2014. október 31., péntek

Haláli Halloween Blogturné



Üdvözlet minden szellemnek, ghoulnak, vámpírnak, boszorkánynak és minden egyéb entitásnak a Blogturné Klub szellemes Halloween turnéján.

Nem tudod mit csinálj Halloweenkor? Nekünk van ötletünk: OLVASS!
Jó, jó…Na, de mit?
Segítünk:
Kövesd az egész napos turnét és tudd meg ki milyen könyvet ajánl a félelmetes estére! Széles választék, nem csak horror kedvelőknek! Különleges könyvajánlatok mellett még különlegesebb ünnepi recepteket, dekorációkat (és mindent, ami szem, szájnak ingere) találhatsz.
Tarts velünk, ha mersz! 




Melyik könyved ajánlod Halloweenra?
Kelly Creagh: Nevermore - Soha már

Isobel Lanley, a pom-pom lány elborzadva veszi tudomásul, hogy Varen Nethers-szel kell megírnia az angol dolgozatát. A dolgozat leadási határideje hihetetlenül igazságtalan módon a rivális focicsapat elleni nagy mérkőzés napjára esik. A hűvös és tartózkodó, cinikus és éles nyelvű Varen már az elején tisztázza, hogy a dolgozaton kívül nem akar a lánytól semmit. Isobel azonban hamarosan kifogásokat kezd keresni, hogy Varen-nel találkozhasson, miközben egyre jobban elszakad barátaitól és az erőszakos és féltékeny barátjától. Isobel egyre mélyebbre merül Varen álomvilágába, ami a jegyzetfüzetébe írt sorokból kelt életre, egy világba, ahol Edgar Allan Poe félelmetes történetei válnak valóra.
Ahogy egyre jobban felfordul körülötte a világ, Isobel felfedezi, hogy az álmoknak és a szavaknak sokkal nagyobb az erejük, mint azt gondolta és, hogy a legijesztőbb valóság az, amit az elme annak hisz. Képes lesz megmenteni Varent az Őrülettől, ami fogva tartja őt vagy mindkettőjüket felemésztik Varen rémálmainak árnyai?




Miért ezt a könyvet választottad?
Hosszas mérlegelést követően arra jutottam,  hogy a Nevermore több szempontból is tökéletes olvasmány lehet erre a különleges, misztikus hangulatú éjszakára. Pontokba szedve lássuk, hogy miért:

1) Edgar Allan Poe - Poe már önmagában is egy nagyon rejtélyes figura, meglehetősen szürreális és hátborzongató történetekkel. Kelly Creagh pedig zseniális módon keverte bele Poe-t és az ő életének, halálának, valamint műveinek sejtelmes mivoltát saját regényébe.

2) Varen - Most tekintsünk el attól, hogy mint pasi, mennyire szerethető és helyes, stb., és nézzük csak a személyiségét. Varen egy különleges, goth fiú. Saját álomvilágot teremtett maga köré, és sugárzik belőle a veszély. Ráadsul saját történetet ír, és képes egyszerre két helyen is jelen lenni. 

3) Mindszenteki buli - Ennél stílusosabb olvasmánnyal nem is találkozhatna az olvasó. Isobel, Varen és Gwen ellátogat egy halloween partiba, ami minden képzeletet felülmúl.

4) Álomvilág - Kelly Creagh Tim Burton-szerű (rém)álomvilága hátborzongató! Garantált a para. Vörös halál, töredező démonok, kísérteties éjféli bál, élve eltemetés, köd, stb, stb.

5) Pinfeathers - Vörös tollas hajú, hosszú, vörös karmú, töredező, fűrészfogú démon? Hello 'ween!




Minek öltöznének be a szereplők?


Most, ha azt mondanám, hogy Isobel pomponlánynak, Varen pedig goth hercegnek, az túl sablonos lenne? :D Oké, oké. Fordítsuk komolyra a szót. Mivel, mint már említettem, Kelly Creagh szürreális világa meglehetősen hajaz Tim Burtonére, ezért jelmezválasztás terén nem mennék messzebb Burton bácsi filmjeinél. Isobel tökéletes Halott Mennyasszony lehetne, Varen pedig Jack a Karácsonyi lidércnyomásból. Mondja valaki, hogy nem lennének szép pár?! ^^





Milyen italt ajánlanál hozzá?
 Fekete özvegy koktélt! 

Hozzávalók:
- 4,5 cl vodka
- 3 cl Creme de Cassis (feketeribizli gyümölcslikőr)
- 1,5 cl Triple Sec
- 1,5 cl citromlé
- 1,5 cl gránátalmalé

Elkészítés:
Az összes hozzávalót, jéggel shakerben összerázzuk, majd leszűrve egy hűtött martinis pohárba öntjük. Végül a pohárba rakott medvecukorral szervírozzuk.




Minek öltözöl/öltöznél be egy Halloween kosztüm versenyen? 

Isobelnél sajnos előttem a Halott Mennyasszony patronomat, így magamnak csak valami sablonosat tartogatnék. Mondjuk szívesen lennék kalóz, vagy vámpír. De nem Twilight-féle, inkább olyan klausos pszichopata, csipkés, gótikus jelmezzel. Utóbbi elhanyagolható, ha a jelmez mellé jár egy Joseph Morgan, vagy esetleg maga Klaus Mikaelson. Fenébe a díjjal, ha ott van ő!







Denevér süti


Hozzávalók:
- 2 x 2db tojás
- 2 x 10dkg puha vaj
- 2 x 10dkg liszt
- 2 x 10dkg cukor
- 2 x 2,5dkg kakaó
- 2 x 2tk. sütőpor
- 250 ml tejszín

Elkészítés:
1) Előkészítünk egy vagy két darab 20-24cm átmérőjű kerek sütőformát.
2) Összekeverjük a tojásokat, a vajat, lisztet, cukrot, kakaót, sütőport, és addig keverjük, míg egy homogén masszát nem kapunk.
3) Két adagra szedjük a masszát, majd beöntjük a tortaformá(k)ba, és 180 fokon kb. 20-25 percig sütjük. Ha kész, hagyjuk kihűlni.
4) A denevér összeállításához az egyik torta középső vonalában 7 cm átmérőjű, kerek formával vágjunk ki három kör kört. A megmaradt két, nagy fél rész lesz a két szárny. Az egyik kör pedig a denevér feje.
5) Az épen maradt tortát megkenjük a tejszínnel, amit előzetesen felverünk (adhatunk hozzá egy kis cukrot is).
6) Ferdén rátesszük a megkent lapra a két szárnyat, majd alul a szárnyakra jön a fej (a fej alját, valamint a szárnyak között is megkenhetjük egy kicsit). Ezután szemet, szájat csinálunk neki, és piros ételfestékkel vércseppeket is tehetünk rá.




Nyereményjáték


Egy turné sem maradhat nyeremény nélkül. Ismét nyerhettek, csupán pár csepp vért a lelketeket kérjük cserébe. Na jó, vért nem...
Nem Halloween a Halloween töklámpás nélkül. Mi is faragtunk pár virtuális tököt, méghozzá népszerű könyvek szimbólumait faragtuk ki. A Ti feladatotok, hogy kitaláljátok melyik tök melyik könyvet vagy könyvsorozatot reprezentálja. Három szerencsés játékos jutalma nem csoki, hanem egy-egy könyv lesz ezúttal is, méghozzá a.) Richelle Mead - A szukkubusz dala c. könyve (a felajánlást köszönjük Kellynek!), b.) Lara Adrian - A vámpír vére c. könyv (köszönet érte Toffynak!). c.) Tarryn Fisher: The Opportunist - Kihasznált alkalom (köszönet érte Lupinak!)





Nézz be a többi állomásra is


Függővég
Roni olvas
Kelly Lupi olvas
MFKata gondolatai
Deszy könyvajánlója
Dreamworld
Bibliotheca Fummie
Zakkant olvas
Könyvgalaxis

Chanda Hahn - Bűbájtalan



A Maxim Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelenik Chanda Hahn: Bűbájtalan című regénye, a Balszerencsés tündérmesék sorozat első része. Ennek apropóján, meghívunk, kedves Olvasó, hogy tarts velünk, és lépjük át együtt a Tündérmesék Birodalmába vezető határvonalat. Noha az út olykor rögös lesz, telve bonyodalmakkal, azt azért megígérhetjük, hogy békából, szőke hercegből és varázslatból sem lesz hiány.

