2021. november 27., szombat

Jen Calonita - Bírnod kell a célig


A Manó Könyvek jóvoltából hazánkban is megjelent Jen Calonita Bírnod kell a célig c. regénye, mely a Sorsfordító történetek legújabb tagja. A történet során Hercules és Megara megpróbáltatásokkal teli kapcsolatának nyomába eredünk, melyben nem kisebb a tét, mint a szerelmesek közös jövője. Vajon Meg képes lesz felülkerekedni a múltján, megtalálni önmagát, s felismerni önnön erényeit, vagy a félelem végérvényesen éket ver közé és Csodafickó közé?
 
 
Jen Calonita: Bírnod kell a célig
 
Kiadó: Manó Könyvek
ISBN: 9789635840700
Oldalszám: 416 oldal
Fordító: Herman Alexandra

Fülszöveg:
Miután Herkules bebizonyítja, hogy igazi hős, és újra istenné válik, úgy tűnik, végre helyreáll a világ rendje.
Egészen addig, amíg Zeusz ki nem jelenti, hogy Meg nem lehet együtt a fiával, mert - ha tetszik, ha nem - halandó. Héra azonban szerencsére felajánl egy lehetséges megoldást: esélyt ad Megnek, hogy bebizonyítsa, igenis van helye az Olümposzon - istennőként.
Ráadásul ehhez csupán egy titokzatos küldetést kell teljesítenie. Hogy mi is ez a küldetés? Csupán annyi, hogy Megnek ki kell szabadítania volt szerelme kedvesének a lelkét az Alvilágból.
Igen, arról az exéről van szó, aki miatt eladta a lelkét Hadésznak, és aki azonnal beleszeretett egy másik nőbe, miután Meg eltűnt. Vajon képes lesz Meg maga mögött hagyni a múltját, és gyors észjárásának segítségével legyőzni a szörnyetegeket és gonosz isteneket, az alattomos Hadészt is beleértve?
Sikerül rátalálnia igazi otthonára, és felfedezni, hogy mi minden lakozik benne? Vagy az elköteleződéstől való félelme miatt lemond az örökké tartó istenlétről a Csodafickóval?

Saját véleményem:
Nem titok, hogy Disney fan vagyok, de azt már kevesebben tudjátok, hogy a két legkedvesebb hősnőm Jázmin és Megara. Látszólag két különböző habitusú lányról van szó, ám a bennük rejlő erő és szabadságvágy azonos. És ez az, amit annyira kedvelek bennük, illetve Meg esetében imádom a pimaszságát is. Úgyhogy, ha volt Sorsfordító történet, amit nagyon vártam, akkor az ez volt - már csak azért is, mert Megara szerintem egy  méltánytalanul elnyomott figura a többi Disney hősnő között.

"Önbizalom és hit – ez kell ahhoz, hogy véghez vidd, amire készülsz."

A Bírnod kell a célig az eredeti mese végénél veszi fel a fonalat, azon a ponton, amikor az olümposziak Herculest éljenzik. Ám a valódi befejezéssel ellentétben ebben a történetben Zeusz megvétózza fia és Megara viszonyát, Herculest nem engedi vissza szerelméhez, a lányból viszont nem hajlandó istent faragni. Héra, látva a fiatalok gyötrelmét, alkut ajánl Megnek: istennői rangra emeli, amennyiben a lány tíz napon belül teljesíti a kiszabott küldetést, melynek részletei homályba vesznek. 
Héra bölcs istennőként sorsdöntő megpróbáltatások elé állítja a lányt, melyek mindegyike egyetlen célt szolgál: Megnek felül kell kerekednie gyengeségein. 

