2023. március 23., csütörtök

Heteira - A hold vonzása


Új turnénkkal elmélyülünk a vérfarkasok világában! Róbert Katalin új könyve egy mítoszokkal és legendákkal foglalkozó novelláskötet, mely Heteira álnév alatt jelent meg nemrég a Könyvmolyképző kiadónál! Tartsatok bloggereinkkel ezen a különleges lényekkel foglalkozó blogturnén, és játsszatok velünk, mert egy szerencsés olvasónk a kiadónak hála meg is nyerheti A hold vonzása című kötetet!
 
 
Heteira: A hold vonzása
 
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789632457888
Oldalszám: 344 oldal

Fülszöveg:
SEJTELMES ALAKOK A HOLDFÉNYBEN. IZZÓ SZENVEDÉLY…
Mi a közös egy csendes norvég szigetben, egy nyüzsgő új-zélandi városban, a budai hegyekben és San Francisco utcáiban? Hogy rejtélyes vérfarkasok járják őket…
Tizenegy vérpezsdítő, megható és izgalommal teli misztikus-romantikus történet vár az olvasóra.
A szerelem mindig elképesztő csoda. Néhol ősi harcosokkal néznek szembe, néhol a társadalom tiltásával vagy különös gyilkosságok elkövetőivel. Máskor csak egy elkóborolt macskát keresnek, esetleg választ a kérdésre, hogy ki mellett lehetnének igazán boldogok.
Kire számíthatsz, ha nem a szerelmedre?
Heteira lebilincselő történetei évek óta ejtik rabul az olvasók szívét. Ez a különleges novellaválogatás számtalan országba kalauzolja el az olvasót, mítoszokra és legendákra épít, de nagyon is emberi történeteket mesél a szerelem megannyi arcáról.
ÉLVEZD A SZENVEDÉLY VONZÁSÁT!

Saját véleményem:
Kezdhetném azzal a soraimat, hogy elmondom,  mennyire odáig vagyok a vérfarkasokért, de az az igazság, hogy világéletemben vámpíros lány voltam. Heteira novelláskötete elsősorban (és leginkább) a szerző személye miatt érdekelt, másodsorban pedig azért, mert szeretem a novellákat - na meg a fantasyt. 

"Teljesen természetes, ha egy vérfarkas néha nem akar mást, csak üvölteni."

A hold vonzása tizenegy hosszabb-rövidebb vérfarkasokat középpontba helyező novella gyűjteménye, melyben a szerző különféle életszilánkok által enged betekintést az alakváltók mindennapjaiba. Tizenegy történet, tizenegy sors és tizenegy világ várja, hogy az olvasó felfedezze, s megismerkedjen az e fenséges lényeket övező legendákkal és mítoszokkal, miközben olyan emberi sorsok szemtanúja lesz, mint a megfelelési kényszer vagy párkapcsolati dilemma okozta trauma. De persze sokkal összetettebb ez a kötet, ugyanis helyszíneit, témáit, illetve romantikus viszonyait tekintve is a színes és változatos jelzőkkel illethető. 
A fantasy közeg ellenére a legtöbb történet valamiféle emberi sorsot örökít meg, legyen szó magányról, út- és önkeresésről, örökségről, netán önmagunk felvállalásáról, vagy elfogadásról. Vérfarkasnak lenni ugyanis épp annyira bonyolult, mint embernek. Minden karakter másként éli meg: ki teherként, ki kihívásként, ki tényként. És ettől működik annyira jól ez az egész. 
Róbert Kati vérfarkasai élnek, éreznek... és bizony szeretnek is. Hol fajtársat, hol embert vagy mást, hol a másik nem képviselőjét, hol nem. A szerelem sokfajta formája mutatkozik meg a novellákban hetero és LMBTQ szerelmi szálak formájában. A hold vonzása egyik kulcseleme tehát tagadhatatlanul a változatosság. S ez bizony minden téren így van: kultúrák, országok, szerelmek, mondanivaló és minőség tekintetében is. 

A gyűjteményben egyébként vannak erősebb és gyengébb történetek, kifejtettek és hangulatteremtőek, akció- vagy épp érzelemközpontúak. Jó eséllyel tehát mindenki találhat maga számára valót. Azok is, akik jobban szeretik a fikciós és fantasy vonalat, na meg azok is, akik azt kedvelik, ha egy történet általunk ismert társadalmi témákra reflektál. Ilyen például a bevándorlás vagy a másság elfogadása (a szó minden értelmében). De hát mégiscsak egy vérfarkasos gyűjteményről beszélünk, ami ennek megfelelően felvázolja milyen alfa szerepbe kerülni, megörökölni ezt a titulust, kihasználni az előnyeit, megélni a hátrányait, tartozni valahová vagy épp magányosnak lenni. Róbert Kati elég átfogó képet fest a vérfarkas létről, olyannyira, hogy még a magamfajta vérszívó szimpatizánsok is szívesen ismerkednek meg velük.

A hold vonzása egy izgalmas és formabontó vérfarkasos novellagyűjtemény Róbert Kati lendületes stílusában. Elsősorban azoknak ajánlom, akik szeretnének elmélyedni a vérfarkasok legendáiban, izgalmas tájakon barangolni, de nem riadnak vissza a romantikus-erotikus tartalomtól se, ami sokszor arcpirítóan szókimondó. 



Pontszám: 5/4
Kedvenc novella: A tűz ölén
Legkevésbé szeretett novella: Egyensúly 
Borító: 5/3 
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


A likantrópok rajongói elég sok sorozatban és filmben találkozhatnak a kedvenceikkel! Minden állomáson találtok egy ismertebb vérfarkast, akit be kell azonosítanotok, és a sorozat/film címét beírni a rafflecopterbe, amiben szerepel.
Ne feledjétek, NEM a karakter vagy a színész nevére vagyunk kíváncsiak.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

03/07 Hagyjatok! Olvasok! - Borítótervek
03/10 Dreamworld - Kedvcsináló idézetek
03/13 Kelly és Lupi olvas
03/16 Spirit Bliss Sárga könyves út
03/19 Spirit Bliss Sárga könyves út - Interjú a szerzővel
03/22 Dreamworld
03/25 Hagyjatok! Olvasok!

2023. március 18., szombat

Shadow & Bone 2. évad - magyar forgatási helyszínek


Itthon is egyre nagyobb teret hódít a filmturizmus, ám korlátozott lehetőségeinknek hála viszonylag behatároltak a lehetőségeink, ha úgy döntünk, ilyesmire adjuk a fejünk. Az elmúlt években azonban egyre több külföldi stáb figyelt fel Magyarországra, és forgatott itt olyan produkciókat, mint a Fekete özvegy film, a Moon Knight, a Vaják vagy az Árnyék és a csont sorozatok.
Ebben a bejegyzésemben az Árnyék és csont 2. évadának magyar forgatási helyszíneit igyekeztem összegyűjteni nektek, hátha kedvet kaptok a felkeresésükhöz. (Folyamatosan frissítem a posztot.)