Az utazás első napjára 2014. október 25-én kerül sor, majd ezt követően minden másnap, más és más túravezetővel kiegészülve barangolhatjátok be a legszebb és legrémisztőbb Grimm mesék helyszíneit. Eközben persze rengeteg érdekességgel is találkozhattok, illetve részt vehettek a nyereményjátékon is, melynek fődíja három példány a Bűbájtalan című könyvből.


Chanda Hahn: Bűbájtalan

Kiadó: Maxim
ISBN: 9789632615417
Oldalszám: 256 oldal
Fordító: Stier Ágnes

Fülszöveg:
Mina Grime az iskola lúzere, egészen addig a napig, amíg meg nem menti a suli legmenőbb pasijának az életét egy iskolai kiránduláson. Egy csapásra minden megváltozik, a lány hirtelen a figyelem középpontjába kerül, és minden lépését a szerencse kíséri. De mikor már a dolgok nem is mehetnének jobban, Mina édesanyja bejelenti, hogy elköltöznek. Mina kérdőre vonja édesanyját, aki kénytelen elmondani a családi titkot. Mina Grime valójában a Grimm testvérek leszármazottja, és egy átok terheli őt, mely generációról generációra öröklődött. Vannak rések, ahol az emberek és a tündérek világa összeér, ezen a mesevilág lényei átszöktek, és az emberek bosszantásával múlatják az időt. Mikor az emberek megelégelték, alkut kötöttek a varázslényekkel. Azok megígérték, hogy ha az emberek végigjátszák az összes mesét, és sikeresen befejezik a történeteket, visszamennek saját világukba. Ám a mesék gyűjteménye egyszer csak életre kelt, és saját maga kezdte irányítani a történeteket, megnehezítve ezzel az emberek dolgát. Olyannyira, hogy bár a Grimm testvéreknek több mint 170 mesét sikerült végigjátszani, nem tudták mindet befejezni. Így öröklődött az átok generációkon át. Most Minán a sor, hogy belépjen a mesevilágba és megtörje az évszázados átkot…

Saját véleményem:
Mina Grime élete nagyban eltér az átlagostól. Édesanyjával és öccsével szinte állandóan költöznek, soha nem maradnak huzamosabb ideig egy helyen, ráadásul Mina anyja megrögzötten kerüli az ismertséget, s gyermekeit is arra inti, hogy maradjanak a háttérben, kerüljék a nagy felhajtást.
De egyik reggel, amikor Mina, osztályával tanulmányi kiránduláson vesz részt a helyi péksütemény gyárban, minden megváltozik. A kétbalkezes lány váratlanul a figyelemközpontjába kerül azáltal, hogy megmenti jóképű osztálytársa, Brody életét, aki kis híján lezuhan a magasból. 
Mina otthon igyekszik palástolni gyorsan jött hírnevét, csakhogy másnap az iskolát riporterek és újságírók lepik el. Hazaérve pedig arra eszmél, hogy édesanyja már neki is látott a pakolásnak. Ám a lány megmakacsolja magát. Nem hajlandó elköltözni, s válaszokat követel. Azonban arra nem számít, ami ezután következik. Megtudja, hogy a híres Grimm testvérek leszármazottja, és mint ilyen rászállt a Grimm átok, mely apját is megölte. A Történet őt választotta. Meg kell szereznie egy grimoire-t, és végig kell játszania több mint 200 mesét, hogy megtörhesse az átkot...

"... nem minden mesének boldog a vége. Igazából soknak elég sötét."

Gyermeki énem odáig van a mesékért, és mint ilyen a mesefeldolgozásokért is. És ha ebbe a képletbe még belekerül a Grimm testvérek neve is, akkor nincs az az erő, ami visszatartson az adott könyv olvasásától. Most sem történt ez másként. 
Chanda Hahn regénye minden ízében egy igazi tündérmese, modern környezetbe csomagolva. Aranyos, kedves, egyszerű és varázslatos. Nincsenek benne nagy mélységek vagy magasságok, pusztán színtiszta báj. Gyorsan lehet vele haladni, akár egy este alatt felfalható az egész.
Az alapsztori szerint Mina a Grimm testvérek leszármazottja, így ő is részese a Grimm átoknak, ami annyiból áll, hogy végig kell játszania az összes mesét, és mindegyiknek pontot kell tennie a végére. Emellett pedig meg kell keresnie egy varázskönyvet, a grimoire-t, mely a segítségére lehet a kaland során, illetve, ha befejezett egy történetet, akkor az is bekerül ebbe a könyvbe.
Ám a dolog nem ennyire egyszerű, ugyanis vannak, akik nem akarják, hogy a leszármazottak befejezzék a játékot. Tündérek és mesehősök egyaránt megpróbálják megakadályozni, hogy Mina sikerrel járjon. És nem is akármilyen eszközökkel! P.S.: A lány elődei eddig mindig csúfos véget értek...
Mina ennek dacára elhatározza, hogy nem menekül a Történet elől, inkább szembenéz a sorsával, főleg, hogy végre Brody gyengéd érzelmeket kezd táplálni iránta a baleset napja óta.
Mina és Brody szerelme minden momentumában meseszerű. Brody tipikus gazdag, népszerű, kék szemű, szőke hajú hercegként funkcionál a lány mellett, kábé annyi jelentőséggel, mint amennyivel ez a státusz bír. De tagadhatatlanul édesek együtt, és olvasóként akarva-akaratlan, de szurkolunk a párosuknak.
Jó hír viszont a hozzám hasonló torz lelkű, rosszfiús hősökért rajongó hölgyeknek, hogy felbukkan a sötét hajú, kissé szarkasztikus humorú, kiszámíthatatlan Jared, aki ha egyelőre még nem is romantikus értelemben, de mindenképpen felbolygatja hősnőnk életét. És határozottan felpörgeti azt. Róla szinte lehetetlen eldönteni, hogy Mina mellett van vagy ellene. Kellően rejtélyes, és bár úgy látszik, segíteni próbál a lánynak, a származását és meséjét, illetve egyéb körülményeket tekintve, én ebben nem lennék olyan biztos. Ám az írónő egyelőre olyan jól csavargatja a szálakat, hogy képtelenség dűlőre jutni.
A cselekmény további részét tekintve, leginkább a Piroska és farkas mese történései körül forognak az események, onnantól kezdve, hogy egy nap Mina arra ébred, minden ruhája pirossá vált. 
Én a magam részéről egy kicsit hiányoltam a többi mesét, és sajnáltam, hogy azon a kettőn-hárman, ami még megjelent, olyan gyorsan végigfutottunk, de ugyanakkor persze értem azt is, hogy nem lehet az összes Grimm mesét bővebben kifejteni, hisz soha nem érnénk a végére. Viszont nagyon tetszett, ahogy egy-egy ismerős Grimm jelenet megjelent Mina életében, hétköznapjaiban. A brémai muzsikusok belépője egyenesen haláli volt! Továbbá az egész Grimm átok dolgot is nagyon ötletesnek tartom, a Történettől kezdve a grimoire-on át, a különféle fejtörő feladványokig. 
Összességében tehát ajánlom a fiatalabb, 14-15 éves korosztálynak, és az összes gyereklelkű mesekedvelőnek, aki szeretne egy szórakoztató, vicces, kalandos, romantikus regényt olvasni. Én pedig kíváncsian várom a folytatást, mivel egyrészt az első rész vége rengeteg váratlan fordulatot tartogatott, másrészt kilyukad az oldalam, hogy megtudjam, mi a titka Mina öccsének, aki nem hajlandó megszólalni. Nem is beszélve a cserfes, segítőkész, twitter királynő barátnőről, Nanről, aki garantáltan mosolyt varázsol mindenki arcára.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Jared, Nan
Kedvenc jelenet: Jared és Mina kardozós órája
Negatívum: sulis bál
Borító: 5/4




Grimm testvérek


A Grimm fivérek nevéről már biztosan hallott mindenki. Számtalan könyv-, film- és sorozatfeldolgozás készült a történeteikből, hogy csak párat említsek: Egyszer volt, hol nem volt (OUAT), Into the Woods, Demóna, Disney mesék, vagy a német 1 órás Grimm mesék, amik a magyar tévén is futottak. De még magukról a Grimm testvérekről is készült egy kissé hátborzongató mozi, Heath Ledger és Matt Damon főszereplésével (amit amúgy szívből ajánlok). De, hogy valójában kik is voltak ők? Lássuk, mit érdemes tudni róluk.

