2019. december 20., péntek

Holly Black - A gonosz király



Második kötetéhez ért Holly Black elképesztően izgalmas és fordulatokkal teli sorozata. Kövesd végig A gonosz király blogturnéját, és ha szerencsés vagy, nyerhetsz is.


Holly Black: The Wicked King - A gonosz király

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634577362
Oldalszám: 360 oldal
Fordító: Szabó Krisztina

Fülszöveg:
Az első lecke az, hogy erősödj meg. 
Miután kiderült a döbbenetes tény, hogy Oak Tündérfölde örököse, Jude-nak meg kell védenie az öccsét. Ennek érdekében magához láncolta a gonosz királyt, Cardant, akit a háttérből irányít. Tündérfölde folyton átrendeződő, intrikákkal teli politikai szövetségei között még akkor is nehéz lenne lavíroznia, ha Cardan mindenben engedelmeskedne neki. Csakhogy a király mindent megtesz, hogy megszégyenítse Jude-ot, és aláássa a hatalmát, hiába nyűgözi le továbbra is a lány. 
És ha még mindez nem volna elég, egyértelművé válik, hogy egy Jude-hoz közeli személy el akarja őt árulni, és ezáltal veszélybe sodorná nemcsak a saját, hanem az összes szerette életét. Jude kénytelen az áruló után nyomozni, hogy halandóként magánál tarthassa a hatalmat a tündérvilágban. És miközben a Cardan iránt érzett bonyolult érzelmeivel is viaskodik. 
A New York Times bestseller The Cruel Prince – A kegyetlen herceg varázslattal és vérszomjjal teli folytatása. Vesd bele magad!

Saját véleményem:
A gonosz király jött, látott és győzött,  akkora lendülettel tarolva le az idei olvasmányaimat, amire még én magam sem számítottam. Most pedig itt ülök, nézek ki a fejemből, azon tűnődve, hogy Holly Black vajon maga is tündérek gyermeke-e, vagy egyszerűen csak ennyire briliáns elme. De azt hiszem, az első verzióban több ráció van, minthogy halandó képtelen lenne ennyire szövevényes és rafinált történetet megalkotni, főként úgy, hogy a legártatlanabb szónak is jelentősége legyen.

"– Megszerezni sokkal könnyebb a hatalmat, mint megtartani."

A történet öt hónappal az első kötet eseményei után játszódik: Cardan bábkirályként ül a trónon, míg Jude a háttérben mozgatja a szálakat, s mindent elkövet, hogy megvédje az övéit és irányítsa az országot. Ami persze nem könnyű feladat, lévén a tündérek világa sötét, tele iszonyattal, intrikákkal, árulással, mindenhol veszély leselkedik rájuk, és természetesen olyanok is akadnak, akik a trónra pályáznak. Jude dolga tehát, hogy helyt álljon a tanácskozásokon, megzabolázza a hol engedelmes, hol határokat feszegető királyt, az Árnyudvar segítségével kiderítse, kik terveznek a korona ellen merényletet, védelmezze öccsét, titkolja valódi hatalmát, és ellavírozzon abban az ármányokkal teli udvarban, ahol az élete mit sem számít. Miközben a fülébe súgják, hogy valaki hozzá közel álló el fogja árulni. Jelentkezőkből pedig akad bőven, akárcsak megoldandó problémákból.


"Egy szusszanásnyi nyugalom alkalmával rám néz, felvonja fekete szemöldökét.
– Jól szórakozol?
– Nem annyira, mint te – válaszolom."

A gonosz király a legelső szótól a legutolsóig őrületes tempót diktál. Most, hogy már ismerjük a tündérek világát, teljes mértékben előtérbe kerülhetnek a cselszövések, különféle politikai és személyes ármánykodások, valamint nagyobb hangsúly jut az ilyen-olyan a kapcsolatokra is. Izgalom szempontjából pedig két részre bontható a kötet: van egy lassabbnak tűnő, ámde szövevényes rész, és a vége felé egy akciódúsabb blokk. Mindkettő más-más módon köti le az olvasó figyelmét, míg az első mentálisan követel gondos odafigyelést, addig a végén a körmeink épsége kerül bajba.
Holly Black elképesztő módon csűri-csavarja a szálakat, s ejt el oly' módon jelentőségteljes mondatokat, hogy adott helyzetben nem is érezzük a súlyát, csak később csapunk a homlokunkra egy hangos "basszus" kíséretében. Bravúros az a szövevényesség, ami ezt a világot jelképezi - olyan, mintha valóban a tündérek furmányos világában járnánk ahol gondosan mérlegelni kell minden cselekedetet, szót, kiskapukat. Szédületes, félelmetes, kegyetlen, mégis gyönyörű birodalom ez.
De tudjátok mi a legjobb? Az, hogy a szereplők teljes mértékben idomulnak ehhez, úgy a személyiségük, céljaik, érzéseik, mint a kapcsolataik. Ilyen például Jude embersége, ami egyszerre előny és hátrány, a család utáni vágy és a magány kontrasztja, az, hogy a vágyai dacára csak és kizárólag önmagára számíthat.
Minden kétséget kizáróan ő az egyik legkomplexebb, legcsodálatosabb hősnő, akivel valaha találkoztam. Nem tökéletes, nem jó, hibázik, ugyanakkor tanul a hibáiból, fejlődik és képes használni az agyát. Az pedig, hogy most végre láthatjuk egy olyan - vagy ahhoz nagyon hasonló - szerepben, amiről korábban csak álmodozott, külön izgalmassá teszi - már csak azért is, mert a szerző megmutatja, milyen az, amikor az álom valósággá válik, és előkerülnek az árnyoldalak. De épp így kiemelhetném Cardant, vagy kettejük groteszk kapcsolatát, mely a vágyom rád és megöllek közötti skálán mozog.
Cardannal kapcsolatban az előző kötet végén komoly aggályaim akadtak, féltem, hogy nagyon magára ölti a papucs szerepét. Nos, örömmel jelentem, hogy ez nem történt meg, olyannyira, hogy... nagyon nem.