*** A bejegyzés spoilereket tartalmazhat, ha nem láttad a 2. évadot! ***


Királyi lovarda, Budai vár

A Budai várban található Királyi lovarda ad otthont az első rész elején annak a jelenetsornak, amikor Alina és Mal a sorban állva arra vár, hogy lepecsételjék papírjaikat, illetve, amikor Alina megtudja egy ravkai menekülttől, hogy az álmai nem is álmok, és a zóna valóban terjeszkedni kezdett.


Alina és a könyvtár - ELTE Egyetemi Könyvtár

Az ELTE Egyetemi Könyvtára ugyancsak az első részben fedezhető fel, ez testesíti meg ugyanis azt a könyvtárat, ahol Alina a második erősítő (jégsárkány) után kutat. Ha pontosan szeretnétek belőni, hol is ül Alina, akkor a középső ablak utolsó előtti sorában nézelődjetek. Meg persze a hátsó rész környékén.

Kaz, Jesper és Nyikolaj első találkozása - Keszthely, Festetics kastély

Az első részben, amikor belökdösik a foglyul ejtett Kazt és Jespert egy terembe, ahol Nyikolaj is jelen van, egy ismerős helyszínt köszönhetünk, méghozzá a Festetics kastély képében.
Ha emlékeztek még rá, az első évadban ez a kastély szolgált a Kis Palotaként, és többek között itt forgatták a könyvtáras részeket is. Ezúttal azonban díszes terme Ketterdami szobaként funkcionált.

Kirigan menedéke - Sajnovics-kastély, Tordas

A második résztől kezdődően többször is láthatjuk Kirigan/Éjúr menedékhelyét, illetve annak bizonyos részeit. Bevallom, nem sok reményt fűztem ahhoz, hogy valaha is meglelem ezt a kissé romos helyszínt, de a telefonom és a mentegetési mániám megmentett - na meg az, hogy a második évad forgatását végig figyelemmel kísértem. Kirigan búvóhelyének - pontosabban bizonyos (romosabb) részeinek a tordasi Sajnovics-kastély adott otthont.
Amennyire tudom, belülről nem látogatható az épület, de ide és ide kattintva vethettek rá egy pillantást.

Éjúr és az elrejtett "kincsei" - Tatai Angolkert

A Tatán található Angolkertben több jelenetet is felvettek, illetve annak több helyszínét is érintették. Az első és talán legkevésbé behatárolható jelenet az, amelyben az Éjúr lovával vágtat a ködös erdőben kincsei felé (2. rész). Érthető okokból ezt nehéz pontosan belőni, de hála néhány instás lánynak, akik testközelből szemlélhették a felvételt, nagyjából láthatjátok a képen, merre érdemes keresgélni.
És ha már úgyis arra jártok, menjetek el a Műbarlangig, ugyanis ott vették fel azt a jelenetsort, amikor Éjúr/Kirigan találkozik Fruzsival, a naplóra és Baghrára vigyázó grisával.

Zsenya, David és Éjúr - Egri vár másolata 


Mint azt látni fogjátok, vannak olyan helyszínek, amiket a Netflix előszeretettel használ fel újra és újra. Ilyen a pilisborosjenői Egri vár másolata is, ami a Vaják első évadának fináléjában tűnt fel. Ezúttal pedig Zsenya és David találkozási pontjául szolgál. Pontosabban szolgálna, merthogy Kirigan is felbukkan...

Lancov várhoz vezető út - Pilisborosjenő
Amikor a harmadik részben Nyikolaj és Alina lóháton a Lancovok kastélyához tart egy erdei úton, akkor az nagy eséllyel a pilisborosjenői erdő egyik főbb útja, ami a levendulamezőtől indul, és az imént említett Egri vár másolata mellett halad el. Sajnos hivatalos infót nem találtam rá, ám személyes tapasztalatok és ismeretek alapján én majdhogynem biztosra mondanám. És ha esetleg amúgy is a várnál jártok, érdemes egy sétát tenni ezen a részen. (Egyébként a vár külső részére is betippelném az Oszoly-csúcsot, de azt tényleg csak tipp szinten.)
 
Lancov menedék/kastély - egykori MTV-székház

A második évad harmadik-negyedik részében az egykori MTV-székház ad otthont a bujkáló Lancov családnak, pontosabban a kastély belső tereinek. Számos pontja visszaköszön a filmben, de a legikonikusabb, kétségkívül a tanácskozási pont, amit az alábbi képen is viszontláthattok.
Érdekességként megemlíteném, hogy az egykori MTV-székház már az első évadban is felbukkant, a Varjak közül Inej törte át a kupoláját és ereszkedett le a mélybe.

Pekka "kincse" - Brunszvik-kastély

A harmadik részben látható az a jelenet, amikor Jesper és Wylan Kaz utasítására elmennek meglesni, mit rejtegethet Pekka Rollins. Az épület, amit kintről figyelnek, nem más, mint a Martonvásáron található Brunszvik-kastély.
Ha azonban turistáskodásra adnátok a fejeteket, akkor elárulom, trükkös a dolog, ugyanis az ikonikus kerítés nem része az eredeti összképnek, így azt semmiképp se keressétek.

Földalatti rejtekhely - Budavári Labirintus

A nagyközönség számára is látogatható Budavári Labirintus szolgál az ötödik részben látható földalatti menedék színhelyéül, itt húzza meg magát Nyikolaj, Alina és a többi túlélő, miután rájuk támadt Kirigan.

Menedék - Komárom, Monostori erőd

A Monostori erőd, hasonlóan a Teve-szikla környékéhez, kedvelt forgatási helyszín a Netflix sorozatok esetében. Itt forgatták például a Vaják első évadának egyes jeleneteit is. Árnyék és csont szempontjából pedig még ennél is kiemeltebb szereppel bír, ugyanis a hatodik résztől kezdve Nyikolaj és az egyesített seregek is itt táboroznak. Több külső és belső része is viszontlátható, olyan ikonikus jelenetekben, mint Nyikolaj megérkezése, a nyicsevok elől való menekülés és a döntő összecsapások (pl. amikor Nyikolajék Fruzsi és Petra csapata elől menekülnek). Sőt... ezen a részen még a Varjak is megjelennek.

Menedék - Visegrádi fellegvár

Ugyancsak a hatodik résztől figyelhető meg a visegrádi fellegvár, ami tulajdonképpen a Menedék részét képezi. Legfelismerhetőbb formájában távolról, a hegy tetején ülve látszik, ugyanakkor itt állomásozik Nyikolaj különleges hajója is, vagyis amikor azt látjátok, hogy Nyikolaj és Mal beszélgetnek, vagy a végén útnak indul a hajó, akkor azok a jelenetek is a fellegvárban készültek.

Keramzini árvaház - Iszkaszentgyörgyi Amadé-Bajzáth-Pappenheim Kastély

A Keramzini árvaháznak, ahol Alina és Mal felnőtt, az iszkaszentgyörgyörgyi Amadé-Bajzáth-Pappenheim kastély adott otthon. Az épület, illetve a környező vidék főként az első évadban játszott hangsúlyos szerepet, de (a visszaemlékezéseket nem számítva) néhány pillanat erejéig ismét megtekinthető a hetedik részben, miközben Kirigan a távolból figyeli.
 