A Grimm család Hessenből származik.
Philipp Wilhelm Grimmnek és Dorothea-nak összesen hat gyermeke volt, beleértve Jacobot és Wilhelmet is, akik a hanaui Freiheitsplatzban születtek. Jacob 1785. január 4-én látta meg a napvilágot, Wilhelm pedig 1786. február 24-én.
Később, 1791-ben az apjukat Steinauba nevezték ki hivatalnoknak, így oda költöztek, ám pár év múlva, 1796-ban, 45 éves korában a férfi elhunyt. Édesanyjuk 1798-ban Kasselbe küldte a fiúkat egy nagynénihez.
Jacob a marburgi egyetemen jogot tanult, fivére pedig egy évvel később ugyanott ugyanazt. Egy tanáruk, Friedrich Carl von Savigny megmutatta nekik könyvtárát, Goethe és Schiller műveit, a romantikus irodalmat és a lovagi dalokat.
Az anya 1808-ban bekövetkezett halála után Jacobnak kellett a családot eltartania. Így Jérôme Bonaparte vesztfáliai király udvarában könyvtáros lett, 1809-től pedig városi tanácsos is.

1806-tól kezdve gyűjtöttek a Grimm fivérek meséket.
A Grimm-fivérek által összegyűjtött meséket mindenki ismeri, vagy legalábbis azt hiszi. A mesék ugyanis rengeteget formálódtak és talán még többet szelídültek az évek alatt: a békakirály például eredetileg kimondottan komor véget ért, Hamupipőke mostohanővéreinek a boldog összeborulás helyett egy vérszomjas galambbal gyűlt meg a bajuk, Jancsi és Juliska, valamint Hófehérke gonosz mostohái pedig a korai kiadásokban nem is voltak annyira mostohák.
Jacob és Wilhelm Grimmnek eredetileg nem gyerekeknek szánták a mesegyűjteményüket. A német néplélek titkait kutatták, tisztán tudományos célok vezérelték őket. A dolog akkor vett egy elég éles fordulatot, amikor 1823-ban egy Edgar Taylor nevű angol lefordította és megjelentette a Grimm-meséket, az angol gyerekek pedig imádták a történeteket. A German Popular Stories című kiadvány annyira népszerű volt, hogy Grimmék úgy határoztak, egy alapos szerkesztés után kiadják a saját családbarát verziójukat.
A fivérek folyamatosan gazdagították és szerkesztették gyűjteményüket, a végső változat (ez volt a hetedik kiadás) 1857-ben jelent meg. Összesen 210 történetet tartalmazott, és ez adja az alapját a ma ismert legtöbb Grimm-mesének.

Amikor kiderült, hogy a gyűjtemény milyen népszerű a családok körében, a fivérek úgy döntöttek, hogy még alkalmasabbá teszik a történeteket arra, hogy a tiszteletre méltó famíliák is nyugodtan forgathassák a gyűjteményes kötetet. Első körben kivették belőle a szexuális utalásokat. A Rapunzel című mesében a címszereplő teherbe esik: „Mondd meg, keresztanyám, miért olyan szűk rajtam minden ruha, és miért már nem jön fel rám?”, a hetedik kiadásban azonban már egyetlen szó sem utal arra, hogy az aranyhajú szereplő korábban a herceggel mókázott volna a hálószobában.
Ugyancsak a kukába került az a történet, amely az első kiadásban még Hans Dumm címmel szerepelt: ebben egy férfinek elég rágondolnia, és már teherbe is ejtett egy nőt.

A Grimm-fivérek ugyanakkor más módon is alakítgattak a történeteken, mindezek mellett ugyanis igyekeztek megfelelni a korszellemnek és a közönség elvárásainak is. A mesékbe tehát keresztény utalásokat és népies kifejezéseket csempésztek, és a nemi szerepeket is úgy alakították, ahogy elképzeléseik szerint az olvasók azt elvárták. Az erőszakos jeleneteknek megkegyelmeztek, sőt, volt, ahol még jobban ki is dolgozták, és akadt olyan történet is, ahol a békésebb befejezés helyett egy rázósabbat választottak.
A testvérek 1838-ban fogtak bele a német nyelv nagyszótárának emberfeletti munkájába. Az előttük álló feladatot alábecsülték: az eredetileg hat-hét kötetesre tervezett kiadványt 10 éven belül elkészíthetőnek gondolták. Több mint 80 munkatárs 600 000-nél is több cédulát készített. Az első kötet 1854-ben jelent meg, és a két testvér a hátralévő életében már csak csekély mértékben tudott hozzájárulni a szótár elkészüléséhez: Wilhelm, aki a D betűhöz járult hozzá, 1859-ben halt meg; Jacob, aki az A, B, C és E betűket még be tudta fejezni, 1863. szeptember 20-án halt meg, éppen a Frucht (gyümölcs) szócikken dolgozott.

A végére pedig két extra érdekessé:
- A „grim” jelentése: vad, durva, ijesztő, zord.
- A testvérek szerint a világirodalom öt legnagyobb egyénisége közé tartozik Petőfi Sándor. (Homérosz, Dante, Shakespeare, Goethe, Petőfi)
(forrás: wikipedia; konyves.blog)




Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra kérünk, felejtsd el a valóságot és bújj Mina Grimm bőrébe. Játszd végig a Történetet, és törd meg a Grimmeket sújtó évszázados átkot! Hogy ez megtörténhessen, át kell élned a rád találó mesét, és be kell fejezned. Ám ez nem könnyű! A legtöbb szereplő arra fog törekedni, hogy megakadályozzon benne.

Hat blog, hat mese. Minden állomáson találsz egy-egy részletet. Ezek segítségével találd ki, éppen melyik Grimm mesében jársz, és írd be a címét a Rafflecopter megfelelő mezőjébe. Így esélyed nyílik megnyerni, a Maxim kiadó által felajánlott három Bűbájtalan című könyv egyikét.
Hogy extra pontokat szerezz, készítsd el saját Grimoire-od egy-egy befejezett meséjének valamely jelenetét. Bármilyen technikával (rajz, festmény, photoshop, fénykép, stb.) dolgozhatsz, a cél, hogy örökítsd meg valamelyik kitalálandó mese egyik jelenetét, és küld el nekünk alkotásod linkjét. Természetesen ez a feladat nem kötelező, de ha úgy érzed, te vagy a legelszántabb Grimm leszármazott, mi örömmel várjuk. (A művek elküldésével beleegyeztek, hogy kitegyük őket a facebook oldalunkra!)
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz, illetve, ha az értesítéstől számított 72 órán belül a nyertes nem válaszol e-mailben, automatikusan új nyertest sorsolunk!


“A királyfi édesapja, az öreg király éppen kinézett az ablakon, és tüstént megakadt a szeme a királylányon. "Ej - gondolta -, de szép, de finom teremtés!" Azzal átment a fogadóterembe, hogy megtudakolja a menyasszonytól, kit hozott magával, s miért hagyta az udvaron.
- Útközben szedtem föl, hogy ne unatkozzam - felelte fitymálva a komorna. - Valami munkára kell fogni, ne lopja itt a napot.
- Jól van - mondta az öreg király -, van nekem egy ügyes kis libapásztorom, melléje adom segítségnek.
Ettől fogva ezzel a pásztorgyerekkel terelgette az igazi királykisasszony a libákat, a hamis menyasszony pedig ott kényeskedett, ott páváskodott a palotában. Jól érezte magát, élvezte a jómódot, és csak olyankor borult el, ha arra gondolt, hogy még utóbb megszólal egyszer az istállóban Falada, és elárulja a titkát. Ezért föltette magában, hogy akár így, akár úgy, de mindenképpen elpusztítja.
Rámosolygott hát egy szép napon a királyfira:
- Kedves férjem, szépen kérlek, tedd meg, amit kérek tőled!
- Szíves örömest! - felelte a királyfi. - Hadd hallom hát, mi a kívánságod.
- Semmi egyéb, mint hogy hívasd el a sintért, és vágasd el annak a lónak a nyakát, amelyiken idejöttem hozzád. Sok bosszúságom volt vele az úton.
A királyfi kiadta íziben a parancsot: legyen úgy, ahogy a felesége kívánja, s múljék ki a derék Falada a világból.
Híre futott a dolognak az egész udvarban, de még lent a majorban is, s nem kerülte el az igazi királylány fülét sem. Amikor reggel megjött a sintér, a libapásztorlány odasurrant hozzá, és így szólt:
- Egy aranyat adok neked, ha teljesíted a kérésemet. Ha levágtad a ló fejét, szögezd ki a város kapujába. Annak sötét boltja alatt terelem el reggel-este a libákat; ha felnézek, legalább a fejét hadd lássam szegény Faladának.”




