2021. május 31., hétfő

Terry Deary: Rettegett rómaiak

Terry Deary: Rettegett rómaiak


Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634576471
Oldalszám: 136 oldal
Fordító: Hegyesi Gabriella

Fülszöveg:
A történelem borzalmas dolog tud lenni!
RRRrrrrettentő töri – vágatlan, cenzúrázatlan változat! Itt mindent megtalálsz a rémes rómaiakról és a római uralom alatt nyögő Britanniáról, Nerótól a bátor Boudiccáig, aki megpróbálta visszatessékelni a római népséget oda, ahonnan jöttek...
Ha kíváncsi vagy arra, hogy…
…mit viseltek a rómaiak a harci szoknyájuk alatt,
…hogyan lőtték be a sérójukat az ókorban a britek,
…miért volt szükségük a gazdag rómaiaknak vomitóriumra („hányódára”),
akkor olvasd el ezt a kis könyvecskét, amely nemcsak e néhány kérdésre ad választ, de ismerteti a rettenthetetlen római hadsereg taktikáit és a kelták furfangjait, szórakoztató játékokat tanít, ízletes ókori recepteket közöl, na és persze a hajmeresztő eseményeket is töviről hegyire elemzi.
A RRRrrrrettentő töri még soha nem volt ilyen rettentő!!!
A történelem izgalmasabb, mint gondolnád!
Szerezd meg a sorozat többi darabját is!

Saját véleményem:
Az Elképesztő egyiptomiak sziporkázó sikere után egyértelmű volt, hogy a sorozat többi kötetére is benevezek. Imádtam az egyiptomi verziót, és rengeteg extra információval lettem gazdagabb általa - amikkel aztán napokig szerencsétlen családomat bombázhattam.
Nagyjából ugyanezt vártam ettől a résztől is. Nem akartam mást, mint szórakozva elmerülni az általam oly' nagyon szeretett történelemben, és olyan, apró érdekességeket magamba szívni, amit máshol jó eséllyel nem sikerülne. De ez most nem jött össze, vagy legalábbis nem annyira, mint szerettem volna.

A RRRrrrrettentő töri ezen részében hivatalosan a rómaiak játsszák a főszerepet, valójában azonban csak statiszták a britek és kelták mellett; de nyugodtan illethetném őket akár a bazári majom jelzővel is. És hát lássuk be, ez nem az a cím, amit megítélnénk annak a népcsoportnak, ami ezer éven át olyan maradandó és hatalmas horderejű dolgokat vitt véghez, mint az övék. Igazából emiatt is hasalt el nálam ez a könyvecske; az egyértelműen zsarnokinak kikiáltott Ceaser és majdhogynem ártatlan Brutus már csak hab volt a tortán. 
Mielőtt elkezdtem a Rettegett rómaiakat, azt gondoltam, újra olvashatok Romulus és Remusról, Ceasar nagyságáról, Kleopátráról, Antoniusról, Spartacusról, a római istenekről, Jézusról, vallásról, kocsiversenyről, gladiátorokról és egy sor olyan, ikonikus eseményről és személyről, akik nélkül Róma nem lenne az a Róma, amit mi ismerünk. Ezek után kissé mellbe vágott, hogy az imént felsoroltak fele kimaradt, esetleg olyan ábrázolásban jelent meg, ami méltatlan a személyéhez, miközben indokolatlanul nagy hangsúly került a britekre és keltákra. Ráadásul úgy, hogy jóformán indoklás se érkezett hozzá, miért is jutnak ekkora szerephez.

Összességében tehát ez a rész nem aratott nálam osztatlan sikert; sajnos a sok furcsaság mellett jócskán eltörpültek a ténylegesen érdekfeszítő infók. Sajnálom, hogy a dicső Rómának nem jutott elég reflektor, és hogy a fókusz valójában a keltákra funkcionált, komolyabb összekötés vagy magyarázat nélkül.


Pontszám: 5/2,75
Negatívum: lsd. fentebb
Borító: 5/5
Sorozat: RRRrrrrettentő töri #3, de önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!

2021. május 25., kedd

Liz Braswell - Egy új élmény

A Manó könyvek jóvoltából hazánkban is megjelent a Sorsfordító történetek legújabb tagja, az Egy új élmény. Ennek örömére bloggereink varázsszőnyegre pattanva meg sem állnak Agrabah-ig, hogy nyomonkövessék, mi történik akkor, ha Aladdin helyett Jafar kaparintja meg a csodalámpát.
Tartsatok velünk ezen a különleges utazáson, ígérjük,élményekből & nyereményből nem lesz hiány.