Pokol Kapu külső helyszínei - Fertőrákosi kőfejtő

Matthias börtönének, a Pokol Kapujának több részletét is megtekinthetjük a sorozat által. Az egyik ilyen helyszín a kültéri rész, ami a hetedik epizódban tűnik fel. Pekka itt hergeli fel a fjerdait, majd köt vele alkut.

Árnyzóna helye - Kiskunsági Nemzeti Park, Fülöpházi buckavidék

Miután Alina megszünteti az Árnyzónát, a helyén egy sivatagos vidék látható. Könnyű lenne azt hinni, hogy e jelenetsorokat, illetve minden, a temetésig bezáródó képsort külföldön vettek fel, de az az igazság, hogy kis hazánk is rendelkezik egy sivatagi, Szahara szerű vidékkel. A Kiskunsági Nemzeti Parkban található homokos táj mellett a környező kies, kopár mező is vissza-visszaköszön egy-egy képkocka erejéig, szóval érdemes nyitott szemmel járni, ha ide látogattok.

Nyikolaj és Alina - Wenckheim-palota olvasótermei

A Wenckheim-palota olvasótermei közül az egyik díszes terem ad otthont annak a nyolcadik epizód végén látható jelenetsornak, melyben Nyikolaj benyit a koronázási ceremóniára készülő Alinához.

Koronázás - Szépművészeti Múzeum, Román csarnok

Nyikolaj koronázási ceremóniájának teljes egészében a Szépművészeti Múzeum Román csarnoka ad otthont.


***A cikk még frissülhet. ***

A bejegyzés nem jöhetett volna létre néhány kedves moly és instás segítsége nélkül, nekik kivétel nélkül köszönöm!
Továbbá nyomatékosan kérek mindenkit, hogy a képeket és magát a posztot, illetve annak tartalmát csak és kizárólag forrásmegjelöléssel használja fel, ugyanis akad köztük saját fotó is, illetve több órát töltöttem a kutatással, szerkesztéssel. Köszönöm!

2023. március 16., csütörtök

Blogturné extra - Az ellopott kívánság

A Könyvmolyképző Kiadónál jelent meg Szabó Krisztina debütáló regénye, Az ellopott kívánság. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják Ardahan legügyesebb tolvajának, Aliyának és Asmar hercegnek fordulatokkal teli kalandját, melynek középpontjában egy lámpás ellopása áll.
Tarts velünk, ismerd meg ezt a lendületes, érzelmekben bővelkedő történetet, és vidd haza a kiadó által felajánlott regény egy példányát!




Idézetek


"– Mégis mitől kellene megvédeni engem? – kérdeztem végül.
– Az udvar veszélyes hely.
– Vérre menő harcok folynak arról, hogy milyen színű legyen az új függöny?"

"– Még sosem láttam senkit ilyen gyorsan enni – jegyezte meg Asmar herceg félig nevetve.
– Még sosem jártál akkor a nyomornegyedben."

"– Idegesítesz.
– Inkább olyat mondj, amit még nem tudok!"

"– Busásan megfizetlek – szakított ki a férfi a merengésemből.
– Nem.
– Megadom a súlyodat altunban!
– Nem.
– Aszperben?
Ez úgy meglepett, hogy felnevettem. Nocsak, még humora is van!
– Mindjárt arról fogsz győzködni, hogy igazából nekem kellene fizetnem, amiért kisegíthetlek.
– Kaptam már hasonló ajánlatokat – jegyezte meg, és bár az arca alsó felét nem láthattam, a hangján egyértelműen hallatszott, hogy mosolyog."

"– Néha elkerülhetetlen a kudarc. És olyankor egyedül az számít, feltápászkodunk-e a földről, és küzdünk-e tovább azért, amiben hiszünk."

"Újra meg újra végigsimított a hátamon, minden egyes mozdulat lassabb volt az előzőnél, és egyetlen gondolat lüktetett bennem, miközben magával ragadott az álom:
Otthon vagyok."

"– A nemesek nem épp a megbízhatóságukról híresek – morogtam.
– Mondja ezt a tolvaj.
Ösztönösen bukott ki a számon a hazugság:
– Nem vagyok tolvaj.
– Ha a zsebedbe nyúlok, ott lesz a nyakék?"

"– Okosnak lenni nem feltétlenül áldás – jegyezte meg Mirna. – De elengedhetetlen, ha valaki szeretne talpon maradni az udvarban."

"– Fényedben teljes vagyok, könyörgök, adj erőt, Al-Uzza!
– Szerelemért imádkozol? – csendült egy hang a hátam mögött.
Bosszúsan az ezernyi csillaggal ragyogó égboltra emeltem a szememet, majd hátrafordultam. Asmar herceg köré halvány derengést rajzolt a bentről kiömlő arany lámpásfény, kiemelve testének határozott, kidolgozott vonalait.
– Mert egy lány életének egyetlen célja van, feleségül menni valakihez, és gyerekeket szülni, igaz?
– Mert mind vágyunk a szeretetre – felelte nagyon komolyan."

"– Anyámat és a nővéreimet leszámítva te vagy az első nő, aki nem akar egy ágyban aludni velem.
– Nem értem, mitől olyan vonzó ez a lehetőség – feleltem hűvösen."




Nyereményjáték


Mostani játékunk a szerző személye köré összpontosul, ugyanis Szabó Krisztina nem csupán íróként, hanem fordítóként is sokunk szívébe lopta be magát. Minden állomáson megtaláljátok egy általa fordított regény borítójának részletét, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a rafflecopter doboz megfelelő sorába beírni a kötet szerzőjét és címét (angol és magyar címet is elfogadunk).
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

03/10 Kelly & Lupi olvas
03/12 Hagyjatok! Olvasok! - Borítók
03/14 Dreamworld
03/16 Dreamworld - Idézetek
03/18 Hagyjatok! Olvasok!
03/20 Readinspo

2023. március 15., szerda

Maddison Michaels - Az érzéketlen gróf

 
Maddison Michaels: Az érzéketlen gróf
 
Kiadó: Álomgyár
ISBN: 9789635705306
Oldalszám: 480 oldal
Fordító: Farkas Melinda

Fülszöveg:
Te ​leszel a megmentőm?
Brianna Penderley mindig veszélyes helyzetekbe keveredik, főleg akkor, ha a régészet iránti szenvedélyéről van szó. Nápoly szívében szánalmas olasztudásának köszönhetően véletlenül két férfi jegyese lesz egyszerre. Nem más, mint Daniel Wolcott, Thornton grófja siet a segítségére. Az egyetlen férfi, aki valaha felkavarta az érzéseit.
Daniel élete nagy részében szigorúan uralkodott az érzelmein. Eltökélte, hogy nem lesz olyan kicsapongó, mint az apja volt. Ellenben amikor mentora unokahúgát kell megmentenie, aki szinte vonzza a bajt, a személyének pedig a szöges ellentéte, nehezére esik eltitkolnia a nő iránti vonzalmát.
Amikor a helyzetük rosszról rémesre fordul, Daniel és Brianna veszedelmes kalandba sodródik. Közös erővel kellene kikeveredniük a bajból, azonban nem segít, hogy folyton izzó szenvedéllyel marják egymást.
A Ruby Awards díjas Maddison Michaels ezen kötetében a túlfűtött érzelmeké és az izgalmaké a főszerep. Vajon milyen jövőt tartogat egy tűzrőlpattant lánynak és egy megközelíthetetlen arisztokratának a románca?