Nézzetek be a többi állomásra is

10/25 Kelly Lupi olvas - Dreamcast
10/27 MFKata gondolatai
10/29 Deszy könyvajánlója - Öltözz mesehősnek!
10/31 Dreamworld - Grimm testvérek
11/04 Könyvszeretet

2014. október 30., csütörtök

Kelly Creagh - Enshadowed



A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából újra részesei lehetünk Kelly Creagh borzongató sorozatának, az Enshadowed - Árnyék mélyén c. második kötet által. Varen és Isobel ezúttal még mélyebbre merül Edgar Allan Poe életre kelt rémtörténeteiben. Furcsa álmokkal, fenyegető teremtményekkel és a híres Poe Köszöntővel kell szembenézniük. Ennek apropóján, kedves Olvasó, meghívunk, hogy tarts velünk, és lépjünk át együtt ebbe a veszedelmes álomvilágba.

2014. október 27-től háromnaponta egy-egy blogger teszi közzé a véleményét a könyvről a három állomásos turné keretein belül, illetve rengeteg, a történethez kapcsolódó érdekességgel is találkozhattok majd, ha velünk tartotok. Érdemes követni a turnét, ugyanis nem csak plusz információkat tudhattok meg a könyvről és szereplőiről, de ahogyan az lenni szokott, nyerhettek is!


Kelly Creagh: Enshadowed - Árnyék mélyén

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633738665
Oldalszám: ??? oldal
Fordító: Farkas János

Fülszöveg:
Varen Netherst foglyul ejtette egy veszedelmes álomvilág – egy alattomos és sivár világ, ahol Edgar Allan Poe rémtörténetei életre kelnek. Isobel Lanley, akit furcsa látomások és Varen teremtményeivel terhes rémálmok gyötörnek, az egyetlen, aki megmentheti a fiút.
Isobel tudja, hogy egyetlen reménye egy baltimore-i temetőben fekszik. E helyen, Edgar Allan Poe születésének minden évfordulóján kora reggel egy titokzatos idegen, a „Poe-köszöntő” teszi tiszteletét a legendás költő sírjánál.
Csak a Poe-köszöntő ismeri az átjárót a két világ között. Hatalmas veszély leselkedik azonban Isobelre. Egy fehér lepelbe burkolózó, gonosz ősi szellem les rá, aki el akarja őt szakítani Varentől. Amikor végre rátalál a fiúra, rájön, hogy ő már nem az a csöndesen tűnődő fiú, aki valaha rabul ejtette a szívét, hanem egy sötét erő, hatalmas és ellenséges.Vajon Isobel legnagyobb szerelme a legádázabb ellensége is lesz egyben?

Saját véleményem:
A mindszenteki éjszaka mindent megváltoztatott Isobel életében, mégis úgy kell viselkednie, mintha mi sem történt volna. S noha Isobel látszólag igyekszik ennek megfelelően élni az életét, titokban mégis minden erejével azon ügyködik, hogy január 19-én ott lehessen Baltimore-ban, Poe sírjánál, amikor megjelink a Poe Köszöntő, mivel Reynolds az egyetlen, aki kapcsolatot tud létesíteni a két világgal.
Ám eközben folyamatos rémálomnak tűnő látomások gyötrik, amik minden alakalommal ugyanúgy zajlanak: a pomponedzés közben megjelenik Varen, magával hívja és egy rózsakertbe viszi, majd felébredve Isobel azt hiszi, lekéste a pomponversenyre tartó hajnali buszt, holott a verseny már hetekkel korábban lezajlott, sőt még nyertek is. És ez még közel sem minden. A rémképek egyre valóságosabbá válnak, miközben felbukkan egy rejtélyes, fehér ruhás nő is, aki állandóan ugyanazt az altatódalt játszva kísérti a lányt. Ráadásul Pinfeathers is tiszteletét teszi éjszakánként Isobelék házában. 

A Nevermore vége után úgy éreztem, idegbajt kapok, ha nem kaparinthatom meg minél előbb a folytatást. Az ahogyan és ahol hagytuk Varent, egyszerre volt rémisztő és sokat ígérő, nem is beszélve Isobelről és Reynoldsról. Nagy reményeket fűztem a második részhez. Talán hiba volt, ugyanis Kelly Creagh egyáltalán nem aknázta ki a lehetőségeit. Irracionális módon húzta az időt és az idegeimet. Magához mérten alulteljesített, és bármennyire is rossz ezt írni, az Enshadowednak semmi értelme nem volt. Vagy legalábbis a 80%-nak nem. De kezdjük az elején:
Az ütős prológust követően - amikor is Poe halálának a pillanatát élhetjük át - nagyjából két hónappal a mindszenteki buli után vesszük fel a fonalat, méghozzá rögtön egy hátborzongató látomással, majd ezután visszacsöppenünk a hétköznapokba. Megtudjuk, hogy Isobel az elmúlt időszakban egyaránt visszatért a suliba és a pomponcsapatba, otthon a szobafogságát tölti, továbbá, hogy szülei eltiltották különc barátnőjétől, Gwentől, aki segédkezett a szökésében. 
Ám szőke szépségünk már rég nem az, akinek mutatja magát. Állandóan azon agyal, miként menthetné meg Varent a félelmetes nő fogságából, küzd az egyre borzongatóbb rémálmaival, és mindent megtesz annak érdekében, hogy a suliban elkerülje társait, akik furcsa pillantásokkal méregetik.
Nos, egészen eddig minden szép és jó, még a Vámpírnaplók évadkezdő epizódjaihoz hasonló, ugorjunk pár hónapot és csináljunk úgy, mintha mi sem történt volna rész ellenére is. A szemét nem mutató Varen és a legkevésbé sem bizalomgerjesztő rózsakert elegyéből álló látomások, és az azokban szereplő apró információtöredékek kellőképp megalapozzák a hangulatot, ami egy bizonyos pontig elegendő a figyelemfenntartásához. Főképp Lilith, az altatódal és a rejtélyes árnyékok megjelenésével kiegészülve. 
Aki olvasta az első részt, az pontosan tudja, hogy az írónő a könyv első felében akkor is szépen, nyugiban ellavírozgatott, előkészítette a nagy fináléra a terepet, majd a felétől fokozatosan kezdtek felpörögni az események. Na, én naiv kislány azt hittem, hogy majd itt is így lesz. És csak vártam, vártam és vártam. Vártam, hogy teljen már el az a két nyomorult hét, amikor is Isobel végre elutazik Baltimore-ba, de mintha az idő megállt volna. Önmagában ezzel nem is lett volna baj, de amikor a 200. oldalhoz érve még mindig Isobel briliáns eszmefuttatásait és belső monológjait kellett hallgatnom, akkor kicsit kezdett hullásnak indulni a hajam... Idegesített a viselkedése, a hülyeségei, és, hogy bár tenni akar, mégsem kezd semmit az elé táruló dolgokkal.
A legidegtépőbb az egészben mégis az a rengeteg kiaknázatlan lehetőség volt, amik mellett végigszáguldottunk: Lilith, Varen doboza, az irodalom tanár, a szökőkút vagy Varen nevelőanyja (tengernyi érdekfeszítő momentum, amiből egy falatnyi jut).
De aztán elérkezett a várva várt pillanat, az utazás, ami naiv énemet újfent izgalommal töltötte el, főleg Iso segítőjétől, és bár végre úgy nézett ki, beindulnak a dolgok, Kelly Creagh ezt is olyan szinten elnyújtotta, hogy már sikítani lett volna kedvem. A történet egyik fő hibájának tartom egyébként az időhúzást és a hosszú-hosszú monológokat. Jó ha az egész regényben összesen 20 oldalnyi párbeszéd van. Nincs nekem bajom a szép, barokkos körmondatokkal,  szeretem őket meg a hely- és tájleírásokat is, de mértékkel. És itt aztán minden volt, csak mérték nem.
A vége pedig számomra nagyon kaotikus lett. Egyrészt örültem, hogy végre újra egy Tim Burton-féle világban találom magam, mégis rettentően össze-vissza történt minden. Mire sikerült felocsúdnom, már jött valami új, ami sehogy sem akart összeállni, Varen tettéről nem is beszélve. Gyakorlatilag értelmetlenné tett mindent, amiről ez a rész szólt volna (arról nem is beszélve, hogy mi a fene történt ezzel a sráccal?). Az írónő becsületére legyen mondva, az epilógussal viszont megint sikerült odavágnia, és most már őszintén kíváncsi vagyok, mi fog ebből az egészből kisülni. De a szívem vérzik valakiért...
Összességében úgy gondolom, ez a rész az írónő tehetségéhez és fantáziájához mérten mélyrepülés volt, viszont akadt két személy, akik megmentették a helyzetet, és üde színfoltjaivá váltak a regénynek. Ők pedig nem mások, mint Gwen és Pinfeathers. Lehet, hogy valami komoly lelkitorzulásom van, de én imádon Pinfeathers. Rettentően összetett személyiség, akinek a lépéseit soha nem lehet előre kiszámítani. Egyszerre fenyegető, veszélyes, és ölelgetni való. Nagyon szerettem azokat a pillanatokat, amikor ő is jelen volt, hisz olyankor életre kelt a sztori, és azt nyújtotta, amire vártam. Rejtélyeket, borzongást, fájdalmat, kiszámíthatatlanságot és izgalmat. 
Gwen pedig pont az ellentéte volt. A csajnak olyan dumája van, hogy konkrétan kifeküdtem tőle. És amiket csinál az egészen elképesztő! 
Mindent egybevetve tehát azt mondom, aki olvasta és szerette a Nevermore-t, az ne hagyja ki ezt a részt se, csak ne támasszon vele szemben nagy elvárásokat.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Pinfeathers és Gwen
Kedvenc jelenet: Pinfeathers párbaja, és a temetőbe való bejutás
Negatívum: Isobel
Borító: 5/5