Liz Braswell: Egy új élmény
 
Kiadó: Manó Könyvek
ISBN: 9789634039877
Oldalszám: 400 oldal
Fordító: Herman Alexandra

Fülszöveg:
Mi lett volna, ha nem Aladdin lesz a dzsinn gazdája?
Aladdin egy csavargó. Megannyi sorstársához hasonlóan, mindig csupán még egy újabb napot próbál túlélni az elszegényedett Agrabah-ban. Jázmin egy hercegnő, aki épp házasságra készül lépni kijelölt vőlegényével. Semmit sem akar jobban, mint elkerülni a rá kiszabott sorsot, hogy megláthassa, mi rejlik a palota falain kívül. Amint azonban a Szultán legbizalmasabb tanácsadója, Jafar hirtelen hatalomra tör, minden megváltozik. Egy ősi lámpa segítségével Jafar a varázslat törvényeit megtörve képessé válik a szerelem és halál uralására. Hamarosan nagy feladat vár Aladdinra és a hercegnői címtől megfosztott Jázminra: ők vezetik majd Agrabah népét a királyság szétszakításával fenyegetőző, hataloméhes uralkodó elleni lázadásban. Ez nem az a történet, amit már oly jól ismersz. Ez a történet a hatalomról, a forradalmárokról, és a szerelemről szól. És arról, hogyan képes mindent megváltoztatni egyetlen pillanat.

Saját véleményem:
Alig vártam, hogy újabb Sorsfordító történetet tarthassak a kezemben, és az, hogy ez végül éppen az Aladdin feldolgozása lett, kiváltképp örömmel töltött el. Amióta csak az eszemet tudom, ez a második legkedvesebb Disney mesém - hovatovább Jázmin a kedvenc hercegnőm, Aladdin pedig az első szerelmem. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy hatalmas elvárásokkal vetettem bele magam az olvasásba.

"Van másik út. Nem kell ezt az életet választanod. Dönthetsz úgy is, hogy valami több leszel."

Az Egy új élmény izgalmas felütéssel indít, rögtön a nyitányban megismerkedhetünk Aladdin édesanyjával, és az ekkor még gyermek tolvajjal. Ezt követően az általunk is ismert történet elejére ugrunk, az ominózus piacos-kenyérlopós-üldözős jelenetre, ahonnan viszonylag sokáig, a könyv feléig a már ismert mederben haladnak az események. 
Elsőre talán meglepőnek tűnik az elnyújtás, ugyanakkor jelentősége van. Ahhoz, hogy  a későbbi események értelmet nyerjenek, szükség van arra, hogy teljes hosszában átéljük Aladdin és Jázmin első találkozását a piacon, a fiú rabul ejtését, vagy a barlangba küldését. Ráadásul amellett, hogy a már ismert jelenetek kibővülnek - akár belső monológok, akár valós történések vagy érzelmek formájában -, a nosztalgia érzést is felerősítik. Meséből vett mondatok, szófordulatok, ismerős mozzanatok melengetik az olvasó szívét, miközben Agrabah utcáin megállás nélkül zajlik az élet. És én ezt hihetetlenül imádtam! Masszív mosollyal az arcomon, hol dalokat dúdolva, hol a már jól ismert szinkronok hangját hallva a fejemben, haladtam sorról sorra, egészen a nagy fordulatig.

Az, hogy Jafar szerzi meg a lámpást, izgalmas elgondolás, s ebből kifolyólag számítani lehet a borongósabb jövőképre is, amit a szerző ténylegesen meg is ad. Így az Egy új élmény merőben más, sokkalta disztópikusabb hangulatú mesét tár az olvasó felé, mint az eredeti verzió: Jafart ugyanis nem kisebb cél vezérli, mint az, hogy átlépjen a varázslat törvényein, élők és holtak választóvonalán, leigázza a világot, és elérje, hogy mindenki tisztelje, Jázmin pedig feltétel nélkül szeresse. Ezzel persze nem mindenki ért egyet, a nép számára hiába tűnik vonzónak az új, nagylelkű szultán, Aladdin, Jázmin és a tolvajok titkos bandája nem így gondolja. Főhőseink tehát szövetkeznek Aladdin gyerekkori barátaival, és az általuk vezetett szervezettel, hogy letaszítsák a zombikat teremtő Jafart, aki mindeközben nem fél bemocskolni a kezét.