Saját véleményem:
Második kötetéhez érkezett Maddison Michaels Szentek és Szélhámosok sorozata, melyben az előző kötetből megismert Daniel Wolcott, Thornton grófja lép elő főszereplővé, bájos partnere pedig nem más lesz, mint húga legkedvesebb barátnője, a félig olasz, félig angol felmenőkkel rendelkező Brianna. 

"– Úgy tűnik, a gróf és én összeházasodtunk, csak én nem vettem észre."

Az érzéketlen gróf egy igazán pergő, kincskeresős történelmi romantikus, ami dacolva a zsáner romantika központúságával, rendkívül kalandorientált. Az első részhez hasonlóan (melynek ismerete nem szükségeltetik e kötet olvasásához) a szerző ismét merészen gabalyítja a szálakat, s remek korrajzot fest a 19. századi itáliai társadalomról, annak házasodási rendszeréről, illetve a már akkor is létező olasz maffiáról. Merthogy bizony ezúttal nem Anglia, hanem Olaszország káprázatos vidéke szolgál a regény fő helyszínéül... és tulajdonképpen bonyodalmául is. 
A makacs és lobbanékony Brianna Penderley szenvedélyesen rajong a régészetért, minden álma, hogy meglelje az elhunyt édesanyja naplóiban említett I. Alarik király elveszett kincseit. Csakhogy az olasz nyelvtudása nem kifejezetten erős... amit mi sem bizonyít jobban, minthogy akaratán kívül sikerül egyszerre két férfi jegyesévé válnia. Bácsikája, a brit hadügyminisztérium vezetőjeként, a nála kémként dolgozó Danielt küldi, hogy menekítse ki unokahúgát a saját maga kreálta bajból. Ismét. Bree ugyanis előszeretettel keveredik slamasztikába, ám ezúttal nem lesz elegendő egy hamis házasságlevél. 
Miközben Bree a kérőitől szeretne megszabadulni, a naplók lefordításával megbízott férfit meggyilkolják, kuzinját pedig elrabolják. Egyetlen megoldás létezik, mégpedig az, ha váltságdíjként eljuttatja a naplókat az olasz maffia által megadott helyszínre. Calabria azonban veszélyes régió, tele van maffiatagokkal és a vidéki banditák is előszeretettel fosztják ki az arra járókat, így ahhoz, hogy a lány biztonságban eljuttathassa a naplókat Casa Potabilébe, vele kell tartania Danielnek is... mint Brianna férjének. 

Akcióból tehát nincs hiány, olyannyira nincs, hogy a regény folyamatosan pörög, főszereplőink egyik kalamajkából csöppennek a másikba, miközben több csapat is üldözi őket - ki ilyen, ki olyan szándékkal. Briannáéknak szárazföldön és vízen egyaránt menekülniük kell, hol a naplókat, hol önnön életüket mentve. A párosra rengeteg próbatétel vár fizikai, mentális és lelki szinten is, mellyel párhuzamosan kénytelenek megküzdeni az egymás iránt érzett heves érzelmeikkel, valamint az őket kísértő múlttal is. 
Brianna és Daniel esetében is meghatározó jelleggel bír szüleik sorsa, ám míg Daniel egy rosszul működő házasság következményeit nyögi, addig Bree-nek azzal a tudattal kell élnie, hogy szüleit meggyilkolták - méghozzá azokért a bizonyos naplókért és az általuk leírt kincsért, amit leszállítani készül a maffiának. Őrjítő és veszélyes utazásba kezdenek hát, hogy kiszabadíthassák a lány kuzinját, útjukat számos titok és váratlan fordulat övezi... na meg persze heves szócsaták.
Brianna személyében egy igazán makacs, kalandvágyó, s kissé forrófejű hősnőt kapunk, aki mit sem törődve a következményekkel megy előre, a felfedezés öröme élteti. Vele ellentétben Daniel viszont egy visszafogott, higgadt gróf - legalábbis akkor, ha Bree nem tartózkodik a közelében. A lány ugyanis előszeretettel billenti ki őt nyugalmából, nem kevés humoros pillanatot okozva ezzel nekünk, olvasóknak. Folyamatos perlekedésük és Bree makrancossága szórakoztató, ráadásul remek alapot szolgáltat az út közben szárba szökkenő románcuknak is. 

Az érzéketlen grófban, mint említettem, nem csupán a romantika, hanem a kalandozás és a kincskeresés is kiemelt szerepet játszik. Itália vadregényes és egzotikus vidékein barangolva különféle csapatokkal találkozhatunk, részt vehetünk lovaskocsis üldözésben, emberrablásban, alkudozhatunk banditákkal, és egy titokzatos kincs nyomába is eredhetünk, amolyan viktoriánus kori Indiana Jones feelingben. És ha mindez nem lenne elegendő, akkor kapunk még egy krimiszálat is. 
Ha olvastátok az első részt, akkor tudhatjátok, hogy a szerző előszeretettel enged betekintést a gyilkos elméjébe, valamint áldozatai halálába is, nem finomkodva a részletekkel. Ez most sincs másként, Maddison Michaels kegyetlen hidegvérrel tárja elénk a főgonosz által elkövetett borzalmakat. S ez az, ami igazán egyedivé teszi a történetet, na meg az, ahogy dacolva a zsáner megszokásaival, a szerző feszegeti azok határait. 

Mindent egybevetve én imádtam Brianna és Daniel történetét. Az érzéketlen gróf egy kalandokban, fordulatokban, humorban és romantikában bővelkedő regény, mely egzotikus vidékekre kalauzolja el olvasóját, miközben izgalmas módon tárja fel előtte a kor kevésbé ismert oldalát, életmódját és szokásait. Szívből ajánlom, ha szeretnétek egy igazán formabontó, pergő ütemű történelmi romantikus olvasni, vagy egyszerűen csak részt vennétek egy rendhagyó viktoriánus kori kincskeresésben. 


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Brianna, Daniel
Kedvenc jelenet: a kiütéses fürdőzés, valamint Bree és Daniel szócsatái
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: Szentek & Szélhámosok #2, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!

2023. március 14., kedd

Szabó Krisztina - Az ellopott kívánság


A Könyvmolyképző Kiadónál jelent meg Szabó Krisztina debütáló regénye, Az ellopott kívánság. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják Ardahan legügyesebb tolvajának, Aliyának és Asmar hercegnek fordulatokkal teli kalandját, melynek középpontjában egy lámpás ellopása áll.
Tarts velünk, ismerd meg ezt a lendületes, érzelmekben bővelkedő történetet, és vidd haza a kiadó által felajánlott regény egy példányát!
 