Sokáig áradozhatnék még erről a könyvről, arról, milyen érzéseket váltott ki belőlem, vagy hogy mennyire imádtam az ingoványosságát, azt, hogy minden másodpercben azon agyaltam, honnan jön a baj, ki árul el kit, de akkor ez egy végtelen hosszúságú bejegyzés lenne. Ám ehelyett csak annyit mondok, olvassátok, és aztán zaklassátok a kiadót, hogy holnaputánra adja ki a harmadik részt is, mert TE JÓ ÉG, mi az atyaúristen volt ez a befejezés?!


Pontszám: 5/5***
Kedvenc szereplő: Jude, Cardan
Kedvenc jelenet: Jude és Cardan jelenetei - kiváltképp az, amikor Cardan Jude ágyában alszik ártatlanul, Jude és Madoc kapcsolata
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A levegő népe #2




Nyereményjáték


Holly Black, a kötet írónője itthon is egyre ismertebb, magyarul már tizennyolc regénye jelent meg! A feladatotok a következő: az állomásokon található idézeteket alapján jöjjetek rá, mely Black könyvből idéztünk, és írjátok be a kötet címét a Rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!

"– Még ha utána is jártak, akkor sem fogják elárulni nekünk a szóba jöhető neveket, szóval így legalább elkezdhetjük szűkíteni a gyanúsítottak körét.
– Nézzenek oda, valaki egész nyáron Agatha Christie-t olvasott – gúnyolódott Jasper.
Tamara fülig érő vigyort villantott rá.
– Valakit pedig pofán fognak vágni, ha nem vigyáz a szájára."




Nézzetek be a többi állomásra is

12/04 Sorok Között
12/05 Csak olvass!
12/07 Deszy könyvajánlója
12/09 Hagyjatok! Olvasok! extra állomás
12/11 Hagyjatok! Olvasok! értékelés
12/13 Utószó
12/15 Kelly & Lupi olvas blog
12/17 Dreamworld
12/19 Readinspo

2019. december 13., péntek

Abbi Glines - Beléd esve


A Maxim Könyvkiadó jelentette meg Abbi Glines legújabb regényét: Fallen Too Far - Beléd esve címmel, ami a Rosemary Beach sorozat első darabja. A Magyarországon is méltán népszerű írónő ezúttal is szívfacsaró szerelmes történetbe kezdett, a gazdag rocksztár fia és a vagány szőkeség fülledt nyári kalandjáról olvashatunk a regényben. Érdemes követni az öt állomást, a kiadó felajánlásában három példány kerül kisorsolásra a regényből a játékunk megfejtői között.


Abbi Glines: Fallen Too Far - Beléd esve

Kiadó: Maxim Kiadó
ISBN: 9789634990512
Oldalszám: 272 oldal
Fordító: Szaszkó Gabriella

Fülszöveg:
Amikor olyan dolgot akarsz, ami nem lehetne a tiéd…
A lány csak tizenkilenc éves.
Az új nevelőapjának a lánya.
Még mindig naiv és ártatlan, mivel az utóbbi három évben a beteg édesanyjáról gondoskodott.
A huszonnégy éves Rush Finlay számára ő az egyetlen, akit nem kaphat meg. A híres apja bűntudatból tömte pénzzel, az anyja elkeseredetten el akarta nyerni a szeretetét, és emellé még elképesztő külsővel is megáldotta a sors. Épp ezért Rushnak senki sem mondott nemet. Eddig,
Blaire Wynn édesanyja halála után elhagyta apró alabamai farmját, hogy összeköltözzön az apjával és új feleségével egy fantasztikus tengerparti házban, ami Florida egyik öblében terül el. Blaire nincs felkészülve arra, hogy teljesen megváltozzon az élete, és tudja, hogy sosem fog igazán beilleszkedni ebbe a csillogó világba. Aztán felbukkan a szexi mostohatesó is, akivel egész nyáron egyedül kell maradnia, mivel az apja elutazott Párizsba a feleségével.
Rush épp annyira csodás, mint amennyire elkényeztetett. Teljesen elbűvöli a lányt, pedig tudja, hogy csak a bajt hozhatja rá, hiszen a fiú még sosem volt hűséges senkihez. Rush túlhajszolt és súlyos titkokat rejt. Blaire tudja, hogy talán sosem leplezi le ezeket, de ennek ellenére…
...már túlzottan beleesett.

Saját véleményem:
Vannak időszakok, amikor a lelkem valami habkönnyű történetre vágyik, olyanra, amin nem kell agyalni, csak ellazulni és élvezni az olvasottakat. Abbi Glines pedig az a szerző, aki ezt megadja nekem. Ha az ő könyveihez nyúlok, pontosan tudom, mire számíthatok, akár minőségileg, akár zsáneri sajátosságokat tekintve. Épp ezért nem is vártam, hogy a Beléd esve felröppenjen a legek listámra... mégis meglepődve tapasztaltam, hogy már két-három fejezet után a szememet forgattam és azon gondolkodtam, harakirit kövessek-e el magamon.
Az alapszituáció, miszerint az édesanyját és vagyonát elvesztett lány beköltözik rég látott apja új családjához, és folyamatosan konfrontálódik dögös, szexmániás mostohabátyjával, nagyon tetszett, rengeteg potenciál rejlett benne. Ám a szöveg minősége annyira alulmúlta az elvárásaimat, hogy egyszerűen képtelen voltam élvezni a történetet. Mintha egy tizenkét éves sorait olvastam volna. Szerencsére ez a későbbiek folyamán javult, akárcsak a faék egyszerű történetvezetés, de mire ez bekövetkezett, én már nem tudtam neki maradéktalanul örülni.
A regény eleje kiborítóan összecsapott, mind minőségben, mind tartalmilag. A szereplők érzelemnyilvánításai hiteltelenek, minden csapong vagy csak úgy puff, bekövetkezik, a megannyi wtf pillanatról nem is beszélve (mert hát melyik golf klubban adnak egyetlen hét leforgása alatt ötszáz vagy ezer dolcsi borravalót?). Blaire, a Hófehérkénél is szűziesebb lány pedig egy vakló buzgóságával zúg bele Rusha, a mostohabátyjába, még azelőtt, hogy az olvasó egyáltalán véleményt formálhatna a srácról.