"– Ne engedd, hogy az élet igazságtalansága és a szegénység határozza meg, hogy ki vagy! "

Alapvetően mindez izgalmasan hangzik, ugyanakkor amennyire imádtam a könyv első felét, annyira nem jött be a folytatás. Ahogy egyre jobban távolodtunk a fordulóponttól, úgy vesztettem el előbb a szereplők hangját, majd azok személyiségét és a történet hangulatát, legvégül pedig a lelkesedésemet. Végig azt éreztem, hogy Liz Braswell képtelen megtalálni az egyensúlyt az eredeti Aladdin és az általa elképzelt folytatás között, s ennek következtében folyamatosan elvesztette az alappal - úgy a karakterekkel, mind a történettel - való kapcsolatot. Jázmin a Jafar elleni háború megtervezése során kifordult önmagából, lázadó lány helyett fanatikus szultánává változott, miközben kártyavárként omlott szét a világ, és sorra hullottak a főszereplők. 
Ezzel pedig el is érkeztünk a második nagy problémámhoz. 
Számomra a sorsfordító azt jelenti (ezeknek a könyveknek az esetében), hogy adott ponton a szerző csavar egyet a történeten, de végül mégis ugyanannál a befejezésnél lyukad ki, amit eredetileg ismerünk - nekem pedig ebbe beletartozik az is, hogy mind a világ, mind a fő, ikonikus karakterek túlélik a történteket. Ebben az esetben viszont többjüket irracionális módon és indokkal veszítjük el, aminek az elfogadásában a logikátlanságok sora sem segít. Mert bizony onnantól, hogy a szerző saját útra téved, megindul a logikai bakik és értelmetlenségek sora.
Mindemellett ugyanakkor azt is hozzá kell tennem, hogy a történet rendkívül gördülékeny, könnyen és gyorsan lehet vele haladni. Továbbá a hibái ellenére a második résznek is akadnak izgalmas vagy éppen szerethető aspektusai: ilyenek például Aladdin barátai, akik segítenek bemutatni a szegénynegyed világát és a tolvajlét nem feltétlenül fekete vagy fehér mivoltát. De igazából ide sorolhatnám a regény disztópikus hangulatát, a társadalmi problémákat vagy az arab mondavilágból kölcsönvett elemeket-lényeket. Tetszett, hogy Liz Braswell mert nagyot álmodni és sötétebb színezetet adni ennek a történetnek, illetve ugyanígy értékeltem, hogy nem feledkeztünk meg a kultúráról és a mitológiáról sem. 

Mindent összevetve tehát azt gondolom, hogy bár az Egy új élmény közel sem tökéletes regény, mégis bőséggel tartogat izgalmat, nosztalgiát, miközben kikapcsolja olvasóját. Érdemes elengedni az eredeti alapot és szereplőket, úgy talán még jobb élményt nyújthat.


Pontszám: 5/3
Kedvenc szereplő: Aladdin, Morgiana, Abu
Kedvenc jelenet: Aladdin piaci üldözése, és a meséből átemelt mondatok
Negatívum: ismert szereplők halála, logikátlanságok, mellőzött kedvencek
Borító: 5/5
Sorozat: Sorsfordító történetek, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Az Aladdin zenéje nem véletlenül nyert Oscar-díjat, elválaszthatatlanul hozzátartozik a történethez, és valószínűleg nincs olyan ember, aki legalább az egyik dalt ne tudná fejből eldúdolni. Mostani játékunkon tehát ezeké a daloké lesz a főszerep.
Minden állomáson találtok egy dalszövegrészletet, melyből hiányzik egy szó, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a három megadott opció közült kiválasztani, melyik, majd annak a betűjelét beírni a Rafflecopter doboz kijelölt sorába.
A játék itt azonban nem ér véget, extra pontokat szerezhettek, ha a kijelölt napokon ellátogattok bloggereink instagram oldalára, és az aladdinos posztjaikban (az állomáslistában linkeljük) feltett kérdésükre megírjátok a választ a rafflecopter dobozban is.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“Légvárként omlik szét a ________,
Mert csak melletted vár az új világ.”