Aki ismeri a mesét, az pontosan tudja, hogy Megnek nem egyszerű a múltja: korábban eladta a lelkét Hádésznek, hogy megmentse haldokló szerelmét, aki ezt követően lelépett egy másik nővel. Na de vajon mi történt valójában? És mi volt Aigeusz előtt, hogyan cseperedett fel ez a megkérgesedett szívű, pimasz lány, aki a mostban képtelen megbízni másokban vagy elköteleződni? Jen Calonita erre keresi a választ legújabb Sorsfordító regényében.
A történet során - párhuzamosan a jelen eseményeivel - megismerhetjük a kis Megarát, édesanyját, kettejük viszonyát, illetve bepillanthatunk a felnőtté váló lány első és egyetlen kapcsolatába, ami végül Hádész birodalmába űzi, miközben Héra küldetése egyre veszedelmesebb helyzetekbe sodorja őt. E kalandok bár bőségesen tartogatnak izgalmat, közel sem annyira meghatározóak, mint mögöttes üzenetük. Meg számára nem a rátámadó vérszomjas, mitológiai lények jelentik a legnagyobb veszélyt, hanem önmaga. Onnantól kezdve, hogy Pegazussal az oldalán elhagyja az Olümposzt és Herculest, kirántják talpa alól a talajt, ezzel egyidejűleg pedig eltűnik a már jól ismert pimasz, talpraesett kislány is, aki képes egyedül is megkötni a szandálját. Kiszolgáltatottá, sérülékennyé lesz, hibát hibára halmoz, pusztán azért, mert képtelen felülkerekedni önmagán. 
Meg számára elsősorban ez egy lélektani utazás, ahol szembe kell néznie minden egyes emberrel és tettel, ami és aki lelki sebet ejtett rajta. A tét nem az, hogy istennővé válhat-e, hanem az, hogy lesz-e elég ereje felülkerekedni sértettségén, s megtanulni hinni és bízni önmagában és másokban. Ettől viszont nagyon mássá válik a karaktere, elveszti megszokott hangját.
Bevallom, olvasás közben sokszor eszembe jutott, hogy ez nem az a Meg, akit én annyira bírok - az előttem lévő lány egy szerencsétlen, eszetlen liba, aki képtelennek bizonyul arra, hogy használja az agyát. Ám ennél is jobban kiborított a tény, miszerint Meg számára a Herculessel való örökkön örökké sokkal kevésbé tűnik opciónak, mint az istennői lét. Értetlenül állok a szerző ezen húzása felett, már csak azért is, mert Megara, a lány, aki megfogadta, hogy többé nem adja oda a szívét egyetlen férfinak sem, feláldozta az életét csak azért, hogy megmenthesse Herculest. Aki képes ekkora horderejű tettre, az nem fog úgy gondolni a szerelmére, hogy "úristen, én nem biztos, hogy örökké vele akarok maradni". Ha ezt nem is, azért a karakter instabilitását megértettem, hisz voltaképp Meg nyakába szakadt az egész múltja, miközben életek függtek tőle és a sikerétől. 

Maga a történet tehát elég vegyes érzéseket váltott ki belőlem; amellett, hogy érdekes és izgalmas volt, egyes helyeken hiteltelennek vagy éppen kiforratlannak éreztem (és nem értem, hogy egy korrektor miért nem tudta egységesíteni Meg exének a nevét, amit egy mondaton belül sem sikerült kétszer ugyanúgy leírni, a sok félregépelésről nem is beszélve). Ugyanakkor a nosztalgiafaktor nagyon is működött, számos közönségkedvenc karakter tette tiszteletét, és csalt mosolyt az arcomra, illetve az új szereplők közül is sokakat sikerült megkedvelnem. Örülök, hogy nagyobb szerephez jutottak az istenek, annak pedig kiváltképp, hogy nem csupán Meg életében. Imádtam azt a bizonyos tiltott románcot, irtó vicces volt látni, miként hatott a szerelem valakire... Khm. És persze maga a küldetés is nagyon kalandosra és érzelemdúsra sikeredett. 

Összességében úgy gondolom, hogy bár a Bírnod kell a célig nem a legerősebb Sorsfordító történet, mégis sokat hozzátesz az eredetihez. Ráadásul végre Meg-Mag is megkapja a jól érdemelt rivaldafényét. Könnyen, gyorsan olvasható, eseménydús regény, ami garantáltal mosolyra fakasztja az olvasót. Jutalomkönyv ez a magamfajta mese- és mitológiarajongók számára.


Pontszám: 5/4
Kedvenc szereplő: Hádész, Phil, Pegazus, Hercules, a többit nem spoilerezem le
Kedvenc jelenet: Phil és Meg szócsatái, illetve a Hádész-Meg pillanatok
Negatívum: Meg megingása, és az a hihetetlenül idegesítő Aigeusz vs Ageusz dolog
Borító: 5/5
Sorozat: Sorsfordító történetek, önállóan olvasható
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


Mostani játékunk során arra vagyunk kíváncsiak, mennyire ismeritek Hercules és Meg mesebeli történetét. Minden állomáson találtok egy kérdést két válaszlehetőséggel, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a helyes megfejtés betűjelét beírni a rafflecopter doboz megfelelő sorába. Ha pedig extra pontokat is gyűjtenétek, rakjátok helyes sorrendbe a jónak vélt válaszok betűjeleit, és az így kapott szót ugyancsak írjátok be a rafflecopter erre kijelölt sorába.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