Szóval ott álltam azon elmélkedve, hogy mit tegyek? Ám míg ezen töprengtem, a történet szép lassan elkezdte olvastatni magát, és azt vettem észre, hogy egyre kíváncsibb vagyok arra, mi Rush titka, mivé formálódik a mostohatestvérek pimasz-távolságtartó kapcsolata. A rejtély, és a páros között kialakuló piszkos kis játék egyre jobban felkeltette az érdeklődésemet, és addig hajszolt, míg egy orbitális függővégnél nem találtam magam. Bizony, a Beléd esve még csak a kezdet, egy igen kényes helyzetben megszülető románc története, mely a bonyodalom kicsúcsosodásánál véget ér, megannyi kérdést hagyva maga után.

Mindent egybevetve, engem nem igazán varázsolt el a Beléd esve, számtalan pontjába bele tudnék kötni, ám ettől eltekintve  kedveltem Rush figuráját, a benne rejlő potenciált, a pimaszságát, ahogy Blaire nyakába sugdosott, vagy ahogyan a családja és a lány között egyensúlyozott. Ráadásul Abbi újfent érdekes témákat érintett, olyanokat, melyekhez jól idomult az egyfelől rettentően naiv, másfelől talpraesett, puskával hadonászó, modern Hampupipőke karaktere, akárcsak a szövevényes rokoni kapcsolatok tömkelege.
Elsősorban főként akkor ajánlom, ha nincsenek nagy elvárásaitok, és szeretnétek valami igazán lightosat olvasni, olyat, amibe belefér bármennyi csacskaság.


Pontszám: 5/2,75
Kedvenc szereplő: Grant
Kedvenc jelenet: -
Negatívum: volt egy pár...
Borító: 5/3
Sorozat: Rosemary Beach #1, Beléd esve #1




Nyereményjáték


A szerző népszerű szerelmespárjairól szól a játékunk. Minden állomáson találsz egy fiú és egy lánynevet, a feladatod megfejteni a könyv címét, amelyben főszereplők voltak. Ezek a könyvek magyarul is megjelentek, de elfogadjuk az angol címeket is.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Amanda - Preston




Nézzetek be a többi állomásra is

12/01 Kelly és Lupi olvas
12/04 Deszy könyvajánlója
12/07 Könyvvilág
12/10 Sorok között
12/13 Dreamworld

2019. december 9., hétfő

Richard Wolfrik Galland - A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex



Leonardo da Vinci nemcsak festő volt, hanem mérnök, feltaláló, anatómus, geológus, földrajztudós és még sok minden más is. Rengeteg titok és rejtély lengi körül őt magát és munkásságát is. Titkosírások, rejtvények, a festményein elrejtett utalások... A Da Vinci-kód című regény és film óta az is érdeklődik ezek iránt, aki korábban nem sokat tudott da Vinci munkásságáról. A Kossuth Kiadónak köszönhetően az idén megjelent A Leonardo da Vinci-rejtvénykódexszel együtt fejthetünk kódokat, rejtvényeket a mesterrel, az általa ihletett feladatokkal játszhatunk, nyomozhatunk, megmozgathatjuk az agytekervényeinket. Ezúttal a Blogturné Klub négy tagja meséli el nektek, milyen volt olvasás mellett játszani is egy kicsit. Természetesen a turné végén ti is nyerhettek egy példányt a könyvből.


Richard Wolfrik Galland: A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex

Kiadó: Kossuth Kiadó
ISBN: 9789630998253
Oldalszám: 256 oldal
Fordító: Kertész Balázs

Fülszöveg:
Leonardo da Vinci bámulatos elméje felbecsülhetetlenül sokat adott a világnak: egy személyben volt nagyszerű festő, mérnök, feltaláló, anatómus, geológus, földrajztudós, és ezzel még nem is értünk a sor végére. Nem egy olyan elképzelést vázolt fel tervrajzain, amelyek csak évszázadokkal a halála után valósultak meg; tudományos szemléletével is messze megelőzte korát.
Ezt a százötven rejtvényt és fejtörőt tartalmazó könyvet Leonardo festményeinek, vázlatainak, ábráinak és írásainak a sokasága ihlette. A logikus gondolkodást, szellemes következtetést és mindenképpen éles elmét igénylő feladványokat a mester káprázatos keze munkájával ékesítettük.

Saját véleményem:
Leonardo da Vinci-re, a világ legnagyobb polihisztorára mindig is nagy tisztelettel tekintettem. Egészen elképesztő azon művek és találmányok sokasága, amivel megajándékozta a világot, hát még az a rengeteg, megoldásra váró rejtvény, amit maga után hagyott.
A Richard Wolfrik Galland által jegyzet rejtvénykódex pedig lehetőséget biztosít arra, hogy elmerüljünk a mester világában, és ha a Mona Lisa rejtélyét nem is, de százötven fejtörőt megpróbáljunk megoldani.

"Az élet maga egy fejtörő, megoldásra váró kérdések véget nem érő sora."

Ahogy kézbe vesszük a kötetet, egyből úgy érezhetjük magunkat, mintha visszarepültünk volna az időben, egyenesen da Vinci műhelyébe, ugyanis a lapok épp olyan pergamen hatásúak, mintha magától Leonardo-tól származnának, akárcsak a rajtuk megjelenő, halovány írások, rajzok, minták és motívumok. De a szerző ennél is tovább merészkedett, a 15. századba ágyazta fejtörőit, melyekben találkozhatunk a polihisztor kortársaival, valamint megismerkedhetünk egyik-másik alkotásával is. A legizgalmasabb mégis az a személyes hangvétel, ami megidézi a kedvenc tanítványához szóló mestert, mintha valóban Salaihoz, az ördögfiókához intézné kérdéseit, mi pedig bepillantást nyerhetnénk mindennapjaikba. Ettől sokkal bensőségesebbé válik az egész.