a) félelem b) büszkeség c) önteltség




Nézzetek be a többi állomásra is

05/23 Csak olvass!
Instagram: csak_olvass
05/25 Dreamworld
Instagram: dreamworld_blog
05/27 Csak olvass! - Könyvjelzők
05/28 Hagyjatok! Olvasok! - Idézetek
05/30 Utószó
Instagram: utoszo
05/31 Fanni's Library
Instagram: fannislibrary
06/01 Dreamworld - Érdekességek a Disney mese kapcsán
06/02 Readinspo
Instagram: readinspo.blog
06/04 Hagyjatok! Olvasok!
Instagram: anitiger_mosolya
06/06 Readinspo - Film vs mese

2021. május 10., hétfő

Julia London - A tüzes skót


Mi történik, ha egy frivol angol Lady és egy mogorva skót Laird összetalálkozik? Kövessétek blogturnénkat, és megtudhatjátok a Blogturné Klub bloggerei mit gondolnak erről a fura helyzetről, melynek a General Press Kiadónál megjelent új Julia London könyv ad otthont.
 
 
Julia London: A tüzes skót
 
Kiadó: General Press
ISBN: 9789634524878
Oldalszám: 360 oldal
Fordító: László Zsófia

Fülszöveg:
A frissen megözvegyült Lady Chatwicknek a férje utolsó kívánsága szerint három éven belül újra meg kell házasodnia, ha nem akarja elveszíteni a családi örökséget. Daisy a skót-felföldi birtokukra menekül a londoni kérők hada elől.
Útközben találkozik a hírhedt csempésszel, a szomszédos birtok, Arrandale urával, Cailean Mackenzie-vel, akinek nyers, férfias vonzereje a lady számára sem marad észrevétlen. A vonzalom kölcsönös, és amikor váratlanul megjelenik az asszony ifjúkori szerelme, Cailean egyből látja, hogy vetélytársa nem méltó egy olyan szenvedélyes nő kezére, mint Daisy. De vajon kész elmenni a végsőkig és a saját életét is veszélybe sodorni, hogy megakadályozza a házasságot?

Saját véleményem:
Előszeretettel olvasok történelmi romantikus regényeket, ám a zsáneren belül akad egy csoport, aminek végképp képtelen vagyok ellenállni: történetesen élek-halok a skót/felföldi románcokért.
Julia London neve pedig egyáltalán nem csengett ismeretlenül, nagyjából másfél évvel ezelőtt olvastam már tőle A vad skót sorozat első kötetét, ami akkor teljesen levett a lábamról. Ezek után naná, hogy beneveztem a folytatásra is, ami tulajdonképpen teljesen önálló történet, a kötődési pont kimerül annyiban, hogy Cailean az előző rész főszereplőinek fia.

"- Ugyan miért volna az egyenes beszéd kizárólag a férfiak kiváltsága? A nőknek csak akkor szabad szólniuk, ha megszólíttatnak, soha nem kacérkodhatnak, és a férfiak minden szavával egyet kell érteniük?"