Minek nevezi Meg Herkulest?
K) Csodafickó          M) Csodafiú




Nézzetek be a többi állomásra is

11/13 Fanni’s Library
11/15 Booktag
11/17 Csak olvass!
11/18 Szaffi polca
11/19 Csak olvass!
11/20 Pandalány olvas
11/21 Readinspo
11/23 Hagyjatok! Olvasok!
11/25 Utószó
11/27 Dreamworld

2021. november 26., péntek

Kae Westa - Főmarsall kisasszony



Idén ősszel jelent meg Kae Westa negyedik regénye, a Főmarsall kisasszony, ami több világ, több istenség és több hős sorsát fűzi össze, miközben az akciódús, érzelmes és romantikus pillanatokból sincs hiány.
A különleges regényt a Blogturné Klub bloggerei mutatják be megannyi extra állomással fűszerezve, és ha szerencsés vagy, meg is nyerheted a kötet egy példányát!
 
 
Kae Westa: Főmarsall kisasszony
 
Kiadó: Delta Vision
ISBN: 9789633953679
Oldalszám: 772 oldal
Illusztrálta: Füle Viktória

Fülszöveg:
Isteni ​kiválasztottnak lenni a létező legmagányosabb feladat – vagy mégsem?
Egy sivatagi kultúra papnője. Az életadó úrnő páncélos lovagja. Száz világot látott, ötszáz éves hajós. Főmágus, aki négy egyház feje egy személyben. Egy törzsi betegségisten húga, egy budapesti mentőhelikopter-pilóta – valamint a halálisten seregeinek hadvezére.
Más földek, más korok szülöttei, a maguk menedékében mégis szövetségesek. Sőt, barátok is, akik segítik egymást küldetéseikben, és megosztoznak a kiválasztottság keserédes terhein.
De mi történik akkor, ha hívatlanul emelkedik közéjük valaki, aki hírből sem ismeri a bajtársiasságot?
Rosenique St. Aidee sosem volt úrinő: sikátori patkányként a kikötőnegyed utcái nevelték fel. A makacssága viszi bele élete legőrültebb kalandjába, és csakis a túlélőösztöne hajtja végig rajta.
Mihez kezdjen az irdatlan hatalommal, ha az a saját képére akarja formálni? Miként nőjön fel a feladataihoz, ha mind inkább a fejére idézi istene haragját? És hogy találja meg helyét a kiválasztottak soraiban, ha emellett önmagával is veszett harcot kell vívnia?
Kae Westa negyedik regénye új távlatokat nyit a fantasztikum jól ismert keretei között: több világ, több istenség, több hős sorsát fűzi össze megannyi történetben, emlékezetes pillanatokkal adózva halandók és haláltalanok, áldottak és átkozottak, rendíthetetlenek és becsvágyók erőfeszítései előtt.

Saját véleményem:
Immár sok-sok esztendeje követem figyelemmel a szerző munkásságát, s mindig elképeszt, Kae Westa mekkora léptékben képes fejlődni két regény között. No, de ki gondolta volna, hogy a Főmarsall kisasszonnyal rögvest a csillagos eget veszi célba? Pedig így történt.

„Minden isten azzá lesz, aminek hiszik, főmarsall.”

A történet központi alakja - vagy ha úgy tetszik, hősnője - Rosenique St. Aidee, a kikötőnegyedbeli nincstelen senki, akit az utca nevelt fel és edzett meg. Merész, önfejű lány, amit eltervez, azt rendre végre is hajtja, még akkor is, ha az kockázatos. Ám egy napon, amikor elindul kedvesével, hogy ártatlan gyermekeket mentsen ki, még csak nem is sejti, hogy egy órával később mennyire váratlan fordulatot vesz egész addigi élete. Egy tragikus eseménynek köszönhetően, gyásza kellős közepén kénytelen rádöbbenni, hogy hazudtak neki, de mielőtt mindezt feldolgozhatná, máris újabb kalandba keveredik egy isteni kegyelt oldalán, s sorsdöntő feladatot kap: meg kell találnia a hadak és halál urának főmarsallját, aki történetesen az ő szerelme. Útja során pedig Rose maga is Turgas isten kiválasztottjává válik.

