanak, rengeteg rejtélyt, titokzatosságot sugallnak, s nincs ez másként itt sem. Ráadásul a verseny színhelyéül egy baljós hangulatú kastély szolgál, ami bizony nem csak Aváék pulzusát tornázza fel. Onnantól, hogy megkezdődik a verseny, minden megváltozik: kiéleződik a helyzet, fenyegetőbbé válik a légkör, te pedig garantálom, hogy olvasóként is tövig rágod a körmödet. Persze az ezt megelőző felkészülési időszak sem unalmas, olykor lassabb tempója ellenére én azt is élveztem, és Ava karakterét is megkedveltem. Személyében egy bátor, badass, céltudatos lányt ismerhetünk meg, aki képes megfelelően használni az eszét. 
Az egyedüli gyengepontot véleményem szerint a szerelmi háromszög jelenti, ami meglehetősen izzadságszagúra és kidolgozatlanra sikeredett. Érezhető, hogy csak a YA követelmények miatt került bele, a hangsúly valójában máson volt. 

Mindezt figyelembe véve úgy gondolom, a Kegyetlen illúziók egy formabontó, hangulatában roppant erős, élvezetes mú. Ajánlom mindenkinek, aki nem unta meg a vámpírokat, és szeretne a témában valami igazán egyedit olvasni. 


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Ava
Kedvenc jelenet: a kastélyos részek
Negatívum: szerelmi háromszög 
Borító: 5/5
Sorozat:
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani nyereményjátékunkban a vámpíroké a főszerep. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a regény címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“A világ gonosz, szörnyű helynek tűnt, az azt benépesítő lények mindegyike gyanús, és én, a bárányka, ott kódorogtam a halál völgyében, egy kis kolomppal a nyakamban.”




Nézzetek be a többi állomásra is

02/06 Kelly és Lupi olvas
02/08 Könyv és más
02/10 Dreamworld

2024. február 5., hétfő

Samantha Shannon - A Narancsfa-kolostor

 
A Next21 Kiadó jelentette meg Samantha Shannon: A Narancsfa-kolostor című, hatalmas sikerű epikus fantasy regényét, mely számos más irodalmi díj mellett 2019-ben a Goodreads Choice Awards Fantasy kategóriájában az előkelő negyedik helyet szerezte meg. Bloggereink alig várták már, hogy bemutathassák nektek a történetről alkotott véleményüket, mert ez a regény méltán ejti ámulatba az olvasókat! Kövesd az állomásokat és a játék megfejtéséért cserébe esélyed lesz megnyerni a könyvet a kiadó felajánlásában.
 
 
Samantha Shannon: A Narancsfa-kolostor
 
Kiadó: Next21
ISBN: 9786156606051
Oldalszám: 862 oldal
Fordító: Tamás Gábor, Kleinheincz Csilla

Fülszöveg:
Egy megosztott világ.
Egy királynő birodalma örökös nélkül.
Egy ősi ellenség tudatra ébred.
Inysben ezer éve a Berethnet-ház uralkodott. Kilencedik Sabran királynő még nem választott férjet. Lányt kell szülnie, hogy a birodalmát megvédje a pusztulástól - de a bérgyilkosok egyre közelebb járnak.
Ead Duryan kívülálló az udvarban. Bár kinevezik udvarhölgynek, továbbra is lojális a varázslók titkos társaságához. Ead szemmel tartja Sabrant, és titokban a tiltott mágiával is védelmezi.
A sötét tengeren túl Tané kezdettől fogva arra képezte magát, hogy meglovagolja a sárkányokat, de olyan választás elé kerül, amely révén egész addigi élete feje tetejére áll.
Kelet és Nyugat szemben áll egymással, a tárgyalások nem vezetnek eredményre, és közben hosszú szunnyadás után a káosz erői ébredeznek.

Saját véleményem:
Samantha Shannon nevével és munkásságával tizenegy évvel ezelőtt, a Csontszüret kapcsán ismerkedtem meg, ami már akkoriban kitűnt aprólékos kidolgozottságával. S nem mellesleg világossá vált számomra, hogy Samantha Shannon az a szerző, aki szeret alapos munkát végezni mind világépítés, mind pedig  karakterbemutatás tekintetében. És hogy miért írom mindezt? Nos azért, mert A Narancsfa-kolostor éppen ugyanilyen precízen és részletekbe menően kidolgozott mű.