 
Szabó Krisztina: Az ellopott kívánság
 
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789632459615
Oldalszám: 424 oldal

Fülszöveg:
A ​kívánságoknak ára van…
Aliya a birodalom legügyesebb tolvaja. Egyetlen cél vezérli, hogy összegyűjtsön annyi aranyat, amennyivel végre maga mögött hagyhatja a vízhiány sújtotta Ardahant. Az álma karnyújtásnyira kerül, amikor a gyűlölt szultán legkisebb fia visszautasíthatatlan ajánlatot tesz számára. Aliyának el kell lopnia egy lámpást a palotából, cserébe pedig szabadon, gazdag emberként távozhat a birodalomból. Hogyan lehet elviselni a vonzó, de öntelt herceget?
Ez a feladat még a lámpás elemelésénél is nagyobb kihívásnak tűnik.
Aliya kénytelen az ellenérzéseit félretéve összedolgozni a szultán fiával. Szép lassan ráébred Asmar herceg igazi természetére, és minél több időt töltenek együtt, annál nehezebb figyelmen kívül hagynia a herceg iránt érzett vonzalmát. Mégsem bízhat meg benne: ha Asmar rájön a féltve őrzött titkára, egyetlen szavával véget vethet az életének. De Asmarnak is megvannak a maga titkai. Olyan súlyos és sötét titkok, amelyek szorosan összefonódnak Aliya múltjával, és ha nem vigyáznak, nem csak a saját jövőjükre nézve lehetnek pusztító hatással – Ardahan vesztét is jelenthetik.
Lépj be Ardahan homokkal, szenvedéllyel és mágiával teli világába!

Saját véleményem:
Szabó Krisztina neve sokunk számára ismerősen cseng, fordítóként számos munkájával találkozhattunk már - s ezek mindegyikét egészen nyugodtan illethetjük a minőségi jelzővel. Ez volt tehát az egyik ok, amiért felkaptam a fejemet Az ellopott kívánság megjelenésére, a másik pedig az, hogy a történet voltaképp a második kedvenc mesém, az Aladdin retellingje. Csakhogy nem a megszokott felállásban!

"– Néha elkerülhetetlen a kudarc. És olyankor egyedül az számít, feltápászkodunk-e a földről, és küzdünk-e tovább azért, amiben hiszünk."

Aliya a birodalom legügyesebb tolvaja; egyetlen célja van, hogy összegyűjtsön annyi aranyat, amennyivel maga mögött hagyhatja Ardahant, azt a helyet, ami kiskora óta csak elvesz tőle, és ahol a vízhiány valós probléma. Ez az álom végre elérhető közelségbe kerül, amikor egy idegen mesés jutalmat ajánl neki azért, ha ellopja a szultán palotájában rejlő lámpást. A küldetés azonban veszélyes, különösen a magafajta, varázserővel rendelkezők számára, így hát Aliya visszautasítja... csakhogy a megbízó számára ez nem opció. A szultán legkisebb fia, Asmar herceg megzsarolja a lányt, a küldetés tétje pedig immár nem a busás jutalom, hanem húga élete lesz. Aliya nem tehet mást, minthogy besétál anyja gyilkosának palotájába, és a herceg szeretőjének kiadva magát, beolvad az ott élők tömegébe. De vajon képes lesz-e onnan élve kikeveredni? És mi szüksége a hercegnek egy tolvajra azért, amiért akár ő maga is besétálhatna a kincsesterembe?
 
Az ellopott kívánságban romantika, akció és varázslat keveredik egymással, olyan bombasztikus elegyet alkotva, melynek lendülete magával sodorja az olvasót. A történet végig izgalmas és figyelemfelkeltő, na meg érzelmekben bővelkedő. A két főszereplő közötti feszültség - legyen szó valós ellenszenvről vagy vonzalomról - találkozásuk legelső pillanatától jól működik. Az pedig, hogy gyakorlatilag két különböző világból származnak, s más-más élethelyzetből indulnak, még inkább ráerősít erre. Aliya szívből gyűlöli, egyszersmind rettegi az uralkodói családot, hisz a szultán emberei megölték az anyját, emiatt a húga nevelőszülőkhöz került, neki pedig tolvajélet jutott és egy zug a helyi bordélyházban. Na meg a képessége miatti félelem. Ardahanban ugyanis senki más nem rendelkezhet mágiával, csak és kizárólag az uralkodói család, ha pedig valaki mégis ilyesfajta képességek birtokában van, az úgy végzi, mint a lány édesanyja. Aliya számára tehát valós veszélyt jelent a palotabéli élet, hisz a legapróbb botlás is végzetes lehet. Az ebből fakadó felfokozott érzelmi állapot, a lány egyéb félelmeivel és megvetésével keveredve zseniális alapot biztosít az ifjú herceggel való viszonyának, amit tovább tetéz az összezártságuk és egymásra utaltságuk. Mind a két karakternek szüksége van a másikra, s ez a szükség jócskán felülírja egyéb érzéseiket, ugyanakkor igazán intenzívvé is teszi kapcsolatukat. 
És ezen a ponton muszáj megjegyeznem, hogy ennyire elemi párossal már nagyon régen nem találkoztam. Aliya és Asmar között olyan szexuális feszültség vibrált, amitől már én, olvasó készültem ki, és konkrétan a lelkemet eladtam volna azért, hogy történjen már valami! Szabó Krisztina gyönyörűen prezentálta, hogy úgy is lehet perzselően romantikus és spicy kapcsolatot ábrázolni, hogy a főszereplők három oldalanként leszaggatnák egymás ruháit. (Ironikus, hogy itt viszont örültem volna, ha jobban elmerülünk a részletekben, de hát annyira jól működtek együtt!)
Egyébként a cselekmény központi részét is főként az Aliya és Asmar közötti viszony képezi, ami olykor kiegészül birodalmi ügyekkel (úgy, mint nemzetközi konfliktus, vízhiány, a nép sorsa, trónutódlás), illetve a lámpás ellopására való törekvéssel, ám a fő hangsúly magukon a karaktereken marad. Nem fogok hazudni, akadtak pillanatok, amikor furcsálltam, mennyire háttérbe szorul a megbízatás, de egyrészt mindig elvitt a lendület, másrészt a szerzőnek célja van a halasztással. Az ellopott kívánságban a karaktereken, az általuk cipelt terheken, illetőleg magán Ardahan birodalmát van a hangsúly, aminek szerves részét képezi az uralkodói család és a palota falain belüli élet.