Eddig a pontig könnyű lenne azt mondani, hogy ez egy átlagos fantasy történet, ami a körítés, illetve szerzői stílus függvényében lehet nagyon jó is. Csakhogy a Főmarsall kisasszony jóval komplexebb ennél! Ahhoz, hogy megértsétek miért, fontos tudni, hogy a kötetben megjelenő istenek jellemét mindig a bennük hívő emberek formálják - vagyis ember és isten kölcsönösen hat egymásra. És persze az sem elhanyagolható tényező, hogy minden isten rendelkezik egy saját kiválasztottal, akik egy közös főhadiszálláson élnek.

"- A világok határán, azon a helyen, amit mi, kiválasztottak Tenyérnek nevezünk - válaszolta.- Arra is emlékeztet, épp csak öt helyett hét ujjal, kinek-kinek a saját világával. Bejárásod lesz mind a közös területekre, mind személyesen Turgashoz, és a többieket is megismerheted."

Innentől válik igazán érdekessé és bravúrossá a regény, mind szerkezetében, mind pedig világfelépítésében. Rose szála a főszál, ami végigível a történeten, de közben epizodikus jelleggel különféle kitérőket teszünk a többi kiválasztott világában is, ahol többek között megismerkedünk kultúrájukkal is. Leginkább tehát úgy kell elképzelni a Főmarsall kisasszonyt, mint egy sorozatot, aminél megvan az évad vezérszála, ugyanakkor minden epizódban más és más mini-sztorit kapunk, attól függően, melyik kiválasztott világa szorul segítségre. Nem ok nélkül.
Egyébként fantasyk esetében a világfelépítés az egyik, ha nem a legsarkalatosabb pont; ugyanis, ha az hibádzik, akkor minden más is könnyen bukik. Itt azonban nem csak egy, hanem annál sokkal több világ, nép és kultúra képviselteti magát részletekig kidolgozott formában (Endre, a magyar mentőhelikopteres által pedig mi sem maradunk ki a buliból - több geek utalással egyetemben). Emiatt pedig őszinte elismeréssel adózom Kae Westa előtt, csak a legnagyobbak képesek ekkora univerzumokat egyben tartani, emberi ésszel felfoghatatlan háttérmunka lehet benne.

A Főmarsall kisasszony tehát egy rendkívül komplex történet, melyben fontos erkölcsi, vallási, társadalmi és emberi kérdések is szerepet kapnak, miközben az olvasó új világokat térképez fel és bonyolódik izgalmas kalandokba az isteni kiválasztottak oldalán. 
Tömény, masszív könyv, ami időt és odafigyelést igényel, Kae Westa gyönyörűséges leírásain nem lehet csak úgy átrohanni, érezni, érteni és megélni kell őket. Cserébe az ember örökre szóló élménnyel gazdagodik, olyannal, ami élete végéig a szívében marad. 
Erős, ámde szerethető karakterek, kidolgozott világkép, isteni küldetések, egy csipetnyi humor és romantika, na meg végtelen mennyiségű fantázia - ez a Főmarsall kisasszony.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Rose, Rollace, de igazából még sokakat felsorolhatnék
Kedvenc jelenet: geek utalások
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: -
Megtetszett? Vidd haza!




Nyereményjáték


A kötet írója, Kae Westa nem csak íróként, hanem fordítóként és szerkesztőként is tevékenykedik. A mostani játékunk során olyan könyvekből találtok idézeteket, amikben Kae íróként, fordítóként vagy szerkesztőként működött közre, a feladat pedig az, hogy beírjátok a rafflecopter doboz megfelelő sorába a könyv címét. Sok sikert!
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


"– Mit művelt az a pap?
– Hát… Megcsókolt, na! De éppen csak egy kicsit, alig éreztem. És nem is ízlett.
– Jó. Akkor nem egyesével töröm el a bordáit, hanem egyszerre."




Nézzetek be a többi állomásra is


11/18 Spirit Bliss Sárga könyves út
11/20 Spirit Bliss Sárga könyves út - interjú
11/22 Sorok Között - idézetek a könyvből
11/24 Sorok Között
11/26 Dreamworld
11/28 Sorok Között - interjú a grafikussal

Blogturné extra - Dirty


A Könyvmolyképző Kiadó jóvoltából hazánkban is megjelent Kylie Scott legújabb regénye, a Dirty, mely itthon a Húzós címet kapta. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják a Dive Bar sorozatból ismert, immár csaposként dolgozó Vaughan, és az oltárnál faképnél hagyott menyasszony, Lydia szenvedéllyel teli történetét.