"Nincs nemesebb élvezet a megértés öröménél"

Richard Wolfrik Galland négy kategóriába, nehézségi szint szerint sorolja fortélyos feladványait. Találhatóak benne könnyebbek újoncoknak, kicsit nehezebbek, de még viszonylag könnyen megfejthetőek a tanoncoknak, több fejtörést igénylőek az avatottaknak, és komoly agymunkát igénylőek, csillapíthatatlan tudás- és kalandvággyal rendelkező ínyenceknek. A kérdések zöme egyébként olyan klasszikus, mely évszázadon keresztül késztette töprengésre a rejtvények kedvelőit, annyi csavarral, hogy a szerző da Vinci képére formálta őket.
Feladványtípusokat tekintve is igen változatos a paletta, vannak vizuális, matematikai vagy épp stratégiai, de átverős rejtvények is -  melyek ugyancsak Leonardo polihisztorságára utalnak - minden nehézségi szintben.

Jómagam megpróbálkoztam az összes fokozattal, de néhány kivétellel leginkább az újonc és tanonc szint vált be nálam, a többi gondosabb odafigyelést, több és furfangosabb agymunkát igényelt volna - azokat későbbre tartogattam, olyan pillanatokra, amikor úgy érzem, kellően át tudok szellemülni hozzájuk, s elmélyedni bennük.
A kötet nem mellesleg az elme pellengérezésére is kiválóan alkalmas, mert még ha nem is sikerül helyesen megfejtenünk egy-egy feladványt, nyugodtan hátralapozhatunk a megoldásokhoz, és az ott leírtakból tanulhatunk. Néha pedig olyan is előfordul, hogy találunk egy másik helyes megoldást, olyat, amit maga a szerző nem jegyzett le, mégis helyes.

Összességében tehát úgy vélem, A Leonardo da Vinci-rejtvénykódex remek kikapcsolódást nyújthat azoknak, akik szeretik megtornáztatni az agyukat, de akár még családi-baráti játékként is bevethető, ha valami tartalmasabb időtöltésre vágyunk. Az már csak extra hab a tortán, hogy mindezt mini Robert Langdononként élhetjük meg.




Nyereményjáték


Leonardo da Vinci alkotásait szinte mindenki ismeri. Ezúttal azonban nem látvány, hanem leírás alapján kell felismernetek egy-egy a nevéhez kapcsolható alkotást. Ennek a címét írjátok be a rafflecopter doboz megfelelő helyére. Ez alkalommal egy szerencsés olvasónk nyerhet majd egy példányt a könyvből.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


A kép 77 x 53 cm nagyságú, nyárfatáblára olajjal festett portré. Egy rejtélyes, megfontolt választékossággal teli, bölcsességet sugárzó női mosoly egy érdekes tájban. Sokak szerint talán az egész festészet történetének legismertebb alkotása. Ez köszönhető annak, hogy a kép „női” arca gyakorlatilag már a közösségi emlékezet részének tekinthető, ismert az egész világon, másolják, fényképezik, karikatúrákat készítenek róla és ezerszámra sokszorosították.




Nézzetek be a többi állomásra is

12/07 Spirit Bliss Sárga könyves út
12/09 Dreamworld
12/11 Könyv és más
12/13 Kelly és Lupi olvas

2019. december 8., vasárnap

Jennifer Donnelly - Stepsister



A Maxim Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Jennifer Donnelly nagysikerű regénye, a Stepsister - Egy sötét mese. Ennek örömére a Blogturné Klub hét bloggere bemutatja Hamupipőke mostohatestvérének, a félelmet nem ismerő, bátor, erős akaratú Isabelle-nek a történetét, melyből kiderül, mik késztették arra, hogy azzá a gonosz mostohanővérré váljon, akit a mesékből ismerhetünk.
Tartsatok velünk, ismerjétek meg az érem másik oldalát, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott három nyereménykönyv egyikét.


Jennifer Donnelly: Stepsister - Egy sötét mese

Kiadó: Maxim Kiadó
ISBN: 9789634991281
Oldalszám: 400 oldal
Fordító: Bozai Ágota

Fülszöveg:
Van, aki sosem tudja megváltoztatni a Párkák által neki elrendelt sorsot. De Isabelle-nek most esélye lehet rá. Hogy ki is ő? Ismered Hamupipőke meséjét, igaz? Isabelle nem más, mint az egyik gonosz mostohanővér. Amikor a herceg meglátogatta a családot a bálban megismert csodaszép lány után kutatva, Isabelle volt az, aki bezárta Ellát, gyönyörű mostohatestvérét a padlásszobába, aztán levágta a saját lábujjait, hogy beleférjen a lába az üvegtopánba, és az övé legyen a királyi férj jutalma. Azonban a sebe felszakadt, a cipő elkezdett megtelni vérrel, Ella pedig valahogy kiszabadult, és elment, hogy boldogan éljen a herceggel, amíg meg nem… Innen már úgy tűnt, nincs visszaút Isabelle sötét végzete felé.
Pedig egykoron még olyan más volt a lány élete. Nem érdekelte, hogy nem szép, élvezte az életet és boldog volt. Jobban vívott, mint a fiúk, és olyan akadályokon ugratott át vad vágtában, melyeken senki emberfia nem mert. Mindezt a fiúval, akiért őrült szerelemmel dobbant a szíve. Azonban mindez mit sem számított, sőt, botrányos volt. Engedelmessé, csinossá és illedelmessé kellett válnia, hogy megfeleljen mások elvárásainak.
A szerelmétől pedig, aki nem nemesi származású volt, elszakították, és ez végzetesen megkeserítette őt.
Most viszont Isabelle esélyt kap, hogy megváltoztassa a sorsát, és bizonyítsa, amit a rút mostohanővérek mindig is tudtak: a szépség nem minden, és egy lányt nem tör meg végleg a szívfájdalom; ahhoz sokkal több kell.