A tüzes skót története nagyszerűen reflektál a nők korabeli elnyomására hősnője, Lady Chatwick által. Az asszony két esztendővel férje halálát követően döntéshelyzetbe kényszerül: Londonban marad, ahol pénzsóvár kérők hada lesi minden lépését, vagy elmenekül skót-felföldi birtokukra, egy vad és idegen tájra, abban a reményben, hogy ezzel időt nyerhet magának és egykori szerelmének a viszontlátásig. 
Daisy utóbbit választja, útra kel kuzinja és elkényeztetett kisfia társaságában mielőtt lejárna a néhai férje végrendeletében meghagyott három év, míg újra férjhez kell mennie a püspök által kiválasztott kérőhöz. Teszi mindezt abban a reményben, hogy a váratlanul felbukkanó gyerekkori szerelmének időt nyerjen a hazatérésre és lánykérésre. Daisy tehát dacolva a józan ésszel, sassenachként átszeli a felföldet, berendezkedik az elhanyagolt vadászházban, s reménykedik. Reménykedik abban, hogy további életét nem kényszerkapcsolatban, hanem érzelmeken alapuló házasságban élheti le, miközben kisfia vagyona sem vész el. Egyetlen tényezővel nem számol csupán, a szomszédos birtok mogorva, ámde annál lenyűgözőbb urával, Cailean Mackenzie-vel.
Cailean vadsága dacára első pillantásra feléleszti Daisy vágyait, akinek attól fogva hol az öle, hol a szíve bizsereg állandóan. Tudom, hogy ez elsőre elég ponyvásan hangzik, és bevallom nekem is kellett egy kis idő, mire megértettem a hősnő túlzott kéjsóvárságában rejlő szerzői szándékot, de higgyétek el, nem véletlen. Julia London Daisy személyében olyan hősnőt alkotott, aki első látásra szégyentelen, buja nő hatását kelti, hisz valljuk be, nem túlságosan megszokott egy tizennyolcadik századi karaktertől a nyílt flörtölés, szexuális célozgatás vagy éppen a fantáziálgatás. Ám ahogy haladunk a történetben, és egyre jobban megismerjük Daisyt, valamint az ő sorsát, rájövünk, mi is a karakter valódi célja.
Az akkori nők számára - kiváltképp a londoni elit tagjai számára - nem adatott meg az érzelmek luxusa. Abban a korban egy nő azt tette, amit mondtak neki, s azon kívül, hogy gyermekeket szüljön és értékes kapcsolatokat hozzon a családja számára, nem sokat számított. De kényszerházasság ide, elnyomás oda, valószínűleg ezeknek a lányoknak, asszonyoknak is akadtak érzéseik, vágyaik, úgy mint odaadás, törődés, vagy ne adj' isten szexuális kielégülés. Daisy karaktere pedig éppen erre épül, személyében adott egy fiatal özvegy, akit egész életében megfosztottak a döntés jogától, átvertek, elhagytak, megaláztak, miközben beteg férjétől nem kaphatta meg azt fajta figyelmet, amire testileg-lelkileg szüksége lett volna. Számára az új hely, ami mentes London kötöttségeitől és pénzéhségétől egyben szabadságot is jelképez. Szabadságot egy újabb béklyó előtt. Így hát amikor útjába akad az ismeretlen, vonzó férfi, akit nem érdekel sem a vagyona, sem az, hogy bókoljon neki (épp ellenkezőleg), felkelti a figyelmét.

Kifejezetten izgalmas a regény fordított helyzete, az, hogy a megszokottól eltérően a nő a kezdeményező fél, a férfi pedig a távolságtartó, elutasító. Ez a felállás rengeteg mókás, heves vagy éppen fülledt pillanatot szül, amiből nem hiányozhatnak az évődő csipkelődések, a pimaszság és a macska-egér játék sem. Mindezeken túlmenően pedig maga a cselekmény is kellően szövevényes, ugyanis Cailean nem egyszerű földbirtokos, ő klánja leendő vezére, ezen túlmenően pedig csempész, míg Daisy rég látott szerelme angol hajóskapitány - nem mellesleg a csempészek nagy ellensége. Ráadásul, ha egy pletyka elszabadul - legyen az ember Londonban vagy éppen egy eldugott felföldi birtokon -, épp olyan gyorsan terjed, főleg ha nagy hozománnyal rendelkező özvegyasszony áll a középpontjában. A tüzes skót tehát egy jól megírt, lebilincselő történet a szabadság erejéről, arról, miként hat az emberekre, ha szárnyra kaphatnak, legyen szó két szerelmesről, vagy egy furcsának tűnő gyermekről.
Szívből ajánlom a zsáner rajongóinak, illetve a romantikus irodalomért rajongó könyvmolyoknak.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Cailean, Daisy
Kedvenc jelenet: Cailen a szüleivel, farönkhajítás, plusz a kamrás-szivaros jelenet
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: A vad skót #2, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Nyereményjátékunkban olyan ismert szerzők nevét keressük, akiknek több, skótokról szóló történetük is megjelent már - magyar nyelven is. A turné minden állomásán egy-egy ilyen név betűit találjátok elrejtve a bejegyzésben. A ti feladatotok az, hogy megtaláljátok ezeket a betűket, helyes sorrendbe tegyétek őket és az így kapott nevet beírjátok a Rafflecopter megfelelő dobozába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!




Nézzetek be a többi állomásra is

05/08 Betonka szerint a világ...
05/10 Dreamworld
05/12 Kelly és Lupi olvas

2021. május 2., vasárnap

#bookhaul - Április

Az április minden könyvmoly számára egyet jelent a Könyvfesztivállal, ám ahogyan tavaly, úgy sajnos idén is nélkülözni kényszerültünk ezt a remek programot. A kiadók és könyvesboltok azonban ezúttal sem hagytak minket akciók nélkül, új megjelenésektől kezdve, a raktárvásáron át, egészen az ingyenes szállításig, sokféle kedvezménnyel kényeztettek bennünket, s késztették a pénztárcánkat fogyókúrára.
Bevallom, egy ideje már igyekszem tudatosan vásárolni, és amennyire csak lehet, minimumra szorítani a könyvvásárlásaimat, ami nagyjából annyit tesz, hogy alaposan átgondolom, valóban szükségem van-e az adott műre, csak azért mert olcsó. Áprilisban viszont elengedtem a gyeplőt, aminek tizenkét új könyv lett az eredménye (plusz két ajándék). 