Borítók


Karba font kezek - Idahoban (jobb) megtartották az eredeti borítómodellt, viszont a kocsmai beütés és a koktél helyett egy nagy cégérszerű logóra került a kötet szerzőjének, címének és a sorozatnak a neve, amitől jócskán megváltozott a kép. Ezzel szemben a franciák (bal oldali) teljesen újraalkották a fedlapot - egyedül az ikonikus pózt hagyták meg, és inkább a textúrákkal játszottak.
Őszintén szólva nekem egyik verzió sem nyerte el a tetszésemet, mind a kettő túl fura ahhoz, hogy borítóként megállják a helyüket.



Koktél - A szlovén (bal) és lengyel (jobb) kiadások esetében maradtak a macsós vonal mellett, illetve a koktél is megjelenik a fedlapokon, mint ismerős elem. Ennek ellenére szerintem az előbbi elég élettelen, mű és olcsó hatást kelt. Ugyan a másik sem sokkal életszerűbb, összbenyomás tekintetében mégis nyerőbb. Hozzáteszem, én azért el tudtam volna képzelni ehhez egy másik srácot.



Különcök - A német (bal) és olasz (jobb) grafikusok egészen eltérő módon értelmezték újra a borítót. Míg a németnél megjelenik a bár, ránézésre mégis sokkal lágyabb hatást kelt, mint az original változat. Ezzel szemben az olaszok... hát, khm... merészebbre vették a figurát. Talán egy kicsit túlságosan is.
Ha tehát választanom kellene, egyértelműen a németeké mellett tenném a voksomat.

Kedvenc - Az ausztrál kiadás igazán ütős borítót kapott, első ránézésre talán az eredetinél is ütősebbet. Nekem nagyon bejönnek a színei, illetve maga a bár-hangulata is. Továbbá az is tetszik, ahogy megjelenik rajta a két főszerepló. Ti mit gondoltok?






Playlist


1) Led Zeppelin: Four Sticks - Remaster    
2) The Saint Johns: Your Head and Your Heart     
3) Kings of Leon: On Call     
4) Johnny Cash, June Carter Cash: Jackson    
5) Black Rebel Motorcycle Club: Ain't No Easy Way   
6) Lady A: Need You Now   
7) Jack White: Love Interruption   
8) Gillian Welch: Revelator





Nyereményjáték


Mostani játékunk során olyan könyveket keresünk, melyekben valamelyik főszereplő Vaughanhoz hasonlóan pultosként dolgozik. Minden állomáson találtok egy idézetet, nektek pedig ki kell találnotok, melyik könyvből származhat.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


“– Szerinted illenék én oda, Ciklon?
– Kibírod, ha szex, pia és egy csomó pénz vesz körbe?
Megrántom a vallani.
– Ez nagyon úgy hangzik, mint a tinédzserkorom, leszámítva a pénzt.
– Meg tudnál tanulni egy kicsit többet mosolyogni? – kérdezi idegesen kuncogva.
Megvillantom neki a legszebb művigyoromat.
Helyeslőén bólint.
– Helyes. Szerintem elleszel a pult mögött. Olyan a külsőd, amit szeretni fognak. “




Nézzetek be a többi állomásra is

11/26 Dreamworld - borítók,playlist
11/28 Könyvvilág
11/30 Sorok Között
12/02 Dreamworld
12/04 Hagyjatok! Olvasok! - idézetek
12/06 Hagyjatok! Olvasok!

2021. november 25., csütörtök

Leigh Bardugo - Wonder Woman

 
Leigh Bardugo: Wonder Woman - A háborúzó
 
Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó
ISBN: 9789634578130
Oldalszám: 480 oldal
Fordító: Fazekas Sándor

Fülszöveg:
Diana, az amazonhercegnő leghőbb vágya, hogy kivívja legendás hírű nővérei elismerését. Amikor azonban dicsőséget szerezhetne magának, nem él a lehetőséggel, hanem a száműzetést kockáztatva megszegi az amazonok törvényét, és megmenti egy halandó életét. Ám ezzel az egész világot végveszélybe sodorja.
Alia Keralis csak egy rövid időre akar elmenekülni folyton atyáskodó bátyja elől a tengerre. Nem sejti, hogy az életére törnek. Ellenségei úgy vélik, már a puszta létezése kirobbanthat egy világháborút. Amikor Alia hajóján bomba robban, egy rendkívüli erejű, rejtélyes lány menti ki őt a vízből. Hamarosan szörnyű igazsággal kell szembenézniük: Alia Háborúhozó, a hírhedt trójai Helené leszármazottja, akinek az a sorsa, hogy elhozza a világra a Vérontás és Szenvedés korát.
A két lány egy seregnyi ellenséggel találja magát szemben, akiknek eltökélt szándéka elpusztítani a Háborúhozót. És csak együtt van esélyük megmenteni a világaikat.