Saját véleményem:
Élek-halok a retellingekért, és ha azok a "míg meg nem" részre koncentrálnak, akkor egyenesen végem van; szeretem látni, mi történt azután, hogy a mese véget ért. Ám Jennifer Donnelly ezen is túlment! Ahelyett, hogy a jól ismert és közkedvelt hősnőt, Hamupipőkét választotta volna története központi alakjának, az egyik mostohanővért helyezte fókuszba.
Valljuk be, ez elég szokatlan, s nem kevéssé merész döntés, hisz egy antihőst szerethetővé varázsolni, nem könnyű... de tagadhatatlanul izgalmas vállalkozás.

"Néha könnyebb kimondani, hogy gyűlölünk, mint bevallani, milyen nagyon vágyakozunk."

A történet egy igazán figyelemfelkeltő prológussal indít, melyben a három párka éppen különféle emberi életutakat vet papírra, amikor is Sansz márki rájuk tör, és ellop egy már elkészült tekercset, azzal a céllal, hogy megváltoztassa az illető életútját. Természetesen Sors, a legidősebb párka nem hagyja annyiban, útra kel, hogy megakadályozza a férfit, s egyben a tekercs tulajdonosát abban, hogy letérjen a neki elrendelt útról.
Ezt követően a Hamupipőke történet végén, az ominózus üvegcipellős rész kellős közepében találjuk magunkat, amikor is az egyik testvért éppen arra kényszeríti a mostoha, hogy vágja le lábujjait. Noha Isabelle habozik, végül mégis eleget tesz kötelességének... Csakhogy a hazugság kitudódik, Ella kiszabadul, királynévá válik, egykori kínzói pedig a birodalom kitaszítottjaivá lesznek. A falusiak kirekesztik a sánta, rút nővéreket, bántják és épp úgy alázzák őket, ahogy egykoron ők tették szépséges húgukkal. Ám míg Octavia hamar túllendül a kudarcon és az őket ért sérelmeken, addig Isabelle elgondolkozik azon, mikor változott meg az élete, hogyan lett kedves, álmokkal teli gyermekből gonosz mostohatestvérré.

"A történelemkönyvek azt írják, hogy a háborúkat királyok és hercegek és generálisok kezdik. Ne hidd el! Mi kezdjük, te meg én. Valahányszor elfordulunk, hallgatunk, kivonjuk magunkat, viselkedünk. Mi rontjuk meg a dolgokat, mi választjuk a gyávaságot, a könnyebb utat."

A Stepsister főként Isabelle útkereséséről szól, arról, hogyan fejtegeti vissza a lány a múltat, miként próbálja meg kiköszörülni a csorbát, s újra összerakosgatni összetört szíve darabkáit, miközben mit sem sejt arról, hogy élete Sors és Sansz játszmájában csupán egy aprócska tét. Egy tét, mellyel egyik fél azt akarja bebizonyítani, hogy az egyénnek igenis joga van saját döntéseket hozni, megvalósítani álmait, ahelyett, hogy beletörődne a neki rendelt sorsba, míg másikuk igyekszik meggátolni ezt, nehogy önálló tudatra ébredjenek az emberek. Mindezt úgy, hogy közben Franciaországot háború fenyegeti, és a sötét tündérkirálynő is színre lép. Mese és történelem vegyül ebben a fantasy közegbe ágyazott, letehetetlenül izgalmas feminista regényben, mely épp oly sötét, mint a legmélyebb kút feneke.

"A félelem a leginkább félreértett teremtmény. Csak a legjobbat akarja az embernek. Segít, ha hagyjuk."

Nagyon sok mindent szerettem ebben a sztoriban: az alapötletét, a gótikus hangulatot, a végletekig kidolgozott szálakat, szereplőket és mellékszereplőket, a mostohatestvéreket, a történelmet, de leginkább talán azt, ahogy a szerző körbejárta a nők helyzetének kérdéskörét. Míg Ella a tipikus, sablonos Disney hercegnőt képviselte, addig mostohatestvérei a valóságot - annak is a két végletét. Imádtam, ahogy Tavi fellélegezve, hogy megszabadult a "férjet kell fogni" nyomástól, belevetette magát abba, ami igazán érdekelte, a tudományokba, és hogy ezt a környezetét kihasználva, gyakorlatban is kamatoztatta. Míg vele ellentétben Isabelle azt az elnyomott, szabad akaratától megfosztott lányt testesítette meg, ami évszázadokig történelmünk részét képezte, sőt bizonyos fokig még manapság is aktuális téma. Isabelle sokáig hagyja megvezetni, alárendelni magát, mígnem végül arra ébred, hogy oda az álmai, a jövője és a szíve, nem maradt más, csak egy burok, amit a múlt szellemei kísértenek. És itt jön a képbe a Tündérek királynője, Sansz márki, Sors és a háború, akik valamilyen úton-módon mind hajtják az egyik vagy másik irányba, megmutatva azt, hogy lehet hibázni, letérni az útról vagy követni azt - rajtunk áll, mit teszünk.

Összességében tehát nagyon izgalmas, misztikus, jól kidolgozott regény a Stepsister, jócskán kilóg a tucatkönyvek sorából. Egyetlen hibája van csak, mégpedig Jennifer Donnelly stílusa, ami elég filmszerű - forgatókönyves értelemben. Ezzel én annyira nem tudtam azonosulni, pedig alapvetően ez akár egy húszcsillagos mű is lehetne. Ettől függetlenül bátran ajánlom a retellingek és a dark hangulat kedvelőinek, kellően izgalmas és fantasztikus történet - a szó minden értelmében.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Isabelle, Tavi, Sansz
Kedvenc jelenet: Isabelle és a tündérkirálynő első találkozása, Tavi kísérletezgetése
Negatívum: a szerző stílusa
Borító: 5/5
Sorozat: -




Playlist


https://open.spotify.com/playlist/0vpIoI4n6U7ZJ6rBnk6HsK




Nyereményjáték


Mostani játékunk során a mostohanővéreké lesz a főszerep. Minden állomáson láthattok egy képet, mely alapján ki kell találnotok, mi a neve az adott mostohatestvérnek (persze ehhez nem árt tudni, melyik filmből származik a fotó), és beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

11/24 A Szofisztikált Macska
11/26 Nem félünk a könyvektől
11/28 Hagyjatok! Olvasok!
11/30 Könyv és más
12/02 Sorok között
12/04 Olvasónapló
12/06 Dreamworld

2019. december 7., szombat

Blogturné extra - Olvass és szeress!