Playlist


Muse: Micro Cuts
Rasputina: I Go to Sleep
Christina Perri: The Lonely
Evanescence: Together Again
Katie Melua: Just Like Heaven
Black Veil Brides: The Mortician's Daughter
Britney Spears: Everytime
Azure Ray: We are Mice
Radiohead: Karma Police
Eddplant: Can't Find the Words
Fine Frenzy: Almost Lover
Alaska in Winter: Lovely Lovely Love
 Johnny Hollow: Gone
Silverstein: The End
Within Temptation: All I Need
Miniature Tigers: Dark Tower 




Nyereményjáték


Isobelt Varen elvesztése óta rémálomnak tetsző látomások gyötrik, ám felébredve mindössze mozaikdarabkákra emlékszik. A kirakós darabkái sehogy sem akarnak összeállni egy egésszé. Neked vajon sikerül megfejtened a rejtvényt?

Feladat:
1) Minden állomáson találtok egy képet, aminek innen-onnan hiányoznak a darabkái. Találjátok ki, kit rejt az adott fotó, és a nevét írjátok be a rafflecopter megfelelő mezőjébe. De vigyázzatok, ezek a rémálmok kiszámíthatatlanok. Meglehet, hogy a képek nem eredeti szögükben állnak.
2) Ahhoz, hogy esélyetek legyen a könyvnyereményre, mind a három feladványt teljesítenetek kell!
3) Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz, valamint ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol az e-mailben küldött értesítőre, akkor automatikusan új nyertest sorsolunk.






Nézzetek be a többi állomásra is

10/27 Always Love a Wild Book - Éber álom
10/30 Dreamworld - Playlist
11/02 Könyvszeretet

2014. október 29., szerda

The Musical Book Tag


A napokban útjára indult egy új kihívás, amit én is megkaptam Lupiéktól. Íme a válaszaim:


1. PSY - Gangnam Style: Egy felkapott könyv, amit te is nagyon szeretsz.
 Cassandra Clare - Csontváros (+ a teljes Végzet ereklyéi sorozat): Évek óta lelkes Árnyvadász vagyok, noha eleinte - a Csontváros borítója miatt - sokáig húzódzkodtam tőle. Visszatekintve hálás vagyok azoknak, akik folyamatosan mondogatták, hogy olvassam el, és adjak neki egy esélyt, mert nem fogom megbánni. Igazuk lett. Rögtön az első rész elvarázsolt. Beleszerettem a szereplőkbe, a világba és úgy mindenbe, és mind a mai napig letaszíthatatlanul első helyen áll a kedvenceim ranglistáján. Árnyvadász vagyok, vállalom. Nem akarok elvonóra menni. :D


2. Adele - Someone Like You: Egy könyv/könyvsorozat, amin nehezen tudtál túllépni, annyira szomorú lettél, hogy vége.
 Minden szeretett könyv elengedése fájdalmas és egyben örömteli. Éveken át kalandozunk velük, így akarva-akaratlanul a szívünkhöz nőnek, és miközben azért drukkolunk, hogy kedvenceink végre révbe érjenek, a búcsú pillanatában ez abszolút nem könnyű. 
Kapásból az Alkonyatot mondtam volna, de őt más helyre szánom, így maradt az Időtlen szerelem trilógia és a Pokoli szerkezetek, amik közül hosszas mérlegelés után végül Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek trilógiája mellett döntöttem. Willék rengeteg megpróbáltatáson és lelki gyötrelmen mentek át, ami során annyira átéreztem minden rezdülésüket, hogy már-már fizikai fájdalom volt végső búcsút venni tőlük. Pláne egy olyan befejező kötet után, mint A hercegnő, amivel Cassie homokszemcsényivé porlasztotta a szívemet.


3. Tomes Jones - Sexbomb: Az első erotikus könyv, amit valaha olvastál.
Ez nehéz szülés volt. Az erotika nem kifejezetten az én műfajom, az ilyen irányú olvasmányaim általában kimerülnek az erotikus jeleneteket is tartalmazó New Adult regényekben, de a Soha határa és a Heti csaj kétlem, hogy számítana, így maradt első élménynek Emily Snow - Elemésztve c. könyve, ami... hát mondjuk úgy, meggyőzött róla, hogy az erotika valóban nem az én stílusirányom.


4. Katy Perry - Dark Horse: Egy könyv, aminél teljesen másra számítottál, mint amiről ténylegesen szólt.
Justina Chen Headley - Iránytű önmagamhoz: Itt elkövettem azt a hibát, hogy a borító és a fülszöveg alapján ítéltem, méghozzá rosszul. Sokáig azt gondoltam, hogy egy tipikus szép lány, pici szépséghibával rendelkezem, és senki nem néz rám nyavalygásáról lesz szó, némi sápítozással és pasikajtatással. Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Ugyanis olyan mély mondanivalóval rendelkezik, ami miatt mindenekinek a kezébe nyomnám.


5. Pokémon: Egy könyv, ami a legelső olvasmányaid között volt.
Bármennyire giccsesen, elcsépelten és klisésen hangzik, ez bizony Stephenie Meyertől a Twilight
Régebben utáltam olvasni, de egy barátnőm annyit zaklatott, hogy legalább csak olvassak bele, míg megtettem. Másnap rohantam a könyvesboltba, hogy ide nekem, de most azonnal! A barátnőmnek és Steph-nek pedig azóta is hálás vagyok, az ő bűnük, hogy mára falom a könyveket.