Saját véleményem:
Rendíthetetlen Marvel fannak vallom magam, mégis akad néhány DC karakter, akiknek vonz a története. Az egyik ilyen Diana, vagyis Wonder Woman. 
Noha a filmekre ez idáig még nem sikerült sort kerítenem, a Leigh Bardugo által jegyzett előtörténetet nem szívesen tologattam volna tovább. Már csak azért sem, mert a DC Icons sorozatba tartozó Macskanő kifejezetten tetszett. Szóval fejest ugrottam a fiatal amazonhercegnő kalandjaiba is.

"Nem élhetjük az életünket búra alatt, azon spekulálva, hogy mi mindenre vihetnénk, ha lehetőséget kapnánk. Nekünk kell megteremtenünk a lehetőséget."

A történet kezdetén megismerkedünk a fiatal Dianával, az amazonok királynőjének lányával, akire nagy teher nehezedik. A sziget többi lakójával ellentétben ő ugyanis nem hősi halált halva került Themyscirára, hanem anyja teremtette annak földjéből, az istenek pedig életet leheltek belé. Ez egyben azt is jelenti, hogy míg a többiek jogosan érdemelték ki helyüket, a lány voltaképp semmit sem tett le az asztalra. Éppen emiatt Dianában buzog a tettvágy, mindenképp bizonyítani szeretné, hogy nem kevésbé érdemes kiváltságos állapotára, mint azok, akik hősi haláluk küszöbén az istenekhez fohászkodtak. Így amikor egy verseny kellős közepén észreveszi, hogy Themyscirától nem messze elsüllyedt egy hajó, odasiet, s a sziget szabályait megszegve, megmenti a vízben fuldokló halandó lány életét. 
Diana jóhiszeműsége azonban bajt hoz rá, Alia ugyanis egy Háborúhozó, jelenléte pedig csak halált, bosszúságot és viszályt szül - de van remény. Ahhoz, hogy a lány megtisztulhasson, el kell jutnia "a Therapnéban lévő forráshoz, még mielőtt Hekatombaión első estéjén lemenne a nap. Ahol Helené megpihent, a Háborúhozó megtisztul. Megtisztul a halál szennyétől, ami bemocskolta a családja vérvonalát. Az erejét onnantól meg tudja zabolázni, és soha nem száll róla tovább."

Diana, Aliával karöltve útra kel, hogy teljesítsék a küldetést, menet közben pedig csatlakozik hozzájuk Alia legjobb barátnője, Nim, aki valóságos energiabomba, Jason, Alia testvére, és a kocka Theo. Együttes erővel próbálják sikerre vinni az ügyet, miközben szedett-vedett csoportjuk rengeteg veszélyt, kalandot és mókás pillanatot él át. A karakterek különbözősége, valamint az, hogy Diana az amazonok földjéről csöppen a mi világunkba, meglehetősen kecsegtető téma, Leigh Bardugo pedig nem fél játszani ezzel. Mint ahogyan a ténnyel sem, miszerint fiatal srácokról és lányokról van szó, akiknek amellett, hogy meg kell menteniük a világot, olyan hétköznapi problémáik is akadnak, mint bármely más tininek: divat, szerelem, bulizás, stb.  
A Wonder Woman - A háborúzó tehát egy lendületes, akcióban és csavarokban gazdag, időn és világokon átívelő történet, melyből természetesen a humor és a romantika sem hiányozhat. Bardugo gördülékeny stílusa pedig még feledhetetlenebbé teszi az egészet.


Pontszám: 5/5
Kedvenc szereplő: Diana
Kedvenc jelenet: a Diana és a mi világunk találkozásából fakadó félreértések
Negatívum: -
Borító: 5/5
Sorozat: DC Ikonok #1, önállóan is olvasható
Megtetszett? Vidd haza!