Új szerző mutatkozik be a Könyvmolyképző Kiadónál!
Bár a tél közeleg, Addison Cole története a tengerpartra és a nyárba repíti vissza olvasóját, és a vállalkozó kedvűeknek új lekvár-ötletekkel is szolgál. 
Kövesd blogturnénkat, ismerd meg a történetet és bloggereink véleményét, és játssz a kiadó által felajánlott nyereménykönyvért!




Idézetek


"Rádöbbent, hogy nem a helyszín sarkallja a munkára. Egy belső késztetés és az írás iránti szenvedélye mozgatta az ujjait a billentyűzeten minden éberen töltött másodpercében."

"(...) ha Kurt gyűlölt bármit is ezen a világon, az az volt, ha írás közben helyet kellett változtatnia. Az írás számára művészet volt, ami teljes összpontosítást igényelt. A szakmáját leginkább egy őrmester teljesítményéhez mérte, ami azért telitalálat, mert az apja egy négy csillaggal kitüntetett tábornok volt."

"Az éjjeli írásnak lőttek. Hogyan tudna arra koncentrálni, hogy egy ijesztő thrillert írjon egy csatakos kutya és egy őrülten csinos nő társaságában? A ruhái szorosan rátapadtak nőies idomaira, a férfi le sem tudta venni róla a szemét. És aranyos is volt. Roppant aranyosan vette rá őt, hogy megmentse azt a nyavalyás kutyát. Borsot. Miért éppen Bors? A kutya színtiszta fehér volt, egy fikarcnyi feketeség sem volt benne. Bors? Miért nem Só vagy Cukor?"
"A SEASIDE EGY KIS KÖZÖSSÉG VOLT egy-, két- és háromszobás házakkal. A legtöbb épületet ugyanaz a család birtokolta évtizedek óta. Az ő házukat Leanna nagyapja vásárolta még a lány születése előtt. A családja minden évben itt töltött pár hetet nyaranta. Látogatásaik alkalmával a szülei teljesen lefoglalták őket. Délutánok a strandon, szomszédvárosokban való kószálás és esti családi koncertek mellett alig akadt idő pihenésre, amit amúgy nagyon élveztek a Seaside-on. Leanna örült az itt kötött barátságoknak,de annak még jobban, hogy ilyen sokáig kitartottak. El sem tudta képzelni a nyarat a seaside-i barátai nélkül."

"–Bocsánat! – Kurt elengedte, majd hátralépett. 
A lány közelebb húzódott,és a férfimellkasát bámulta, ami zavarba ejtően emelkedett, majd süllyedt fel és le a mély lélegzetvételektől.
– Szóval, te nagy thrilleríró, nem vagy hozzászokva, hogy egy csacsogólány van körülötted?
– Van egy nagyszájú húgom. – Húgom? Hogy jön ez most ide?A lány túlságosan összezavarta ahhoz, hogy rendesen tudjon gondolkodni.
– Az ő jelenlétében is így veszed a levegőt? – Leanna ismét rátette a kezét a mellkasára.
Egy hang Kurt fejében azt súgta, fogja menekülőre a dolgot. Írjon!Tűnjön el, mint a kámfor!Ám a keze nem engedelmeskedett. Megint megragadta a lány csípőjét. A lány szemének csillogása, ahogy lassan megnyalta az ajkát,ahogy ujjaival megcirógatta a mellkasát, mind arról árulkodott, hogy tökéletesen tisztában van azzal, mi zajlik a férfiban.
– Senki miatt sem lélegzem így.
Bors rájuk ugatott,és ezúttal Kurt nem nézett rá parancsolóan, és el sem csitította. Leanna ajkai felé hajolt, de a lány ellökte.
– Aggódnék, ha a húgod miatt így lélegeznél – mondta úgy, mint akinek sejtelme sincs, hogy ezzel megőrjíti a férfit,vagy hogy az épp meg akarta csókolni." 

"–Találkoztam Kurt Remingtonnal, aki, azt hiszem, egy menő thrilleríró.
– Ez nem lehet igaz! – Jenna babakék szeme tágra nyílt. –Találkoztál vele? Személyesen?
– Aha!
– Imádom a könyveit. Milyen? Van olyan cuki, mint a képeken? Visszafogottnak tűnik azokból az interjúkból, amiket olvastam. Azt nyilatkozta, hogy sosem hagyja el a házát. Sokat beszél a családjáról. Ja, és van egyháza Cape-en. Istenem! Idejár írni! Erről beszélt az egyik interjújában, hogy nyaranként eljön Cape-re írni. – Leanna a füle mögé simította egyenes, fekete haját,és becsukta a szemét egy pillanatra. –Én nem lennék tartózkodó vele!
– Én sem! Ez a baj! – sóhajtott Leanna.
–Mi ezzel a baj? – Bella kikapta Leanna kezéből a spatulát, és megfordította a burgereket.
–Leanna egy új fejezetet szeretne írni Mr. Szexi könyvében. – Leanna elvett egy paradicsomot Bella tányérjából, mire Bella rácsapott a kezére.
Amy egy tál zsemlével tért vissza.
–Egy mocskos fejezetet?" 

"–Én egy vakvágány vagyok, de te nem –suttogta."

"–Olyan ügyes vagy a konyhában, mint amilyen jól csókolsz?
Leanna megrázta a fejét,és talpra állt.
– Nem, de jobban főzők, mint söprögetek."

" Ez éltette. A pillanat, amikor úgy elmerült az írásban, hogy magát is odaképzelte az áldozat és az elkövető közelébe,miközben visszatartotta a lélegzetét." 

"A thrillerek érzelmileg alaposan megviselték az embert,és egy egész napos írás után gyakran eluralkodtak rajta a sötét gondolatok, amiből nem volt könnyű kitörnie. Ez a thrillerírás egyik veszélye. Kurt beismerte magának, hogy valószínűleg ezért sem akart soha
párkapcsolatot létesíteni. Azon kívül, okos ember volt, aki felmér és átgondol egy helyzetet, mielőtt cselekszik. Szerette tudni, merre tart az élete,és hitte, hogy a legjobb tervei nem hagyják cserben. Pont ezért a vonzódása Leannához teljesen felborította a lelki egyensúlyát."