Egy jó fantasy esetében kulcsfontosságú még, mennyire erős a világépítés, hisz ez az, ami meghatározza és egyedivé teszi. Továbbá fontos, hogy rendelkezzen azokkal a tulajdonságokkal, amik által az olvasó el tud helyezkedni benne: legyen egy jól kidolgozott háttérvilága, ami magában foglalja a helyszínt, annak a kultúráját és ha van (márpedig itt van), a mágiarendszert. Mondhatnánk, hogy a szerzőnek ebben a tekintetben szerencséje volt, mégiscsak egy Aladdin retellingről van szó, a valóság viszont az, hogy ez inkább nehézség, semmint könnyítés. Persze a fő kérdés az, hogy az író szeretne-e valami újat, többet mutatni, mint a már ismert alap vagy megelégszik a meglévővel. Szabó Krisztina esetében az előbbi helyzet áll fent, mert bár Az ellopott kívánság egy Aladdin szerű felállásból indul (és kezdetben talán Üvegtrón jelleget is mutat), igen hamar maga mögött hagyja e jellemvonásait, s megtartva annak esszenciáját, valami újjá, egyedivé formálódik. S ezen a ponton merül fel a kérdés,  mennyire kidolgozott a háttérvilág? Nos, jó hírem van, ahogy a karakterekre és a történetre, úgy a világépítésre is csak azt tudom mondani, hogy zseniális!
A fantasy zsánerén belül nagyon szeretem az arab kultúrára épülő történeteket, elképeszt a misztikusságuk, a színek-illatok kavalkádja, továbbá az a kontraszt, ami a szegények és gazdagok között húzódik. Az ellopott kívánságban pedig jócskán elmerülhetünk mindebben. Betekintést nyerünk abba, milyen körülmények között tengetik napjaikat a palotán kívül élők, mennyire küzdelmesek mindennapjaik, míg a palotába érkezve hatalmi szempontból egy félelmetes, látványát tekintve ugyanakkor egy elképesztően ingergazdag világba csöppenünk. A látványos lakomáktól kezdve, a forró, selymes fürdőkön át, egészen a különféle kelmék lágyságáig és színességéig minden megbabonázza az olvasót, míg a titkos folyosók meg a kincseskamra az izgalom fenntartásáról gondoskodik. A sajátos mágia és politikai rendszer, kiegészülve a trónutódlás kérdésével pedig jócskán képesek felbolygatni az állóvizet.

Összességében tehát úgy vélem, Az ellopott kívánság fantasztikus, s nem mellesleg igen erős szerzői debütálás. Imádtam! Sodró lendületű történet, ami arra biztat, hogy igenis merjünk kiállni és harcolni azért, amiben hiszünk. 
Szívből ajánlom, ha szeretnétek egy igazán kalandos és különleges történetet olvasni, melynek szerves részét képezi a mágia, a belső viszály és palotabéli intrika, illetve meghatározó eleme a romantika. Aliya és Asmar párosa pedig az egyik legelemibb páros, akikkel könyvmoly pályafutásom során valaha találkoztam. Kérek még belőlük! Vagy egy bizonyos undok lánytestvérből. (Aggodalomra semmi ok, Az ellopott kívánság teljes mértékben önálló kötet... sajnos.) De ha mindez nem győzött volna meg titeket arról, miért is érdemes fejest ugrani Ardahan birodalmába, beszéljen helyettem a pinterest táblám - mert igen, annyira magával ragadott ez a történet, hogy muszáj volt hozzá készítenem egyet.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Asmar herceg, Aliya, Nazira
Kedvenc jelenet: 15. fejezet
Negatívum: Aliya pityergésének mennyisége
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani játékunk a szerző személye köré összpontosul, ugyanis Szabó Krisztina nem csupán íróként, hanem fordítóként is sokunk szívébe lopta be magát. Minden állomáson megtaláljátok egy általa fordított regény borítójának részletét, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a rafflecopter doboz megfelelő sorába beírni a kötet szerzőjét és címét (angol és magyar címet is elfogadunk).
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

03/10 Kelly & Lupi olvas
03/12 Hagyjatok! Olvasok! - Borítók
03/14 Dreamworld
03/16 Dreamworld - Idézetek
03/18 Hagyjatok! Olvasok!
03/20 Readinspo

2023. március 12., vasárnap

Serena Valentino - A különös nővérek


A Manó Könyvek jóvoltából hazánkban is megjelent Serena Valentino Gonosztevők c. sorozatának legújabb kötete, A különös nővérek. Ennek örömére a Blogturné Klub tagjai bemutatják ezt a sötétséggel, váratlan fordulatokkal és fájdalommal teli történetet, melyből végre kiderül, kik is valójában a sorozat középpontjában álló különös nővérek.
Tartsatok velünk, kövessétek a turné állomásait és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott regény egy példányát.
 
 
Serena Valentino: A különös nővérek
 
Kiadó: Manó Könyvek
ISBN: 9789635843053
Oldalszám: 240 oldal
Fordító: Halmai Gergely

Fülszöveg:
Mindannyian ismerjük a Gonosz Mostoha, a Szörnyeteggé vált Herceg, Ursula, a tenger boszorkánya és Demóna, a Sötét Tündér legendás történetét. Ám kezdetben egyikük sem volt gonosz. A három különös nővérnek – Lucindának, Rubynak és Marthának köszönhetően azonban megváltozott az életük. Hiszen akiket ezekkel az átkozott boszorkányokkal összehozott a sorsuk, azok minden idők leghíresebb és legaljasabb gonosztevőivé váltak az idők során. A különös nővérek szörnyeteggé változtattak minden ártatlan lelket, és amerre jártak, káoszt hagytak maguk után. A sok szenvedés után mindenki az igazságra áhítozik. Ám ha kiderül ezeknek az ördögi perszónáknak a titka, az mindent fenekestül felforgat.

Saját véleményem:
Hatodik kötetéhez érkezett a Gonosztevők sorozat. A különös nővérekben azonban nem egy újabb Disney antihőssel ismerkedhetünk meg, hanem magukkal a címszereplő nővérekkel - pontosabban az ő történetükkel. 
Oly' sok találgatás után végre fény derül arra, kicsoda Lucinda, Martha és Ruby, továbbá arra is választ kapunk, miért tettek tönkre annyi életet szerte a birodalomban. És ha mindez nem lenne elegendő, számos korábbi szereplő is visszatér a nagy fináléra.

Amióta befejeztem a sorozat első részét, amiben Hófehérkével és a Gonosz mostohával kerülhettünk közelebbi ismertségbe, kíváncsi voltam arra, kik is egészen pontosan Hófehérke creepy nagynénjei. A porcelánbabákra hasonlító, bajkeverő testvérek, akik lépten-nyomon azon ügyködtek, hogy halálba taszítsák a környezetükben élőket. Majd részről részre egyre több részlet és gaztett látott napvilágot velük kapcsolatban, mígnem előkerült Kirké, a "kishúg" is, Lucindáék pedig nem csak hidat képeztek az egyes kötetek között, hanem a sorozat tényleges főszereplőivé avanzsáltak. Így hát nagyon is dukált nekik egy saját könyv, amiben végre minden velük kapcsolatos dolog napvilágra kerülhetett. Legalábbis így gondoltam én... csakhogy Serena Valentino nagyobbat álmodott, és addig csavargatta a szálakat, míg sikerült egy minden korábbi szereplőt - legalább említés szintjén - felvonultató finálét megalkotnia, ami gyönyörűen keretbe foglalja a korábbiakat. Már csak azért is, mert kezdet és vég egybeér: Hófehérke és mostohaanyja ismét reflektorfénybe kerül, s meghatározó szereppel bír.