2021. november 24., szerda

Blogturné extra - Regretting You borítók


A Könyvmolyképző jóvoltából hazánkban is megjelenik Colleen Hoover legújabb regénye, a Regretting you. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják az anya-lánya páros generációkon átívelő, érzelmekkel teli történetét, melynek legnagyobb kérdése: vajon sikerül-e visszatalálniuk egymáshoz?
Tartsatok velünk, ismerjétek meg Morgan és Clara sztoriját, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott könyv egy példányát.




Borítómánia


Cetlik -
Az orosz (bal) és francia (jobb) kiadók ugyan nem tartották meg az eredeti borítót, ellenben a cetlis elemet igen. Sőt, az oroszoké kísérteties hasonlóságot mutat a nemzetközi verzióval, egyedül a papírdarabkák elrendezése, valamint a háttér színe tér el attól. A franciák már jobban elrugaszkodtak az alaptól, és egy jóval letisztultabb, minimalista fedlapot álmodtak meg kiadványuknak.
Nekem személy szerint egyik sem jön be, de ha választani kellene, az oroszok mellé tenném le a voksomat.



Pink - A bolgár (bal) és lengyel (jobb) kiadók teljesen újraértelmezték a fedlapokat, olyannyira, hogy cetlik helyett egy-egy női alakot helyeztek előtérbe, fő színként pedig egy rózsaszínes-lilás árnyalatot választottak. További hasonlóságnak nevezhetnénk, hogy e kiadások mindegyikén megjelenik a naplemente és a tengerpart, valamint a hölgyek is líraian a semmibe révednek.
A lengyel verzió egy fokkal minőségibb munkának tűnik, de én a magam részéről mind a kettőt passzolnám.




Különcök - A portugál (bal) és német (jobb) tervezőcsapat a többi nemzeténél is messzebbre nyúlt, s mind a ketten valami egészen újat alkottak. Míg a portugáloknál egy megfakult szerelmespár kapta a főszerepet (ami szép utalás a történetre), addig a németeknél úgy érzem, megpróbáltak a Velünk véget ér borítójára hajazó képet alkotni.
Sajnálom, nálam mind a kettő a borzalmas kategóriába került.





Nyereményjáték


Mostani játékunk során Colleen Hoover hősnőié lesz a főszerep. Minden állomáson láthatjátok valamelyikük kissé hiányos nevét, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a meglévő betűk alapján kitalálni, kire gondolhattunk. Ha minden állomást teljesítettetek, esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott könyv egy példányát.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


_ _ D_EY     B_ _KE




Nézzetek be a többi állomásra is

11/19 Sorok Között
11/20 Könyvvilág
11/22 Dreamworld - Idézetek
11/24 Dreamworld - Borítók
11/26 Veronika's Reader Feeder
11/28 Fanni’s Library
11/30 Readinspo
12/02 Szaffi polca
12/04 Csak olvass!
12/06 Csak olvass! - Könyvjelzők, printek
12/08 Dreamworld

2021. november 22., hétfő

Blogturné extra - Regretting You idézetek



A Könyvmolyképző jóvoltából hazánkban is megjelenik Colleen Hoover legújabb regénye, a Regretting you. Ennek örömére a Blogturné Klub bloggerei bemutatják az anya-lánya páros generációkon átívelő, érzelmekkel teli történetét, melynek legnagyobb kérdése: vajon sikerül-e visszatalálniuk egymáshoz?
Tartsatok velünk, ismerjétek meg Morgan és Clara sztoriját, és nyerjétek meg a kiadó által felajánlott könyv egy példányát.




Kedvcsináló idézetek


"Egy kicsit csalódott vagyok emiatt. Néha úgy érzem, annyival könnyebb felnőttnek lenni, mint tinédzsernek, mert felnőttként már rájöttél mindenre. Érzelmileg érettebb vagy, és így jobban tudod kezelni a bajokat. De ahogy elnézem most Jonah-t, ahogy próbál úgy tenni, mint aki nem jár máshol fejben, és anyát, ahogy próbálja elkormányozni az életét, mintha még lenne hozzá lelki ereje, rájövök, hogy talán a felnőttek egyáltalán nem tudják jobban, mit akarnak, mint mi. Csak meggyőzőbb az álcájuk."