Nyereményjáték


A történet hősnője lekvár készítésében jeleskedik, ezért mi is megpróbálkozunk vele.
Emlékeztek a gyermekkor "akasztós" játékára? Így kell kitalálnotok a turné egy-egy állomásán milyen gyümölcsből főznek lekvárt.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


_ _ R _ _ _ _




Nézzetek be a többi állomásra is

12/04 Betonka szerint a világ…
12/07 Dreamworld - Idézetek
12/10 Kelly és Lupi olvas
12/13 Csak olvass!

2019. december 3., kedd

Erin Watt - Megkopott korona


A Könyvmolyképző Kiadó elhozta nekünk Erin Watt világsikerű sorozatának, A Royal családnak kiegészítő kötetét, mely a Megkopott korona címet viseli, és Gideon Royal, valamint Savannah Montgomery szerelmét tárja elénk. 
Tartsatok a Blogturné Klub hat bloggerével, ismerjétek meg véleményüket a történetről, és játsszatok a három nyereménykönyv egyikéért, amit a kiadó ajánlott fel!


Erin Watt: Tarnished Crown - Megkopott korona

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634577218
Oldalszám: 192 oldal
Fordító: Benedek Dorottya

Fülszöveg:
Gideon Royal két évvel ezelőtt, egyetlen hiba miatt elveszítette álmai szerelmét. Azóta megcsömörlött, közönyössé vált, és belekerült a zsarolás, a szívfájdalom és a veszteség végtelen spiráljába. Amikor egyetemre került, azt remélte, mindent újrakezdhet. Ám a sors másként tervez, és ismét az útjába sodorja Savannah Montgomeryt.
Savannah úgy hiszi, nincs már visszaút Gideon árulása után.
A fiú azt reméli, téved.
Megbocsátás. Remény. Megváltás. Gideon megfogadta, hogy visszaszerzi a lányt, aki elrabolta a szívét. És ha egy Royal elhatároz valamit, a végsőkig elmegy, hogy valóra váltsa.
A szédítően népszerű Royal családban mindig történik valami.
Hagyd, hogy kiragadjon a hétköznapokból!

Saját véleményem:
A Royal fiúkat senkinek sem kell bemutatni: szexi, pimasz, indulatos srácok, akikben titkon óriási szív dobog. Általában... ugyanis akad köztük egy kivétel, akit áttörhetetlen jégpáncél övez. Ő pedig nem más, mint Gideon, a legidősebb testvér, akiről rengeteg dolgot olvashattunk már, mégis távoli figura maradt. Egészen mostanáig.

"Nem számít, mekkora a távolság, hány ember húzódik közöttünk, akkor is vonzzuk egymást."

Félelemmel vegyes kíváncsisággal kezdtem bele a könyvbe, hisz Gideon Royal sosem tartozott a kedvenceim közé, mindig is méla közönnyel tekintettem rá, ugyanakkor be kell vallanom, érdekelt, mit tud kihozni belőle a szerzőpáros. A Megkopott korona két idősík, valamint két nézőpont által igyekszik bemutatni a kissé különc Royal fiú és Savannah viharos kapcsolatát. A kötetből kiderül, miként ismerkedtek meg, jöttek össze, miket éltek át együtt, és hogy hogyan lett vége köztük mindennek, miközben a jelen eseményei felkészítik a terepet egy tipikus második esély románcnak az immár jócskán megváltozott felek között.

Alapvetően ez egy könnyen fogyasztható, átvezető jellegű, kissé keserédes történet lehetne, olyan, ami több magvas gondolatot is tartalmaz, nekem valahogy mégsem csúszott. Egyrészről nagyon érződik a fordítóváltás, amit kifejezetten sajnálok, Sándor Alexandra Valéria gördülékeny fordítása sokat hozzátett a korábbi részekhez, míg ez a kötet számomra iszonyúan nyersre sikeredett... De amit ennél is kevésbé tudtam megemészteni, az a történet darabossága. Az egyébként is rövid, két idősíkon játszódó sztori még a saját idejében is csapong, tele van olyan éles váltásokkal, hogy nem győztem pislogni és kibogozni, hogy most épp hol is járunk. Egyik percben még kolis buli és naaagy viszontlátás van, majd snitt, Gideon mustrálja a lányszövetségi házat, aztán snitt, éjjeli beszélgetésre indul Savval, hogy aztán mindezt egy újabb snitt kövessen a lánnyal, aki a fősulis csajok társaságában zokog.
Mindezt különösen sajnálom, mivel az alapanyag és az ötlet jó, akárcsak a páros kapcsolatában megjelenített ellentétek, konfliktusforrások és buktatók. Savannah karaktere rendkívül erős, a szerzőpáros szépen árnyalta, főleg a személyiségében beállt változásokat, amik súlyt adtak a múltbeli eseményeknek.
És ha már múlt... a Megkopott korona végre testközelből mutatja meg, milyen volt Mrs Royal a valóságban, hogyan határozta meg a testvérek életét az állapota; de persze mocskos kis titkokból sincs hiány - hisz ezek nélkül nem is erről a sorozatról beszélnénk.