6. Miley Cyrus - Wrecking Ball: Egy könyv, ami teljesen lerombolt téged.
Az az ádáz író, aki úgy megbőgetett, mint még soha senki (jó, ez nem teljesen igaz, mert Cassie is ilyen), nem más, mint John Green és a Csillagainkban a hiba. Tudtam, éreztem már megjelenéskor, hogy fájni fog, éppen ezért ameddig csak lehetett, kerültem, mint a tüzet. Aztán jött a film, és már nem volt hova menekülnöm, így belevágtam. Kicsit bele is haltam. Újra és újra. John Green minden szava egy tőrdöfés volt.


7. Pharrell Williams: Happy: Egy könyv, aminek az olvasása közben nem tudtad abbahagyni a mosolygást/nevetést.
Carina Bartsch - Cseresznyepiros nyár.  Az elejétől a végéig komolyan igénybe volt véve a rekeszizmom. Emely és Elyas szópárbajai halálosak.


8. Frozen - Let It Go: Egy könyv, amiben egy olyan testvérpár van, akiket nagyon szeretsz.
Jennifer L. Armentrout - Obszidián: Dee és Daemon hiába öli egymást néha, végletekig kiállnak egymás mellett. Emellett szórakoztató és bolond páros.


9. Calvin Harris ft. Ellie Goulding - Need You Love: Egy nyálas könyvbeli szerelmespár, akiket ki nem állhatsz.
Szurovecz Kitti - Fényemberek sorozatából Jane és Chris. Nyál, cukorszirup, vattacukor, sok-sok rózsaszín = ragacstenger. Sajnálom, nekem egyszerűen túl sokk a párosuk.


10. Iggy Azalea - Fancy: Egy könyvborító, amit imádsz.
Kiera Cass - Párválasztó sorozata. Szerintem bővebb magyarázatot nem igényel. Mindegyik úgy gyönyörű, ahogy van. Imádom őket!


11. Lady Gaga - Bad Romance: Egy könyv, amiben tiltott szerelem van.
Most komolyan, melyikbe nincs? :D
De legyen egy olyan, amit nagyon imádok, méghozzá A. O. Esthertől az Elveszett lelkek. Sophiel, a Mennyből alászállt naiv, mindenkiben jót látó angyallány, és a lebukott Sötét Angyal, Elijah szerelme varázslatos és kalandos. Engem megvettek kilóra.


12. Ariana Grande - Problem: Egy szereplő, akit utálsz.
Óóó, bőségzavar. De minden idők legirritálóbb szereplőjeként Ninát nevezném meg Jamie McGuire - Az őrző regényéből. Nina mindent megtett azért, hogy le akarjam ütni egy péklapáttal, és a föld mélyére ásni.





Köszönöm a kihívást, ezennel én is továbbadnám három bloggernek:


Calderon, avagy egy nem mindennapi férfihoz blogturné dukál



A Blogturné Klub ezúttal egy minden szempontból rendhagyó turnéval jelentkezik! Hogy miért lesz rendhagyó? Nos, először is nem egy, hanem rögtön két könyvvel foglalkozunk majd október 25-től nyolc állomáson át: On Sai két Calderon kötetével. De ez még nem volt elég nekünk, úgyhogy még néhány dologban más lesz ez a turné, mint amihez eddig szoktatok. Az egyes állomásokon ezúttal az extrákon kívül nem értékelést olvashattok, hanem válaszokat olyan kérdésekre, amelyeket egymásnak tettünk fel a könyvekkel kapcsolatban. És mivel a történetben fontos szerep jut a teakultúrának, minden állomáson ajánlunk nektek egy-egy finom teát is.
Viszont nem szeretnénk teljesen értékelés nélkül sem hagyni Titeket, ezért a turné első napján beharangozó posztot olvashattok, amelyben a korábban írt értékeléseink egy-egy részletét és linkjét találjátok meg.
És még egy dolog miatt lesz különleges a turné: On Sai volt olyan kedves és felajánlotta nekünk a segítségét, így a turné során nem csak vele, de néhány karakterével is olvashattok interjút.
Tehát izgalmas turnénak nézünk elébe, de azért a jól megszokott dolgok sem maradnak el! Ezúttal is lesz nyereményjáték, amelynek keretében egy példányt nyerhettek a két könyvből! Ne feledjétek: hullajelölt kerestetik és felségáruláshoz bricsesz dukál!


On Sai: Calderon, avagy hullajelölt kerestetik

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789632459851
Oldalszám: 288 oldal
Értékelésem: ide kattintva elérhetitek
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Calderon kapitány nem mindennapi férfi. Egy jóképű, ifjú főnemes, aki eldobta a rangját egy lányért. Csakhogy a lány meghalt, így Calderon öngyilkos akar lenni. Úriember nem temetkezik hitelbe. Calderon másodkapitányi állást szeretne egy űrhajón, hogy egy kényelmes urnára gyűjtsön, de döbbenetére a kapitányi munkakört kapja meg. Vajon miért sóz rá a Flotta egy hatalmas űrcirkálót, amit nem tud vezetni? Milyen Játszma folyik körülötte? Mit kavarnak a nemesek a háttérben? És mit kezdjen Tainával, a csinos japán kadétlánnyal, akiből árad a narancsillat? És aki a parfüm per légköbméter arányt is képes kivizsgálásra felterjeszteni? Taina szamuráj családok leszármazottja, és ugyanúgy űzi a Játékot, vagyis más manipulálását, mint Calderon. Bármit megtenne, hogy az űrben maradhasson, hiszen odahaza nagyapja már férjet keres számára. A lány útmutatást kér az Ősanyáktól, de a jóskövek veszélyre és halálra figyelmeztetik. Mire rájönnek, mi folyik a háttérben, csak önmagukra számíthatnak, és a kettejük között kialakult érzékeny kötelékre. Vajon elég jó játékosok, hogy szavak nélkül is megértsék egymást? És Taina elég ügyes ahhoz, hogy a kapitányt rávegye a túlélésre?



On Sai: Calderon, avagy felségáruláshoz bricsesz dukál

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633734643
Oldalszám: 512 oldal
Értékelésem: Még várat magára, előbb be kell szereznem. :)
Rendelési link: puha - kemény

Fülszöveg:
Calderon kapitány élete pokol: a sajtó árulónak hiszi, a nemesi körök megvetik, ráadásul még az űrhajón is próbára teszi türelmét a nőkből álló legénység. Calderon el akar jutni a hadgyakorlatra, nehogy merényletet kövessenek el a császár ellen, de áldásos tevékenységének hála a Ferrero Ház a bukás szélén táncol.
Ami a legbosszantóbb, Taina körül is felbukkan egy jóképű, szőke szamuráj.
Calderon kénytelen cselekedni, bár nem épp úgy, ahogy mások várják…
Taina élete is kemény. A nagyapja férjjelölteket válogat, ám a lány megsejti, hogy a szamurájokat nem a keze érdekli, hanem egy érthetetlen politikai játszma.
Kicsoda ő? Miért irtották ki a család Tivesgei-ágát?
Barátja vagy gyilkosa a szamuráj, aki a nyomában jár?
Taina csak két dolgot szeretne: nyugalmat és Calderont.
A fiatal főnemes és a makacs japán lány összefog a Birodalom megmentéséért. Azonban most Sexert báró az ellenség, aki mindenkinél ügyesebben űzi a Játékot.
Vajon sikerül megvédeni a császárt a merénylőktől? És önmagukat a császártól?
De legfőképpen, ki kerül ki győztesen abból a harcból, ahol a szerelmi ötszög tagjai rajtuk kívül egy nemes hölgy, egy szamuráj és egy élő kard?A Calderon, avagy hullajelölt kerestetik várva várt folytatása.




Kérdések


Fummie-tól egy nagyon jó kis kérdést kaptam, azokkal a kikötésekkel, hogy 1) "pozíció alatt semmi szexuális dologra nem kell gondolni", 2) "nem válaszolhatod azt, hogy Calderon alatt szolgálnál legszívesebben - bár mindenki azt a helyet töltené be -", 3) és felette sem. Nos, ennek fényében, íme a kérdés... és a válasz.