A különös nővérekben Lucindáék az Álmok birodalmában rekedve, erejüktől megfosztva dühöngenek, s új terveket szövögetnek arra, miként láncolják végleg magukhoz lányukat, Kirkét. Míg Ruby és Martha az őrület szélén egyensúlyozva hajlana arra, hogy Kirké szavainak tegyenek eleget, addig Lucinda vérbosszút hirdet, s eltökéli, hogy mindenkivel végez, aki kedves lánya szívének. Így hát amikor egy másik kétségbeesett anya alkut kínál, elszabadul a pokol... Mindeközben Kirké és Hófehérke ide-oda járja a világot a nővérek titkai és múltja után kutatva, útjuk hol Tulipánt kastélyához, hol Pepecseky nénihez, hol pedig a Holt erdőbe vezet, míg Dadus és a tündérek háborúra készülnek a visszatérni készülő nővérek, Demóna és Grimhilde ellen.
Serena Valentino rengeteg akciót zsúfolt kétszáznegyven oldalba, illetve az előző részek tematikájához hasonlóan a fókuszt is szétosztotta a nézőpontkarakterek között. Ami bizonyos szempontból jó, hisz így olvasóként is nagyobb rálátásunk nyílik az egyes eseményekre, ugyanakkor egyik sem tud annyira kibontakozni, és kissé kapkodós-pattogós érzést kelt. Én például szívesen olvastam volna ezt a történetet egy jóval bővebb lére engedett verzióban, mert bőséggel rejlett potenciál mindegyik szálban. Ezzel nem azt mondom, hogy jelenlegi formájában nem volt jó, mert ez nem igaz. Szédítő csavarok, váratlan információk, szerteágazó családi kapcsolatok, brutális fejezetvégi cliffhangerek gondoskodnak arról, hogy az olvasó tátott szájjal és egyre gyorsabban falja az oldalakat, annak reményében, hogy közelebb kerüljön a megoldáshoz. Régi szereplők bukkannak fel, s kerülnek új megvilágításba, miközben a kép az előző kötetek ismeretei és azok magyarázatai alapján kirakósként áll össze. Azt viszont nem árulom el, hogy a vége valóban a vége-e, de az biztos, hogy a szerző pontosan tudja, hogyan tartsa fent az olvasó érdeklődését egy újabb körre.

A különös nővérek ugyan nem hibátlan, Kirké kapcsán van benne egy óriási logikai baki, és talán kissé túl kapkodós is, mégis lehetetlen. Az elejétől a végéig fenntartja az olvasó érdeklődését, pörgős, kalandokkal, váratlan fordulatokkal és izgalmas csavarokkal teli végjáték, aminek baljóslatú, már-már gótikusba áthajló hangulata sem elhanyagolható. Sőt, a maximális élményről ezúttal számos csodaszép illusztráció is gondoskodik tékép, családfák, fejezeteleji képek formájában.


Pontszám: 5/3,75
Kedvenc szereplő: Jákob, Kirké, Dadus
Kedvenc jelenet: A gyászdoboz története
Negatívum: Kirkés baki
Borító: 5/5
Sorozat: Gonosztevők #6
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek a korábbi kötetek gonosztevőit. Minden állomáson találtok egy összekevert betűhalmazt, nektek pedig nincs más dolgotok, mint helyes sorrendbe rakni és az így kapott nevet beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!
 
 
RIGHILEDM 




Nézzetek be a többi állomásra is

03/12 Dreamworld
03/14 Csak olvass!
03/16 Utószó

2023. március 11., szombat

Ali Hazelwood - Eszméletlen szerelem


A szerelem képlete nemcsak külföldön, de hazánkban is nagy sikert aratott, ezért már mi is nagyon vártuk az Eszméletlen szerelem megjelenését. Tartsatok bloggereinkkel, hogy megtudjátok, ez a kötet is elrabolta-e a szívüket, és ne feledjétek: egy szerencsés játékos megnyerheti a kiadó által felajánlott nyereménypéldányt!
 
 
Ali Hazelwood: Eszméletlen szerelem
 
Kiadó: Maxim Kiadó
ISBN: 9789634996293
Oldalszám: 400 oldal
Fordító: Stier Ágnes

Fülszöveg:
Mint egy lila hajú jedi, aki egyensúlyt hoz a férfiak uralta univerzumba, Bee Königswasser egyetlen egyszerű elvet követ az életében: mit tenne Marie Curie? Ha a NASA felajánlaná neki egy neuromérnöki projekt vezetését, Marie kérdés nélkül igent mondana. Csakhogy a modern fizika anyjának sosem kellett osztoznia a feladaton Levi Warddal.
Jó, persze, Levi vonzó a maga sötét hajú, magas, metsző tekintetű módján. És erős karjaival romantikus hősként megmenti Beet, amikor a lány szorult helyzetbe kerül a laborban töltött első napján. De már évekkel ezelőtt, még a doktori iskolában teljesen világossá tette, hogy mit érez a lány iránt.
Bee laborfelszerelése nem jött meg, a kollégák levegőnek nézik, ezért úgy érzi, hogy a karrierje megint megfeneklik. Talán a nyakszirti lebenye játszadozik vele,
de Bee esküdni merne rá, hogy Levi szép lassan a szövetségesévé válik, támogatja az ötleteit, és… felfalja őt a szemével. A lány neuronjai pedig lángra lobbannak. De amikor eljön az idő, hogy lépjen, és kockára tegye a szívét, egyetlen dolog számít: mit tesz most Bee Königswasser?

Saját véleményem:
A tavaly bombasikert aratott A szerelem képlete után újabb Ali Hazelwood kötettel örvendeztetett meg minket a Maxim Kiadó. Az Eszméletlen szerelem által pedig a szerző ismételten a STEM világába kalauzolja olvasóit, annyi különbséggel, hogy itt főként az idegtudomány - azon belül is az agykutatás - kerül fókuszba. Nem véletlenül, ugyanis Ali Hazelwood maga is idegtudományból szerzett PhD fokozatot, illetve több agykutatásról szóló tanulmányt is írt korábban. Részben emiatt, részben a többi, fel nem sorolt párhuzam miatt érzékelhető, hogy ez a kötet sokkal több közös vonást tartalmaz a szerzővel, mint korábbi műve.

"Ő minden, amire valaha vágytam, és egyszerre akarom őt beinjekciózni az agyamba, és soha nem látni többé."

Az Eszméletlen szerelem olyan, mintha Ali Hazelwood fogta volna A szerelem képleténél jól bevált receptet, és összegyúrta volna saját élményeivel, érzéseivel, tapasztalataival. Mert bizony tagadhatatlan, hogy a sztori alapja nagyjából ugyanaz, mind Adamék esetében, mindazonáltal Bee és Levi története jóval nagyobb betekintést enged a tudományok világába, kezdve a standardizált vizsgarendszertől, a nők elnyomásán át, egészen az üzleti befolyásokig. Mondhatni minden adott ahhoz, hogy egy Dr. Szöszi-féle, nagyon csajos, habos-babos, mégis erőteljesen feminista vonalat képviselő élményben legyen részünk, bennem mégis felemás érzések keringenek...