Mindent összevetve, számomra ez a kötet nem azt az élményt adta, amit vártam, de mégsem bánom, hogy elolvastam. Olyan események és érzelmi töltelékek vannak benne, melyek elengedhetetlenek a sorozat rajongói számára.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Savannah
Kedvenc jelenet: -
Negatívum: volt egy pár
Borító: 5/5
Sorozat: A Royal család #3,5




Nyereményjáték


Gideon az úszócsapat kiemelkedő tagja, így neki ajánljuk a játékot, sikeres magyar úszókat kell felismernetek. Minden állomáson a megadott képen látható sportoló nevét kell beírnotok a rafflecopter doboz megfelelő sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

11/25 Kelly és Lupi olvas
11/27 Pandalány olvas
11/29 Sorok között
12/01 Fanni's Library
12/03 Dreamworld
12/05 Readinspo
12/06 Sorok között extra

2019. december 1., vasárnap

Emma Chase - A királynő férjet keres


Emma Chase: A királynő férjet keres

Kiadó: Álomgyár Kiadó
ISBN: 9786155929298
Oldalszám: 400 oldal
Fordító: Seres Noémi

Fülszöveg:
Lenora Celeste Beatrice Arabella Pembrook hercegnőnek nem éppen átlagos gyerekkora volt. Arra nevelték, hogy királynő legyen – Wessco első királynője. És ez nagy dolog.
Amikor tizenkilenc évesen megkoronázzák a gyönyörű fiatal trónörököst, ő készen áll arra, hogy uralkodjon. Elbűvölő, okos, magabiztos és leleményes.
Viszont nem házas.
Márpedig a tanácsadóinak ez az elsődleges szempontja. Ez az, amit a parlament megkövetel, és amit a nép akar.
Lenora nem vágyik arra, hogy hozzáláncolja magát egy férfihoz – pláne olyanhoz, aki csak a korona miatt van vele. De néha muszáj egyezséget kötni, és eleget tenni a kötelezettségeknek.
Még a királynőknek is. Különösen a királynőknek.
A New York Time bestsellerszerzője, Emma Chase ezúttal egy édes és szexi, különálló fenséges történettel örvendezteti meg olvasóit.

Saját véleményem:
Az Uralkodj magadon sorozat a felnőtt nők tündérmeséje. Cukormázas, ugyanakkor lélekmelengető, habkönnyű  történetek humorral és szenvedéllyel fűszerezve - ráadásul mindegyik kötet a brit uralkodói család egy-egy közkedvelt alakjára épül. Bármelyik részt is veszed a kezedbe, olyan, mintha benyomnál a tévében egy szeleburdi, kissé kiszámítható, mégis szórakoztató romantikus vígjátékot, melynek minden perce önfeledt kikapcsolódással kecsegtet.
Nincs ez másként A királynő férjet keresben sem, ami bizonyos tekintetben azért mégiscsak eltér elődeitől, hála az '50-es évek, valamint a fiatal hercegnőből váratlan gyorsasággal királynővé váló lány tragikus, édes-bús hangulatú történetének.

"(...) a szerelem ennél sokkal bonyolultabb. Fantasztikus, szép, de egyben borzalmas, felkavaró is. Egyik nap úgy érzed, hogy repülni tudnál, másik nap pedig bele tudnál pusztulni a fájdalomba. Bonyolult dolog ez."

Emma Chase ezúttal a múltba repíti olvasóit, ahol megismerkedhetünk a sorozat ikonikus - nem mellesleg közkedvelt - királynőjének, Lenorának rögös életútjával.
A hercegnőt gyermekkorától kezdve arra nevelik, miként legyen Wessco első királynője - milyen szabályokkal, elvárásokkal, megalkuvásokkal, feladatokkal és lemondásokkal jár együtt a cím. Ám amikor a tizenkilenc éves lány két, egymást váratlan gyorsasággal követő tragédia után hirtelen a trónon találja magát, olyan dolgokkal kell szembenéznie, amikre senki sem készítette fel. Míg ő megpróbál jó s újító királynővé válni, addig öreg tanácsadói egészen más dolgokat kívánnak rákényszeríteni a tradíció és a nép nevében... többek között azt, hogy menjen férjhez. Leonorának tehát döntenie kell: elveszíti uralkodói státuszát, vagy belekényszerül egy nem kívánt házasságba.
Amikor úgy tűnik, végre megszületik a legjobb megoldás, Lenora egy ismételt tragédia okán újabb vőlegény oldalán találja magát, aki nem más, mint az a világjáró, kalandor srác, akinek egykoron ámulva olvasta leveleit.

Lenora története szívszorító utazás a múltba, mely kendőzetlen őszinteséggel mutatja be, mennyi nehézséggel kell megküzdenie egy nőnek azért, hogy elfogadják, s hogy milyen rögös, fájdalmakkal, lemondásokkal és megalkuvásokkal teli út vezet a tisztelet kívívásáig még egy királynő esetében is. Különösen az övében. Nagyon jó leképzése ez annak, mennyire nem számít a rang, ha az ember nőnek születik, hogy mennyire degradáló tud lenni a férfi társadalom, főként akkor, ha a hatalom gyakorlásáról van szó. Mint ahogyan a tradíció és az újító szellem kettőse is izgalmas pontja a regénynek. De épp így említhetném a szerelem témáját is, mely tragikussága ellenére lúdbörőztetően gyönyörű.
A sorozat olvasói tudhatják, mi a vége Lenora és Edward kapcsolatának, ám ebben a történetben az út a fontos, az, ahogyan megannyi tragédia, szabály és elvárás közepette két ismerős ismeretlen, kötelességtudatból egymás mellé sodródva próbálja a legjobbat kihozni a helyzetéből. Emma Chase nem azt kérdőjelezi meg, merrefelé tartanak szereplői, hisz azt mindenki tudja/kitalálja, hanem ennek a folyamatnak a keserédes szépségét, a mikéntjeit mutatja be. Azt, ahogyan a világjáró fiú a keretek közé szorított lányra hat, és fordítva. És én ezt imádtam! Az előző részeket is nagyon szerettem, de A királynő férjet keres magasan a legjobb része a sorozatnak. Szerelem, barátság, gyász, család és kötelesség vegyül benne léleksimogatóan szép, helyenként szomorkás vagy éppen megmosolyogtató, máskor perzselő vagy épp megbotránkoztató pillanatokat tartogatva az olvasó számára.
Tiszta szívből ajánlom minden romantikus lelkű lánynak, nőnek. Varázslatos kis gyöngyszem ez; édes-bús tündérmese.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Leonora, Edward, Thomas
Kedvenc jelenet: egy bizonyos éjszaka, Lenora és Thomas barátsága
Negatívum: -
Borító: 5/4
Sorozat: Uralkodj magadon #4, önállóan isolvasható