Ha a Wellstonon szolgálhatnál, milyen pozíciót töltenél be szívesen?
Nos, erre a kérdésre kapásból legalább három válasszal tudtam volna szolgálni, de... Nem, ne gondoljatok semmi rosszra. Ennek a de-nek abszolút semmi köze Fummie kikötéseihez, egyszerűen csak úgy éreztem, egy ilyen fontos dolog, gondos mérlegelést igényel. *bekapcsolja a glóriáját*
Tehát. Hosszas gondolkodást követően végül három posztot is találtam magamnak, amit szívesen kipróbálnék a Wellstonon. Az első egy stylist pozíció lenne Calderon szolgálatában, hisz esetében (is) rettentően fontos a megjelenés. Attól még, hogy néhanapján terroristák lepik el az űrhajót, vagy belekeverednek egy-két csatába, számít a megjelenés. Elvégre is ott az a rengeteg festmény meg fotó az újságokban, (tan)könyvekben, múzeumokban és egyéb helyeken, amik egy-egy harcjelenetet örökítenek meg az utókor számára. Szóval egyáltalán nem mindegy, hogy a jövő generációjának elméjében milyen ruhában tündökölve jelenik meg drága kapitányunk.
Második állásként örömmel lennék Calderon kardvivője, amennyiben megengedi, hogy hozzáérjek. Ha nem, úgy a bordó, aranyszegélyű selyempárnát, és egy fehér kendőt cipelnék utána. Előbbit arra az esetre, ha mégis meggondolná magát és letenné pihenni fegyverét. Utóbbit pedig a különféle testnedvek, úgy mint vér, nyál, eltávolítására.
Végül, de nem utolsósorban: a legcélszerűbb egy kadétpozíció lenne (főleg hétvégén, Calderon társaságában). Így az alapoktól kezdve tanulhatnék meg mindent - ami nem árt, ugyanis egy kicsit hadilábon állok az űrhajókkal és a tisztségekkel.


Milyen teát ajánlanál az olvasáshoz?
Őszintén szólva nem vagyok az a nagy teázó, de alapvetően az édes, gyümölcsös teákat preferálom jobban, úgy, mint barackos, erdei vegyes, málna, cseresznye vagy áfonya. De ha csak egyet mondhatok, akkor a cseresznyét választom, ami némiképp a japán kultúrára emlékeztet.





Kardszertartás


A kardszertartás legalapvetőbb tudnivalója, hogy mindig a fegyver választja a harcost, és nem fordítva. Emellett nagyon óvatosan kell bánni vele. Elég egy rossz mozdulat és a harcos átszúrhatja a combját vagy egyéb testrészét. Ám, hogy az ilyen jellegű baleseteket elkerüljék, a fegyverkovácsok száz évvel ezelőtt hőérzékelőkkel látták el a kardokat. 

"Úgy mondják, a szertartás közben a kardot nem a test, hanem a lélek nyitja ki."

A kard és a harcos első egyesülése veszélyes, van, aki nem tudja uralni fegyverét. Továbbá az első egyesülésnek minden alkalommal öléssel kell végződnie. Ha a harcos megölte a bikát vagy bármilyen másik állatot, akkor beindul a levezető rituálé az imával és a kard megtörlésével.

A kardszertartások minden alkalommal önhipnózishoz kötődnek, melynek az első lépése a helyes póz felvétele. Ilyenkor a harcos mezítelen talppal és felsőtesttel leül törökülésbe, lehunyja a szemét, ezáltal kirekesztve a külvilágot, majd felfelé fordított bal tenyerét a térdére helyezi, míg a jobb kezében, vízszintesen, a másik felé tartva fogja a kardmarkolatot.
Második lépésként jön a koncentráció - Calderon például a vívócsarnokra gondolt, a mozdulatokra: szúrásra, hárításra és visszalépésre - és a némán suttogott rituális szavak: harc, halál, hősiesség. Ezek a mondatok, imák megnyugtatják a harcost, lecsendesítik a testet.

"Calderon a falevelek árnyékaira összpontosított, a hajladozásra és az érzésre, ahogy kecsesen eltáncol a mester kardja elől. Szisszent a penge, ahogy előcsusszant, pontosan a bal tenyerére érkezve. Nem vette észre, hogy megnyomta a gombot. Minden lebegő volt, csak az emlékek maradtak, a mozdulatok. A pillanatok, ahogy gyerekkorában az edzőterem padlóján megül a fény, és benne úsznak a porszemcsék. Csak lebegnek, libegnek..."

Ha a kardszertartás felcsigázta az érdeklődéseteket, akkor még többet olvashattok róla a könyvekben. :)




Trailer


Másfél évvel ezelőtt készítettem egy trailert a Calderonhoz, amit gondoltam, most megosztok veletek. A videó minősége - finoman szólva - nem a legjobb, nézzétek el nekem. :)






Nyereményjáték


Ezúttal nem szerettük volna nagyon megnehezíteni a dolgotokat, ezért csak egy egyszerű játékra invitálunk titeket. Calderon nagyon sokszor szavak mögé rejti a valós céljait és bravúrosan bújtatja mögöttük a manipulációit. Mi természetesen nem vagyunk olyan ravaszak, mint ő. Tizenkét nevet azért mi is elrejtettünk, nektek nincs is más dolgotok, mint megtalálni a tizenkét Calderon szereplőt a betűhalmazban, majd ezeket beírni a Rafflecopter doboz soraiba.
Plusz pontot szerezhettek On Sai, a Blogturné Klub, valamint a résztvevő blogok Facebook oldalainak lájkolásával is.
Mielőtt azonban ezt megtennétek, még egy információra szükségünk van tőletek. Ha ügyesek vagytok, megnyerhetitek a sorozat első vagy második részét. Mivel azonban két nyertest sorsolunk, egy-egy kötetet, tudnunk kell, az első vagy a második részt szeretnétek-e megnyerni. Írjátok meg nekünk! A jó hír, hogy már ezért is kaptok egy pontot a nyereményjátékban!
Már akár egy név kitalálásával is nyerhettek, de minél többet kitaláltok, annál nagyobb esélyetek van a győzelemre! Viszont legalább egy név kitalálása kötelező!
Figyelem! A kiadó csak Magyarország területén belül postáz. Illetve ha 72 órán belül nem válaszoltok az e-mailre, automatikusan új nyertest sorsolunk!






Nézzetek be a többi állomásra is

2014. október 26., vasárnap

A. Meredith Walters - Utánad a sötétbe




Október 14 - 30. között kilenc blogger mutatja be nektek A. Meredith Walters: Find You in the Dark - Utánad a sötétben című regényét, Maggie és Clay szívszorító történetét. Az értékelések mellett egy rendhagyó extrával készültünk és persze lesz játék is, ahol 3 példányt nyerhettek a könyvből.


A Meredith Walters: Utánad a sötétbe

Kiadó: Könyvmolyképző
ISBN: 9789633991206
Oldalszám: 408 oldal
Fordító: Somogyi Eszter

Fülszöveg:
Maggie Young maga volt a hétköznapiság.
Átlagos barátok, átlagos szülők, átlagos eredmények… hétköznapi élet.
Aztán jött A Fiú.
Clayton Reed a múltja elől menekült, démonjaival a nyomában, amik bármikor leteríthetik. Soha nem hitte, hogy esélye lehet a boldogságra.
Aztán jött A Lány.
Maggie abban hitt, hogy a szerelmük majd mindent túlél. Clay abban, hogy csak a lány kell, és minden helyrejön zavaros életében.
Hogy együtt lesznek, ketten a világ ellen.
De a sötétség mindig ott ólálkodik a közelben.
Néha az igaz szerelem legnagyobb gátját saját magadban kell keresned.

Saját véleményem:
Kislányként mindannyian álmodozunk az első, mindent elsöprő szerelemről, a fehér paripán érkező hercegről, az általa hozott boldogságról, pillangókról és a rózsaszín ködről, mely egészen a míg meg nem halunkig tart. Ez mind szép és jó lenne, ha A. Meredith Walters egy tündérmeséről írna, nem pedig a való életről. És mint tudjuk, az élet olykor fájdalmas, sötét. Ettől eltekintve, nem gondoltam, hogy ez a történet ennyire kemény lesz. Persze a megkapó, komor hangulatú borító szürkés árnyalataiból, a fiúba kapaszkodó lányból - aki úgy markolja a srácot, mintha az életéért küzdene -, valamint a frappáns fülszövegből sejtettem, hogy nem vattacukor felhőben fogok úszkálni, de Clay és az ő titka megdöbbentett.
Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon megosztó könyvvel állunk szembe. Sokan fogják szeretni, és talán még többen gyűlölni. Lesz, aki legszívesebben falhoz vágná, és lesz olyan, akit bármennyire is dühít, nem fogja tudni letenni. Így vagy úgy, de senkit nem hagy majd hidegen. Ám ne szaladjunk ennyire előre.