"– Minden história az igazság magvából fejlődik ki."

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én mostanában nehezebben veszem rá magam a hosszabb, terjengősebb regényekre, jobban csúsznak a pörgős, rövid történetek. Viszont Samantha Shannon esetében egy percig sem volt kérdés, hogy olvasni akarom-e, azzal együtt, hogy tudtam, ez nem az a kötet lesz, amit egy-két nap alatt elolvasok. Mert bizony A Narancsfa-kolostor egy lassan olvasható, nehezebben emészthető mű, ami annyira összetett és informatív, hogy csak kisebb adagokban fogyasztható. Szellemileg roppant megterhelő. Elsőre talán ijesztőnek és feleslegesnek tűnhet mindenre kiterjedő aprólékossága és az általa felvonultatott szereplők sokasága, de valójában nagyon is fontos. Érdemes ezt észben tartani, s ennek szellemében beütemezni ezt a kívül-belül csodás történetet. A lényeg, hogy hagyjatok magatoknak elegendő időt, éljétek át és vesszetek el ebben a szerteágazó, fordulatos, kontinenseken átívelő regényben, aminek szerves részét képezik a sárkányok.

Őszinte leszek, rengeteget gondolkodtam azon, miként is foglalhatnám össze néhány mondatban azt, amit a szerző több mint nyolcszáz oldalon át mesél, de rá kellett jönnöm, hogy ez egyrészt lehetetlen, másrészt jobb, ha saját magatok fedezitek fel és értitek meg. Ahogy korábban említettem, egy igazán komplex, nem mellesleg szerteágazó, rengeteg szereplőt mozgató műről van szó, amiben ezeréves legendák, hitvilágok, kelet és nyugat találkozik, ahol a sárkányok különféle habitussal és jellemzőkkel bírnak, ahol halál, gyilkosság, intrika és viszály dúl, királynők, sárkánylovasok, varázslók vívják saját csatáikat, és ahol mindenféle emberi érzelem és kapcsolat kerül felszínre. 
Úgy gondolom, A Narancsfa-kolostor az a regény, amit nem elmesélni kell (azt megteszi a szerző), hanem érzésekkel átadni. Én pedig büszkén mondhatom, hogy minden egyes sora elvarázsolt! Samantha Shannon tizenegy évvel ezelőtt belopta magát a szívembe, és olyasmit adott, amire ennyi idő elteltével is emlékszem. Most pedig nem csak megismételte mindezt, hanem jócskán felül is múlta! Mert garantálom, hogy megfordulhat ezer és egy regény a kezetekben, erre egy évtized múlva is emlékezni fogtok. Fantasy rajongó énem csak szuperlatívuszokban tud róla nyilatkozni az okozott érzelmi megrázkódtatások ellenére is. 

Szóval bátran ajánlom, ha szeretnétek egy kemény, megterhelő, ámde alaposan kidolgozott, ízig-vérig fantasyt olvasni, olyat, ahol bár a szerelem megjelenik a maga változatos formáiban, mégis képes azon túllépni és egyéb emberi kapcsolatokban formát önteni. A Narancsfa-kolostor egyszerre ad remek párhuzamokat a mi világunkkal, és kalauzol el olyan kontinensekre, ahol a sárkányok lehetnek bölcsek vagy épp vérmesek, ahol az uralkodó vállát súlyos terhek nyomják, és ahol a sárkánylovas sorsdöntő lépés elé kerül. Négy nézőpontkarakter által ismerhetjük meg ezt a különleges és sokszínű világot, bonyolult mágiarendszerét, lehetünk tanúi fájdalmas veszteségeknek és élhetünk át kalandokat. Ne féljetek belevágni, de ne akarjatok átszaladni rajta, hagyjátok magatokat elvarázsolódni és felejtsétek el az időt, nem számít mennyit időztök el rajta. Higgyétek el, megéri. Ezzel együtt úgy gondolom, nem való mindenkinek, épp úgy nem, mint egy A gyűrűk ura vagy Trónok harca könyv sem. Én a magam részéről viszont alig várom, hogy kezemben tarthassam az előzménykötetet!
Utóiratként pedig engedjétek meg, hogy kivételesen kiemeljem a fordítók embertelen, ámbár elképesztően minőségi munkáját. Bravúros!