"– Nem vagy tisztában vele, milyen kitartó vagyok. És tetszik nekem a nagypapád. Lehet, hogy meglátogatom – cukkolom. – Ha elkerül a városhatár-tábla, ahova kell, akkor rendelek egy pepperonis-ananászos pizzát, és hallgatom a nagypapád kínos történeteit rólad.
– Ananász? Egy pizzán? – Miller megjátszott csalódottsággal rázza a fejét. – Ebben az esetben nem látunk itt szívesen. "

"– Azt hiszem, úgy vagyok vele, mint te. Nem tudom, melyik a kedvencem. De inkább a színészi tehetséget figyelem, mint a történetet. Valószínűleg Emma Stone a kedvenc színésznőm. És Adam Driver korunk legjobb színésze, csak azt hiszem, még nem kapta meg élete nagy szerepét. Csodás volt a Csuklyásokban, de nem vagyok oda a többi filmért, amiben szerepelt.
– De láttad a Kylo Ren paródiát? – Igen! – húzom ki magam. – Az SNL-en? Istenem, de vicces volt!"

"– Hagyd abba a drámázást! Nem szakított veled. Feküdj le, Clara! – Becsukja a szobám ajtaját.
Felrántom.
– De igen, szakítottunk! Honnan tudod, hogy igen vagy nem?
– Mert tudom – feleli unott képpel. – Ő írt neked. Azt, hogy „Aludj jól, holnap találkozunk az iskolában.” Aki szakít, az nem ír ilyet… és nem küld szívecskéket. – Elindul a folyosón, utánamegyek, mert tudnom kell.
– Küldött egy szív emojit?
Nem válaszol. Továbbmegy.
– Milyen színűt?
Még mindig nem felel.
– Anya! Piros volt? Piros szívecske? "

"Néha ki kell térni a csata elől, hogy megnyerd."

"– Azt hiszem, tudom, mi a gond. A kamaszok azt hiszik, hogy a szüleik már minden tudnak, de valójában a felnőttek sem tudják, hogy éljék az életüket, pont, mint a tinédzserek. Apád nagy hibát követett el, de amit rosszul csinált, nem semmisíti meg mindazt, amit viszont jól. "

"– Pont ezért nehéz egy kapcsolat. A tested és a szíved továbbra is meg fogja látni a szépet és a vonzót másokban attól, hogy van valakid. De ha rájössz, hogy vágyakozol valaki után, akkor rajtad múlik, kilépsz-e a helyzetből, mielőtt már túl erős lesz, és nem bírsz harcolni ellene. "

"Nem tudom, Miller tudja-e, hogy a figyelme (vagy annak a hiánya) mit tesz a másikkal. Mikor rád néz, az olyan, hogy úgy érzed, mintha te lennél a legérdekesebb dolog, amit valaha látott. Az egész testével néz valahogy. "

"– Van neve a kocsidnak?
Miller hunyorít, mint aki nem érti, most meg mi a fenéről beszélek. Aztán nevet, csodálatos, mély nevetéssel.
– Igen, Norának hívják.
– Miért hívják így?
Habozik. Imádom az ajkán lebegő mosolyt.
– Egy Beatles-dal miatt.
Eszembe jut a Beatles-poszter a szobájában.
– Akkor te Beatles-rajongó vagy?
Bólint.
– Sok kedvenc együttesem van. Imádom a zenét, az a lélek tápláléka.
– És mi a kedvenc dalszöveged?
Nem habozik a válasszal.
– Az nem Beatles.
– Hanem?
– Úgy hívják az együttest, hogy Sounds of Cedar, a Cédrus hangjai. "

"Azt hiszem, most eljött az idő, hogy kitaláljam, kinek kellett volna lennem, mielőtt mindenki másért kezdtem élni."




Nyereményjáték


Mostani játékunk során Colleen Hoover hősnőié lesz a főszerep. Minden állomáson láthatjátok valamelyikük kissé hiányos nevét, nektek pedig nincs más dolgotok, mint a meglévő betűk alapján kitalálni, kire gondolhattunk. Ha minden állomást teljesítettetek, esélyetek nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott könyv egy példányát.
Figyelem, a kiadó csak magyarországi címre postáz; a nyertesnek 72 óra áll rendelkezésére, hogy válaszoljon, ellenkező esetben automatikusan újat sorsolunk!


LI_ _     _L_OM




Nézzetek be a többi állomásra is

11/19 Sorok Között
11/20 Könyvvilág
11/22 Dreamworld - Idézetek
11/24 Dreamworld - Borítók
11/26 Veronika's Reader Feeder
11/28 Fanni’s Library
11/30 Readinspo
12/02 Szaffi polca
12/04 Csak olvass!
12/06 Csak olvass! - Könyvjelzők, printek
12/08 Dreamworld