A történet főszereplője Bee, a kissé szokatlan kinézetű, Marie Curie rajongó lány, aki egy napon különleges ajánlatot kap a NASA-tól. Felkérik, hogy vezetőként vegyen részt egy nagy presztízsű neuromérnöki kutatási projektben, melyben űrhajósok számára kell egy egyedülálló technikával rendelkező sisakot kifejleszteniük. Bee persze kapva-kap az ajánlaton, és egészen addig madarat is lehet vele fogatni, míg ki nem derül hogy vezetőtársa nem más lesz, mint Levi Ward. Az a srác, aki egyetemi éveik alatt végig totális seggfejként viselkedett vele, s nem egy alkalommal megalázta. Bee számára a hír ugyan felér egy gyomrossal, a NASA ajánlatát mégsem szokás visszautasítani, így hát felvértezi magát a Levi-jal való viszontlátásra. Ám míg Bee szemszögéből úgy tűnik, hogy a szexi exdoktoris srác megveti és undorodik tőle, addig az olvasó számára végig nyilvánvaló tévedése: Levi fülig bele van zúgva. Az egyenletet tovább nehezíti, hogy míg Levi azt hiszi, Bee évek óta házas, addig a lány korábbi szerelmi csalódása okán hallani sem akar párkapcsolatról. És bizony pont ez a félreértés adja meg kapcsolatuk alapját. Bee folyamatosan ellenséget lát vezetői társában, az pedig igyekszik elhatárolódni tőle még tovább mélyítve a kettejük közt tátongó szakadékot. 
Ez az a pont, ahol az 'enemies to lovers' sztorikért rajongó énemnek visítania kellene örömében, de az az igazság, hogy az első harminc-harmincöt százalékkal rettentően megszenvedtem. Tudjátok, vannak azok a történetek, ahol a főszereplők ellenséges viszonya jócskán rá tud erősíteni a két fél közötti kémiára, ahol te, mint olvasó sem tudod eldönteni, hogy mit vársz jobban: csókot vagy pofont. De az a helyzet, hogy itt mind a két karakter úgy viselkedett, mint egy óvodás. Kiváltképp igaz ez Bee-re, aki hosszú, fárasztó monológokat és tévképzeteket gyártott arról, mit is gondolhat róla Levi, és nagyjából minden mozdulatában valami rosszindulatot sejtett. Ehhez pedig hozzáadódtak a túltolt romkomos szituációk, amik inkább tűntek gagyinak, mintsem viccesnek, én meg már majdnem eljutottam arra a pontra, hogy feladom. 
De aztán valami megváltozott, a történet új lendületet kapott, Levi és Bee kommunikálni és nyitni kezdett, átlátszó félreértések helyett pedig valós szituációkba csöppentek. És pontosan erre volt szükségem ahhoz, hogy élvezni tudjam a történetet. Onnantól kezdve végig vitt a lendület, élveztem a szereplők évődését, a romantikus pillanataikat, jókat mosolyogtam a hülyeségeiken. Sikerült belesimulnom a történetbe, hagyni, hogy magával sodorjon és szórakoztasson. Ali Hazelwood pedig bebizonyította, hogy jóval több van a karaktereiben, sokkalta árnyaltabb a személyiségük, mint ahogy az kezdetben látszott. 
Mind Bee, mind pedig Levi sajátos terheket cipel: egyikőjük olyan mértékű szerelmi csalódáson esett át, ami alapjaiban meghatározta romantikus életét, míg másikuk számára a kommunikáció hiánya, valamint a családi elnyomás generálta hátrányokkal és érzelmi blokkokkal kellett megküzdenie. S ezeket vitték bele kapcsolatukba is, áthatolhatatlannak tűnő falakat építve maguk köré, amik akarva-akaratlanul is bonyodalmakat okoztak.
Ám nem ez az egyetlen komoly téma ebben az egyébként szerfelett vidám, cuki és némileg őrült regényben, ugyanis ahogy fentebb említettem, az Eszméletlen szerelem jóval nagyobb mértékben érinti az olyan témákat, mint a nők elnyomása a tudományos világban, vagy a különféle projekteket övező korrupció. Utóbbi kisebb mértékben, előbbi viszont sokkal komolyabban rajzolódik ki mind Bee, mind pedig asszisztense által. Ali Hazelwood Bee által remekül szemlélteti, hogy egy olyan szakmában/tudományágban, ahol többségében férfiak vannak, mennyire nem számít a nő szava.
Marie Curie személye meghatározó része ennek a könyvnek, a főszereplő lány rajongása által bele-bele pillanthatunk életébe, s megfigyelhetjük azt a párhuzamot, amit jelen esetben Bee képvisel közte és köztünk, nők között. Ahogy Marie Curie szavait sem akarták meghallgatni, elfogadni amíg egy férfi nem támogatta vagy szólalt fel mellette, úgy még most, 2023-ban is érvényesül ez a Virslikommandó mentalitás. Itthon talán kevésbé, de a STEM világában nagyon.

Mindent egybevetve, noha az Eszméletlen szerelem közel sem volt hibátlan, illetve egyediséggel sem vádolható, mégis egy kellemes kikapcsolódást ígérő, bohókás olvasmány. Olyan, ami kikapcsol, mosolyt csal az arcodra és a maga Dr. Szöszis módján felhívja a figyelmet a nemek közötti egyenlőtlenségre. Elsősorban azoknak ajánlom, akiket nem zavar A szerelem képletével mutatott párhuzam, szeretik a színes, egyedi, kissé makacs karaktereket (khm, a mellékszereplők is megérnek egy misét), vagy egészen egyszerűen szeretnének kellemesen eltölteni néhány órát egy szórakoztató könyv társaságában.


Pontszám: 5/3,75 (az eleje miatt)
Kedvenc szereplő:Levi, Kaylee és Rocío
Kedvenc jelenet: korrepetálás, Levi vallomása, plusz a temetős jelenet
Negatívum: "a megd*ghatlak" nagyon alpári, és sajnos Bee is rettentően idegesítő volt az elején
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


A történet során nagy szerepet kap a híres tudós Marie Curie is, így mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, hogy ti mennyire ismeritek az életét. Minden állomáson találtok egy hozzá kapcsolódó kérdést, nektek pedig nincs más dolgotok, mint beírni a helyes választ a Rafflecopter megfelelő dobozába!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Mik okozták Marie Curie betegségének kialakulását?




Nézzetek be a többi állomásra is

02/27 Könyvvilág 
03/07 Csak olvass! 
03/09 Insane Life 
03/10 Deszy könyvajánlója
03/11 Dreamworld 
03/13 Hagyjatok! Olvasok! 
03/15 KönyvParfé 
03/17 Sorok között