Az alábbiakban elárulom miért, hogyan, honnan és mennyiért sikerült beszereznem a képen látható könyveket, hátha Ti is kedvet kaptok valamelyikhez. Ha pedig tüzetesebben is meglesnétek őket, ajánlom az instagram oldalamat, ahol amellett, hogy rendszeresen teszek közzé videókat az új szerzeményeimről, az eddigieket is visszanézhetitek.


1) Utazás a mágia történetében

A Glamour napok keretén belül repült a kosaramba ez a kötet, mindössze 1490 forintért. Joggal merül fel a kérdés, mégis hogy sikerült négyezer forintot spórolnom rajta... Nos úgy, hogy beváltottam a kérdőívezésből összejött és megigényelt kuponomat, illetve felhasználtam a Bookline-hoz tartozó Glamour kupont.
Igaz, eleinte a Harry Potter sorozat hatodik kötetét terveztem beszerezni, de egy sor véletlennek hála megláttam az Utazás a mágia történetébent, illetve a gyönyörűséges belső illusztrációit, és végem volt. Szerencsére nem bántam meg a döntésemet, Harry Potter és történelem rajongóként valóságos csemegének bizonyult. A véleményemet ide kattintva találjátok meg a kötetről, ha pedig bele is lesnétek, akkor látogassatok el az insta profilomra, keressétek meg az UNBOXING highlightot, és a végére kattintva már nézhetitek is.


2) Julia Quinn: Sir Phillipnek szeretettel

Bridgerton család rajongóként nagyon vágytam erre kötetre, de őszintén szólva, nem terveztem megrendelni Eloise könyvét. Legalábbis nem ebben a hónapban. 
Az élet mégis úgy hozta, hogy molyon - nagyjából a glamour napok környékén - találtam egy kedves lányt, aki felajánlotta az összegyűlt Libri hűségpontjait, én pedig éltem a lehetőséggel. Mindezeknek hála közel kétezer forintért (ha nagyon pontos akarok lenni, akkor 2090 forintot fizettem) rendeltük meg, vagyis mindösszesen negyven százalékot spóroltam rajta.
Érdemes tehát nyitott szemmel járni, sosem tudni, hol akadtok jótevőre.

A könyvről még nem készült bejegyzés (sőt ami azt illeti, olvasás tekintetében Benedict és Colin részével is el vagyok maradva), ám az instán videó formájában is megleshetitek a kötetet.



3) Caleb Krisp: Hozzátok el nekem Ivy Pocket fejét

Ennek a kötetnek a beszerzése is a glamour időszakig nyúlik vissza, amikor is rájöttem, hogy nekem is akad még egy kevéske Libri hűségpontom. Könyvekre fordítható pénzt-kupont pedig nem hagyunk elkallódni, így elkezdtem agyalni, mégis mire válthatnám be.
Unalmamban végiggörgettem a Libri pont ennyi akcióját, kosárba pakoltam néhány könyvet, amik esetleg szóba jöhetnek, majd a cél előtt belebotlottam az egyik kedvenc sorozatom utolsó részébe potom ötszáz forintért.
Amennyiben rendszeresen követitek a blogot, emlékezhettek rá, hogy az Ivy Pocket első és második kötetének turnéján mennyit áradoztam a történetről, és az azt átszövő humorról, így nagyon sajnáltam, amikor kénytelen voltam kihagyni a lezárás turnéját. Most azonban felhasználva a pontjaimat, valamint érvényesítve húsz százalék kedvezményt, kemény 225 forintért beszereztem.