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Ead
Kedvenc jelenet: rengeteg van
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A káosz gyökerei #1
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Természetesen sárkányos a játék, minden állomáson láthattok egy híres sárkányt, először is ismerjétek fel. A feladat az, hogy beírjátok a sárkány nevét, vagy a film címét amiben szerepelt a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

01/30 Kelly és Lupi olvas
02/02 Utószó
02/05 Dreamworld
02/08 Readinspo
02/11 Könyv és más
02/14 Booktastic Boglinc

2024. február 2., péntek

Maddison Michaels - Az alvilág rabságában

 
Maddison Michaels: Az alvilág rabságában
 
Kiadó: Álomgyár Kiadó
ISBN: 9789635707423
Oldalszám: 448 oldal
Fordító: Bohák Ildikó

Fülszöveg:
Végül minden piszkos kis titokról lehull a lepel!
Lady Olivia Haliford képtelen tovább ölbe tett kézzel nézni, ami a környezetében történik. Belefáradt abba, hogy különböző rágalmazások és botrányok miatt a nők elveszítik hírnevüket, jövőjüket, sőt, néha még az életüket is, míg a férfiak szabadon továbbállnak, mintha mi sem történt volna. Olivia elhatározza, hogy a kezébe veszi az irányítást, és kiáll az összes nőért. Két közeli barátjával összefogva eltervezi, hogy névtelenségbe burkolózva leleplezi és nyilvánosságra hozza a legkapósabb agglegények összes mocskos titkát. Ahhoz azonban, hogy elérje célját, előbb alkut kell kötnie az ördöggel...
Sebastian Colvert, akit a Baker Street fenegyerekeként ismernek, London-szerte félve emlegetik. Ő a város hírhedt szerencsejáték-bűnbarlangjának tulajdonosa, az alvilág koronázatlan királya. A sötétség ura ő, élete csupa veszély, így nem csoda, ha a nála hirtelen felbukkanó törékeny hölgy vakmerő bátorsága láttán eláll a szava. Beleegyezik, hogy segít a lánynak, amennyiben nem derül fény személyére, és ha Lady Haliford a kapcsolatai révén bevezeti Sebastian húgát a társaságba, hogy legalább ő távol kerüljön attól a sötét világtól, melyben ő maga él.
De a gazdagok titkainak leleplezése számtalan veszéllyel jár. Nem kevésbé, ha a szóban forgó hölgy az alvilág ura iránt gyengéd érzelmeket táplál.
Maddison Michaels, a Ruby-díjas szerző regényében a két főszereplőnek szellemi és érzelmi síkon is le kell győznie a múlt akadályait ahhoz, hogy szerelmük beteljesedjen. Vajon sikerülhet nekik?

Saját véleményem:
Évekkel ezelőtt elképzelni sem tudtam volna, hogy a történelmi romantika legyen a(z egyik) komfort zsánerem, mégis így alakult, s ma már előszeretettel falom ezeket a történeteket. Köztük Maddison Michaels regényeit is, melyek jellemzően könnyedek, humorosak, s kellően romantikusak, ugyanakkor a kor árnyoldalait is érintik. Az előző trilógia után egyáltalán nem volt kérdés, hogy olvasni akarom-e Az alvilág rabságábant, mely egy új sorozat, az Álarcok és ármányok nyitókötete - de persze a zsánerre jellemzően önállóan is olvasható. 

"– A szerelem érzése olykor elég félelmetes. De hidd el, nélküle nem éri meg az élet."

A történet egy halálesettel veszi kezdetét, s voltaképp e sajnálatos esemény lesz az egész cselekmény mozgatóeleme is. Lady Olivia barátnője rejtélyes módon életét veszíti, ám a közvélekedéssel ellentétben hősnőnk érzi, hogy nem baleset vagy öngyilkosság történt, hanem emberölés. Barátnőivel karöltve úgy döntenek, fényt derítenek a történtekre, mi több, elhatározzák, hogy saját nyomdát alapítanak, ahol rendszeresen leleplezik a város  legkapósabb agglegényeinek mocskos titkait. Csakhogy Olivia nem rendelkezik megfelelő tőkével ahhoz, hogy kibérelhessen egy helyet és gépeket vásároljon, családjától pedig nem kérhet pénzt, így más választása nem lévén, Sebhez, a Baker Street fenegyerekéhez fordul segítségért. A veszélyesen vonzó férfi azonban viszonzást vár, Oliviának, a sánta, családja által is megtűrt vénkisasszonynak el kell intéznie, hogy Seb eltitkolt húga bemutatásra kerüljön és megfelelő férjet találjon magának. Ám a valódi veszedelem a sötétben lappang, így nem az a kérdés, Olivia sikerrel jár-e küldetése során, hanem az, hogy ő és Seb túlélhetik-e ezt a kalandot, vagy olyasmibe tenyerelnek, ami végzetes következményekkel jár. 