„Valami tényleg gyönyörű volt köztünk néhány boldog hónapon át. Valami őrülten szép.
Vagy csak simán őrült.”

Kezdetben egy vicces, szórakoztató, kissé klisés (új, titokzatos fiú & átlagos lány), de mindenképpen szerethető felvezetéssel indít az írónő, ahol többek között megismerjük Maggie-t és az ő unalmas, ámde annál tökéletesebb életét, idilli családdal és gyerekkori barátokkal. 
Maggie alapjáraton egy egyszerű lány, aki beleolvad a tömegbe. Átlagosan öltözködik - sőt, nem is nagyon igyekszik hangsúlyozni a nőiességét -, tagja az iskolai távfutó csapatnak, barátaival sülve-főve együtt lóg, és egyáltalán nem lohol a fiúk után... egészen addig, míg szó szerint bele nem fut Claybe, a jóképű, de annál borzalmasabb modorú új srácba.
Clay vonzó külseje és titokzatos viselkedése felkelti a lány érdeklődését, aki elhatározza, hogy kerüljön bármibe, barátságot köt vele és kideríti, miért olyan a fiú, amilyen. Teszi ezt sziporkázó, szarkasztikus humorával és gondolataival fűszerezve, mely által nemegyszer csal mosolyt az olvasó arcára.  
Ismerkedésük izgalmat és életet visz Maggie monotonná vált napjaiba. Nem beszélve a spontaneitásról. Csakhogy miközben egyre inkább összegabalyodnak és kezdik megismerni egymást, úgy folynak ki a színek történetükből, és válik minden vagy feketévé vagy fehérré.
Clay fájdalmas és sötét múltja, valamint komoly mentális betegsége egyre jobban átveszi az uralmat az idill felett. Míg egyik percben a mennyben járnak, addig a következőben a poklok poklát élik át.

"A legtökéletesebb emlékeket a legfájdalmasabb elfeledni."
 
Miután fény derült Clay szélsőséges hangulatváltozásainak okára, úgy éreztem magam, mint akit nyakon öntöttek egy vödörnyi jéghideg vízzel. Rettentő kemény témába tenyerelt az írónő.
Clay önmagában egy irtó aranyos, érzelmes srác. Az a típus, akit szívesen ölelgetnél, meghódítanál és soha el nem eresztenéd. De bizonyos események, illetve a betegsége következményeként, ha nem szedi a gyógyszerét - márpedig nem hajlandó, mivel az fásultságot okoz -,  kiszámíthatatlanná, indulatossá, sőt agresszívvé válik. Pedzegeti a határokat, majd önmagát sanyargatva vezekel.
Kezdetben, Maggie-hez hasonlóan még én is elnéztem a srác hülye húzásait, és inkább sajnáltam, mint haragudtam rá. Aztán ahogy telt az idő, és kettejük kapcsolata másból sem állt csak az állandó veszekedésből, egyre nehezebben viseltem. Szerettem volna Clayt felképelni, és a szemébe ordítani, hogy nem takarózhat állandóan a bajával. Arról nem is beszélve, hogy végtelenül dühített a szemét viselkedése, gyakorlatilag földbe tiporta a lányt.
De néha Maggie-t is szívesen megráztam volna, hogy emberelje már meg magát, és álljon végre a sarkára, ne dőljön be a huszadik sajnálomnak, mert úgyis lesz huszonegyedik és századik is. Ugyanakkor, be kell látnom, Clay minden alkalommal olyan jól manipulálta a lányt, és vele együtt engem is, hogy végül mégis megsajnáltam és a szívem szakadt meg érte. Emellett pedig legmélyebb tiszteletem Maggie-nek a helytállásáért, végtelenül tisztelem és becsülöm emiatt. Kevés ember lett volna képes arra, hogy a történtek fényében kiálljon a srácért, és pátyolgassa. Erején felül teljesített, még akkor is, ha közben ő maga is tönkre ment.
Szerencsére azonban a sors (és A. Meredith Walters) adott neki két fantasztikus barátot, Rachel és Daniel személyében, akik folyamatosan pátyolgatták, felkarolták és megpróbálták a helyes irányba terelgetni. Jóban-rosszban kitartottak mellette. És ez oda-vissza működött. Bármelyiküknek kellett segítség, a másik kettőre tuti biztos számíthatott. Nem mellesleg irtó aranyos volt Rachel és Daniel szerelmi huzavonája. Imádtam őket. A regény egyik legnagyobb gyöngyszemei!
Mindezek fényében rengeteget tipródtam a pontozáson. Sokszor csapkodtam a fejemet, és szerettem volna a falhoz vágni a könyvet, érzelmileg mégis mélyen érintett. Értettem, miért viselkedtek úgy a szereplők ahogy, bár elfogadni nem mindig sikerült. Ráadásul nem egy logikai baki is volt benne. Egyik oldalon például még arról beszélnek, hogy eltört Clay ujja, vagy össze kell varrni ezt-azt, majd pár mondattal később ennek már semmi látszatja. Sőt olyan is előfordult, hogy Maggie éppen hazafelé tartott utolsó órájáról, amikor elkapták a barátai, és a beszélgetés végére már csak két óra közti szünet lett az egészből. Ezek tekintetében, minden összeadva, kivonva, nyugodt szívvel mondtam volna, hogy négy pont. Aztán jött a finálé, ami egyesen falhoz vágott. Fájt. Nagyon. Kihasította a lelkemet. És most itt állok és úgy érzem, 5 pontot adnék, de racionálisan gondolkodva meg tudom, hogy nem érdemel annyit... De azt hiszem, a szívem és az eszem között félúton megállapodok. 
Ha tehát szeretitek a megosztó, kemény témákat boncolgató, fájdalmas, csodálatos, szívszorító, fülledt hangulatú történeteket, akkor semmiképp se hagyjátok ki.


Pontszám: 5/4,5
Kedvenc szereplő: Rachel, Daniel, Maggie és Clay (amilyen bolond vagyok)
Kedvenc jelenet: fürdés a tóban, és Maggiék barátsága
Negatívum: bál, és a sok logikai baki
Borító: 5/5




Hangulatteremtő zene


A mára már ismerőssé váló turnés poszt-ráadások helyett ezúttal rendhagyó extrával készültünk. Minden állomáson 3-3 olyan zeneszámot ajánlunk figyelmetekbe, amelyek szerintünk megragadják a regény egészének vagy egy-egy jelenetének hangulatát. Az utolsó bejegyzés közreadását követően pedig valamennyi dalt megtaláljátok majd egy playlistre gyűjtve a klub honlapján, hogy akár olvasás közben is hallgathassátok a válogatást.










Nyereményjáték


Mert az első szerelem a legnagyobb...
Nem minden esetben persze, de lévén van bennük valami utánozhatatlanul megkapó, nagyon kedvelt téma a tűzön-vízen át kitartó első nagy szerelem. A regényekben… és a mozivásznon is. Mostani játékunkban ez utóbbiakat szeretnénk kicsit feleleveníteni. Ahhoz, hogy a Könyvmolyképző Kiadó által felajánlott három könyv egyikét megnyerhessétek, ki kell találnotok, hogy mely filmből származó jelenetet idéz fel a bejegyzésekben közreadott fénykép. Tehát: kilenc turné állomás, kilenc filmcím, kilencszeres esély a nyereményre.
(Figyelem! A Rafflecopter doboz megfelelő sorába írjátok be a megfejtést. A kiadó csak Magyarország területén belül postáz! Ha a nyertes 72 órán belül nem válaszol az értesítő emailre, automatikusan újra sorsolunk.)






Nézzetek be a többi állomásra is

10/14 Angelika blogja
10/16 Kristina blogja
10/18 Deszy könyvajánlója
10/20 Kelly & Lupi olvas
10/22 Könyvszeretet
10/24 Nem harap a (blog)
10/26 Dreamworld
10/28 CBooks
10/30 Media Addict