4) Jeff Wheeler: The King's Traitor – A király árulója

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha meglátom az ingyenes szállítás szavakat, rendszerint ugrom. 
Nem történt ez másként most se, ahogy kiszúrtam facebookon az Alexandra által hirdetett kezdeményezést - amihez ráadásként társult egy nagyobbacska akció is -, egyből nyitottam is meg az oldalt.
Noha több engem érdeklő szépséget is találtam, mégsem terveztem nagyobb összeg elverését, így tudatosan átgondolva, végül A király árulója mellett döntöttem.
Az első részt szerettem, tervben van a sorozat folytatása, ehhez pedig épp kapóra jött a hatvanegy százalékos akció, amennyivel a harmadik rész árát csökkentették. Egyedül azt sajnálom, hogy a második kötet nem lett leárazva, de sebaj, majd egy következő körben. 1360 forintot és ingyen házhoz szállítás megér egy kis várakozást.


5) Marissa Meyer: Scarlet

Őszinte leszek: tucatnyi raktárvásár és azonos kínálat után már nem ugrok olyan lelkesen az ilyen típusú beharangozókra. Átböngészem a kínálatot, persze, de általában mindig megállapítom, hogy ugyanaz, mint korábban. 
Amikor a Könyvmolyképző meghirdette az áprilisi online raktárvásárt, kicsit sztoikusan, de ugyanígy jártam el... és meglepődve tapasztaltam, hogy ezúttal bizony újabb címekkel és újabb mértékű kedvezményekkel bővült a paletta... legnagyobb bánatomra.
Több órán át válogattam, pakoltam ki-be a kosaramból könyveket, mérlegelve, mi az, amit valóban el fogok olvasni a jövőben. Noha a Cindert még nem olvastam (de már megvan), a Scarlet volt az egyik esélyes befutó, mivel a környezetemben mindenki áradozik a sorozatról. A végső lökést azonban a Csak olvass bloggere, Anikó adta meg, aki volt olyan cuki, hogy összeállt velem egy közös rendelésre. Hát így vándorolt be hozzám a Scarlet nagyjából féláron. 


6) Aprilynne Pike: Destined – Elrendelve

Raktárvásárról - legyen az online, vagy fizikai - a könyvmoly nem távozik úgy, hogy csak egy könyvet szorongat a kezében, még akkor sem, ha az a vásár unásig ismételt címeket tartalmaz. Ha pedig tele van jobbnál-jobb címekkel, akkor még annyira se. 
Oké, nyilván nem Aprilynne Pike tündéres sorozata volt a legkirályabb sorozat, amit találhattam a mostani akcióban, de sok-sok évvel ezelőtt szerettem az első részét, olyan kis cukinak találtam. Ráadásul a korábbi raktárvásárok alkalmával már sikerült levadásznom a második és harmadik kötetét... hát pont az utolsó maradjon ki?
Na ugye.
Úgy gondolom, hatszázhuszonöt forintot simán megért ez a regény, főként úgy, hogy kemény borítású; és ígérem, ha egyszer eljutok a sorozat olvasásáig, hozok róla beszámolót is.


7) Nathalie Dau: Fantáziavilág – Legendás lények

Fránya raktárvásár. Hiába beszéltem meg és adtam le Anikónak, melyik két könyvet szeretném, csak sikerült még néhányszor átlapoznom a teljes kínálatot egy készülő bejegyzésem okán. Ennek pedig az lett a vége, hogy ötszáz forintért belefutottam a Fantáziavilágba, amit évek óta nézegettem már.
Most, kapva-kaptam az alkalmon rákerestem, miről is szól pontosan, illetve hogyan fest belülről, és hát amint megláttam, azon nyomban el is vesztem. Képzeljétek, az egész kötet interaktív! Kis rejtett könyvek, kihúzható zsebek, különféle textúrák, titkos levelek, kihajtható oldalak, és csomó  egyéb, izgalmas, felfedezésre váró kincs lapul ebben az egyébként is mesés fantasylény gyűjteményben.
Ha szeretnétek megnézni, milyen a könyv, javaslom, hogy látogassatok el az insta profilomra, ahol az unboxing highlightban megtaláljátok az átlapozásomat.


8) Mary Jo Putney: Becstelen szerelem

Nem titok, hogy szeretem a General Press történelmi romantikus könyveit, amikről előszeretettel hozok nektek posztokat is. Nincs ez másként Mary Jo Putney A jó útra tértek testvérisége c. sorozatának esetében sem, melynek legtöbb részéről találtok ajánlókat a blogon.
 
Idén, személyes okokból lemaradtam a Becstelen szerelem turnéjáról, de a kiadó volt olyan kedves, és elküldte nekem recenzióba, ami azt jelenti, hogy májusban már erről is olvashatjátok majd a véleményemet. Ehhez persze az kell, hogy végre ki tudjam tépni anyu kezéből, aki rögtön lecsapott rá, ahogy megérkezett. 
A korábbi részekről ide, ide és ide kattintva olvashattok.