Maddison Michaels regényeiben azt szeretem, hogy egyszerre könnyedek, romantikusak, humorosak, mégis van bennünk egy kis veszély, ami annak köszönhető, hogy a szerző előszeretettel mutatja meg a kor árnyoldalait is: London kevésbé csillogó világát. Nincs ez másként ezúttal sem, ugyanis Livie terve, miszerint lerántja a leplet a kapós agglegényes mocskos titkairól, nyilvánvalóan nem olyasmi, amit mások csak úgy tolerálnának, mint ahogyan a feltételezett gyilkosságban való nyomozás sem. Ráadásul Seb, aki maga is az utcán nevelkedett, felnőve pedig az alvilág koronázatlan királya lett, újabb veszélyfaktor az egyenletben, méghozzá nem is kicsi. Onnantól kezdve, hogy ők ketten összefognak folyamatosan veszélyben forog az életük: gyilkossági kísérletek, hamisított üzenetek, emberrablás és halál követi lépteiket. Számukra mégis a másik fél jelenti a legnagyobb kihívást, amit éles szóváltások, dacoskodás és a háttérben repkedő szikrák jellemeznek.
Olivia egy talpraesett, céltudatos vénkisasszony, akit önnön fogyatékossága sem akadályoz abban, hogy véghez vigye céljait. Rendkívül okos, ravasz, pontosan tudja, miként vigye véghez akaratát, mely mellől tapodtat sem tágít. Míg Seb szintén egy határozott, férfias, vonzó, veszélyt sugalló, ám gondoskodó típus, olyan, akit csak igen keveseknek sikerül irányítani. Kettejük párosa rendkívül elemi, első pillanattól kezdve egy feszült, vibráló légkör veszi körül őket, ami a történet előrehaladtával egyre túlfűtöttebbé válik. Szenvedélyből és vicces szópárpajokból tehát nincs hiány, mint ahogyan nyomozásból és izgalomból sem. Livie mindent elkövet, hogy kiderítse, mi történt barátnőjével, nem törődve azzal, milyen életveszélyes szituációkba sodorja magát. Bízva Sebben sokszor felelőtlen vagy épp merész lépéseket tesz.

Összességében nagyon élveztem ezt a történetet, kikapcsolt és mosolyt csalt az arcomra. Minden megvan benne, amit a zsáner követel: romantika, bálok, vidék, a társaságba való bevezetés izgalma, lopott csókok, vonzalom, titkok, intrika, tragikus múlt. Ráadásul az egész regénynek van egy enyhe Bridgerton feelingje is az újság és egy Lady Danbury-féle mellékkarakternek köszönhetően, de épp csak annyira, hogy ne legyen zavaró a párhuzam. A kötet egyetlen hibája talán az, hogy középtávon picit leül a sztori, ám ezt bőségesen ellensúlyozza a két főszereplő és az, ahogyan kerülgetik egymást. Szóval mindent egybevetve örülök, hogy olvashattam, és remélem, még nagyon sok Maddison Michaels regényhez lesz szerencsénk itthon. 
Az alvilág rabságábant szívből ajánlom, ha szeretnél egy könnyed, pergő, vidám, mégis kicsit veszélyes regényt, ami a 19. századvégi Londonba kalauzol. Ha rajongsz a történelmi romantikusokért, ezt se hagyd ki, Maddison Michaels a zsáner egyik legjobbja!


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Seb
Kedvenc jelenet: Demelza néni megzsarolása, Seb és Livie évődései
Negatívum: középtávon picit leült a sztori
Borító: 5/5
Sorozat: Álarcok és ármányok #1, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!