9) Colleen Hoover: Without Merit – Merit nélkül

Ha azt írom nektek, hogy 1350 forintért sikerült beszereznem teljesen újan a Könyvmolyképző által frissen kiadott új CoHo regényt, akkor valószínűleg nem hisztek majd nekem, pedig így történt.
Sokáig nem igazán értettem, miért rajonganak emberek a Happily-hu oldalért, ami nagyjából ugyanazt kínálja, mint az Alexandra klubshopok, ráadásul teljes áras a legtöbb könyv, de sajnos mostanra megértettem.
Történt ugyanis, hogy amikor megrendeltem A király árulóját, kaptam egy ajándék xCard kártyát, ami különféle meglepetéseket tartalmazhat ingyenes szállítástól kezdve, ajándékkönyvön át, egészen az ezeregy forintos kedvezményig. Ez a kedvezmény pedig simán összevonható a Happily.hu-n éppen akciós könyvekkel is, melyek esetében a kedvezmények mértéke ugyancsak változó - a Merintnél 1200 forinttal kisebb volt az ár, amihez hozzájött még a kupon is. Ez pedig kihagyhatatlan üzletnek tűnt, főként egy magamfajta CoHo fannak.


10) David Attenborough: Élet a Földön

Az életemben mindig is kiemelkedő szerepet játszott a természet és az élővilág, már egészen kiskoromban is. Úgy nőttem fel, hogy állatok vettek körül, a tévében pedig gyakran néztünk természetfilmeket.
Anyukám és a nagymamám kedvence David Attenborough volt, ami rám is átragadt, ráadásul a nagyimtól gyakorta kaptam Attenborough könyveket, amiket már kislányként is nagy becsben tartottam. És ha van személy, aki inspirál és akire felnézek, akkor az David Attenborough, a neve számomra immár összefonódott az élővilággal és a minőséggel. 
Ennek olvastán talán nem lesz meglepő, ha azt írom, amikor lehetőségünk nyílt rá, hogy turnézzuk az újra megjelenő Élet a Földön c. könyvével, kapva kaptam az alkalmon, így ez a kötet is recenzióként érkezett hozzám, és hamarosan olvashattok majd róla. 


11) Sara Shepard: Hihetetlen

Említettem már, hogy a Happily.hu-ra csak rátalálni és kiismerni nehéz, ráfüggni már nem?
Ha nem, akkor most megteszem.
Vigyázzatok vele.
Szörnyen
veszélyes
hely.
Én szóltam.
Viccet félretéve, a Hihetetlen hihetetlenül olcsón, mondhatni féláron vándorolt a kosaramba, köszönhetően az ismerőseimtől kapott kedvezménykártyámnak, és a tagsággal járó előrendelési akciónak. 
Imádom a Hazug csajok társaságát könyvben és sorozatban egyaránt, nem is volt kérdés, hogy ennek a kötetnek nálam a helye. 


12) Leigh Bardugo: Crooked Kingdom – Bűnös birodalom

Esküszöm nektek, hogy a Hihetetlen után nem terveztem több rendelést. Komolyan nem. De ha az ember fülébe olyan kisördögök sugdosnak, mint a Csak olvass bloggere, Anikó, akkor könnyű letérni a helyes útról.

A grishák világához hiába fűzött hatéves szerelem, a Hat varjút egészen a sorozat előttig tologattam, attól félve, hogy nem fog tetszeni. Nos... ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna, pillanatok alatt úgy ráfüggtem, mint a könyvbéli grishák az új jurdaparemre - de nem is ez a lényeg. Amikor előrendelhetővé vált a Crooked Kingdom, egyből le akartam csapni rá, de látva az irreálisan magas árát, elnapoltam a dolgot, mert hát az ember lánya ennyi költekezés után mégsem dobálózik csak úgy az ötezresekkel.
Igen ám, de április utolsó napjaiban jött Anikó, megsúgta, hogy a Happily.hu-n 21%-os akció van a grisha könyvekre - köztük a CK-ra is -, én pedig máris repültem, hogy a megmaradt kedvezménykártyámmal összevonva, negyven százalékkal olcsóbban lecsapjak rá. Ennél jobb könyvvel nem is zárhattam volna a hónapot. 


Te miket szereztél be áprilisban?